• Kategorie
  • Szukaj
  • Odzież robocza ESD antystatyczna - ubranie bhp ESD antyelektrostatyczne - sklep Optimum BHP

Odzież robocza ESD - ubranie robocze antyelektrostatyczne do pracy polecane przez nasz sklep bhp

Odzież robocza ESD, a właściwie materiał stosowany w tym rodzaju odzieży roboczej musi być trwały i solidny, ponieważ jest to odzież antyelektrostatyczna, która rozprasza ładunki elektrostatyczne i ma właściwości elektrostatyczne oraz jest odpowiednia przed zagrożeniem elektrostatycznym. Ten rodzaj odzieży roboczej ESD dedykowany jest przy produkcji elektroniki, dla elektryków, dla mechaników czy operatorów maszyn oraz innych w przemysłach, gdzie potrzebna jest wysoka ochrona pracownika. Odzież ESD wykonana jest przede wszystkim z poliestru i bawełny, która jest komfortowa i przyjemna w noszeniu i eliminuje uczucie wilgoci. Dodatkowo, zastosowane włókno węglowe zapewnia ochronę antystatyczną. Nic więc dziwnego, że ta odzież robocza jest stosowana podczas możliwości wystąpienia elektryczności, szkodzącej zdrowiu użytkownika dlatego tak ważne jest, aby stosować materiał, który zapobiega gromadzeniu się ładunków statycznych i pozwala na odprowadzenie ich do ziemi. Tak wykonana odzież robocza antyelektrostatyczna zapewnia bezpieczną pracę i redukuje możliwość elektryzowania się.

Odzież ochronna antyelektrostatyczna ESD w ofercie hurtowni i sklepu bhp

W swojej ofercie sklepu Optimum BHP posiada wiele produktów ESD, które dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Posiadamy o takich właściwościach m.in. bluzy robocze, kurtki robocze, spodnie robocze do pasa, spodnie robocze ogrodniczki, kombinezony robocze, kamizelki robocze czy bieliznę. Dostępne są również t-shirty robocze oraz całe komplety odzieży roboczej ESD. Aby zachować pełne właściwości specjalnej odzieży bhp jaką jest ubranie ESD należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o ubrania robocze co pozwoli na dłuższe użytkowanie produktów. Dostępna w naszym sklepie bhp odzież robocza antyelektrostatyczna spełnia wszelkie wymagane normy zarówno te krajowe jak i europejskie, narzucone dla wszystkich produktów specjalistycznych. Podsumowując, odzież ochronna ESD jest najważniejszym sposobem ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Jej głównym zadaniem jest ochrona użytkownika przed zjawiskami wyładowań elektrostatycznych, również tymi, które powstają przez ingerencję człowieka przy każdym wykonywanym ruchu. Z tego też powodu powstała specjalistyczna odzież robocza ESD, która służy do odprowadzania ładunków elektrostatycznych i redukuje elektryzowanie się. Dbając o naszych stałych jak i nowych klientów, oferujemy odzież roboczą tylko cenionych i solidnych producentów, takich jak Portwest, Ardon, Snickers Workwear oraz CXS Canis. Cena uzależniona jest od wybranego modelu ale jesteśmy i tak jedną z najbardziej korzystnych cenowo hurtowni bhp w okolicy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą odzieży ESD dostępną w naszym sklepie Optimum BHP. Oprócz odzieży ESD polecamy również obuwie robocze ESD, które zastosowane w komplecie zapewni użytkownikom jeszcze wyższy poziom ochrony podczas wyładowań elektrycznych i zagrożeniu z tym związanym. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą odzieży roboczej ESD w naszym sklepie bhp. Warszawa, Poznań, Karków, Opole, Wrocław, Szczecin, Kołobrzeg, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Zakopane, Nowy Targ, Lublin, Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Konin, Łódź, Częstochowa, Herby, Tomaszów Mazowiecki, Zielona Góra, Bydgoszcz, Koszalin, Olsztyn, Białystok, Rzeszów, Kielce, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Piła, Zamość, Przemyśl, Ostrołęka, Piotrków Trybunalski, Leszno to tylko część miejscowości gdzie nasz magazyn wysyła regularnie odzież ochronną ESD.

Odzież ochronna antyelektrostatyczna ESD - ubranie robocze chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi

Producenci elektroniki nieustannie borykają się z problemem wyładowań elektrostatycznych. Co to takiego? Mówiąc krótko, wyładowanie elektrostatyczne to nagły przepływ prądu, który następuje pomiędzy dwoma obiektami które są naładowane. Przepływ prądu powstaje na skutek ich kontaktu lub też przez pole elektrostatyczne. W branży zajmującej się produkcją elektroniki wyładowanie elektrostatyczne stanowi bardzo poważny problem z którym należy walczyć, ponieważ sporo elementów elektronicznych jest bardzo delikatnych i czułych na takie wyładowania. Powodem tego są materiały półprzewodzące, z których te komponenty są produkowane. Jest to np. dwutlenek krzemu czy krzem. Podczas wyładowania elektrostatycznego taki element jest narażony na zniszczenie dlatego tak istotna jest ich ochrona. Jak się okazuje, odzież robocza ESD jest środkiem, który pomaga zabezpieczyć produkty elektroniczne przed uszkodzeniem, gdyż to niewłaściwa odzież robocza i ochronna stosowana na stanowiskach pracy jest powodem powstania tychże uszkodzeń. Najbardziej skuteczną metoda jest zatem stosowanie specjalistycznej odzieży antyelektrostatycznej ESD, rękawic roboczych ESD oraz obuwia roboczego ESD.

Odzież robocza ESD - gdzie stosować ubrania bhp elektrostatyczne?

Warto mieć także na względzie fakt, iż odzież ESD nie jest dedykowana tylko do branży elektronicznej, pomimo, iż tam jej obecność jest w zasadzie obowiązkowa. Wyładowania elektrostatyczne spotyka się nie tylko w przemyśle elektronicznym ale i w innych branżach, gdzie występuje pył węglowy lub opary paliw czy też gazów - tam wyładowania również mogą wyrządzić szkody.

Z czego wykonane są ubrania robocze ESD antyelektrostatyczne?

Odzież ochronna ESD jest standardowo wykonana z mieszkanki poliestru oraz bawełny jednak mieszanka tkaniny posiada zawartość włókna węglowego, które zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym. Włókno węglowe poprzez swoje właściwości sprawia, że ładunek jest odprowadzany i dzięki temu odzież robocza się nie elektryzuje i ubranie robocze jest bezpieczne dla produkowanych komponentów. Polecamy stosować do ochrony odzież ESD z włóknem węglowym. W ofercie naszej hurtowni bhp są spodnie robocze, polo robocze, fartuchy robocze (wszystko o właściwościach ESD), a także szeroki wybór rękawic roboczych ESD. Niezwykle ważne jest także obuwie robocze ESD dostępne jako sandały robocze ESD, półbuty robocze ESD czy trzewiki robocze ESD. W tym przypadku szczególnie polecamy ofertę marki Portwest czy VM Footwear.