• Kategorie
  • Szukaj
  • Rękawice i rękawiczki biologiczne - cena - hurtownia i sklep bhp

Rękawice biologiczne - ochronne artykuły bhp 

Rękawice biologiczne to specjalistyczne rękawiczki chroniące skórę przed działaniem szkodliwych czynników chemicznych. Skóra na dłoniach może nie jest tak delikatna jak na twarzy, ale często bywa narażona na działanie szkodliwych, a nawet toksycznych substancji. Dotyczy to zwłaszcza osób mających z nimi styczność na co dzień. W dodatku ludzka skóra łatwo wchłania substancje toksyczne, w tym rozpuszczalniki. Kontakt z tego rodzaju substancjami może powodować dermatozy, takie jak wyprysk kontaktowy, zmiany uczuleniowe, podrażnienia oraz innego rodzaju zmiany skórne. Te ostatnie mogą ułatwiać powstawanie infekcji ogólnoustrojowych czy nawet zmian nowotworowych. Stosowanie rękawic biologicznych jest zalecane w przypadku długotrwałych lub częstych prac z niebezpiecznymi substancjami organicznymi. Ich stosowanie doradza się zwłaszcza wtedy, gdy użytkowanie tradycyjnych rękawic jest niekomfortowe lub zabronione ze względów bezpieczeństwa. Nasz sklep internetowy Optimum BHP oferuje szeroki zakres tego typu rękawic. Cena ich jest zależna od modelu.

Rękawice biologiczne - jakie rękawice ochronne wybrać w naszym sklepie bhp ?

Nasza hurtownia bhp oferuje rękawice robocze m.in z nitrylu marki UVEX. To jedne z bardziej popularnych modeli rękawic ochronnych. Dzieje się tak z powodu właściwości jakie oferuje nitryl, a jego właściwości ochronne są bardzo szerokie. Nitryl bowiem idealnie nadaje się do pracy w nieco utrudnionych warunkach. Idealnie sprawdza się w pracy gdzie mamy styczność z olejami, smarami, benzyną czy tłuszczami. Szerokie spektrum ochrony przed czynnikami szkodliwymi sprawia, że rękawice powlekane nitrylem są bardzo popularne na produkcji, w serwisach samochodowych, branży automotive, petrochemicznej, mechanicznej czy też budowlanej. Rękawica ta sprawdza się także w transporcie czy magazynie ze względu na doskonałą chwytność w suchym wilgotnym i tłustym środowisku. Polecamy również rękawice ochronne chemiczne UVEX PROFABUTYL B-05R 60949 wykonane z 100% kauczuku butylowego. Dzięki zaawansowanej technologii rękawiczki biologiczne chronią przed chemikaliami, kwasami nadają się szczególnie do kontaktu ze związkami polarnymi, takimi jak estry lub ketony. Rękawice robocze przeznaczone do pracy w przemyśle chemicznym oraz w zastosowaniu antystatycznym. W ofercie naszego sklepu bhp znajdą Państwo również rękawice ochronne jednorazowe marki UVEX służą do ochrony przed substancjami chemicznymi wykonane z kauczuku nitrylowego spełniają normę ochronną EN ISO 374-1. Wysoka elastyczność rękawic pozwala na ich dopasowanie do dłoni dzięki czemu zachowana zostaje manualność i dobre czucie. Na szczególną uwagę zasługują rękawice biologiczne RSECOL SECURA, które są ciekawym zamiennikiem dla rękawic ochronnych wykonanych z gumy naturalnej. Nie stanowią stuprocentowego zabezpieczenia przed urazami mechanicznymi, gdyż mogą ulec miejscowemu przetarciu, lecz w zupełności radzą sobie jako podstawowe zabezpieczenia dla pracowników uczulonych na rękawice z gumy naturalnej. Ponadto stanowią dobrą alternatywę tam, gdzie występuje zakaz używania rękawic (dotyczy to urządzeń wirujących, obrabiarek). Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą rękawic biologicznych w atrakcyjnych cenach w naszym sklepie internetowym!

 Rękawice robocze Gdynia, rękawice robocze Wrocław, rękawice robocze Białystok, rękawice robocze Katowice, rękawice robocze Bydgoszcz, rękawice robocze Kielce, rękawice robocze Bytom, rękawice robocze Poznań, rękawice robocze Gdańsk, rękawice robocze Warszawa