• Kategorie
  • Szukaj

Wkładki przeciwhałasowe to jedna z metod ochrony słuchu jaka jest stosowana podczas pracy gdzie generowany jest duży hałas. Ochronniki słuchu są stosowane bezpośrednio w kanale słuchowym. Wkładki mogą być formowane przez producenta lub indywidualnie przez użytkownika co ułatwi umieszczenie w kanale słuchowym. Dzielimy je na zatyczki jednorazowe i wkładki wielokrotnego użytku. Najczęściej są jaskrawego koloru co znacznie zwiększa ich widoczność. Występują na pałąkach lub połączone są sznurkiem. Ich celem jest zminimalizowanie natężenia hałasu, który dociera do kanału słuchowego. Ma to za zadanie chronić czuły narząd słuchu przed uszkodzeniem. Wykonywaniu pewnych prac towarzyszyć może dokuczliwy hałas. Może on prowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu szczególnie gdy przekracza dopuszczalne normy. W mało przyjaznych miejscach pracy, takich jak lotniska, hale przemysłowe, czy budownictwo niezbędna jest indywidualna ochrona pracownika – ochrona słuchu. Stopery, zatyczki i wkładki do uszu są odpowiedzią na potrzeby pracowników narażonych na mało przyjazne dla ucha warunki.

Wkładki przeciwhałasowe - jakie wkładki przeciwhałasowe wybrać w naszym sklepie bhp ?

Ochronniki słuchu stanowią podstawowe wyposażenie chroniące przed hałasem. Jako, że hałas ma różnorodną częstotliwość i natężenie, ważną kwestię stanowi należyty dobór ochrony słuchu. Przy jego doborze należy zwrócić uwagę na parametry dB, Hz. Wszędzie tam, gdzie dochodzi do zetknięcia się z dużym natężeniem fal dźwiękowych potrzebne jest stosowanie odpowiednich produktów ochrony słuchu. Nasz sklep bhp posiada ochronniki słuchu, stopery niezbędne w pracy oraz w codziennym funkcjonowaniu. Polecamy np: wkładki przeciwhałasowe REIS Osz-Treelinebox na sznurku z pudełkiem, wielokrotnego użytku wykonane z tworzywa TPR (gumy termoplastycznej). Zapewniające wygłuszenie: H=24,2 dB, M=21,9 dB, L=20,8 dB, SNR=24,5 dB. W naszej hurtowni dużym powodzeniem cieszą się również zatyczki do uszu 3M 3M-EARSOFT-ES marki 3M. Wykonane z wolno rozprężającej się pianki poliuretanowej, pamiętającej kształt, zapewniają równomierny rozkład nacisku, elastyczność, dobre dopasowanie i wygodę. Na uwagę zasługują również profesjonalne  stopery do uszu UX-XCAP UVEX. To ergonomiczne zatyczki zapewniające optymalne ustawienie pod brodą, łatwe i wygodne w użyciu. Posiadają wymienne końcówki umożliwiające higieniczne, oszczędne użytkowanie, a poziom SNR=24 dB. natomiast tam, gdzie nie jest wymagane wysokie wygłuszenie polecamy  zatyczki do uszu Uvex UX-HICOM. Są to jednorazowe zatyczki o niskim poziomie tłumienia dźwięku - poziom SNR=24dB, redukują poziom dźwięku, który może powstawać w uchu wewnętrznym oraz zapewniają doskonałe słyszenie mowy. Zachęcamy do zapoznania się z ich bogatą ofertą w naszym sklepie internetowym w szczególności szeroki wybór odzieży roboczej oraz obuwia roboczego !

Wielorazowe i jednorazowe wkładki przeciwhałasowe - kup zatyczki ochronne do uszu w naszym sklepie Optimum BHP

Praca w bardzo hałaśliwych miejscach wymaga od nas stosowania odpowiedniej ochrony słuchu jaką mogą okazać wkładki przeciwhałasowe jakie w swojej ofercie posiada sklep bhp Optimum. W zależności od naszych potrzeb oraz upodobań dostępnych jest wiele ciekawych propozycji na zatyczki do uszu, które chronią narządy słuchu przez nadmiernym hałasem, a tym samym przed możliwymi skutkami ubocznymi z tym związanymi. W naszej ofercie znajdą Państwo wkładki przeciwhałasowe od wielu znanych i cenionych na rynku producentów takich jak Uvex, 3M, Portwest, Reis czy Delta Plus. Duży przedział cenowy sprawi, że każdy zainteresowany klient będzie w stanie dopasować model adekwatny do budżetu jakim dysponuje. Zazwyczaj zatyczki do uszu sprzedawane są w dużym  opakowaniach dzięki czemu wystarczy nam ono na dłuższy okres czasu. Ponadto spełniają one wymagane normy bezpieczeństwa dzięki czemu możemy mieć pewność, że zapewnią nam należyty poziom ochrony. Wkładki przeciwhałasowe mogą różnić się od siebie kształtem oraz kolorem przy czym warto zaznaczyć, że zazwyczaj dostępne są w neonowych kolorach dzięki czemu są bardziej widoczne. 

Jednorazowe zatyczki przeciwhałasowe do  uszu - wkładki ochronne jednorazowe

Najpopularniejszym rodzajem są zatyczki do uszu jednorazowego użytku co oznacza, że każdorazowo po ich wyciągnięciu powinniśmy wymienić je na nowy model. Posiadają one bardo szeroki zakres zastosowania ponieważ są świetnie nie tylko dla pracowników ale również dla gości odwiedzających nasze firmy np. w czasie audytów. Jednorazowe wkładki przeciwhałasowe zazwyczaj wykonane są z pianki poliuretanowej, która świetnie dopasowuje się do ucha użytkownika zapewniając przy tym wysoki komfort użytkowania co przekłada się na wydajność pracownika oraz jakość wykonywanej przez niego pracy. Poza tym mogą różnić się od siebie poziomem wygłuszenia co jest niezwykle istotne podczas wyboru tego typu środków ochrony indywidualnej. Wybrane zatyczki do uszu jednorazowe takie jak np. model X-FIT marki Uvex mogą pochwalić się zastosowaniem nowoczesnej technologii x-grip, która znacznie zmniejsza nacisk na ściankę kanału słuchowego oraz ułatwia ich wyjmowanie z uszu. Dostępne są również modele, które posiadają wgłębienie na kciuk co również ułatwia nam ich aplikowanie oraz wyciąganie.

Zatyczki przeciwhałasowe wielorazowego użytku - postaw na praktyczne wkładki przeciwhałasowe wielokrotnego użytku

Zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są wkładki przeciwhałasowe wielokrotnego użytku, które posłużą nam przez dłuższy okres czasu. Tego typu modele zazwyczaj połączone są ze sobą sznurkiem czy też kabłąkiem. Wykonane mogą być z wolno rozprężające się pianki poliuretanowej, z tworzywa TPR czyli gumy termoplastycznej czy też z silikonu. Najbardziej wymagającym klientom w tej ofercie z całą pewnością do gustu przypadną wkładki przeciwhałasowe z możliwością regulowania tłumienia marki 3M, które są inwestycją na bardzo długi czas. Niektóre zatyczki do uszu wielokrotnego użytku sprzedawane są  w komplecie z małym pudełeczkiem, które ułatwi nam ich transportowanie oraz przechowywania aby się nie zgubiły.

Władki przeciwhałasowe - wybierz zatyczki do uszu z bogatej oferty naszego sklepu bhp

Wkładki przeciwhałasowe możemy również podzielić na te sprzedawane luzem czyli takie, które nie zostały niczym połączone. W tym przypadku należy wiedzieć, że może i jest to tańsze rozwiązanie jednak musimy liczyć się z tym, że mogą się one częściej gubić. W tej ofercie znajdziemy jedna także zatyczki do uszu, które są wkładem wymiennym do innych modeli. Wkładki nie połączone ze sobą w żaden sposób zazwyczaj sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych przy czym może zdarzyć się tak, że są one osobno foliowane parami. Zatyczki do uszu oddzielne najczęściej zamawiane są przez duże firmy, w których korzystać z nich będzie spora ilość osób. 

Wkładki ochronne przeciwhałasowe na sznureczku

Nasz sklep bhp z doświadczenia wie, bardzo popularne są wkładki przeciwhałasowe na sznureczku ponieważ o wiele trudniej będzie je zgubić jak również sznureczek daje na możliwość zawieszenia ich na szyi w momencie kiedy nie będą używane. W tym przypadku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, które z całą pewnością spełnią wszelkie oczekiwania. Jedną z ciekawszych propozycji są zatyczki do uszu na sznurku widocznym dla wykrywaczy metali z wbudowaną we wkładkę stalową kulką. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że w zależności od tego po jakie wkładki sięgniemy mogą one różnić się kolorem sznureczka oraz rodzajem materiału z jakiego został wykonany. Wybrane wkładki przeciwhałasowe na sznurku zostały wykonane z hipoalergicznej pianki, która zapamiętuje kształt ucha oraz posiada powierzchnię odporną na działanie kurzu jak np. produkt marki 3M. Długość sznureczka jest na tyle uniwersalna, że nie będzie problemu z dopasowaniem go do naszych potrzeb. 

Zatyczki ochronne na pałąku - sklep Optimum BHP poleca wkładki przeciwhałasowe na pałąku

Na uwagę z całą pewnością zasługują również zatyczki do uszu na pałąku, które oferuje nam marka Reis, 3M czy Uvex. Pałąk podobnie jak sznureczek może być wykonany z różnych tworzyw oraz w wielu kolorach. Wkładki przeciwhałasowe na pałąku mogą być ułożone z tyłu głowy lub pod brodą. Tego typu zaczepienie zapobiega wypadaniu zatyczek z ucha podczas wykonywana bardzo intensywnych prac. Odpowiednio dopasowane są w stanie zapewnić nam nie tylko prawidłowy poziom ochrony ale również wysoki komfort użytkowania.

Zadbaj o słuch ze środkami ochrony słuchu oferowanymi przez sklep Optimum BHP i wybierz swoje wkładki ochronne przeciwhałasowe do uszu

Jak widać istnieje wiele ciekawych propozycji na wkładki przeciwhałasowe, które bez problemu jesteśmy w stanie dostosować do naszych indywidualnych potrzeb, upodobań oraz budżetu jakim dysponujemy. Najważniejszy jest aby prawidłowo dopasować je do środowiska naszej pracy oraz wartości natężenia hałasu jaka w niej występuje. Zatyczki do uszu sprzedawane luzem, na pałąku, jednorazowego lub wielokrotnego użytku to główne modele jakie znajdą Państwo w naszej szerokiej ofercie. Jest to jeden z ważniejszych środków ochrony indywidualnej dlatego tak ważne jest aby dokonać świadomego wyboru. Optimum sklep bhp zachęca wszystkich zainteresowanych do zapoznawania się z pełną ofertą na wkładki przeciwhałasowe, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do zamawiania!