• Kategorie
  • Szukaj
  • Rękawice dziane i rękawiczki bawełniane - hurtownia sklep bhp

Rękawice dziane tkaninowe w sklepie bhp

Rękawice bawełniane mają szerokie zastosowanie, a ich oferta jest bardzo szeroka. Rękawice są wykonane z naturalnej dzianiny np. bawełny, której właściwości są znane od lat. Są one przede wszystkim bardzo komfortowe i wygodne, cechują się wysoką chłonnością potu. Są także miękkie i przyjazne dla skóry, której pozwalają oddychać. Bawełniane rękawiczki są także elastyczne i dobrze dopasowują się do dłoni. Rękawice robocze mogą być wykonane z cieńszego lub grubszego materiału. Cienkie rękawice zapewniają lepsze czucie natomiast grubsze modele chronią przed temperaturą. Są także wykorzystywane jako wkłady do rękawic np. rękawic gumowych, które w są powlekane nitrylem czy np. PCV. Wkłady bawełniane są bardzo popularne. Mogą mieć one różną formę. Występują wersje ze ściągaczem, z delikatnym marszczeniem w okolicy nadgarstka lub bez ściągacza. Zazwyczaj wkład bawełniany jest beżowy lub biały. Nasz sklep Optimum BHP oferuje szeroki wybór rękawiczek tego rodzaju sprawdzonych producentów jak REIS, CXS Canis, Ardon, Portwest i inni. Rękawiczki są wykonane z dzianiny bawełny 100%, dlatego często spotkamy się z określeniem rękawice dziane. Występują także w w wersji z nakropieniem PCV o grubszej lub drobniejszej strukturze, zwanej mikronakropieniem. Popularne rękawice to rękawice trykotowe typu frak, które występują właśnie w wersji bez i z mikronakropieniem.

Gdzie używane są rękawice bawełniane?

Klienci naszej hurtowni bhp kupują rękawiczki do różnych prac. Z racji, iż rękawice ochronne zabezpieczają przed ubrudzeniem, otarciami są stosowane do lekkich prac, gdzie nie występują silniejsze zagrożenia. Rękawiczki mają I kategorię ochrony i są dopuszczone do pracy tylko o najmniejszym ryzyku. Są stosowane w branży samochodowej i automotive, na produkcji m.in w kontroli jakości, w firmach fotograficznych, zakładach poligraficznych, firmach pocztowych. Używane są także w bibliotekach, firmach jubilerskich, do pakowania produktów. Rękawice bardziej estetyczne pod względem wizualnym czyli rękawice typu Frak są stosowane w pocztach sztandarowych, a także w firmach pogrzebowych. Bawełniane rękawiczki są także stosowane w kosmetyce i w domowej pielęgnacji dłoni po nałożeniu kremu.

Rękawice robocze Gdynia, rękawice robocze Wrocław, rękawice robocze Białystok, rękawice robocze Katowice, rękawice robocze Bydgoszcz, rękawice robocze Kielce, rękawice robocze Bytom, rękawice robocze Poznań, rękawice robocze Gdańsk, rękawice robocze Warszawa