• Kategorie
  • Szukaj
  • Okulary i gogle spawalnicze

Reis OTW-WELMET tania osłona spawalnicza Reis OTW WELMET
Produkt niedostępny

Okulary i gogle spawalnicze - Okulary i gogle ochronne to jeden z podstawowych środków ochronnych, który chroni jeden z najważniejszych zmysłów - wzrok. Dostępne w naszym sklepie BHP różne rodzaje okularów, gogli, przyłbic czy osłon spawalniczych sprawiają, że klient ma szeroki wybór ochrony podczas zagrożeń związanych ze spawaniem. Często poza ochroną wzorku, potrzebna jest ochrona całej twarzy i głowy, wtedy najbardziej porządane będą przyłbice spawalnicze oraz osłony spawalnicze, które chronią całościowo twarz i głowę przed różnymi rodzajami odprysków czy pyłu. Ponieważ spawalnictwo to jedno z najniebezpieczniejszych zawodów, przepisy stanowczo mówią o zabezpieczeniu wzroku przed odpryskami i promieniowaniem, a jest to bardzo intensywne i niebezpieczne światło dla wzroku pracownika. Dlatego nasz sklep i hurtownia BHP oferuje różne akcesoria do ochrony, tak ważnego zmysłu jakim jest wzrok. 

 

Okulary spawalnicze i gogle. A może przyłbica spawalnicza?  Co wybrać z oferty naszego sklepie bhp?


Podczas wybierania ochrony wzroku warto wybrać odpowiedni model, jaki wymagany jest do aktualnie wykonywanej pracy. Ponieważ dostępne produkty w naszej hurtowni internetowej  bhp różnią się od siebie, warto wiedzieć przed wyborem czy potrzebne są przykładowo okulary ochronne spawalnicze z osłoną boczną czy bez niej. Okulary ochronne mogą być również wyposażone w filtry ochronne lub bez. Choć do pracy podczas spawania, rekomendujemy szybki z zastosowanymi filtrami, które chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami UV. Do pracy gdzie potrzebna jest większa ochrona przed różnymi pyłami, polecamy gogle ochronne spawalnicze, które w porównaniu z okularami, obejmują ściślej twarz i oczy i zapobiegają przedostaniu się różnych rodzajów pyłu czy innych substancji, podczas wykonywanej pracy. Ostatnią proponowaną w naszym sklepie BHP ochroną podczas prac spawalniczych czy litowaniem jest przyłbica robocza (osłona spawalnicza), która jest najbardziej zabudowaną wersją ochrony twarzy. Jej głównym zadaniem jest ochrona całej twarzy. Czyli w przeciwieństwie do okularów czy gogli, osłona ta chroni całą twarz i głowę z przodu i boków, a także z góry, przez co ochrona jest bardzo wysoka i spada zagrożenie poparzeniem.

 

Dlaczego tak ważna jest ochrona dla spawacza?

 

Praca spawacza jest to bardzo zagrażająca forma pracy, ponieważ wytwarza nie tylko zagrożenie dla oczu poprzez wysokie promieniowanie ale również grozi poparzeniem przez wytworzone odpryski metalu czy dymu spawalniczego. Dlatego bardzo ważna jest ochrona twarzy i głowy, która również jest narzucona przez obowiązujące przepisy i normy BHP. Poprzez szeroki wybór w naszym sklepie internetowym bhp okularów spawalniczych, gogli dla spawacza i przyłbic spawalniczych mogą być wybierane odpowiednio do rodzaju wykonywanej pracy spawania, oraz stopnia zagrożenia. Oczywiście polecamy również nasz sklep BHP, gdzie także dostępna jest odzież spawalnicza i obuwie ochronne spawalnicze, które zagwarantują pełną ochronę użytkownika, od stóp do głów.
Nasz sklep Optimum BHP oferuje przede wszystkim ochronę spawalniczą, która spełnia narzucone w kraju czy w UE przepisy i wymogi BHP. Dlatego też rekomendujemy akcesoria znanych producentów, takich jak Reis, JSP, Uvex czy Ardon. Przedstawieni producenci gwarantują odpowiednią ochronę  w postaci ogólnie przyjętych norm i standardów, ale polecamy zapoznać się ze specyfikacją każdej proponowanej ochrony, aby ta była odpowiednia na wybranym stanowisku pracy. Ponieważ w ciągu roku dochodzi do częstych wypadków oczów pracowników (to ok. 600 wypadków rocznie) należy pamiętać o należytej ochronie oczów podczas pracy, ponieważ podczas wyboru odpowiedniej ochrony, można uniknąć zagrożenia podczas zastosowania odpowiedniego zabezpieczenia. Sklep Optimum BHP posiada bardzo szeroki asortyment ochrony oczu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów w naszym sklepie BHP. Warszawa, Poznań, Karków, Opole, Wrocław, Szczecin, Kołobrzeg, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Zakopane, Nowy Targ, Lublin, Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Konin, Łódź, Częstochowa, Herby, Tomaszów Mazowiecki,  Zielona Góra, Bydgoszcz, Koszalin, Olsztyn, Białystok,  Rzeszów, Kielce,  Gorzów Wielkopolski,  Wałbrzych, Piła, Zamość, Przemyśl, Ostrołęka, , Piotrków Trybunalski, Leszno  to tylko część miejscowości gdzie  nasz magazyn wysyła regularnie okulary i gogle ochronne.