• Kategorie
  • Szukaj
  • Rękawice robocze powlekane nitrylem - rękawice olejoodporne - sklep OptimumBHP

Dlaczego warto pamiętać o ochronie rąk? Poznaj rękawice nitrylowe.

W codziennej pracy w przemyśle, ale nie tylko, bardzo istotne jest przestrzeganie zasad bhp. Mowa tutaj nie tylko o tak oczywistych miejscach jak fabryka, magazyn czy kopalnia, ale też chociażby laboratorium. Wszystkie miejsca pracy obowiązują zasady bhp, dlatego niezwykle istotne jest to, aby ich przestrzegać. W ten sposób pracownicy będą mogli wykonywać swoje zadania w komfortowych warunkach, a pracodawcy będą zadowoleni z efektów ich działań.

Ochrona rąk jest bardzo ważna wszędzie tam gdzie są one narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Mowa tu chociażby o budowie, gdzie trzeba nieustannie przenosić materiały budowlane, używać narzędzi, także tych na prąd oraz być niezwykle precyzyjnym i dokładnym. Wszelkiego rodzaju laboratoria chemiczne i tym podobne placówki również mogą stwarzać niebezpieczne warunki dla naszych rąk – na przykład narażać je na działanie różnych odczynników chemicznych lub niebezpiecznych substancji.

We wszystkich tych przypadkach warto postawić na rękawice powlekane nitrylem, które zminimalizują negatywne działania czynników zewnętrznych lub też na rękawice nitrylowe jednorazowe. Rękawice robocze bhp ochronią nasze dłonie przed uszkodzeniami oraz dodadzą im pewności w działaniu. Ręce powinniśmy osłaniać chociażby z powodu tego, że to właśnie one pozwalają nam wykonywać codzienne czynności, również te niezwiązane z pracą. Dbajmy zatem o nie i przestrzegajmy zasady bhp poprzez stosowanie odpowiednich do danych zadań rękawic.

Rękawice robocze ochronne powlekane nitrylem - oferta naszego sklepu bhp

Bazę rękawiczki roboczej stanowi materiał, który może być wykonany z poliestru, nylonu, mieszanki, dzianiny, przędzy bawełnianej. Materiał ten jest powleczony nitrylem, który może mieć formę gładką, śliską lub porowatą i szorstką (pianka nitrylowa, spieniony nitryl), co zwiększa zdolności manipulacyjne. Przedmiot łatwiej chwycić i utrzymać w dłoni. Rękawice powlekane nitrylem różnią się między sobą bazą rękawicy (jej materiałem) oraz grubością i porowatością powleczenia. Rękawice z nitrylu mogą być cieńkie i delikatne jak np. rękawice Rteni czy Nitrax czy Nitron lub bardziej masywne (nitryl ciężki) np. Hycron, Reconitfull , Sidney A4003 , PORTWEST A302 , CXS 3410. Rękawice powlekane nitrylem to świetna propozycja rękawic roboczych dla mechaników, magazynierów, pracowników produkcji, pracowników branży petrochemicznej, budowlanej, transportowej itp.

Rękawice powlekane nitrylem – na co zwrócić uwagę?

Kupując jakąkolwiek odzież ochronną powinniśmy zastanowić się jakie będzie jej przeznaczenie. Dzięki temu będziemy bowiem w stanie stworzyć sobie komfortowe warunki pracy. W zależności od wykonywanej przez nas pracy warto przyjrzeć się jaki stopień manualności posiadają wybrane przez nas rękawice robocze. Im będzie on większy, tym bardziej detaliczne zadania będziemy mogli w nich wykonywać. Poza tym, bardzo ważna jest także wentylacja. Warto zatem wybierać takie rękawice bhp, które pozwolą skórze oddychać.

Biorąc pod uwagę temperatury należy inwestować w rękawice, które będą do nich odpowiednie. W chłodne miesiące koniecznie trzeba wyposażyć się w zestaw rękawic z ociepleniem, dzięki któremu nasze dłonie będą w stanie pracować nawet przy bardzo mroźnej pogodzie. Latem można natomiast postawić na nieco lżejsze rozwiązania. Pamiętajmy również, że rękawice powlekane nitrylem zapewniają bardzo dobrą przyczepność i pewny chwyt. Zdecydowanie rękawice powlekane to jedne z podstawowych modeli rękawic ochronnych.

Gdzie sprawdzą się rękawice nitrylowe?

Jako że są one bardzo uniwersalne, mają wiele zastosowań. Z pewnością cenione są w rzemiośle przy obróbce szkła, ceramiki, czy drewna. Dają one bowiem możliwość dużej precyzji, która w takiej pracy jest oczywiście wymagana. Rękawice powlekane nitrylem sprawdzą się również w przemyśle samochodowym – budowie, mechanice oraz naprawie. Dodatkowo będą nieodzowne dla magazynierów, pracowników transportu oraz tych odpowiedzialnych za przeładunek. Tego typu akcesorium znajdzie także zastosowanie we wszystkich pracach budowlanych, remontowych i montażowo-instalacyjnych. Zasadniczo można powiedzieć, że rękawice powlekane nitrylempolecamy do budownictwa, przemysłu, transportu.

Rękawice powlekane nitrylem to rękawiczki idealne do pracy z olejami, smarami, tłustymi substancjami, tłuszczami, benzynami itp. Rękawice chronią przed przenikaniem tych substancji.

Niezwykle popularne w naszym sklepie bhprękawice powlekane Ardon, rękawice powlekane CXS Canis, rękawice powlekane Portwest oraz rękawice powlekane REIS. Polecamy także rękawice powlekane Procera m.in. rękawice X-nitron. Rękawice te idealnie sprawdzą się w branży automotive, w przemyśle samochodowym, przy budowie i naprawie pojazdów, w lakiernictwie i pracach mechanicznych, w przemyśle wydobywczym czy górniczym, a także przy obróbce metali. Rękawice powlekane nitrylem mają także zastosowanie przy obsłudze maszyn przez operatorów oraz przy naprawie różnorodnych maszyn, automatów i pojazdów. Bardziej cienkie i dopasowane modele rękawic roboczych sprawdzą się w rolnictwie, ogrodnictwie, łowiectwie, pracach porządkowych, magazynowych. Rękawice z grubszą powłoką sprawdzą się doskonale w budownictwie jako rękawice budowlane, przy budowie dróg, pracach wydobywczych, wykopach i pracach ziemnych.

Rękawice powlekane nitrylem - ochrona przed smarami, tłuszczami, olejami

Nitryl doskonale sprawdza się w pracy z olejami, smarami czy tłuszczami. Dlatego rękawice powlekane nitrylem to doskonała propozycja do pracy na stanowiskach pracy, gdzie występują takie utrudnienia. Oferta tego rodzaju rękawic do pracy jest niezwykle szeroka. Jak było wspomniane powyżej praktycznie każdy liczący się producent artykułów bhp na rynku oferuje taki model rękawiczek bhp. Ochrona dłoni jest niezwykle istotna. Pracując dłońmi, mając kontakt z elementami produkcyjnymi, komponentami, częściami a dodatkowo ze smarami, tłuszczami czy innymi substancjami, szczególną uwagę należy poświęcić ochronie dłoni. Zdecydowanie polecamy rękawice powlekane nitrylem.  Są to rękawice robocze stosowane przez cały rok na zakładach pracy. Są to często stosowane rękawice robocze budowlane czy rękawice robocze dla serwisanta czy mechanika. Najwięcej rękawic roboczych powlekanych nitrylem  wysyłamy do takich miast jak np.: Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kołobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Toruń, Lublin, Nowy Targ, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Sosnowiec Wrocław i wiele więcej. 

Rękawice robocze powlekane nitrylem Portwest - rękawice olejoodporne do pracy ze smarami poleca nasz sklep bhp

Nasz sklep bhp poleca rękawice powlekane nitrylem marki Portwest. Wysokiej jakości rękawice robocze do pracy posiadają wiele różnych cech dodatkowych, które czynią je rękawicami antyprzecięciowymi, ocieplanymi czy chemoodpornymi. Antyprzecięciowe rękawice ochronne Portwest wykonane zostały w rożnych kolorach oraz zapewniają odpowiedni poziom ochrony. Rękawice powlekane nitrylem tego typu zapewniają również manualność i wysoką chwytność.  Dodatkowo rękawice Portwest są odporne na przenikanie olejów smarów i tłuszczy. Idealna propozycja do przemysłu motoryzacyjnego, produkcji czy spożywczego. Jeżeli chodzie o rękawice  robocze ocieplane powlekane nitrylem marki Portwest to wykonane one zostały specjalnie z myślą o pracownikach wykonujących swoją pracę w niskich temperaturach. Rękawice robocze chemoodporne odporne są na słabe kwasy, tłuszcze oraz oleje zwierzęce. Trwała rękawica do pracy stosowana w warunkach mokrych i zaolejonych. Rękawice robocze powlekane nitrylem Portwest dostępne są w naszym sklepie bhp w szerokiej gamie rozmiarów, w dużym przedziale cenowym, zakończone elastyczną gumką lub usztywnianym mankietem.

Rękawice robocze powlekane nitrylem Ardon - rękawice ochronne do smaru i olejów w sklepie optimum BHP

Producent odzieży roboczej Ardon w swojej ofercie posiada tylko kilka modeli rękawic roboczych powlekanych nitrylem jednak w bardzo atrakcyjnych cenach, ciekawych kolorach i udogodnieniach. Rękawice Ardon dostępne w wersji antyprzecięciowej oraz olejoodpornej. Rękawice antyprzecięciowe powlekane do pracy posiadają protektor tpr na grzbiecie i palcach, który zapewnia dodatkowy poziom ochrony. Rękawice robocze z możliwością regulacji mankietu do indywidualnych potrzeb pracownika. Ardon posiada rękawice robocze powlekane nitrylem, które popularne są na halach produkcyjnych czy też magazynach.

Rękawice robocze powlekane nitrylem CXS Canis - nasz sklep bhp poleca rękawice olejoodporne CXS

Warto również wspomnieć o rękawicach roboczych powlekanych nitrylem czeskiego producenta CXS Canis. Różnokolorowe rękawice do pracy idealne na magazyn, do serwisu, do smarów i oleju. Producent w swojej ofercie posiada również rękawice antyprzecięciowe o wysokim poziomie ochrony 5 lub 3. Elastyczne mankiety oraz estetyczny wygląd to główne cechy rękawic powlekanych nitrylem marki CXS Canis. Nasz sklep bhp poleca dobrze dopasowane rękawice powlekane spienionym nitrylem z mniejszym lub większym nadlaniem. Doskonale sprawdzają się te rękawice ochronne jako rękawice olejoodporne i do kontaktu ze smarami.

Rękawice robocze powlekane nitrylem Reis - tanie rękawice olejoodporne w naszym sklepie bhp

Dużym zainteresowaniem w naszym sklepie Optimum BHP cieszą się również tanie rękawice powlekane nitrylem do pracy z powleczeniem nitrylowym marki Reis. Producent oferuje nam wysokiej jakości rękawice antyprzecięciowe, rękawice antyelektrostatyczne oraz oddychające. Rękawice robocze powlekane nitrylem marki Reis dostępne są również we fluorescencyjnych kolorach, które zapewnią pracownikowi odpowiedni poziom widoczności w miejscach gdzie jest ona ograniczona. Rękawice antyelektrostatyczne ESD idealnie sprawdzą się w branży elektronicznej i samochodowej. Specjalnie z myślą o Paniach Reis wypuścił na rynek rękawice powlekane nitrylem o estetycznym wyglądzie z ciekawym wzornictwem. Tego typu damskie rękawice robocze świetnie sprawdzą się do ogrodu, na działkę oraz do ogólnych prac w gospodarstwach domowych.

Rękawice robocze powlekane nitrylem Polstar

Marka Polstar oferuje nam tanie a zarazem komfortowe w użytkowaniu rękawice robocze powlekane nitrylem. Dostępne w wielu ciekawych kolorach, z elastycznym lub usztywnianym mankietem. Tego typu rękawice robocze Polstar są często wybierane do prac magazynowych oraz serwisowych. Producent w swojej ofercie posiada rękawice robocze powlekane ocieplane oraz rękawice odporne na przecięcia.

Rękawice robocze powlekane nitrylem Delta Plus - rękawice ochronne dobrej jakości w sklepie bhp

Delta Plus to producent, który posiada wysokiej jakości rękawice robocze powlekane nitrylem, wykonane z najlepszych materiałów. Rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice we fluorescencyjnych kolorach zapewnią nam maksymalny poziom ochrony. Estetyczne rękawice robocze powlekane nitrylem Delta Plus występują w wersji powlekanej w całości lub jedynie na części chwytnej i palcach. Idealne rękawice do prac magazynowych, oraz wszędzie tam gdzie potrzebna jest chwytność.

Rękawice robocze powlekane nitrylem Procera - tanie i popularne rękawiczki bhp

Marka Procera oferuje nam tylko kilka modeli rękawic powlekanych nitrylem ale które są bardzo popularne w naszym internetowym i stacjonarnym sklepie bhp. Posiadają one powleczenie pianką nitrylową lub nitrylem ciężkim. Dostępne są w wersji z elastycznym lub usztywnianym mankietem. Tanie rękawice robocze powlekane nitrylem Procera to dobrej jakości rękawiczki robocze olejoodporne.

Rękawice robocze powlekane nitrylem Urgent - popularne i tanie rękawice ochronne w sklepie Optimum BHP

Jeżeli chodzi o produkty marki Urgent, to możemy tutaj sięgnąć po rękawice robocze powlekane nitrylem w kilku modnych i ciekawych kolorach. Rękawice robocze Urgent sprawdzą się w środowisku zaolejonym, na magazynie czy halach produkcyjnych. Tanie rękawice powlekane nitrylem Urgent są chętnie wybierane przez klientów naszego sklepu bhp.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na rękawice robocze powlekane nitrylem dostępne w naszym sklepie i hurtowni Optimum BHP.

Rękawice robocze Gdynia, rękawice robocze Wrocław, rękawice robocze Białystok, rękawice robocze Katowice, rękawice robocze Bydgoszcz, rękawice robocze Kielce, rękawice robocze Bytom, rękawice robocze Poznań, rękawice robocze Gdańsk, rękawice robocze Warszawa