• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Odzież i ubrania robocze UVEX

Uvex jest obecnie najbardziej rozpoznawalną marką w świecie sportu i nie tylko. Od lat towarzyszy wielu zawodnikom ze światowego topu narciarstwa, kolarstwa, czy jeździectwa, będąc niemym świadkiem ich sukcesów. Wszędzie tam gdzie wręczane są trofea, w tle choćby przez moment można dostrzec logo tej firmy. Grupa UVEX Sports produkuje gogle narciarskie, okulary sportowe i rekreacyjne, a także kaski dla wielu dyscyplin sportowych. Ale UVEX to nie tylko sport.

Drugim filarem jest grupa UVEX Safety, która produkuje oraz bezustannie rozwija się w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Asortyment tej grupy obejmuje całą gamę środków ochrony indywidualnej począwszy od kasków czy rękawic ochronnych, przez, półmaski ochronne, okulary ochronne Uvex, na obuwiu roboczym kończąc. 

Aby poznać tajemnicę sukcesu firmy Ultra Violet EXcluded (bo tak brzmi pełna nazwa), należy przenieść się do Niemiec do 1926 roku, kiedy to w zakładzie Phillipa M. Wintera tworzone  są pierwsze gogle. Gama produktów z czasem rozszerza się o kaski rowerowe, okulary sportowe, kaski narciarskie i ochraniacze różnego przeznaczenia. Początkowo średniej wielkości rodzinne przedsiębiorstwo od lat 60 XX wieku jest już pełnoprawną światową potęgą, za którą stoi potwierdzona jakość. Tylko po co ograniczać się tylko do świata sportu, skoro mając w swych szeregach najlepszych specjalistów można wykorzystać ich potencjał szerzej, np. do środków bezpieczeństwa pracy? Dlatego też podążając w tym kierunku badania i rygorystyczne testy przeprowadzane w grupie UVEX Sports oraz UVEX Safety uzupełniają się wzajemnie. 

W dziedzinie środków ochrony UVEX oferuje bogaty szereg produktów.

Środki ochrony głowy Uvex

W ofercie znaleźć można hełmy ochronne przemysłowe Uvex (z szeregiem mocowań dla dodatkowych akcesoriów), kaski alpinistyczne, hełmy elektroizolacyjne, wysokoskuteczne hełmy przemysłowe czy też czapki antyskalpowe chroniące przed uderzeniem oraz wiele innych, przy produkcji których wykorzystywane są takie technologie jak armadillo – odpowiednie dopasowanie do głowy, czy climazone – regulowana wentylacja w wielu strefach.  Kask roboczy Uvex to popularny model w naszej hurtowni i sklepie bhp.

Środki ochrony wzroku Uvex

Asortyment stanowią przede wszystkim okulary ochronne UVEX, ale również nadokulary, gogle ochronne Uvex, spawalnicze okulary ochronne, oraz szereg akcesoriów jak np. szybki zintegrowane z kaskiem ochronnym. W zależności od przeznaczenia stosowane jest wiele technologii patentowych uvex supravision, takich jak sapphire (ochrona przed zarysowaniem), excellence (ochrona przed zaparowaniem), supravision plus (właść. Antystatyczne), variomatic (fotochrom), infradur (okulary spawalnicze) oraz wiele innych o wiele bardziej zaawansowanych.

Buty ochronne Uvex

Dla wszystkich branż przemysłu, produkcji, motoryzacji, logistyki, leśnictwa i wielu innych producent dedykuje również swoje buty robocze Uvex. Wykorzystuje w nich zaawansowane technologie poprawiające komfort i bezpieczeństwo, takie jak Vibram (podeszwa odporna na wysoką temperaturę, przecięcia i poślizg, właść. ortopedyczne), uvex 1 i uvex 3Dhydroflex foam (wkładki oddychające, pochłaniające wilgoć), uvex xenova (wzmocniona podeszwa, podnosek i napiętek), Uvex climazone (wentylacja obuwia), czy regulacja szerokości butów roboczych. Zdecydowanie buty robocze Uvex czy to trzewiki robocze czy półbuty lub sandały ochronne cieszą się nieustannym zainteresowaniem pomimo ceny. Ta nie jest niska jednak tu płacimy za jakość. Nasza hurtownia bhp i sklep internetowy bardzo polecają buty Uvex zwłaszcza do wymagających prac i dla klientów, którzy cenią sobie wygodę i komfort. 

Rękawice ochronne Uvex

Z troski o dłonie UVEX udostępnia również rękawice robocze, zapewniające ochronę przed zagrożeniami typu chemikalia, niska temperatura, uszkodzenia mechaniczne lub przecięcia. Dostępne na rynku typy to rękawice robocze powlekane poliuretanem Uvex, rękawice powlekane nitrylem i rękawice nitrylo-kauczukowe. Od 2016 marka UVEX współpracuje również z amerykańską marką HexArmor, wspólnie stale rozwijając technologie związane z ochroną rąk. Rękawice robocze Uvex dedykowane są także do prac w wilgotnym i mokrym środowisku, są bardzo wytrzymałe i solidne. Klienci naszego sklepu internetowego chętnie po nie sięgają.

Środki ochrony dróg oddechowych Uvex

W celu ochrony dróg oddechowych UVEX wypuścił na rynek półmaski  ochronne do ochrony dróg oddechowych wszystkich trzech klas FFP1, FFP 2 i FFP 3 w wersji składanej oraz kształtowej. Dostępne są wersje półmasek Uvex  z zaciskiem na os, bez zacisku, jednorazowe i wielokrotnego użytku, chłodzące a także absorbujące nieprzyjemne zapachy.

Ochrona słuchu: nauszniki i zatyczki Uvex

Aby zapobiec uszkodzeniu lub nawet jego utracie marka UVEX prowadzi sprzedaż środków ochrony słuchu. Dostępne są nauszniki ochronne UVEX, zatyczki wielokrotnego użytku, zatyczki jednorazowe Uvex, zatyczki na pałąku, zatyczki na sznurku lub rzemieniu, a także doczepiane nauszniki ochronne kompatybilne z kaskiem. W przypadku zatyczek stosowana jest technologia X-Grip, X-cap i X-fold, natomiast dla nauszników ochronnych przewidziana jest regulacja długości.

Odzież ochronna robocza Uvex

UVEX w swej gamie odzieży ochronnej oferuje kurtki robocze na każdą pogodę, polary, spodnie robocze do pasa, spodenki robocze, ogrodniczki, bojówki, kombinezony ochronne jednorazowe, softshell, kamizelki, T-shirty oraz bieliznę. Odzież robocza produkowana jest w wersji dla kobiet i mężczyzn. Stosowane technologie w odzieży to strefy stretch (lepsze dopasowanie i ułożenie), banwear+ i uvex banox+ (ddychalność i odprowadzanie wilgoci), Hybridtex, Silverplus (ochrona przed mikrobami i bakteriami), uvex 3B chem classic, 3B chem light, 4B, 5/6 classic, 5/6 comfort, 5/6 air (związane z oddychalnością i nieprzepuszcalnością wody). Każda technologia wiąże się z konkretnym przeznaczeniem odzieży. Dostępna jest również odzież ochronna odblaskowa. 

Wszystkie produkty marki UVEX z kategorii środków ochrony indywidualnych a także część akcesoriów sportowych znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym bhp.