• Kategorie
  • Szukaj
  • Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU - rękawice ochronne - hurtownia sklep bhp

Ochrona rąk przy pracy fizycznej

Każda praca fizyczna generuje różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, czy urazy, które mogą dotyczyć niemalże wszystkich części naszego ciała. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jednym z najbardziej newralgicznych miejsc są nasze dłonie. W końcu to właśnie nimi wykonujemy konkretne zadania, obsługujemy maszynę, czy montujemy kable. Są one zatem w nieustannym kontakcie z narzędziami, urządzeniami, materiałami budowlanymi, a także różnymi maszynami.

Biorąc to pod uwagę, warto stosować do nich rękawice ochronne, które to mogą wielu urazom zapobiec, a dodatkowo znacząco podnieść komfort naszej pracy. Rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się w wielu zakładach pracy, fabrykach czy magazynach. Są one bowiem dość uniwersalne, stąd też ich zastosowanie bywa naprawdę szerokie. Zakupując chociażby jedną taką parę będziemy mogli wykorzystać ją do przeróżnych zadań. W ten sposób nie tylko zadbamy o nasze dłonie, lecz również zyskamy świetne akcesorium bhp o uniwersalnym zastosowaniu.

Charakterystyka rękawic powlekanych poliuretanem

Tego typu rękawice cechuje przede wszystkim duża elastyczność, dzięki której idealnie dopasowują się one do dłoni konkretnej osoby. Sprzyjają bardzo dobrze wykonywaniu precyzyjnych prac, ponieważ oferują dobrą chwytność oraz wyczucie. Rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się zarówno w środowisku suchym, jak również lekko wilgotnym lub zaolejowanym. Chronią one przed zabrudzeniem oraz przede wszystkim urazami mechanicznymi. Dodatkowo, ze względu na pokrycie poliuretanem, są one niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Rękawice powlekane poliuretanem – gdzie się przydadzą?

Biorąc pod uwagę dużą uniwersalność rękawic powlekanych można rzec, że przydadzą się niemal w każdej pracy fizycznej. Gwarantują one bowiem nie tylko pewny chwyt, ale też ochronę przed urazami. Ponadto jest im obojętne środowisko pracy, poradzą sobie zarówno w suchym, mokrym, jak i oleistym. Biorąc to wszystko pod uwagę, rękawice te na pewno przydadzą się we wszystkich pracach budowlanych, remontowych oraz montażowo-instalacyjnych. Ceniona jest ich antypoślizgowość oraz duży komfort użytkowania.

Poza tym, rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się świetnie także przy budowie dróg, ponieważ nie straszne im żadne warunki atmosferyczne. Bez wątpienia, będą one również doskonałe przy obróbce metali oraz obsłudze różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Fakt, że tego typu rękawice dają możliwość dużej precyzji sprawia, że na pewno będą przydatne przy obróbce szkła, ceramiki oraz drewna.

Zważywszy na szerokie zastosowanie poliuretanowych rękawic, nie może ich zabraknąć w przemyśle elektrotechnicznym. Mowa tu oczywiście o pracach związanych z szeroko pojętą elektryką, elektroniką oraz energetyką. Pewny chwyt jaki gwarantują rękawice powlekane poliuretanem sprawia, że są one cenione przez pracowników magazynów, którzy trudnią się układaniem towaru, czy też pakowaniem paczek. Będą one z pewnością przydatne także dla pracowników branży samochodowej, zarówno po stronie produkcji, jak i naprawy.

Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU - rękawice monterskie do automotive - rękawice na produkcję

Rękawice powlekane poliuretanem to rękawice idealne do pracy na produkcji. Polecamy je w szczególności do prac w branży samochodowej automotive. Bardzo dobrze sprawdzają się w serwisie, przy naprawach. Te rękawice robocze najczęściej wykonane są z nylonu lub poliestru. W produkcji rękawic stosuje się polimerowe tworzywa sztuczne tzw. elastomery, które cechują się łatwością odwracalnej deformacji mechanicznej przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości struktury. Wszystko to sprawia, że rękawice te są 5 razy bardziej wytrzymałe od rękawic powlekanych lub wykonanych z naturalnej gumy. Powleczone są warstwą poliuretanu PU. Rękawice te należą do tańszych rękawic. Zazwyczaj występują w kolorach białym, szarym i czarnym. Do pracy w ogrodzie polecamy rękawiczki kolorowe w kwiatowe motywy, które współgrają z branżą ogrodniczą. Warstwa poliuretanu oraz przędzy może być cienka lub grubsza i mieć różnorodną porowatość struktury powleczenia. Głównym celem powleczenia jest zwiększenie przyczepności (lepsze uczucie trzymania przedmiotu np. małych elementów, śrubek itp., narzędzi warsztatowych ) oraz ochrona przed cieczami, smarami, olejami, chemikaliami itp. Rękawice te nadają się zarówno do prac manualnych, gdzie potrzebna jest duża precyzyjność oraz do prac bardziej wymagających np. do pracy z ostrymi przyrządami. Rękawice powlekane poliuretanem występują również w wersji antyprzecięciowej.

Rękawiczki te są bardzo dopasowane i wygodne.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawiczki robocze powlekane poliuretanem w bardzo szerokim przekroju: od tanich i ekonomicznych pozycji po produkty z wysokiej półki jak rękawice Uvex czy Ansell. Każdy klient znajdzie w naszym sklepie bhp coś dla siebie.

W naszym sklepie internetowym bhp oferujemy rękawice powlekane poliuretanem wielu producentów.

Rękawice powlekane poliuretanem Ardon

Rękawice powlekane Ardon to propozycja tanich i komfortowych rękawic ochronnych. Ardon stworzył kilka zbliżonych modeli różniących się bazą oraz grubością powleczenia. Rękawice robocze występują w kilku wersjach kolorystycznych: białe, czarne, szare czy też w kwiatki. Popularne i tanie to rękawice Ardon XC7e , rękawice Ardon Buck czy rękawice Ardon Pure Touch. Innym modelem są np. rękawice Ardon Lite Touch A8012 wykonane z ultra cienkiego materiału. Na produkcji w branży automotive bardzo popularne są rękawice ESD antyelektrostatyczne. Dlatego Ardon stworzył rękawice powlekane poliuretanem Epa Touch ESD oraz Pulse Touch ESD

Marka Ardon i nasz sklep bhp oferuje rękawice robocze powlekane poliuretanem w wersji podstawowej, antyprzecięciowej lub antyelektrostatycznej. Rękawice ESD powlekane PU idealne dla elektryków oraz branż pokrewnych, w których występuje ryzyko wyładowań statycznych. Lekkie i cienkie rękawice robocze powlekane poliuretanem Ardon nadają się do prac precyzyjnych dla monterów. Dostępne w wielu ciekawych kolorach, zakończone ściągaczem, rękawic powlekane poliuretanem Ardon zapewnią komfort użytkowania oraz odpowiedni poziom ochrony.

Rękawice powlekane poliuretanem CXS Canis

Również czeski producent CXS Canis którego odzież robocza czy obuwie ochronne są do kupienia w naszym internetowym sklepie bhp, posiada w swojej ofercie rękawice robocze powlekane poliuretanem. CXS Canis wypuścił na rynek rękawice ochronne półpowlekane na po stronie wewnętrzne dłoni i na palcach oraz rękawice w których powleczone PU zostały tylko końce palców. Dużym zainteresowaniem cieszą się damskie rękawice powlekane PU marki CXS Canis z kobiecym kwiatowym wzorem i elastycznym mankietem. Rękawice robocze idealne do prac porządkowych, ogrodowych, precyzyjnych. 

Czeskie rękawice CXS Canis to propozycja rękawiczek powlekanych poliuretanem bardzo wygodnych i tanich. Godne polecenia to z pewnością rękawiczki CXS Brita także w wersji z powleczonymi 3-ma palcami CXS Brita Touch. Podobnie, końce palców oferuje model CXS Solo. Jednak to rękawice Brita CXS są najbardziej popularnymi rękawicami powlekanymi poliuretanem marko CXS Canis.

Rękawice powlekane poliuretanem Portwest - wytrzymałe rękawice ochronne w sklepie Optimum BHP

Jeżeli chodzi o markę Portwest, w swojej ofercie naszego sklepu bhp znajdziemy rękawice powlekane poliuretanem w różnych kolorach. Dodatkowo rękawice robocze powlekane  Portwest mogą występować w wersji antyelektrostatycznej lub antyprzepięciowej. Wszystkie rękawice powlekane poliuretanem zakończone zostały elastycznym ściągaczem, który idealnie dopasowuje się do dłoni użytkownika. Rękawice antyprzecięciowe Portwest tego rodzaju zapewniają ochronę na poziome 3 lub 5, które dodatkowo mogą chronić przed gorącem. Rękawice powlekane poliuretanem PU Portwest stosowane na produkcji, w branży samochodowej, transportowej czy budowlanej

Rękawice powlekane poliuretanem Uvex

Sklep Optimum BHP oferuje również rękawice Uvex, które są powlekane poliuretanem.

Rękawice powlekane poliuretanem Urgent i Polstar

Kolejną propozycją tanich rękawic powlekanych poliuretanemrękawice robocze Urgent. Kilka modeli rękawic ochronnych idealne do pracy na halach produkcyjnych oraz w lekki pracach remontowo-budowlanych. Rękawice powlekane PU Urgent w klasycznej kolorystyce, dostępne również w wersji odpornej na przecięcia. Również marka Polstar posiada w swojej ofercie damskie rękawice robocze powlekane poliuretanem w bardzo kobiecym stylu, które przydadzą się podczas ogólnych prac w gospodarstwie domowym. Dodatkowo rękawice powlekane PU dostępne są w klasycznej kolorystyczne czarnej lub białej. Wszystkie rękawice ochronne z elastycznym ściągaczem zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz swobodę ruchów. 

Rękawice powlekane poliuretanem REIS

Rękawice robocze powlekane Reis to tanie rękawice ochronne, które wysyłamy tego samego dnia do klientów w całej Polsce. Jakość rękawic REIS poświadczona jest przez setki, jak nie tysiące klientów naszego sklepu bhp. To zasługa jakości oferowanych przez markę rękawic, szybkiej logistyki oraz niskich cen. Jednym z bardziej popularnych modeli rękawic to z pewnością rękawice Rtepo oraz droższe rękawice Rnypo. Rękawice dostępne są także w wersji z powleczonymi jedynie koniuszkami palców. Rękawice powlekane poliuretanem Reis występują także w wersji antyprzecięciowej - RLEVEL.

Rękawice powlekane poliuretanem Ogrifox

Jako sklep bhp polecamy również bogatą ofertę rękawic Ogrifox, w której znajdują się także rękawice powlekane poliuretanem.

Rękawice powlekane poliuretanem Ansell

Sprawdź świetną ofertę na rękawice robocze Ansell i wybierz rękawice powlekane poliuretanem!

Rękawice powlekane poliuretanem Procera

Tanie i bardzo wytrzymałe rękawice robocze powlekane poliuretanem marki Procera to rękawice których sprzedajemy najwięcej do naszych klientów, którzy zajmują się produkcją. Rękawice mają bardzo zgrabny krój, są wytrzymałe, występują od rozmiaru 6 aż do rozmiaru 11. Przy czym ich cena jest jedną z najniższych. To sprawia, że zakłady produkcyjne z całego kraju upodobały sobie ten model rękawicy ochronnej. Rękawice X-touch Procera występują w kolorze białym oraz czarnym. Dostarczamy je do największych zakładów na terenie Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Torunia, Gdańska, Katowic, Bielska-Białej oraz do innych miejscowości.

Jedną z tańszych propozycji rękawic roboczych powlekanych PU znajdziemy w ofercie producenta Procera. Czarne, białe lub szare rękawice powlekane poliuretanem do pracy posiadają powleczenie na całej wewnętrznej stronie dłoni lub jedynie na końcach palców. Rękawice antyprzecięciowe Procera zapewniają najwyższym poziom ochrony 5 odporności na przecięcia. Bardzo popularne są tradycyjne rękawice powlekane Poliuretanem Procera X-Touch które są stosowane na zakładach produkcyjnych m.in w branży automotive.

Rękawice powlekane poliuretanem Venitex Panoply Delta Plus

W naszym sklepie bhp posiadamy szeroki wybór rękawic roboczych powlekanych poliuretanem marki Delta Plus. Wysokiej jakości rękawice ochronne dostępne w szerokiej gamie rozmiarów oraz kolorów. Rękawice antyprzecięciowe zapewniają ochronę na różnym poziomie. Rękawice robocze powlekane poliuretanem Delta Plus są chętnie wybierane przez firmy produkcyjne. Rękawice robocze Delta Plus, które są powlekane słyną z dobrej jakości i wytrzymałości na przetarcia i rozdarcia. Doskonale sprawdzają się w wymagających warunkach np. na produkcji.

Rękawice powlekane poliuretanem Honeywell

Najpopularniejszym rodzajem rękawic roboczych są rękawice ochronne z powłoką poliuretanową. Składa się na to wygoda, trwałość, oraz stosunkowo niska cena. Bardzo dobrze spisują się jako ochrona indywidualna pracownika podczas czynności wymagających dużej precyzji. Wpływ ma na to cecha, jaką jest dopasowanie się do kształtu dłoni. Ponadto, gwarantują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Rękawice powlekane poliuretanem występują w bardzo szerokiej ofercie. W naszym sklepie bhp oferujemy dobrej jakości rękawice powlekane białe czy czarne oraz kolorowe. Jeśli chodzi o właściwości, znajdziemy pośród tych modeli rękawiczki antyprzecięciowe czy antyelektrostatyczne ESD. Przybliżmy sobie zatem ofertę rękawic powlekanych PU.

Rękawice robocze powlekane PU tegotypu wytworzone są z poliestru lub materiału nylonowego. Następnie pokrywane są warstwą poliuretanu. Mogą występować w dwóch wersjach: pokryte poliuretanem w całości lub też na większości powierzchni, czyli na palcach, w części chwytnej, oraz do połowy zewnętrznej części dłoni. Zwieńczone ściągaczem, który uniemożliwia zsuwanie się z dłoni.

Poliuretan jest materiałem bezpiecznym dla użytkownika. Sprawia, że rękawice robocze są o wiele bardziej wytrzymała na przetarcia i przebicia. Staje się odporna na działanie olejów, smarów, różnego rodzaju środków chemicznych, dodatkowo chroni przed wilgocią, a nawet przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Rękawice powlekane poliuretanem PU są bardzo popularne w branży automotive czy produkcji w innym segmencie gospodarki. To zasługa tego, iż poliuretan jest bardzo odporny na przetarcie i rozdarcie. To wytrzymała rękawica bhp doskonała do precyzyjnych prac jednak nie tylko. W ofercie naszej hurtowni bhp oferujemy także rękawice antyprzecięciowe powlekane poliuretanem. Tutaj polecamy np. tanią rękawice X-Cut Procera czy rękawice antyprzecięciowe REIS. 

Hurtownia i sklep Optimum BHP zachęca do zapoznania się z pełną ofertą rękawic roboczych powlekanych poliuretanem. Szeroki zakres wyboru producentów, atrakcyjne ceny oraz różnorodność wzorów i kolorów sprawią, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie.


Rękawice robocze Gdynia, rękawice robocze Wrocław, rękawice robocze Białystok, rękawice robocze Katowice, rękawice robocze Bydgoszcz, rękawice robocze Kielce, rękawice robocze Bytom, rękawice robocze Poznań, rękawice robocze Gdańsk, rękawice robocze Warszawa