• Kategorie
  • Szukaj
  • Nauszniki ochronne - zatyczki ochronne - ochrona słuchu - sklep bhp | sklep internetowy OptimumBHP

Nauszniki ochronne - wkładki przeciwhałasowe - ochrona słuchu

Zabezpieczenie pracowników przed narażeniem na nadmierny hałas jest obowiązkiem każdego pracodawcy. W pierwszej kolejności należy zastosować możliwe środki techniczne, tzn. wyciszyć generujące duży hałas maszyny, zastosować ekrany i odpowiednio zaadaptować stanowisko pracy, aby zminimalizować wpływ hałasu na pracowników. W razie konieczności należy także skrócić czas pracy w warunkach hałasu itp. Jeżeli pracownicy, mimo zastosowania powyższych zaleceń nadal będą narażeni na oddziaływanie hałasu należy wyposażyć ich w indywidualne środki chroniące przed hałasem. Ochrona słuchu bhp najczęściej przyjmuje formę nauszników przeciwhałasowych bhp. Ponadto zastosować można wkładki przeciwhałasowe bhp, a także zatyczki bhp. Hurtownia optimumbhp.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą narzędzi, dzięki którym ochrona słuchu przed hałasem będzie prosta, tania i efektywna.

Ochrona słuchu bhp – co wybrać?

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym przez pracodawców środkiem ochrony słuchu przed hałasem są nauszniki przeciwhałasowe bhp. Składają się one z dwóch czasz tłumiących, przylegających do głowy i dokładnie obejmujących małżowiny uszne. Poduszki uszczelniające wypełnione są najczęściej pianką lub cieczą pochłaniającą dźwięk. Nauszniki przeciwhałasowe bhp występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można precyzyjnie dobrać ich wielkość do kształtu i wielkości głowy pracownika. Dodatkowo, nauszniki bhp występują w wersji nauszników niezależnie montowanych do kasków. Wśród nauszników bhp znaleźć można również modele wyposażone w układy elektroniczne z aktywną redukcją hałasu oraz łącznością przewodową lub bezprzewodową.

Innym, równie skutecznym sposobem pozwalającym na skuteczną ochronę słuchu są wkładki przeciwhałasowe bhp. Ich konstrukcja pozwala szczelnie zamknąć kanał słuchowy. Wkładki przeciwhałasowe bhp wykonane są z miękkich materiałów, jak np. silikon, guma, wat mineralna lub innych tworzyw sztucznych. Wygodnym rozwiązaniem jest wybór wkładek z łączącą je sprężyną lub sznurkiem. Dostępne na rynku wkładki przeciwhałasowe bhp dzielą się na jednorazowe i wielokrotnego użytku.

Powyższe rozwiązania skutecznie chronią przed nadmiernym hałasem. Nie powodują ponadto obniżenia komfortu pracowników podczas wykonywania pracy.

Ochrona słuchu bhp – dostosowana do warunków pracy

Wybierając środki chroniące przed hałasem powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na warunki stanowiska pracy. Dlatego też należy dokładnie przeanalizować wytyczne związane z ilością dB oraz Hz mówiących o natężeniu dźwięku. Z zasady nauszniki przeciwhałasowe bhp będą charakteryzowały się lepszą efektywnością ochrony słuchu. Wybór odpowiedniego sposobu ochrony przed hałasem uzależniony powinien być jednak poziomem hałasu, a także komfortem pracownika. Hurtownia optimumbhp.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą środków ochrony słuchu w każdych warunkach. Na naszych stronach znajdziecie Państwo najlepsze nauszniki oraz wkładki przeciwhałasowe w najkorzystniejszych cenach, z którymi zapewnicie swoim pracownikom najlepszą ochronę przed nadmiernymi hałasami.

Ochrona słuchu - poznaj środki ochrony słuchu w naszym sklepie bhp

Bardzo często nasza praca wykonywana jest z głośnych miejscach co nie tylko może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie ale również może w znaczny sposób negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Aby unikną takich sytuacji należy w hałaśliwych miejscach stosować środki ochrony indywidualnej odpowiadające za ochronę narządu słuchu. Ochronę słuchu przede wszystkim zapewnią nam nauszniki ochronne, różnego rodzaju wkładki i zatyczki przeciwhałasowe. Hurtownia i sklep Optimum bhp w swojej ofercie posiada ciekawe rozwiązania ochrony słuchu, które stosowane są zarówno w pracy jak i do użytku prywatnego. 

Zatyczki ochronne bhp i wkładki przeciwhałasowe do uszu - podstawowy środek ochrony słuchu

Do podstawowych i najbardziej popularnych rodzajów środków ochrony słuchu zalicza się zatyczki przeciwhałasowe. Wkładki ochronne douszne dostępne są w formie pojedynczych wkładek lub połączone sznureczkiem co zapobiega gubieniu się zatyczek. Marka Portwest w swojej ofercie posiada zarówno zatyczki ochronne wielokrotnego użytku jak i jednorazowe. Wykonane zostały z lekkiej pianki PU lub termoplastycznego elastomeru TPE. Zatyczki ochronne przeciwhałasowe idealnie dopasowują się do ucha co znacznie podnosi komfort użytkowania. Ochronniki słuchu dostępne są jako model wkładek przeciwhałasowych z wygodnym pałąkiem lub zatyczki połączone praktycznym sznurkiem. Zatyczki bhp wielokrotnego użytku marki Portwest to najbardziej ekonomiczna propozycja tego rodzaju ochrony słuchu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wkładki przeciwhałasowe do uszu marki Reis. Zatyczki ochronne do uszu wykonane zostały z gumy termoplastycznej, pianki poliuretanowej lub silikonu. Wkładki jednorazowego lub wielokrotnego użytku ochronniki słuchu dostępne w wersji połączonej sznureczkiem - tego rodzaju zatyczki ochronne na sznureczku są bardzo. Niektóre modele wkładek przeciwhałasowych Reis sprzedawane są z pudełeczkiem, które służy to przechowywania wkładek w higieniczny sposób. Wszystkie modele zatyczek ochronnych bhp tego producenta spełniają normę EN352-2. Marka Delta Plus oferuje ochronne zatyczki przeciwhałasowe do uszu w kilku wersjach kolorystycznych. Wszystkie modele tozatyczki ochronne wielokrotnego użytku dodatkowo połączone tekstylnym lub nylonowym sznurkiem. Zatyczki przeciwhałasowe wykonane z elastycznego silikonu lub tworzywa termoplastycznego. Wysokiej jakości zatyczki przeciwhałasowe Delta Plus zadowolą najbardziej wymagających klientów. Wkładki przeciwhałasowe Uvex świetnie dopasowują się do kształtu ucha. Niektóre ochronniki słuchu i modele zatyczek ochronnych na pałąku Uvex posiadają możliwość wymiany końcówek. Miękka dostępna w kilku kolorach zapewnia komfort użytkowania. Dodatkowo wybrane zatyczki przeciwhałasowe Uvex posiadają wgłębienie na kciuk, który umożliwia szybkie wkładanie i ściąganie zatyczek. Duży wybór wkładek przeciwhałasowych do uszu w swojej ofercie posiada 3M. Zatyczki ochronne przeciwhałasowe mają różne kształty i kolory, modele połączone sznurkiem oraz szeroki przedział cenowy pozwoli na dobranie odpowiednich zatyczek każdemu zainteresowanemu. Totalnym hitem i nowością na rynku bhp są wkładki o regulowanym tłumieniu  sa to oczywiście zatyczki ochronne 3M. Ładowane na kabel USB wkładki przeciwhałasowe z możliwością ustawienia głośności, portem mikrofonu oraz wymiennymi końcówka zapewnią najwyższy poziom ochrony, który zadowoli najbardziej wymagających klientów. Zatyczki do uszu w swojej ofercie posiada również marka Honeywell. Stożkowe wkładki do uszu bhp  z pianki poliuretanowej dopasowują się do kształtu ucha. 

Nauszniki ochronne przeciwhałasowe - ochrona słuchu na najwyższym poziomie

Bardziej profesjonalną formą ochrony słuchu są zdecydowanie nauszniki przeciwhałasowe. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach od znanych producentów. Nauszniki ochronne zapewniają najwyższy poziom ochrony słuchu, dodatkowo niektóre modele przystosowane są do używania ich z innymi akcesoriami takimi jak np. kask ochronny. W ofercie marki Reis znajdziemy tanie nauszniki przeciwhałasowe w kilku ciekawych kolorach. Ochronniki słuchu zapewniają wysoki poziom wygłuszenia. Dużym atutem będą szerokie poduszki zapewniające odpowiednie uszczelnienie przy niewielkim nacisku na skórę. Możliwość regulacji długości kabłąka pozwoli na dopasowanie nauszników ochronnych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Niektóre modele nauszników przeciwhałasowych można śmiało łączyć z hełmem ochronnym lub ramką do akcesoriów. Delta Plus w swojej ofercie posiada dużo ciekawych modeli nauszników ochronnych. Przeciwhałasowe nauszniki z poduszeczkami z pianki syntetycznej posiadają czasze z możliwością regulacji wysokości, przystosowane do mocowania na hełmie ochronnym. Dużym zainteresowaniem cieszą się również elektroniczne nauszniki przeciwhałasowe, które umożliwiają słuchanie radia nie obniżając tym samy poziomu ochrony słuchu. W ofercie marki Delta Plus znajdziemy również ochronniki słuchu jak  nauszniki ochronne przeznaczone do noszenia na karku wykonane z połączenia pianki i PCV. Wysokiej jakości ochronniki słuchu dostępne są również w ofercie marki MSA. Lekkie nauszniki ochronne dostępne w wersji na pałąku nagłownym lub montowane do hełmu. Nauszniki MSA z możliwością regulacji obwodu do potrzeb użytkownika. Sklep bhp oferuje nauszniki przeciwhałasowe 3M w kilku modnych kolorach. U producenta znajdziemy ochronniki słuchu nahełmowe, nauszniki ochronne 3M w wersji składanej, ochronniki słuchu na pałąku makatkowym lub nagłownym. Wysokiej jakości nausznik ochronne 3M do pracy w uciążliwym hałasie zapewniają odpowiedni poziom wygłuszenia. Lekkie oraz komfortowe w użyci ochronniki słuchu 3M. Ochronniki słuchu marki JSP to wersja dopinana do hełmu, spełniają normę EN352-3. Popularne w naszym sklepie bhp są również nauszniki przeciwhałasowe marki Honeywell. Idealna opcja ochronna dla wszystkich osób, które noszą aparaty słuchowe ze względu na szerokie otwory czaszy nausznika. Dużą zaletą jest również odporność nauszników na oleje, częste czyszczenie oraz ciężkie warunki pracy. Nauszniki przeciwhałasowe Honeywell w kolorze czarnym są niezwykle lekkie, posiadają pałąk ze stalowej sprężyny z możliwością regulacji. 

Zadbaj o słuch i wybierz nauszniki ochronne i wkładki przeciwhałasowe do uszu lub nauszniki ochronne w naszym sklepie bhp z ochronnikami słuchu

Nasze zdrowie podczas pracy jest najważniejsze dlatego warto jest zadbać o odpowiednią ochronę naszego ciała, wzroku oraz słuchu. Wszystkich zainteresowanychśrodkami ochrony słuchu zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w sklepie i hurtowni Optimum bhp.