• Kategorie
  • Szukaj

Praca na wysokości - ochrona przed upadkiem z wysokości

Praca na wysokości niesie ze sobą bardzo duże zagrożenie upadku. Każdy pracownik, który pracuje na wysokości bezwględnie powinien być odpowiedni zabezpieczony. Upadek nawet z niewielkiej wysokości niesie ze sobą ogromne zagrożenie w postaci urazu np. złamania,wstrząsu mózgu czy śmierci. Nie można bagatelizować pracy na wysokości. Do tych prac zalicza się również prace na drabinach, zwyżkach, konstrukcjach metalowych, niektóre prace na budowie, czyszczenie okien, prace na dachach itp.

Jaki sprzęt do pracy na wysokości wybrać?

Do pracy na wysokości należy stworzyć zestaw w skład którego mogą wchodzić:

szelki bezpieczeństwa

Szelki bezpieczeństwa mogą być bardzo zróżnicowane. Od bardzo prostych, paskowych po bardziej wygodne z miękkim pasem lędźwiowym po takie z wykończeniami na ramionach i w udach. Dobór szelek zależy od preferencji i grubości portfela klienta. Można zaopatrzyć się w tanie lub bardzo drogie zestawy. Ważne aby zawsze mieć taki zastaw, gdy praca niesie ze sobą ryzyko upadku z wysokości. 

Z tańszych szelek polecamy np. OPU-KRM-FBH-A czy OPU-KRM-FBH-B . Są to modele proste, pasiaste. Z prostych w formie a lepszej jakości polecamy produkt Delta Plus HAR23.

Szelki ze wzmocnionym i miękkim pasem lędźwiowym to np model OPU-KRM-FBH-2 czyOPU-KRM-FBH-1.

Szelki bardziej wygodne to z kolei np.OPU-KRM-FBH-V

linki asekuracyjne

amortyzatory

urządzenia samohamowne i asekuracyjne

haczyki i inne elementy mocowań

gotowe zestawy

Można też zaopatrzyć się gotowy zestaw do pracy na wysokości np.  ELARA270