• Kategorie
  • Szukaj

ODZIEŻ ROBOCZA SPAWLANICZA - URBANE OCHRONNE DLA SPAWACZA- BUTY SPAWALNICZE - RĘKAWICE SPAWALNICZE

Praca spawacza jest niezwykle wymagająca i ciężka. Wymaga też dobrego zabezpieczenia się przed iskrami i płomieniem. Dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiedni wybór ochrony dla spawacza. Na rynku mamy wiele produktów dostosowanych do pracy spawalniczej. Podstawa to oczywiście ubranie robocze. Tutaj warto zadbać aby podczas prac spawalniczych ubranie było wykonane z bawełny z domieszką trudnopalnych nici kevlarowych. Nie polecamy tu odzieży z mieszanki z poliestrem. Ubrania trudnopalne dostępne są w naszym sklepie bhp w bardzo zróżnicowanych cenach. Tańsze modele można kupić lekko powyżej 100 zł netto za komplet spodni i bluzy roboczej dla spawacze. Lepsze jakościowo ubranie to większy koszt ale też lepsza jakość, komfort oraz żywotność ubrania.  Polecamy tu szczególnie odzież trudnopalną marki Portwest oraz polską odzież Sara Workwear i Procera.

Buty spawalnicze - buty dla spawacza

innym zabezpieczeniem przed iskrami jest obuwie robocze. OChrona przed iskrami i drobinkami roztopionego metali wymaga aby obuwie miało dodatkową ochronę, zabezpieczającą sznurówki i otwory przed przedostaniem się nieporządanych iskier i odprysków. Buty spawalnicze dostępne sa w taniej wersji oraz w bardzo dobrej jakości. Warto poznać buty spawalnicze REIS - buty Hotreis czy też buty spawalnicze Portwest, Ardon, Cofra czy też VM.

Rękawice spawalnicze - rękawice skórzane dla spawacza - zarękawki spawlanicze

Ochrona dłoni i rąk przy spawaniu odgrywa istotną rolę. DLatego oferta rękawic roboczych spawalniczych jest tak szeroka. Obejmuje ona rękawice skórzane długie z dwoiny oraz rękawice mieszane tzw kombinowane - rękawice TIG do spawania tigiem. W tym rodzaju rękawic roboczych, część chwytna wykonana jest z miękkiej koziej skóry natomiast rękaw i ochrona przedramienia wykonana jest z dwoiny. Rękawice spawalnicze  z dwoiny są zdecydowanie grubsze, mniej manualne al bardziej wytrzymałe. Często są też stosowanie jako rękawice budowlane.

Okulary i gogle spawalnicze - przyłbice spawalnicze- tarcze spawalnicze 

Oprócz odzieży roboczej, obuwia ochronnego i rękawic, dużą rolę gra także ochrona oczu i twarzy. Tutaj w ofercie naszego sklepu bhp warto poznać okulary, gogle i inne artykuły bhp, które mają na celu ochronę wzroku i twarzy. 

ODZIEŻ ROBOCZA SPAWLANICZA - UBRANIE ROBOCZE DLA SPAWACZA