• Kategorie
  • Szukaj
  • Gogle spawalnicze - ochrona wzroku dla spawacza - hurtownia sklep bhp

Gogle spawalnicze - ochrona oczu dla spawacza

 

Gogle spawalnicze to najwygodniejsza forma ochrony przeznaczonej dla spawaczy, w porównaniu do zwykłych okularów te gogle ochronne, które charakteryzują się większą zabudową służącą do ochrony oczu oraz twarzy.
Spawalnictwo jest zawodem, który bez odpowiedniego zabezpieczenia pracownika, będzie bardzo szkodliwym, praca spawacza jest również bardzo niebezpieczna. Pracownicy z branży spawalniczej narażeni są na różne urazy mechaniczne, ale też przede wszystkim na promieniowanie czy rozgrzane odpryski pochodzące z obrabianego w danym momencie metalu, zdolne do wyrządzenia poważnych poparzeń czy też wszelkich uszkodzeń naszej skóry czy, niebezpiecznymi są też pyły oraz światło, które jest bardzo szkodliwe dla oczu. Przed każdym z tych szkodliwych czynników w odpowiedni sposób  nasze gogle spawalnicze ochronią pracownika. Osłony twarzy, przyłbicy czy specjalistyczne okulary czy gogle ochronne  są koniecznym wyposażeniem każdego spawacza.  chronią nie tylko przed urazami mechanicznymi, promieniowaniem, światłem, pyłami, ale również odpryskami wydobywającymi się ze spawanych metali.
Wybierając z naszej oferty gogle spawalnicze należy pamiętać aby dobrze je dobrać. Dokonując dla siebie odpowiedniego wyboru powinno się wpierw zapoznać z różnicami pomiędzy dostępnymi na rynku modelami czy też konfiguracjami ochronnych dodatków. W naszej ofercie znajdą Państwo ochronne okulary zarówno osłonięte po bokach jak i otwarte, dysponujemy również różnymi rodzajami szkieł, posiadamy zarówno te gogle ochronne spawalnicze z ochronnymi filtrami jak i te bez nich. Należy jednak pamiętać, że przy dbałości o odpowiednią ochronę szkła bez filtrów ochronnych będą niewystarczające.


Gogle spawalnicze - jakie okulary do spawania wybrać w naszym sklepie bhp ?

Spawalnictwo to dziedzina obróbki metali, podczas której promieniowanie szkodliwe dla ludzkiego wzroku, rozgrzane odpryski, a czasem wręcz stopione kawałki metalu oraz pyły czy dymy spawalnicze, to codzienność dla pracownika. Dlatego właśnie zawód spawacza nie może się obejść bez odpowiedniej ochrony np w postaci gogli spawalniczych, która jest również wymagana przez przepisy BHP. Gogle ochronne dla spawacza są często wybierane. W zależności od rodzaju spawania i zagrożeń, mogą zapewniać dobrą ochronę.
Wyposażenie pracownika nie może być jednak przypadkowe. Dlatego też odpowiedni dobór okularów lub gogli ochronnych, przyłbicy czy maski spawalniczej, odpowiadających do wymaganego stopnia ochrony na danym stanowisku nie może być przypadkowy, a raczej przemyślany i świadomy.
W asortymencie naszej hurtowni posiadamy gogle spawalnicze takich marek jak REIS, ARDON, UVEX. Nasz sklep bhp poleca gogle spawalnicze model GOG-SPARK marki REIS czy też GOG-CIRCLE marki REIS. Ze względu na charakterystykę ochrony, jaką zapewniają tego typu gogle spawalnicze stosowane są przede wszystkim w spawaniu gazowym i lutospawaniu, a nie podczas spawania z wykorzystaniem łuku elektrycznego czy spawania mikroplazmowego, gdzie konieczna jest osłona całej twarzy. Okulary spawalnicze, podobnie jak gogle, mogą występować w wersji z ramkami odchylnymi bądź filtrami wbudowanymi w oprawę. Ważnym elementem są tu oczywiście boczne osłonki zabezpieczające przed odpryskami także boczną część okolicy oczu. Okulary wykorzystuje się dziś wyłącznie przy spawaniu twardym, gdyż tylko tam są w stanie zapewnić wystarczającą w świetle BHP ochronę spawacza – dobrym przykładem są GOG-RECTANGLE marki REIS. Godnym polecenia jest też model gogle spawalnicze GOG-CIRCLE REIS. Produkt cechuje się znakomitą elastycznością, więc z łatwością dopasuje się do kształtu Twojej głowy. Cena gogli, okularów spawalniczych zależna jest od marki i wybranego modelu natomiast z pewnością każdy z naszych klientów będzie w stanie dobrać odpowiednie dla swoich potrzeb i budżetu okulary ochronne spawalnicze. Nasz sklep internetowy w swoim asortymencie posiada również osłony spawalnicze, przyłbice oraz odzież specjalistyczną dla spawaczy. Na zakupy zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby prywatne, cena korzystna jest dla wszystkich. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą gogli spawalniczych, ale i pozostałego asortymentu w naszym sklepie bhp !