• Kategorie
  • Szukaj
  • Winyl

Winylowe rękawice robocze bhp - odpowiedni dobór

Dłonie to obszar naszego ciała, który jest szczególnie narażony na kontakt z niebezpiecznymi i szkodliwymi substancjami często niewidocznymi gołym okiem. Dlatego ważny jest odpowiedni dobór środków indywidualnej ochrony, którymi w przypadku dłoni są rękawice ochronne. Dobór rękawic roboczych musi być uzależniony od rodzaju wykonywanej pracy i od zagrożeń jakie mogą wystąpić na danym stanowisku. Substancje chemiczne, żrące, wysoka lub niska temperatura to tylko przykłady zagrożeń na jakie narażone są dłonie pracowników. Prace wymagające kontaktu ze szkodliwymi substancjami lub odbywają się w trudnych warunkach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia leżącego po stronie pracodawcy. Pracodawcy mają do swojej dyspozycji trzy rodzaje rękawic: ochronne, robocze i medyczne oraz tzw. zarękawki ochronneSzeroki wybór rękawic bhp dostępnych w naszym sklepie Optimum BHP pozwala na dobór typu zgodnego z przeznaczeniem, gdyż tylko to gwarantuje zachowanie bezpieczeństwa na stanowisku pracy. Nasz sklep internetowy oferuje bardzo szeroki wybór rękawic które dzielimy ze względu na zastosowanie. Wybierając rękawice BHP należy także zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru dopasowując rękawice do dłoni użytkownika.

Rękawice robocze winylowe i ich zastosowanie 

Rękawiczki winylowe wykonuje się z plastyfikowanego polichlorku winylu, który potocznie nazywamy PCV. Winyl sprawdzi się jako podstawowy środek ochrony indywidualnej w kontaktach z materiałem biologicznym, chemicznym czy ze środkami dezynfekcyjnymi, mikroorganizmami, a także przed mechanicznym uszkodzeniem. Odporność winylu na powyższe środki pozwala na zastosowanie winylowych rękawiczek w pracy lekarza, weterynarza, w branży kosmetycznej a także podczas czynności porządkowych. To rękawice odporne na smary, tłuszcze, oleje oraz rozpuszczalniki, a także dopuszczone do kontaktu z żywnością dzięki czemu znajdują zastosowanie w przemyśle gastronomicznym, spożywczym, w cateringu.

Rękawice ochronne winylowe rodzaje i przykładowe modele

Rękawice winylowe często nazywane są mianem rękawic medycznych co wynika z właściwości winylu, który pozwala na zastosowanie ich w kontakcie z materiałem biologicznym i środkami dezynfekcyjnymi. Jednorazowe rękawice winylowe są często lekko pudrowe co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie. Przykładem są jednorazowe rękawice z winylu RVIN, w których zastosowano naturalną skrobię kukurydzianą bezpieczną w kontakcie ze skórą. Pakowane w wygodne pudełko ułatwiają korzystanie z nich podczas pracy. Rękawiczki winylowe bezpudrowe to na przykład rękawice ochronne ARDON cienkie i lekkie.

Winylowe rękawiczki to nie zawsze produkt jednorazowy. Winyl służyć może także jako powłoka rękawic do użytku wielorazowego. Rękawice ochronne Uvex PROFAGRIP PB27MG 89675 wykonane na splocie bawełnianym zostały powleczone wysokiej jakości winylem HPV z antypoślizgowym granulatem. Wysoce elastyczne o ergonomicznym kształcie doskonale dopasowują się do dłoni zapewniając komfort podczas pracy. Gwarantują ochronę rąk przed urazami mechanicznymi takimi jak obtarcia, rozdzieranie a także przed olejami mineralnymi, smarami, paliwem, substancjami chemicznymi itp.

Zalety rękawic winylowych i ich zastosowanie

Nasz sklep internetowy bhp oferuje bardzo bogaty wybór rękawic ochronnych i roboczych. Rękawice wykonane z winylu mają wiele zalet, dlatego są produktem często wybieranym przez naszych klientów. Przede wszystkim zaletą jest ich szerokie zastosowanie i ochrona przed wieloma urozmaiconymi zagrożeniami. Niska cena również przekonuje do ich wyboru zwłaszcza jeżeli mają to być rękawice winylowe jednorazowe. 

Zaletą rękawic winylowych jest możliwość stosowania ich przez osoby uczulone na lateks. Posiadają uniwersalny kształt, dzięki czemu pasują na lewą i prawą dłoń. Rękawiczki winylowe charakteryzuje także zwiększona wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z rękawicami lateksowymi. Rękawice winylowe wykorzystywane są między innymi w: opiece medycznej, opiece pielęgniarskiej, lekarskiej, w ambolatoriach i laboratoriach, w branży kosmetycznej, medycynie estetycznej, stomatologi, weterynarii, pracach porządkowych, zakładach chemicznych i wielu innych pokrewnych branżach. Ponadto chronią także przed olejami, tłuszczami oraz ozonem.

 

 Rękawice ochronne to jeden z wielu produktów bhp jakie oferuje nasza hurtownia i sklep internetowy. Odległość nas nie ogranicza rękawice robocze wysyłamy do miast w całej Polsce np. do takich miast jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice czy Gdańsk. Jesteśmy jedną z największych hurtowni odzieży roboczejobuwia roboczego i artykułów bhp działającej online i oferujemy jedne z najniższych cen na rynku. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.