• Kategorie
  • Szukaj
  • Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU - rękawice ochronne - hurtownia sklep bhp

Ochrona rąk przy pracy fizycznej

Każda praca fizyczna generuje różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, czy urazy, które mogą dotyczyć niemalże wszystkich części naszego ciała. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jednym z najbardziej newralgicznych miejsc są nasze dłonie. W końcu to właśnie nimi wykonujemy konkretne zadania, obsługujemy maszynę, czy montujemy kable. Są one zatem w nieustannym kontakcie z narzędziami, urządzeniami, materiałami budowlanymi a także różnymi maszynami.

Biorąc to pod uwagę, warto stosować do nich rękawice ochronne, które to mogą wielu urazom zapobiec, a dodatkowo znacząco podnieść komfort naszej pracy. Rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się w wielu zakładach pracy, fabrykach czy magazynach. Są one bowiem dość uniwersalne, stąd też ich zastosowanie bywa naprawdę szerokie. Zakupując chociażby jedną taką parę będziemy mogli wykorzystać ją do przeróżnych zadań. W ten sposób nie tylko zadbamy o nasze dłonie, lecz również zyskamy świetne akcesorium bhp o uniwersalnym zastosowaniu.

Charakterystyka rękawic powlekanych poliuretanem

Tego typu rękawice cechuje przede wszystkim duża elastyczność, dzięki której idealnie dopasowują się one do dłoni konkretnej osoby. Sprzyjają bardzo dobrze wykonywaniu precyzyjnych prac, ponieważ oferują dobrą chwytność oraz wyczucie. Rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się zarówno w środowisku suchym, jak również lekko wilgotnym lub zaolejowanym. Chronią one przed zabrudzeniem oraz przede wszystkim urazami mechanicznymi. Dodatkowo, ze względu na pokrycie poliuretanem, są one niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Rękawice powlekane poliuretanem – gdzie się przydadzą?

Biorąc pod uwagę ich dużą uniwersalność można rzec, że przydadzą się niemal w każdej pracy fizycznej. Gwarantują one bowiem nie tylko pewny chwyt, ale też ochronę przed urazami. Ponadto jest im obojętne środowisko pracy, poradzą sobie zarówno w suchym, mokrym, jak i oleistym. Biorąc to wszystko pod uwagę, rękawice te na pewno przydadzą się we wszystkich pracach budowlanych, remontowych oraz montażowo-instalacyjnych. Ceniona jest ich antypoślizgowość oraz duży komfort użytkowania.

Poza tym, rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się świetnie także przy budowie dróg, ponieważ nie straszne im żadne warunki atmosferyczne. Bez wątpienia, będą one również doskonałe przy obróbce metali oraz obsłudze różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Fakt, że tego typu rękawice dają możliwość dużej precyzji sprawia, że na pewno będą przydatne przy obróbce szkła, ceramiki oraz drewna.

Zważywszy na szerokie zastosowanie poliuretanowych rękawic, nie może ich zabraknąć w przemyśle elektrotechnicznym. Mowa tu oczywiście o pracach związanych z szeroko pojętą elektryką, elektroniką oraz energetyką. Pewny chwyt jaki gwarantują rękawice powlekane poliuretanem sprawia, że są one cenione przez pracowników magazynów, którzy trudnią się układaniem towaru, czy też pakowaniem paczek. Będą one z pewnością przydatne także dla pracowników branży samochodowej, zarówno po stronie produkcji, jak i naprawy.

Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU - rękawice monterskie do automotive - rękawice na produkcję

Rękawice powlekane poliuretanem to rękawice idealne do pracy na produkcji. Polecamy je w szczególności do prac w branży samochodowej automotive. Bardzo dobrze sprawdzają się w serwisie, przy naprawach. Rękawice te najczęściej wykonane są z nylonu lub poliestru.W produkcji rękawic stosuje się polimerowe tworzywa sztuczne tzw elastomery, które cechują się łatwością odwracalnej deformacji mechanicznej przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości struktury. Wszystko to sprawia, że rękawice te są 5 razy bardziej wytrzymałe od rękawic powlekanych lub wykonanych z naturalnej gumy. Powleczone są warstwą poliuretanu PU. Rękawice te należą do tańszych rękawic. Zazwyczaj występują w kolorach białym, szarym i czarnym. Do pracy w ogrodzie polecamy rękawiczki kolorowe w kwiatowe motywy, które współgrają z branżą ogrodniczą. Warstwa Poliuretanu oraz przędzy może być cienka lub grubsza i mieć różnorodną porowatość struktury powleczenia. Głównym celem powleczenia jest zwiększenie przyczepności (lepsze uczucie trzymania przedmiotu np małych elementów, śrubek itp, narzędzi warsztatowych ) praz ochrona przed cieczami, smarami, olejami, chemikaliami itp. Rękawice te nadają się zarówno do prac manualnych, gdzie potrzebna jest duża precyzyjność oraz do prac bardziej wymagających np do pracy z ostrymi przyrządami. Rękawice powlekane poliuretanem występują również w wersji antyprzecięciowej.

Rękawiczki te są bardzo dopasowane i wygodne.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawiczki robocze powlekane poliuretanem w bardzo szerokim przekroju: od tanich i ekonomicznych pozycji po produkty z wysokiej półki jak rękawice Uvex czy Ansell. Każdy klient znajdzie w naszym sklepie bhp coś dla siebie.

W naszym sklepie internetowym bhp oferujemy rękawice powlekane poliuretanem wielu producentów m.in.

Rękawice powlekane poliuretanem Ardon

Rękawice powlekane poliuretanem Ardon to propozycja tanich i komfortowych rękawic ochronnych. Ardon stworzył kilka zbliżonych modeli różniących się bazą oraz grubością powleczenia. Rękawice robocze występują w kilku wersjach kolorystycznych: białe, czarne, szare czy też w kwiatki. Popularne i tanie to rękawice Ardon XC7e , rękawice Ardon Buck czy rękawice Ardon Pure Touch czy też rękawice Buck. Innym modelem są np rękawice Ardon Lite Touch A8012 wykonane z ultra cienkiego materiału. Na produkcji w branży automotive bardzo popularne są rękawice ESD antyelektrostatyczne. Dlatego Ardon stworzył rękawice powlekane poliuretanem Epa