• Kategorie
 • Szukaj
 • Sorbenty uniwersalne, sypkie i do oleju - cena | sklep internetowy OptimumBHP

Brak produktów do wyświetlenia

Dla neutralizacji niebezpiecznych zanieczyszczeń płynnych konieczne jest korzystanie ze specjalistycznych środków pozwalających na ograniczenie rozmiaru wycieku, szybkie jego wchłonięcie i neutralizację. W tym celu stosuje się sorbent czyli materiał o zróżnicowanej zdolności wchłaniania.

Czym jest sorbent?

Najprościej rzecz ujmując sorbent jest substancją, najczęściej pochodzenia naturalnego, posiadającą wysoką zdolność wchłaniania płynów. W zależności od stopnia przetworzenia, sorbent może wykazywać różne właściwości. W zależności od rodzaju materiału chłonnego sorbenty występują w trzech grupach:

 • sorbenty mineralne – najprostszą ich wersją są rozdrobnione i wysuszone minerały. Generują one dużą ilość odpadów, gdyż w kontakcie z cieczą, znacząco zwiększa się ich waga oraz objętość. Powoduje to, że sorbenty mineralne stosowane są w ograniczonym zakresie. Korzystniejszym rozwiązaniem są sorbenty mineralne w postaci granulatów. Ich chłonność osiąga około 120%, ponadto nie zwiększają one swojej objętości w kontakcie z cieczą. Najlepszymi sorbentami mineralnymi są bez wątpienia perlity. Są to sorbenty o chłonności sięgającej 250%. Ich jedyną wadą jest lekkość, która powoduje, że nie nadają się do stosowania na otwartej przestrzeni.
 • sorbent organiczny – doskonale sprawdza się dla usuwania zanieczyszczeń nieżrących. Sorbenty organiczne są efektem ubocznym przeróbki drewna – najczęściej są to kora, celuloza, trociny lub torf. Sorbenty organiczne charakteryzują się dużą chłonnością.
 • sorbent syntetyczny – wykazujący największe właściwości chłonne, sięgające nawet 1400%. Wyróżnia się bardzo niską wagą i uniwersalnością. Sorbent uniwersalny syntetyczny wytwarzany jest z różnego rodzaju polimerów. W tej grupie znajdują się również sorbenty hydrofobowe, które nie wchłaniają wody, dzięki czemu doskonale nadają się do neutralizacji zanieczyszczeń na zbiornikach wodnych.

Pomijając zanieczyszczenia cieczami na drogach lub zbiornikach wodnych, sorbent to doskonałe rozwiązanie służące skutecznej neutralizacji wycieków i zanieczyszczeń cieczami w zakładach produkcyjnych. W celu najlepszego dopasowania sorbentu do zagrożenia, należy dokładnie sprawdzić jego wartości chłonne oraz ciężar i na tej podstawie dopasować do ryzyka wystąpienia wycieku.

Sorbent dla Państwa przedsiębiorstwa oferowany przez sklep bhp

Hurtownia internetowa optimumbhp.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą sorbentów, które doskonale sprawdzą się w przypadku awarii i wycieku substancji płynnych. Oferujemy bogaty wybór substancji pochłaniających ciecze różnego rodzaju. W zależności od rodzaju substancji, wchłanianej sorbenty dostępne w naszej ofercie można podzielić na następujące grupy:

 • Sorbent uniwersalny (szary) – wchłaniający wodę, różnego rodzaju płyny przemysłowe, oleje, chemikalia nieagresywne,
 • Sorbent do oleju (biały) – skutecznie wchłaniający oleje i wszelkiego rodzaju ciecze ropopochodne,
 • Sorbent chemiczny (zielony) – przeznaczony do wchłaniania wszelkiego rodzaju cieczy, w tym najbardziej agresywnych chemikaliów.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi sorbenty mineralne, sorbent sypki, sorbent do oleju, sorbent chemiczny. Umożliwiają one skuteczne usunięcie zanieczyszczeń z różnego rodzaju i wielkości powierzchni. Oferujemy sorbenty w różnych formach:

 • maty – przeznaczone do niewielkich powierzchni,
 • rolki – do czyszczenia dużych powierzchni,
 • rękawy – przeznaczone do miejsc trudno dostępnych.

Oferta optimumbhp.pl to najkorzystniejsze rozwiązania dla zabezpieczenia i usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń płynnych. Oferujemy wysokiej jakości sorbent, którego cena z całą pewnością będzie dla Państwa satysfakcjonująca. Serdecznie zapraszamy.