• Kategorie
  • Szukaj
  • Robocze szelki bezpieczeństwa i zestawy do pracy na wysokościach

Szelki bezpieczeństwa - podstawowy sprzęt do pracy na wysokości i ochrony przed upadkiem

Praca na wysokości należy do jednej z najniebezpieczniejszych prac, które wiele wymagają od pracowników. Istotna jest tu np kwestia  sprawności fizycznej, gibkości i zwinności co ma wpływ na pracę na wysokości np podczas mycia okien w wieżowcach czy innych.  Nie bez znaczenia jest także kwestia odwagi  i braku lęku przed wysokością gdyż często podczas wykonywania takich prac pracownicy są wysoko ponad ziemią.  Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko upadku do którego może dojść wykonywania swoich obowiązków na wysokości konieczne jest właściwe przeszkolenie pracowników w zakresie bhp i zasad pracy, oraz bezwzględnie należy zapewnić im sprzęt do pracy na wysokości i odpowiednie zabezpieczenia chroniące przed upadkiem z wysokości. Najbardziej popularnym środkiem ochronnym są zdecydowanie szelki bezpieczeństwa. 

Podstawowe informacje na temat szelek bezpieczeństwa z oferty naszego sklepu bhp

Wiele klientów naszego sklepu bhp zastanawia się do jakich prac stosować szelki. Szelki bezpieczeństwa stosuje się m.in  podczas prac na dachach budynków, podczas mycia okien na wieżowcach, przy pracach budowlanych, na ściankach wspinaczkowych oraz w innych pracach. Szelki do pracy na wysokości które są wykorzystywane podczas pracy muszą spełniać kilka cech: po pierwsze szelki bezpieczeństwa muszą zapewniać użytkownikowi swobodę poruszania się, a także wysoki poziom bezpieczeństwa na co pozwalają różne punkty zaczepu. Nieodpowiednio dobrane szelki bezpieczeństwa mogą krępować ruchy pracowników przez co często decydują się oni na prace bez nich, narażając się tym samy na bardzo poważne zagrożenia. 

Rodzaje szelek bezpieczeństwa które kupisz w naszym internetowym sklepie  bhp

W zależności od stanowiska pracy, na rynku istnieje kilka modeli szelek bezpieczeństwa. Szelki bezpieczeństwa z grzbietową klamrą zaczepową, szelki z pojedynczą piersiową klamrą zaczepową, szelki wyposażone w pas biodrowy z klamrami zaczepowymi to główne rodzaje tego typu środków ochronnych. Hurtownia i sklep Optimum bhp w swojej ofercie posiada szeroki wybór szelek bezpieczeństwa, niezbędnych do wykonywania prac na wysokościach, od znanych producentów dostępnych w szerokim przedziale cenowym.
Marka Portwest swoim klientom oferuje szelki bezpieczeństwa dwupunktowe lub 3-punktowe. Szelki ochronne do pracy na wysokości są w pełni regulowane co w łatwy sposób umożliwia nam dopasowanie ich do sylwetki i rozmiarów użytkownika. Czerwono-żółte szelki do pracy wykonane z taśmy nylonowej. Szelki bezpieczeństwa Portwest zapewniają ochronę przed upadkiem z wysokości oraz  dodatkowo zapewniają inne potrzeby ochrony. Wygodne i komfortowe szelki zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Również marka Reis Oup w swojej ofercie posiada szelki bezpieczeństwa w zielonym kolorze oraz atrakcyjnych cenach. Dużym zainteresowaniem cieszą się szelki bezpieczeństwa z uprzężą do pozycji siedzącej. Regulowane pasy na wysokości pasa użytkownika oraz ramion i ud oraz wygodne podkładki na pasach i udach zapewniają dodatkowy komfort użytkowania. Szycie szelek bezpieczeństwa wykonane czarnymi nićmi z poliamidu, odpornymi na rozciąganie. Wszystkie szelki Oup Reis spełniają wymagania normy EN361. W ofercie dostępne są również szelki bezpieczeństwa z roboczym pasem pozycjonującym. Mocne i wytrzymałe szelki bezpieczeństwa Reis są chętnie kupowane przez klientów naszego sklepu bhp. Szeroki wybórszelek bezpieczeństwa oferuje nam również producent Delta Plus. Wysokiej jakości szelki do pracy na wysokości dostępne w kilku kolorach w bardzo szerokim przedziale cenowym. Ciekawą propozycją jest kamizelka odblaskowa z szelkami bezpieczeństwa zabudowanymi na stałe w kamizelce. Funkcjonalna kamizelka zapinana na zamek błyskawiczny, posiada kilka praktycznych kieszeni. Delta Plus oferuje również szelki do pracy w podwieszeniu, z pięcioma punktami zaczepowymi oraz automatycznymi klamrami. Coraz częściej klienci sięgają po szelki bezpieczeństwa z pasem i siedziskiem roboczym.  ISSA w swojej ofercie posiada podstawową wersję grzbietowych szelek bezpieczeństwa Akrobat oraz kamizelkę roboczą z szelkami bezpieczeństwa. Najbardziej popularne jednak w naszym sklepie bhp są szelki bezpieczeństwa Protekt, które są niezwykle liczne i różnorodne. Protekt dla swoich klientów przygotował całe zestawy asekuracyjne z dodatkowymi udogodnieniami.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta szelek bezpieczeństwa dostępną w naszym sklepie i hurtowni Optimum bhp w szerokim przedziale cenowy, tak aby każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie.