• Kategorie
  • Parametry

Buty robocze z podnoskiem kompozytowym - lekkie obuwie robocze i ochronne kompozytowe w sklepie bhp

Buty robocze z podnoskiem kompozytowym to wygodne i często stosunkowo lekkie obuwie robocze, które zapobiega możliwości zakleszczenia palców czy też ich obcięcia. Dodatkowym atutemobuwia roboczego kompozytowego jest fakt, iż ograniczają możliwość nagrzewania się obuwia. Przede wszystkim podnosek kompozytowy potrafi być znacznie lżejszy od podnoska stalowego nawet o 50%.

Gdzie obuwie robocze z kompozytowym podnoskiem może być stosowane?

Obuwie robocze i ochronne z kompozytem to tak jak buty bhp z podnoskiem stalowym, to zdecydowanie główny środek ochrony osobistej każdego pracownika na zakładzie pracy czy budowie. W naszym sklepie bhp oferujemy buty robocze męskie i damskie wszystkich klas ochronnych. Oferujemy także bardzo szeroką kategorię butów roboczych z podnoskiem kompozytowym lubkevlarowym, także kategorii obuwia ochronnego METAL FREE. Kupią Państwo w naszymsklepie bhp obuwie robocze S1, S2, czy też S3. Buty bhp Zapewniają ochronę stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi, przekuciem czy też zgnieceniem, oczywiście w zależności od kategorii ochronnejbutów roboczych. Bardzo ważny jest odpowiedni wybór obuwia roboczego do wykonywanej pracy, zawodu i zagrożeń jakie występują podczas pracy. Jest to niezwykle istotnie nie tylko dla komfortu pry ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Buty robocze typu trzewiki ochronne z podnoskiem kompozytowym czyli obuwie wysokie, zabudowane o wysokich klasach ochrony jak Buty S1P, S3 ale także S1 mogą być stosowane w pracach ziemnych, budowlanych przemyśle ciężkim czy górnictwie. Do pracy w budownictwie i innych ciężkich pracach nasz sklep bhp rekomenduje buty robocze S3 z podnoskiem ochronnym wkładką antyprzebiciową oraz wodoodpornością. Przewiewne i lekkie buty i sandały mogą to buty bhp najczęściej stosowane w lekkich pracach magazynowych, na produkcji, w transporcie i logistyce. Są to także buty robocze na lato.

Buty robocze z podnoskiem stalowym czy kompozytowym? Które obuwie robocze i ochronne wybrać?

Szukając butów roboczych do pracy wiele klientów zastanawia się nad wyborem pomiędzy butami z podnoskiem kompozytowym a innym np aluminiowym czy kevlarowym. Obuwie robocze z kompozytem jest często wybierane przez klientów, którzy szukają lekkich butów roboczych. Faktem jest, że kompozyt jest lżejszy od metalu o ok 20-50%, co wpływa na wagę buta bhp. Jednak pamiętajmy, że na wagę butów roboczych nie wpływa tylko podnosek ochronny. Istotniejsza jest podeszwa, cholewka, które istotnie wpływają na wagę obuwia ochronnego. Nasz sklep bhp oferuje wiele modeli lekkich butów roboczych z podnoskiem stalowym, które są lżejsze od obuwia z podnoskiem kompozytowym. Podnosek kompozytowy z pewnością lepiej sprawdza się podczas upałów oraz zimą, przy minusowych temperaturach. Zimą szczególnie warto zainwestować w obuwie robocze z podnoskiem kompozytowym. Wiele modelibutów roboczych ESD czy też w kategorii obuwia ochronnego jest wolnych od metalu. Tam gdzie wymaga się butów bhp Metal Free także polecamy obuwie robocze z podnoskiem kompozytowym.