• Kategorie
  • Szukaj
  • Rękawice gumowe długie i rękawiczki z tworzyw

Rękawice gumowe a także lateksowe stanowią ochronę rąk przed środowiskiem wilgotnym. chronią dłonie w pracach domowych, porządkowych a także w pracy zawodowej na zakładach pracy. Mogą zapewniać przed chemią a także kwasami. Rękawice mogą być wykonane z lateksu i mogą być wielokrotnego użytku lub też są dostępne jako rękawice jednorazowe. Do pracy w z agresywną chemią czy kwasami bezwzględnie powinno stosować się rękawice spełniające wymagania 3 kategorii, która jest zgodna z normę EN 374. Rękawice ochronne tego rodzaju zabezpieczają dłoń także przed działaniem  zasad czy kwasów, drobnoustrojów itp. Wiele modeli, np rękawiczek jednorazowych ma zastosowanie w kosmetyce, salonach manicure. Oferowane rękawice są także stosowane na produkcji, w branży medycznej i stomatologicznej a także w serwisach samochodowych przez mechaników i serwisantów- szczególnie rękawice nitrylowe, które są odporne na smary itp.

 

Rękawice gumowe - rodzaje rękawic roboczych

 

Nasz sklep bhp oferuje szeroki wybór rękawic roboczych z tworzywa. I tak rękawice lateksowe są wykonane z gumy naturalnej. Rękawiczki gumowe i lateksowe to grupa rękawic wykonany z różnych tworzyw jak PCV, guma czy lateks a także winyl czy nitryl. Rękawice nitrylowe mogą być jednorazowe czy tez wielokrotnego użytku wykonane  na bawełnianym wkładzie. Są to rękawice flokowane. Rękawice z nitrylu są odporne na działanie smarów, olejów i tłuszczu zatem ich zastosowanie jest bardzo szerokie, często są określane mianem rękawic kwasoodpornych czy rękawic chemicznych jednak należy zawsze sprawdzić parametry techniczne i ochronne danego modelu, gdy szukamy rękawic do pracy z substancjami tego rodzaju. Z gumy kauczukowej dostępne są także specjalistyczne rękawice ochronne o bardzo wytrzymałych właściwościach. Oddzielną kategorią w naszej hurtowni bhp są rękawiczki dedykowane do pracy w zimnym środowisku, które są wykonane na ciepłym wkładzie. Rękawice gumowe mogą mieć także różną strukturę. Zazwyczaj na części chwytnej maja drobne wypuklenia, w stylu nakropienia. Sprawia to, że rękawice robocze mają lepszą chwytność a trzymane przedmioty pewniej leżą w dłoni. Wybrane modele są stosowane specjalnie do branży spożywczej i gastronomi, przetwórstwa mięsa czy do pracy z rybami. Do tych ostatnich struktura rękawiczek jest bardzo chropowata, pełna wypustek i fałd, które umożliwiają pewny chwyt śliskich produktów jak właśnie ryby. Długość rękawiczek tez jest różna w ofercie posiadamy rękawiczki sięgające do nadgarstka a także dłuższe modele np 30 cm, 45 cm lub dłuższe. Polecamy szczególnie rękawice robocze REIS,  Portwest, rękawice CXS Canis oraz Ardon. Warto także zainwestować w rękawice Uvex czy Ansell które cieszą się bardzo dużym uznaniem oraz wytrzymałością.


Rękawice robocze Gdynia, rękawice robocze Wrocław, rękawice robocze Białystok, rękawice robocze Katowice, rękawice robocze Bydgoszcz, rękawice robocze Kielce, rękawice robocze Bytom, rękawice robocze Poznań, rękawice robocze Gdańsk, rękawice robocze Warszawa