• Kategorie
  • Parametry

Buty robocze - oferta obuwia robocze naszego sklepu bhp

Staramy się nieustannie rozszerzać ofertę kategorii obuwia roboczego w naszej hurtowni bhp. Nasz sklep internetowy otrzymuje wiele zamówień i zapytań dotyczących kwestii obuwia ochronnego.  Jest to także bardzo często wyszukiwana fraza w internecie. Buty robocze to obok odzieży roboczej jedno z częściej wyszukiwanych fraz w branży bhp. Buty są bowiem podstawowym elementem ubrania roboczego w większości branż.  

Buty robocze - jakie obuwie robocze wybrać? Co oferuje sklep bhp?

Trudno jednoznacznie doradzić jakie buty bhp powinien wybrać klient. Wybór butów roboczych jest bowiem uzależniony od wielu czynników. Zależy w jakich warunkach się pracuje, jak długo oraz jakimi środkami się dysponuje. Bo buty robocze to różnorodna oferta nie tylko pod względem modeli ale i pod względem ceny. Nasz sklep bhp oferuje  każdy rodzaj obuwia ochronnego, od półbutów, przez sandały po trzewiki, gumowce, buty spawalnicze po buty robocze esd i buty medyczne profilaktyczne   Buty robocze damskie i męskie - nasz sklep bhp oferuje kompleksowe zaopatrzenie Jednym z podstawowych i najprostszych podziałów butów roboczych jest ich podział na damskie i męskie. Wiele modeli obuwia roboczego jest unisex i występuje w rozmiarówce damskiej i męskiej. Damskie buty robocze mają często bardziej kobiece kolory i występują w niskich rozmiarach. Są często lżejsze, drobniejsze. Dostosowane z myślą o wymaganiach kobiet. Męskie buty robocze są często bardziej masywne. Sklep Optimum BHPoferuje buty robocze skórzane czy tekstylne , stworzone aby zabezpieczyć mężczyzn w ciężkiej i lekkiej pracy.

Buty robocze - kiedy powinno się je stosować?  

Obuwie robocze stanowi podstawowy element ubrania roboczego. Nie powinno ono być dobrane przypadkowo. Buty robocze zastępują buty codzienne w pracy. W tej kategorii naszego sklepu bhp znajdziemy m.in. klapki, chodaki, buty medyczne czy obuwie profilaktyczne i kalosze. Typowo obuwie ochronne to buty bhp wyposażone w odpowiednie ochrony spełniające określone normy. Takie buty robocze muszą chronić palce - w butach stosowany jest w tym celu podnosek ochronny metalowy (stalowy), kevlarowy, aluminiowy itp. Podnosek z obuwiu roboczych chroni palce podczas uderzenia w twarde przedmioty oraz przy upadku ciężkiego elementu na stopę. Podnosek kompozytowy w butach bhp jest lżejszy od metalowego, nie nagrzewa się tak bardzo latem a zima nie chłodzi tak palców. Jest też lżejszy o ok 20%. Ochronne buty robocze mogą oprócz podnoska posiadać wkładkę antyprzebiciową, która chroni stopę przed uszkodzeniem, podczas nadepnięcia na ostry przedmiot np. gwoździe, blachę, pręty itp. Dodatkową formą zabezpieczenia butów roboczych mogą być właściwości ESD - są to buty robocze antyelektrostatyczne. Inne właściwości posiadają buty do pracy przy spawaniu - są to buty robocze spawalnicze, specjalnie zabezpieczone aby iskry nie przedostały się przy wiązaniu do środka obuwia. Buty do pracy przy asfalcie czy budowie dróg, gdzie wymagana jest specjalna podeszwa o właściwościach HRO odpornych na kontakt z rozgrzanym podłożem też jest kierowana do innej grupy. Jak widać różnorodność obuwia jaka oferują producenci i nasz sklep bhp jest bardzo szeroka. Z tego powodu należy poznać zagrożenia z jakimi ma się styczność by buty robocze mogły zostać dobrane w prawidłowy sposób. Buty robocze i ochronne powinny być stosowane przy pracy, gdzie występują zagrożenia uszkodzenia stopy. Z pewnością obuwie robocze powinno być stosowane w przemyśle ciężkim, pracach budowlanych i ziemnych - tu polecamy szczególnie buty robocze wysokie - trzewiki ochronne. Konieczność stosowania butów bhp w występuje zazwyczaj w pracy w na magazynach, halach produkcyjnych w wielu sklepach handlowych. Buty robocze medyczne czy profilaktyczne są stosowane w gabinetach lekarskich, szpitalach, w salonach kosmetycznych czy lekkiej i bezpiecznej produkcji. 

Obuwie robocze - buty robocze bhp - półbuty, sandały I trzewiki robocze - buty budowlane w sklepie bhp

W ofercie naszego sklepu bhp buty robocze cieszą się niestającym zainteresowaniem. Ich oferta jest niezwykle ciekawa i zróżnicowana. Można bowiem wybrać tanie buty robocze jak i buty robocze za ponad 1000 zł. W sprzedaży obuwia roboczego jest wiele znanych i cenionych firm. Polecamy zatem buty robocze Portwest, buty robocze Urgent, buty robocze Issa, buty robocze Reis, buty robocze Ardon, buty robocze  CXS Canis, buty robocze Polstar, buty robocze VM, buty robocze Julex, buty robocze Procera czy włoskie buty ISSA.

Obuwie robocze i ochronne w hurtowni internetowej Optimum BHP - sklep bhp

W naszej ofercie oferujemy obuwie robocze dla każdego klienta. Oferujemy produkty ekonomiczne oraz najwyższej jakości obuwie ochronne cenionych na świecie producentów. W sprzedaży polecamy obuwie ochronne takich marek jak Reis, Ardon, Industrial Starter Issa, Portwest, Delta Plus, Julex, Medibut Strzelce Opolskie PPO, Demar, Atlas, Cofra, Cerva, Canis CXS, Uvex, Urgent, Heckel Performance, Lahti Pro, Lemaitre Securite, Lemigo, Tiger, Panoply, VM Footwear, Polstar itp.

Rodzaje butów roboczych

Obuwie ochronne w ofercie naszego sklepu bhp jest niezwykle zróżnicowane. W zależności od wymagań i potrzeb klientów oferujemy obuwie do pracy z takimi ochronami jak podnosek ochronny czy wkładka antyprzebiciowa. Oferujemy obuwie wodoodporne, buty antyelektrostatyczne, ESD, dedykowane do pracy w branży spożywczej, buty budowlane czy dla magazyniera i pracownika hali produkcyjnej. Znajdą Państwo w naszej hurtowni buty robocze przed kostkę czyli półbuty oraz sandały, obuwie wyższe typu trzewiki ochronne, saboty, gumowce, gumofilce oraz obuwie codzienne, trekkingowe, sportowe oraz ortopedyczne.

Proponujemy naszym klientom obuwie dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań. Zależy nam na tym aby każdy klient znalazł obuwie zgodne z jego oczekiwaniami. Oferujemy buty dla pracowników firm budowlanych, transportowych i spedycyjnych, osób pracujących w przemyśle spożywczym czy petrochemicznym, obuwie dla spawaczy i pracowników robót ziemnych. 

W sklepie internetowym umieszczone mamy jedynie wybrane modele. Jeśli nie znaleźli Państwo w sklepie on-line poszukiwanego modelu prosimy o kontakt. Z pewnością posiadamy go w sprzedaży. Kontakt: biuro@optimumbhp.pl

Półbuty robocze - niskie buty robocze poleca sklep bhp

Buty robocze przed kostkę. Wykonane ze skóry licowej lub welurowej, tkanin, mikrowłókna lub innych materiałów. Wiązane na sznurówki. Półbuty robocze to propozycja całoroczna. Sprawdzają się na halach produkcyjnych, w transporcie, na magazynie. Wersje z oddychającymi wstawkami polecamy w okresie letnim. Najbardziej popularne kategorie obuwia roboczego to obuwie kategorii SB (z podnoskiem ochronnym) czy S1P (posiadające podnosek ochronny i wkładkę antyprzebiciową). Półbuty robocze występują nie tylko dla pracowników branży np samochodowej ale również dla  przemysłu spożywczego (białe obuwie HACCP), czy medycznego (obuwie profilaktyczne). Nasi klienci bardzo cenią obuwie polskiej marki Demar i PPO Strzelce Opolskie. Doskonałą jakość oferują również tacy producenci jak Portwest, Ardon, Canis, Issa, Delta Plus, Zephyr, Heckel, Issa Industrial Starter, Solid Gear, Atlas, czy Uvex. Niezwykle dobrze sprzedają się także buty Urgent oraz buty REIS.

Sandały robocze - buty robocze letnie

Buty robocze zapinane na rzep lub sprzączkę. Z reguły bardziej oddychające od półbutów. Posiadają perforację, dziurki pozwalające stopie oddychać. Sandały robocze to propozycja całoroczna dla pracowników pracujących w zamkniętych pomieszczeniach np. na  halach produkcyjnych lub pracowników wykonujących prace na zewnątrz w okresie letnim. Sandały są bardziej oddychające od półbutów roboczych czy trzewików. Mogą  występować w wersji z podnoskiem lub podnoskiem ochronnym i wkładką chroniącą stopę przed przebiciem. Sandały mogą być również antyelektrostatyczne ESD lub polecane do przemysłu HACCP.W ofercie naszego sklepu z obuwiem roboczym posiadamy również obuwie medyczne i profilowane.

Trzewiki robocze - buty budowlane i nie tylko

Trzewik ochronny to wysoki but za kostkę. Wykonany zazwyczaj ze skóry lub skóry połączonej z tkaninami. Trzewiki idealne są na budowę, do prac ziemnych oraz idealnie spisują się jesienią i zimą. Trzewiki zapewniają doskonałą stabilizację kostki. Jest to bardzo ważne np w takich branżach jak wykopy ziemne, prace budowlane gdzie pracownicy chodzą po nierównych powierzchniach. Zaleca się wówczas pracownikom minimalnie kategorię S1P (podnosek ochronny i wkładka antyprzebiciowa) choć lepszym wyborem jest kategoria trzewików S3 rozszerzona o właściwości chroniące but przed przemoczeniem.  Taki obuwie robocze to doskonała propozycja butów budowlanych. Trzewiki robocze występują w wersji ocieplanej oraz całorocznej bez ocieplenia.  W naszym sklepie bhp z obuwiem roboczym znajdą Państwo tanie modele trzewików roboczych jak np Yes, czy Firsty oraz droższe modele np. TW400, FC57, Leonardo Issa, Dozer  i inne.

Dostawy obuwia roboczego realizujemy w Tychach oraz miastach ościennych jak Katowice, Mikołów, Pszczyna, Bielsko-Biała, Łaziska, Gostyń, Gliwice, Sosnowiec, Będzin, Bytom itp. Obsługujemy również firmy w całej Polsce. Wysyłka obuwia roboczego do Warszawy, Gdańska, Szczecina, Torunia czy Wrocławia oraz pozostałych miast w Polsce to w zależności od produktu 24h-10 dni. Nasz sklep stacjonarny to doskonały punkt zaopatrzenia dla naszych klientów z okolicy. Polecamy nasz sklep bhp Katowice!

Warto poznać także najbardziej popularne kategorie ochrony butów roboczych

Buty robocze S1 i SB - obuwie robocze z podnoskiem

Buty robocze S1 czy Sb posiadają ochronę w postaci podnoska ochronnego