• Kategorie
  • Szukaj
  • Buty robocze antyelektrostatyczne i obuwie ESD - hurtownia sklep bhp

Buty robocze ESD - obuwie antystatyczne w sklepie Optimum BHP

Na wielu stanowiskach pracy u naszych klientów pojawia się problem elektryczności statycznej. Nagromadzenie ładunków elektrostatycznych może wywoływać wyładowania elektrostatyczne ESD (skrót od angielskiego Elektro Static Discharge), które mogą uszkodzić elementy elektroniczne lub gotowe produkty oraz mogą wywoływać u pracowników nieprzyjemne wstrząsy elektryczne. Wyładowania ESD są jednym z największych problemów z jakim boryka się przemysł elektroniczny. Problem polega na tym, iż wyładowania te są zazwyczaj niewidoczne i niezauważalne, ponieważ nie dostrzegamy wyładowań o wartości poniżej 3000V. Dopiero powyżej 5000V jesteśmy w stanie zauważyć iskry, które są skutkiem ESD. Powszechnie efekty ESD znane są wszystkim, choć wielu z nas nie kojarzy ich z tym terminem. Kojarzą Państwo wyładowania na klamkach od drzwi? Czy też strzelanie lub nawet iskrzenie podczas zdejmowania ubrań wykonanych z włókien syntetycznych? Naładowanie elektrycznością statyczną jest procesem naładowania elektrycznego, podczas którego w wyniku kontaktu i późniejszego rozdzielenia dwóch powierzchni generowany jest ładunek, który w efekcie może powodować uszkodzenie czułych elementów (mikroprocesorów, głowic dysków twardych, itp.). Najbardziej czułe elementy elektroniczne ulegają uszkodzeniu już przy wyładowaniu rzędu 30V! Obecność uszkodzeń spowodowanych przez ESD nie jest łatwa do wykrycia i może zostać niezauważona w fazie produkcyjnej. Ujawnia się dopiero w fazie użytkowania. W wielu zakładach pracy ludzie stanowią główne źródło elektryczności statycznej. Zwykłe chodzenie lub siedzenie na pewnego typu krzesłach może generować w ludzkim ciele ładunki o napięciu do kilku tysięcy Volt. Bez właściwej kontroli taki ładunek elektrostatyczny może z łatwością zostać rozładowany poprzez urządzenia wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne, co może spowodować ich uszkodzenie. Aby nie dopuścić do wyładowań elektrostatycznych lub zminimalizować ich skutki  należy wyposażyć pracownika w odzież roboczą ESD i obuwie robocze ESD, a stanowisko pracy powinno być uziemione, co ma z kolei umożliwić odpowiednie odprowadzanie ładunków elektrostatycznych od ludzi. Produkcja i obróbka elementów wrażliwych na elektryczność statyczną powinna odbywać się w strefach ochronnych EPA (skrót od angielskiego Electrostatic Protected Area).

Obuwie robocze antystatyczne a obuwie ESD - poznajmy różnice!

Spróbujmy wyjaśnić różnicę między wymaganiami stawianymi dla obuwia roboczego o właściwościach antystatycznych, a obuwia bhp zakwalifikowanego jako ESD. Dla obuwia roboczego ESD zgodnie z normą EN 61340-5-1 wymagany opór elektryczny został zawężony do przedziału pomiędzy 7,5x105Ω a 3,5x107Ω (0,75 MΩ do 35 MΩ). Dzięki obuwiu bhp chroniącemu przed efektem ESD zapobiega się elektrycznemu naładowaniu osoby je noszącej, np. wskutek tarcia w trakcie chodzenia po niektórych powierzchniach, a tym samym zapobiega się niebezpiecznym wyładowaniom elektrostatycznym. Z drugiej strony, jeżeli dochodzi do rozładowania elektrostatycznego lub kontaktu pracownika z wysokim napięciem, to dzięki oporowi minimum 0,75 MΩ łagodzone są tego skutki.

Buty robocze ESD - kiedy stosować?

Obuwie robocze ESD powinno się stosować jeżeli zachodzi konieczność zapobiegania naładowaniu elektrostatycznemu pracownika poprzez odprowadzenie ładunków. Obuwie bhp ESD jest stosowane w przemyśle elektronicznym, komputerowym i samochodowym, w celu zapobiegania powstawaniu szkód poprzez wyładowania elektrostatyczne przy montażu czułych elementów. Również coraz więcej przedsiębiorstw chemicznych i farmaceutycznych w obszarach zagrożonych wybuchem stawia na większe bezpieczeństwo oferowane przez obuwie robocze ESD. To obuwie bhp znajduje także coraz szersze zastosowanie w optyce, przemyśle lotniczym i statków kosmicznych, przemyśle spożywczym, w biotechnologiach, instytutach laboratoryjnych i naukowych oraz na niektórych stanowiskach szpitalnych.

Buty robocze ESD -  obuwie bhp antyelektrostatyczne - jakie buty robocze wybrać?

 

Szukając odpowiednich butów roboczych klienci odwiedzają chętnie nasz sklep Optimum BHP. Warto wybrać internetowy sklep bhp, którego oferta na obuwie ochronne jest bardzo szeroka i która także oferuje buty robocze ESD. Cena na taki model butów bhp jest zróżnicowana. Nasza hurtownia butów roboczych poleca wiele marek, które oferują buty robocze ESD jak np. VM Footwear, których oferta na damskie i męskie buty robocze ESD jest niezwykle szeroka. Wiele z tych modeli to buty robocze kompozytowe, które w zależności od potrzeb mogą występować jako sandały robocze ESD, a także półbuty robocze ESD jak i trzewiki robocze ESD. Podobną ofertę posiada producent Ardon czy Portwest lub Lemaitre. Pamiętajmy, że buty robocze ESD to nie tylko buty kompozytowe, ponieważ wiele modeli ma stalowy nosek ochronny. Zdecydowanie bardzo pożądane wśród klientów naszego sklepu bhp jest obuwie robocze damskie ESD. Nasza hurtownia online poleca buty antyelektrostatyczne do pracy w przemyśle elektronicznym, farmaceutycznym i podobnym.  W pracy na magazynie polecamy sandały robocze ESD, a w pracy w chłodnych pomieszczeniach trzewiki robocze ESD.

 

Półbuty robocze ESD - buty robocze antyelektrostatyczne w naszym sklepie bhp!

Jak wiadomo, buty robocze mają za zadanie chronić stopę użytkownika przed różnego rodzaju zagrożeniami występującymi podczas wykonywania pracy. W sytuacjach, kiedy zachodzi konieczność zapobiegania naładowaniu elektrostatycznemu pracownika poprzez odprowadzanie ładunków ważne jest, aby pracownik był zaopatrzony w odpowiednie obuwie robocze ESD. W naszym sklepie Optimum BHP dużym zainteresowaniem cieszą się półbuty robocze ESD, które stosowane są głównie w przemyśle elektronicznym, komputerowym i samochodowym. Tego typu obuwie bhp stosuje się, aby uniknąć powstawaniu szkód poprzez wyładowania elektrostatyczne przy montażu czułych elementów. W ofercie naszego sklepu bhp znajdą Państwo szeroki wybór butów roboczych ESD od znanych i cenionych na rynku producentów. Do najpopularniejszych z nich należy zaliczyć markę Ardon, Polstar, Uvex, VM Footwear, CXS Canis. Bogaty wybór fasonów o różnych udogodnieniach, szeroki przedział cenowy oraz duży wybór rozmiarów pozwoli na idealne dopasowanie półbutów roboczych ESD do indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika. Buty robocze ESD antyelektrostatyczne mogą posiadać kompozytowy podnosek ochronny oraz wkładkę antyprzebiciową. Większość modeli wiązana jest na sznurowadła jednak istnieją również zapinane na klamrę. W ofercie na tego typu obuwia ochronnego znajdziemy buty robocze S1, buty robocze S1P, buty robocze S2, buty robocze S3. Prawdziwym hitem w naszym sklepie bhp stały się półbuty robocze ESD marki Uvex z linii Busines Casual. Klasyczne, stylowe i elegancki obuwie robocze idealne zarówno do pracy w biurze jak i na halach produkcyjnych to prawdziwy hit. Cholewka butów roboczych ESD może być wykonana z różnego rodzaju materiałów tekstylnych lub skórzanych. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak buty robocze ESD lekkie i oddychające, które zapewniają komfort użytkowania oraz nie doprowadzają do przegrzania stopy. Zazwyczaj w półbutach roboczych ESD, gdzie istnieje wkładka antyprzebiciowa wykonana jest ona z kevlaru. Buty robocze ESD to obuwie ochronne często wolne od metalowych elementów i wtedy też podnosek musi być niemetalowy. Niektóre buty robocze tego typu posiadają wodoodporne wykończenie cholewki oraz antypoślizgową podeszwą odporną na ciepło kontaktowe do 110oC jak np. półbuty robocze Speed S3 G6045 Ardon. Specjalnie z myślą o kobietach, na rynku dostępne są również damskie buty robocze ESD  o sportowym i modnym wyglądzie. Buty robocze ESD antyelektrostatyczne dostępne w naszym sklepie i hurtowni Optimum BHP to gwarancja najwyższej jakości i niezawodnej ochrony. Damskie i męskie obuwie do pracy z podnoskiem ochronnym i antypoślizgową podeszwą zapewnią wysoki komfort użytkowania podczas pracy w ciężkich i niebezpiecznych warunkach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą półbutów roboczych ESD, a gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Wysokie buty robocze ESD - antyelektrostatyczne trzewiki robocze poleca nasz sklep bhp

Trzewiki robocze to wysokie buty robocze idealne do pracy w budownictwie, spawalnictwie, pracach remontach itp. Tego typu buty robocze najczęściej stosowane są w okresie jesienno-zimowym wśród pracowników wykonujących swoją pracę na świeżym powietrzu. W zależności od rodzaju zagrożenia jakie niesie za sobą nasza praca istnieje wiele modeli trzewików roboczych. Ważną rolę spełniają buty robocze ESD, które sprawdzą się na stanowiskach gdzie pojawia się problem elektryczności statycznej. W naszym sklepie i hurtowni Optimum BHP posiadamy szeroki wybór trzewików roboczych ESD, od wielu znanych i cenionych na rynku bhp producentów. Oferujemy buty robocze ESD marki Polstar, Uvex, Ardon, Solid Gear, CXS Canis, Delta Plus, Portwest. Najwięcej modeli tego typu obuwia ochronnego posiada Uvex. Znajdziemy tam wysokiej jakości trzewiki robocze ESD wiązane na sznurowadła, z takich kategorii jak S1, S1P, S2, S3. Zazwyczaj buty robocze ESD Uvex dostępne są w czarnym kolorze, niekiedy dodatkowo z kolorowymi wstawkami. Posiadają wiele udogodnień, które wpływają na komfort użytkowania jak np. bezszwowa budowa, która eliminuje ryzyko ucisku i otarcia czy też oddychające materiały. Specjalnie z myślą o Paniach Uvex wyprodukował damskie buty robocze ESD perforowane o sportowym wyglądzie. Damskie i męskie trzewiki robocze ESD Uvex dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów. Jeżeli szukamy nieco tańszych rozwiązań warto zainteresować się ofertą czeskiego producenta CXS CanisButy robocze ESD CXS wykonane zostały z wysokiej jakości skór, pozbawione elementów metalowych. Wygodne i komfortowe obuwie bhp w miejskim stylu przypadnie do gustu najbardziej wymagającym klientom. Delta Plus oferuje nam antyelektrostatyczne trzewiki robocze ESD wykonane ze skórzanego kruponu barwionego. Wymagającym klientom, dla których nie ma znaczenia cena, a wysoki poziom komfortu i jakości, z całą pewnością spodobają się trzewiki robocze ESD Solid Gear. Damskie i męskie buty robocze z wkładką antyprzebiciową, całkowicie pozbawione metalowych elementów to hit. Trzewiki robocze ESD Sold Gear posiadają wzmocnienia wykonane z materiału Cordura oraz odblaskowe paski dla lepszej widoczności użytkownika w warunkach, gdzie jest ona ograniczona. Buty robocze ESD mają istotne znaczenie w pracy, ponieważ wyładowania elektrostatyczne mogą uszkodzić elementy elektroniczne lub gotowe produkty, a także wywołać nieprzyjemne wstrząsy elektryczne u pracowników. W sklepie i hurtowni Optimum BHP posiadamy trzewiki robocze ESD w wielu ciekawych kolorach oraz krojach, w szerokiej rozmiarówce oraz dużym przedziale cenowym. Znajdziemy trzewiki bhp wodoodporne z kompozytowym podnoskiem ochronny, z wkładką antyprzebiciową oraz wiele innych ciekawych modeli. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą trzewików roboczych ESD dostępną w naszym sklepie i hurtowni Optimum BHP.


Obuwie robocze Kraków, obuwie robocze Warszawa, obuwie robocze Poznań, obuwie robocze Wrocław, obuwie robocze Katowice, obuwie robocze Rzeszów, obuwie robocze Gdańsk, obuwie robocze Gliwice, obuwie robocze Łódź, obuwie robocze Szczecin, obuwie robocze Częstochowa, obuwie robocze Gorzów Wielkopolski, obuwie robocze Kołobrzeg, obuwie robocze Gdynia, obuwie robocze Świnoujście, obuwie robocze Zielona Góra, obuwie robocze Bydgoszcz, obuwie robocze Toruń, obuwie robocze Olsztyn, obuwie robocze Białystok, obuwie robocze Lublin, obuwie robocze Bielsko-Biała, obuwie robocze Piotrków Trybunalski, obuwie robocze Jaworzno, obuwie robocze Jelenia Góra, obuwie robocze Kalisz, obuwie robocze Kielce, obuwie robocze Koszalin, obuwie robocze Krosno, obuwie robocze Legnica, obuwie robocze Lublin, obuwie robocze Sopot, obuwie robocze Wałbrzych, obuwie robocze Piła, obuwie robocze Ostrołęka, obuwie robocze Olkusz, obuwie robocze Opole, obuwie robocze Elbląg, obuwie robocze Konin, obuwie robocze Oświęcim, obuwie robocze Piaseczno, obuwie robocze Przemyśl, obuwie robocze Ruda Śląska, obuwie robocze Sosnowiec, obuwie robocze Stargard Szczeciński, obuwie robocze Tarnowskie Góry, obuwie robocze Tarnów, obuwie robocze Włocławek, obuwie robocze Zabrze, obuwie robocze Zielona Góra, obuwie robocze Ełk, obuwie robocze Głogów, obuwie robocze Gniezno, obuwie robocze Grudziądz, obuwie robocze Inowrocław, obuwie robocze Jastrzębie-Zdrój, obuwie robocze Łomża, obuwie robocze Mysłowice, obuwie robocze Nowy Sącz, obuwie robocze Ostrów Wielkopolski, obuwie robocze Słupsk, obuwie robocze Pabianice, obuwie robocze Suwałki, obuwie robocze Zamość