• Kategorie
  • Szukaj
  • Odzież robocza trudnopalna dla spawaczy - odzież ochronna niepalna - sklep Optimum BHP

Ubranie robocze trudnopalne antyelektrostatyczne - idealne ubranie spawalnicze - odzież robocza dla spawacza- sklep bhp

Spawacze często zajmują się ciężkimi zadaniami, a na dodatek wykonują swoją pracę w trudnych warunkach. Z tego też powodu koniecznie należy zainwestować w dobrej jakości ubrania spawalnicze, które to ochronią pracowników przed różnego rodzaju zagrożeniami. W naszym sklepie Optimum BHP znajdą Państwo szeroki wybór odzieży roboczej dla spawacza. W tej kategorii sklepu bhp on-line znajda Państwo odzież roboczą o właściwościach antyelektrostatycznych, trudnopalnych, a także odblaskowych i odpornych na działania środków chemicznych. Polecamy odzież roboczą trudnopalną marki PortwestArdon, Sara Workwear, Procera i wiele innych.

Komu przyda się odzież robocza trudnopalna? Sklep Optimum BHP podpowiada!

Odzież spawalnicza to tylko jeden z rodzajów bardzo rozbudowanego przemysłu odzieży roboczej. Ze względu na swoje właściwości przeznaczona jest ona głównie dla spawaczy, jednakże mogą oni również z powodzeniem korzystać także z innych rodzajów odzieży bhp. Ubrania robocze są przede wszystkim używane w pracach budowlanych, remontowych czy też montażowo-instalacyjnych. Mają one za zadanie chronić robotników przed otarciami, kurzem, jak również być wygodne oraz posiadać wiele funkcjonalnych kieszeni. Z odzieży roboczej z pewnością korzystają także osoby pracujące w przemyśle elektrotechnicznym – elektrycy, elektronicy oraz energetycy. Właściwości antyelektrostatyczne, które cechują odzież dla spawacza, również będą bowiem dla nich przydatne. Oczywiście wszyscy zajmujący się rzemiosłem, w tym szczególnie obróbką ceramiki, szkła oraz drewna, także mają możliwość zakupu dedykowanych do tych zajęć ubrań. Podobnie w przypadku mechaników i górników, którzy dodatkowo muszą mieć taką odzież bhp, która będzie posiadała przydatne kieszenie, schowki, a do tego będzie przewiewna i wygodna.

Przed czym chroni odzież robocza trudnopalna antyelektrostatyczna?

Ubrania robocze trudnopalne są wykonane z bawełny lub mieszanki z dodatkiem antystatycznej nici. To ubranie bhp ma zazwyczaj grubszą gramaturę i wytrzymałą strukturę. Jest ono dedykowane do pracy, gdzie występuje ryzyko kontaktu z płomieniem czy rozpryskami żelaza. Sprawdza się w pracach, gdzie ma się kontakt z ciepłem konwekcyjnym i promieniowaniem cieplnym.

Ubrania robocze spawalnicze – krótki przegląd odzieży roboczej dla spawacza

Spawacze, ale też inne osoby pracujące fizycznie mają obecnie naprawdę szeroki i bogaty wybór w kwestii odzieży roboczej. Po pierwsze, Ci najbardziej narażeni na zagrożenia w pracy mogą zdecydować się na całościowy kombinezon roboczy. Jest on przede wszystkim bardzo wygodny oraz przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra w ciągu całego dnia ma jak oddychać. Poza tym, cechuje się odpornością na czynniki chemiczne, jest wodoodporny, a także co istotne w tej pracy – trudnopalny. Dodatkowo, posiada cenione przez spawaczy właściwości antystatyczne. Nie bez znaczenia jest fakt, że posiada liczne kieszenie (w tym także na telefon) oraz odpinany kaptur. Taki kombinezon bhp to świetna odzież dla spawacza ale też dla pracownika fabryki, montera, bądź elektryka. Oczywiście na rynku oprócz pełnych kombinezonów roboczych można dostać również nieco inne akcesoria odzieżowe. Należą do nich chociażby ochronnik obuwia roboczego. Świetnie współgra on z całym kombinezonem bhp dając naprawdę sporą ochronę. Taki ochronnik bhp jest często wykonany ze skóry bydlęcej, a cechuje go bardzo duża ochrona przed ciepłem promieniującym, konwekcyjnym i kontaktowym. Dodatkowo, on także jest trudnopalny i daje przy tym wysoki komfort podczas pracy. Innym akcesorium, w które warto się zaopatrzyć jest kaptur roboczy. Pozwala on chronić głowę i szyję przed najcięższymi pracami spawalniczymi. Co ważne, poprzez regulację w formie ściągacza, daje możliwość idealnego dopasowania go do naszej twarzy. Świetnie wspomaga on ochronę jaką daje kombinezon bhp, chroniąc jedne z najbardziej newralgicznych części naszego ciała.