• Kategorie
  • Szukaj
  • Znaki ewakuacyjne

Znaki ewakuacyjne są podstawowymi oznaczeniami każdego obiektu, niezbędnymi dla zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Intuicyjne znaki ułatwiają orientację i umożliwiają szybką i sprawną ewakuację w sytuacjach zagrożenia. Zadaniem inspektora BHP jest dopilnowanie, abyinstrukcje BHP znajdowały się we wszystkich miejscach, w których są konieczne. Prawidłowo umieszczone tablice informacyjne gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników. Piktogramy BHP i znaki bezpieczeństwa, znaki ewakuacyjne regulują także polskie prawo. Tablice BHP muszą być umieszczone w każdym miejscu pracy i są wymagane przez przepisy BHP. Wszelkie znaki bezpieczeństwa oraz piktogramy BHP m.in piktogramy ewakuacyjne zostały zdefiniowane w Polskich Normach. Niezwykle istotne jest, aby wszystkie tabliczki bhp zostały opracowane przez wykwalifikowany i profesjonalny zespół specjalistów w tej dziedzinie.Tylko wtedy są w stanie zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo osobom zatrudnionym. Tablice budowlane powinny być odpowiednio widoczne i wymowne, aby nie było problemu ze zrozumieniem ich znaczenia. Wszystkie piktogramy BHP muszą mieć określoną formę oraz kolor. Dodatkowo znaki BHP należy umieszczać w odpowiednich miejscach. Znaki ewakuacyjne w miejscach, do których instynktownie biegnie ludzki wzrok w momentach niebezpieczeństwa, a znaki przeciwpożarowe i wszelkie instrukcje ppoż. powinny znajdować się przy sprzęcie gaśniczym. Równie ważną rzeczą jest, aby podczas produkcji znaki BHP były konsultowane z organami kontroli. Dzięki temu mamy gwarancję, że żadna kontrola nie wykaże niedociągnięć dotyczących poprawności stosowanych znaków BHP. 

Znaki ewakuacyjne - jakie znaki ewakuacji wybrać w naszym sklepie bhp ?

Znaki wyjście ewakuacyjne umieszcza się na trasie drogi ewakuacyjnej i nad szczególnie ważnymi punktami (np. korytarze, przejścia, przeszkody czy położenie sprzętów medycznych). Odpowiednio zastosowane znaki są widoczne przy każdym rodzaju oświetlenia, a nawet jego braku. Duży wybór materiałów i rozwiązań technologicznych pozwala na dobranie znaków odpowiednich do potrzeb. Znaki ewakuacji powinny  znajdować się we wszystkich miejscach gdzie może zajść wątpliwość co do kierunku drogi ewakuacji. Umieszczając oznakowanie ewakuacyjne , powinniśmy zwrócić również uwagę na ich umiejscowienie w stosunku do źródła światła. Barwa fotoluminescencyjna znaku ewakuacyjnego to  barwa materiału zawierającego pigment posiadający zdolność emisji światła w zakresie widzialnym po usunięciu źródła wzbudzającego. Barwy znaków ewakuacyjnych to zielona i biała fosforescencyjna. Kształt znaków ewakuacyjnych  to  kwadrat lub prostokąt. Dopuszcza się zaokrąglanie naroży znaków ewakuacyjnych. Wymiary znaków ewakuacyjnych są uzależnione od jego widoczność na drodze ewakuacji. Znak ewakuacyjny powinien być dobrze dostrzegalny z każdego miejsca.  Nasza hurtownia bhp oferuje szeroki wybór znaków ewakuacyjnych w różnych rozmiarach. Posiadamy  znaki wyjście ewakuacyjne marki ANRO. W ofercie mamy również obramowania znaków i stojaki. Wykonujemy również znaki i tablice na zamówienie.Wszystkie znaki z naszej oferty są doskonałej jakości, dostępne w różnych wymiarach i nadrukowane na folii samoprzylepnej lub płycie PCV. Z łatwością można montować je na ścianach, równych powierzchniach, jak też i na różnych urządzeniach. Cena jest zależna od konkretnego znaku, jego wielkości i formy, jednak śmiało możemy powiedzieć, iż oferujemy jedne z najniższych cen jako hurtownia bhp. Na zakupy zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby prywatne, cena korzystna jest dla wszystkich. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą znaków bhp, ale i pozostałego asortymentu naszego sklepu bhp.

Znaki ewakuacyjne - szeroka oferta sklepu bhp

Na zakładach pracy czy magazynach a także w sklepach, szkołach czy innych instytucjach znaki ewakuacyjne są niezbędne w wyznaczeniu kierunku wyjścia. Odgrywają one kluczową rolę podczas ewakuacji. Muszą być widoczne, i odpowiednio dobrane, aby w przypadku pożaru i np, złej widoczności w zadymionym pomieszczeniu, wskazywały prawidłowo drogę do wyjścia. Nasz sklep bhp poleca znaki ewakuacyjne szczególnie firmy  Anro. Posiadamy w ofercie znaki bezpieczeństwa z opisem „Wyjście Ewakuacyjne”, strzałki wskazujące schody i kierunek ewakuacji. Dostępne są one na zielonym tle i można je kupić jako samoprzylepne  naklejki, tablice PCV, czy tablice samoprzylepne. Wiele firm zaniedbuje oznaczenie pomieszczeń znakami ewakuacyjnym, jednak podczas kontroli PIP zgłaszają się do naszego sklepu bhp także po znaki ewakuacyjne, które są im niezbędne do oznaczenia drogi ku wyjściu. Dokładamy stań aby oferta naszej hurtowni bhp była kompleksowa i nie obejmowała tylko butów roboczych, odzieży czy rękawic ochronnych. Z tego względu do sprzedaży wprowadziliśmy artykuły bhp i ppoż jak gaśnice, znaki bezpieczeństwa, apteczki i asortyment pokrewny. Z tych produktów to znaki ewakuacyjne cieszą się największym zainteresowaniem i to na nie otrzymujemy bardzo wiele zapytań.