• Kategorie
  • Szukaj
  • Ochrona chemiczna

CHEMOODPORNY KOMBINEZON PROCHEM I F
Produkt niedostępny
KOMBINEZON OCHRONNY UVEX 4B 98375
Produkt niedostępny
KOMBINEZON CHEMOODPORNY PROCHEM I C
Produkt niedostępny
KOMBINEZON CHEMOODPORNY PROCHEM II F
Produkt niedostępny
KOMBINEZON OCHRONNY CHEMOODPORNY I CLF
Produkt niedostępny
KOMBINEZON OCHRONNY PROCHEM III C
Produkt niedostępny
KOMBINEZON OCHRONNY PROCHEM III F
Produkt niedostępny

Odzież ochronna chemiczna - ubrania i kombinezony chemiczne

Stroje ochronne chemiczne są niezbędne w czasie gdy pracownik jest narażony na szkodliwe działanie substancji chemicznych, które stanowią szeroką gamę zagrożeń dla zdrowia (podrażnienia, uczulenia, zagrożenia nowotworowe) oraz zagrożeń fizycznych (na skutek łatwopalności, wybuchowości). Do kategoriiodzież chroniąca przed czynnikami chemicznymi należą m.in. kombinezony chemiczne zapewniające ochronę przed niebezpiecznymi substancjami chemicznymi występującymi w formie: gazów, par, cieczy i pyłów. Inne określenia w/w odzieży ochronnej to:odzież chemoochronna, o dzież chemiczna, odzież przeciwchemiczna. Odzież z tej grupy stosowana jest w przypadku awarii chemicznych, katastrof, w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, przy pracach chemizacyjnych w rolnictwie, w pracach lakierniczych, przy pracy z azbestem oraz we wszelkich innych pracach, gdzie występuje ryzyko kontaktu ze szkodliwymi substancjami. Odzież ochronna chemiczna musi posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać wszystkie niezbędne normy. Ochrona chemiczna jest bowiem bardzo istotna i niezwykle ważne jest aby kupując ubranie którego celem jest ochrona przed zagrożeniem chemicznym faktycznie zapewniało ochronę. To nie jest ubranie robocze a ubranie ochronne, które nie ma za zadanie ochronić jedynie przed brudem a ma znacznie poważniejsza rolę do spełnienia. Ochronna odzież przeciwchemiczna to ochrona na najwyższym poziomie dostosowana do pracy z groźnymi substancjami czy oparami. Zdecydowanie to odzież chroniąca przed substancjami chemicznymi. A gdzie taka ochrona chemiczna jest stosowana? Na pewno z zakładach branży chemicznej, w których występuje kontakt z z substancjami chemicznymi uznawanymi za szkodliwe. Pracownicy w takich zakładach często są narażeni na kontakt z niebezpiecznymi substancjami podczas otwierania opakowań w których znajdują się szkodliwe substancje. Następnie pracownicy muszą je przelewać, mieszać itp. Jednak substancje takie znajdują się także w bardziej znanych pracach np w lakierniach, branży samochodowej itp. Stosowanie odzieży ochronnej chemicznej ma także miejsce w przemyśle farmaceutycznym, w pracy przy przetwórstwie tworzyw sztucznych, czy w zakładach zajmujących się np. utylizacją odpadów chemicznych czy też podczas zabiegów chemizacyjnych w rolnictwie czy też w ogrodnictwie.

Odzież ochronna chemiczna – jakie odzież chemoodporną wybrać w naszym sklepie bhp ?

Nasz sklep bhp oferuje szeroki wybór odzieży chemoodpornej. Mamy przyjemność dysponować odzieżą chemiczną takich producentów jak: Portwest, Snickers, Uvex, Protek System. W ofercie naszej hurtowni znajdą Państwo ogrodniczki kwasoodporne do których w komplecie można dobrać bluzę kwasooodporną. Dostępna jest również odzież trudnopalna , antyelektrostatyczna Snickers wysokiej klasy, która w wybranych modelach chroni nie tylko przed łukiem elektrycznym, ale i chemikaliami. Odzież Snickers w tej kategorii obejmuje kurtki odblaskowe trudnopalne, spodnie do pasa oraz koszule trudnopalne odblaskowe lub jednokolorowe pozbawione taśm odblaskowych. Na wyposażeniu naszego sklepu bhp dostępne są również białe kombinezony ochronne chemiczne jednorazowe np. marki Uvex zapewniające ograniczoną ochronne przed cząstkami stałymi i mgłą. Kombinezon ochronny chemiczny w tej kategorii nasz sklep oferuje również kombinezony chemiczne jednorazowe Uvex czy Protek System i 3M, wykonane z laminatu typu spunbond PP z laminowaną folią polipropylenową. Niezwykle trwałe, szczelne o wszechstronnym zastosowaniu w różnych kolorach. Warte uwagi natomiast są kombinezony chemiczne firmy Protek System wo właściwościach antystatycznych do bardzo trudnych warunków z substancjami niebezpiecznymi, chemicznymi, biologicznymi, radioaktywnymi. Dostępne w różnych kolorach przeznaczone do stosowania aparatem filtrowentylacyjnym. W zależności od modelu posiadają panoramiczny wizjer, gumowe ściągacze na rękawach i nogawkach, pętelki na kciuk, doszczelnione termicznie taśmą szwy, zamykane na zamek błyskawiczny. Tego typu kombinezony PROTEK SYSTEM, które są na wyposażeniu naszej hurtowni on-line do ich wersji standardowej skarpety, dodatkowa nogawka, osłona cholewki buta, wzmocnienie na łokciach i kolanach, dodatkowy rękaw, osłona połączenia z rękawicą , osłony na buty z podeszwą antypoślizgową i antystatyczną. Cena ubrań chemicznych jest zależna od konkretnego modelu oraz funkcji jakie miałyby spełniać jednak śmiało możemy powiedzieć, iż nasz sklep internetowy oferuje jedne z najniższych cen jako hurtownia bhp. Dostępna w naszej ofercie odzież ochronna to najwyższej jakości ubrania bhp, które sprawdzą się w każdej sytuacji i w niejednym środowisku pracy, w którym wymagane jest odpowiednie umundurowanie pracownicze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nie tylko odzieży chemicznej ale i pełną ofertą odzieży roboczej oraz obuwia.

Odzież kwasoodporna znajduje zastosowanie w zakładach pracy, w których istnieje ryzyko kontaktu z substancjami żrącymi np. w: przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, samochodowym, rafineryjnym. Jest to rodzaj odzieży ochronnej, specjalistycznej. Odzież ochronna kwasoodporna powinna spełniać normy EN 340, EN 13034 tzn, że ubrania kwasoodporne są odporne na tarcie klasa 6, rozdzieranie klasa 3, wypychanie klasa 6, dzięki czemu w skuteczny sposób chroni przed rozcieńczonymi kwasami i zasadami, typ 6, kategoria II. Przede wszystkim typ odzieży ochronnej ma za zadanie chronić pracowników przed różnymi niebezpieczeństwami, jakie zagrażają mu w miejscu pracy. Odzież ochronną należy nosić podczas wykonywania czynności, podczas których występuje ryzyko uszkodzenia ciała lub przedostania się do skóry niebezpiecznych substancji. Ryzyko takiej sytuacji niesie ze sobą wysoka lub niska temperatura, wilgoć, ogień, żrące substancje, opary i gazy chemiczne, hałas oraz obsługa niektórych sprzętów mechanicznych. Wedle tych zagrożeń odzież ochronną można podzielić na: niepalną, kwasoodporną, wodoodporną, antyelektrostatyczną, chroniącą przed czynnikami mechanicznymi, odzież ostrzegawczą.

Odzież kwasoodporna - jakie ubrania kwasoodporne wybrać w naszym sklepie bhp ?

Ubrania kwasoodporne z naszej oferty przebadano z wykorzystaniem następujących substancji chemicznych (kwasów i zasad): NaOH 10%, H2SO4 30%, HCI, H3PO4, H3PO4, Butan-1-ol, o-ksylen szczegółowe informacje o klasach ochrony dla poszczególnych substancji znajdują się w opisie każdego produktu oraz na jego wszywce pielęgnacyjnej. Odpowiedni poziom ochrony naszej odzieży kwasoodpornej uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin impregnowanych. W celu utrzymania stałych właściwości kwasoodpornych tkaniny, należy odnawiać impregnat w procesie konserwacji poprzez zastosowanie odpowiednich środków uszlachetniających, oraz unikać prania z ubraniami o innym składzie lub wykończeniu. Nasz sklep internetowy bhp dysponuje odzieżą kwasoodporną takich producentów jak CXS Canis, Portwest. W ofercie dostępne ogrodniczki kwasoodporne kurtką kwasoodporną, która można dobrać do kompletu oraz zestaw kwasoodporny bluza+spodnie do pasa. Odzież utrzymana w niebieskiej kolorystyce, bardzo dobrej jakości. Ponad to nasza hurtownia oferuje również pełny zakres odzieży roboczej, oraz odzież ochronną trudnopalną, chemiczną, odzież spawalniczą, odzież budowlaną. Cena jest zależna od konkretnego modelu oraz funkcji jakie miałaby spełniać jednak śmiało możemy powiedzieć, iż nasz sklep internetowy oferuje jedne z najniższych cen jako hurtownia bhp. Na zakupy w naszej hurtowni bhp zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby prywatne, cena korzystna jest dla wszystkich. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej hurtowni całego asortymentu w naszym sklepie bhp !