• Kategorie
  • BUTY ROBOCZE S1P METAL FREE CAMP REIS - PÓŁBUTY ROBOCZE Z KOMPOZYTOWYM PODNISKIEM GRANATOWO-NIEBIESKIE

Symbol: BCCAMP GN
Rozmiary obuwia
Kolor (2)
Granatowo-niebieski
Kategoria produktu Buty robocze, Półbuty robocze
165.90
165.90
para
Opinie
Wysyłka w dniach roboczych
- towar pod zamówienie
14 dni
Cena przesyłki 19.99
Odbiór osobisty Tychy 0
Paczkomaty InPost 19.99
Kurier POLSKA 24
Kurier pobranie POLSKA 35
Waga 1.8 kg

Buty robocze męskie CAMP Reis – półbuty tekstylne z kompozytowym podnoskiem, bez metalu

Buty robocze męskie CAMP to sznurowane półbuty robocze sięgające przed kostkę, wykonane z dzianego materiału tekstylnego i opracowane przez markę Reis. Wyposażono je w kompozytowy podnosek, kevlarową wkładkę antyprzebiciową oraz gumową podeszwę o właściwościach antypoślizgowych, olejoodpornych i antyelektrostatycznych. Cała konstrukcja jest wykonana w technologii METAL FREE, czyli bez metalowych elementów.

Najważniejsze cechy butów roboczych CAMP Reis:

Cholewka z dzianego materiału tekstylnego – elastyczna, miękka, dopasowuje się do stopy.
Półbut sięgający przed kostkę – swoboda ruchu i mniejsze obciążenie nogi przy pracy w ruchu.
Sznurowanie – regulacja obwodu buta w zależności od kształtu stopy.
Kompozytowy podnosek – odporność na uderzenia o energii 200 J i zgniecenie do 15 kN.
Kevlarowa wkładka antyprzebiciowa – ochrona stopy przed przebiciem o nacisku 1100 N.
Podeszwa gumowa – antypoślizgowa, olejoodporna i antyelektrostatyczna.
Absorpcja uderzeń pod piętą – mniejsze obciążenie stawów podczas chodzenia i stania.
Konstrukcja METAL FREE – brak elementów metalowych w bucie.
Normy: EN ISO 20345 (S1 P SRC) oraz EN ISO 20345 (S1 PL SR).
Kolor: granatowo-niebieski.
Rozmiary: 41–47.

DO BUTÓW ROBOCZYCH S1P METAL FREE CAMP REIS POLECAMY:

Spodnie robocze do pasa męskie RAMBLER-T Reis
Koszulkę roboczą z długim rękawem z siateczki Porto Reis
Rękawice robocze powlekane lateksem RNYLA Reis
Czapkę roboczą z daszkiem CZPOP Reis

Dla kogo przeznaczone są półbuty robocze S1P CAMP Reis

Producent poleca ten model do kilku branż, w których noga jest narażona na uderzenia, przygniecenie i nierówne podłoże. W logistyce sprawdzi się u magazynierów, kompletatorów zamówień i operatorów wózków widłowych, którzy przez wiele godzin chodzą po twardych posadzkach i okresowo przenoszą ciężkie ładunki. Przy pracach budowlanych, remontowych i montażowo-instalacyjnych buty te mogą nosić monterzy, instalatorzy oraz pracownicy budów dróg, o ile warunki na stanowisku nie wymagają obuwia wodoodpornego.

Kolejna grupa to branża motoryzacyjna: mechanicy samochodowi, blacharze i lakiernicy mają w ofercie Reis obuwie z podeszwą odporną na oleje i smary. Model CAMP wybiorą też rolnicy, ogrodnicy i leśnicy wykonujący prace w suchych warunkach oraz rzemieślnicy: szklarze, ceramicy, stolarze i pracownicy drukarni. To szerokie grono użytkowników, ale zawsze warto sprawdzić, czy zagrożenia na konkretnym stanowisku mieszczą się w parametrach buta.

Normy EN ISO 20345 – co oznaczają S1 P SRC i S1 PL SR

Oba oznaczenia z karty produktu wskazują na obuwie bezpieczne z podnoskiem odpornym na uderzenie o energii 200 J, z zabezpieczeniem przed przebiciem podeszwy oraz z właściwościami antyelektrostatycznymi i absorpcją energii w części piętowej. Podobne parametry znajdziesz w kategorii buty robocze S1P, w której zebrano obuwie z wkładką antyprzebiciową. Model CAMP wyróżnia się tym, że wkładka jest wykonana z kevlaru, a nie ze stali, dlatego but pozostaje całkowicie wolny od metalu.

Warto pamiętać o różnicy w oznaczeniach. Litera P w klasycznym ujęciu normy oznacza wkładkę antyprzebiciową, a rozszerzenie PL jest stosowane do wkładek niemetalicznych, takich jak ta w modelu CAMP. W odniesieniu do przyczepności podłoża oznaczenie SRC potwierdza testy zarówno na wilgotnej ceramice, jak i na stali z glicerolem. Kategorię obuwia z niemetalową wkładką prezentuje także grupa buty robocze S1PL. Konkretne oznaczenie na parze, którą otrzymasz, zawsze sprawdź na wewnętrznej etykiecie buta i w deklaracji zgodności.

Kompozytowy podnosek i konstrukcja METAL FREE w półbutach roboczych CAMP Reis?

Kompozytowy podnosek chroni palce przed uderzeniem do 200 J i zgnieceniem do 15 kN, a w odróżnieniu od stalowego jest lżejszy i nie przewodzi ciepła ani zimna. To wygodna cecha w pracy przy zmiennych temperaturach, np. gdy pracownik wchodzi do chłodni lub wychodzi na zewnątrz. Szerszy wybór takich modeli znajdziesz w kategorii buty robocze kompozytowe, a wśród półbutów w grupie półbuty robocze kompozytowe.

Brak metalu ma znaczenie praktyczne. Obuwie typu METAL FREE zwykle nie uruchamia bramek wykrywających metal, na przykład w zakładach z kontrolą dostępu. Ułatwia też pracę tam, gdzie metalowe elementy mogłyby być uciążliwe. Trzeba jednak podkreślić, że "bez metalu" nie oznacza "dielektryczne". Buty CAMP nie są obuwiem elektroizolacyjnym i nie zastępują sprzętu przeznaczonego do prac pod napięciem.

Podeszwa antypoślizgowa, olejoodporna i antyelektrostatyczna

Gumowa podeszwa jest odporna na oleje, co ma znaczenie w warsztatach, magazynach z wózkami i na halach, gdzie podłoga bywa zabrudzona. Właściwości antypoślizgowe zmniejszają ryzyko upadku na mokrych lub tłustych powierzchniach, ale nie eliminują go całkowicie, dlatego przy wyborze obuwia trzeba też uwzględnić stan posadzki i bieżnik. Absorpcja uderzeń w części piętowej ogranicza wstrząsy przenoszone na kręgosłup podczas wielogodzinnego chodzenia.

Podeszwa ma także właściwości antyelektrostatyczne, które ograniczają gromadzenie się ładunków. Jeżeli jednak pracujesz w strefie EPA lub przy podzespołach wrażliwych na wyładowania, szukaj obuwia z oznaczeniem ESD, np. w kategorii buty robocze ESD. Oznaczenie antystatyczne w CAMP to nie to samo, co pełna certyfikacja ESD.

Mocne i słabe strony dzianej cholewki w modelu CAMP Reis

Dziany materiał tekstylny jest miękki, elastyczny i szybko dopasowuje się do stopy, więc buty nie wymagają długiego rozchodzenia. Cholewka tekstylna dobrze przepuszcza powietrze, dlatego model nadaje się do pracy w cieplejszych miesiącach i na halach o stabilnej temperaturze. Podobne zalety mają inne oddychające buty robocze, a przy pracy w upale warto zajrzeć także do grupy letnie buty robocze.

Słabą stroną dzianiny jest mniejsza odporność na wodę, iskry, rozpryski metalu i agresywne chemikalia w porównaniu ze skórą lub gumą. Jeśli na stanowisku występuje stała wilgoć, kałuże lub kontakt z ostrymi narzędziami, rozsądniejszym wyborem będzie skórzane buty robocze albo wodoodporne trzewiki robocze S3. Półbut CAMP chroni też mniej niż trzewik roboczy, bo kostka pozostaje odsłonięta, co przy pracy na nierównym terenie również warto uwzględnić.

Dobór rozmiaru, wkładki i pielęgnacja półbutów roboczych S1P CAMP Reis

Model CAMP z oferty na półbuty robocze Reis jest dostępny w rozmiarach od 41 do 47. Przy przymiarce załóż skarpetę, której będziesz używać w pracy, i sprawdź, czy palce mają luz co najmniej kilkunastu milimetrów, a pięta nie podnosi się przy chodzeniu. Dobrze dobrane skarpety robocze dodatkowo ograniczają ocieranie, a wkładki do butów roboczych pozwolą dopasować amortyzację do indywidualnych potrzeb stopy.

Dzianinową cholewkę najlepiej czyścić miękką szczotką i letnią wodą z łagodnym detergentem, a następnie suszyć w temperaturze pokojowej, z dala od grzejników. Zbyt wysoka temperatura może osłabić kleje i zdeformować podeszwę. Obuwie z widocznymi uszkodzeniami podnoska, podeszwy lub wkładki należy wymienić na nowe.

Obuwie i odzież Reis – jak uzupełnić zestaw?

Jeśli szukasz innych modeli tego producenta, zajrzyj do kategorii buty robocze Reis. Do pracy w cieplejszych warunkach można rozważyć sandały robocze Reis, a gdy potrzebna jest wyższa cholewka, trzewiki robocze Reis. Pełny zestaw uzupełnia odzież robocza Reis, w tym spodnie robocze Reis, które łączą się z obuwiem w jednolity strój roboczy. Ogólny przegląd asortymentu znajdziesz w kategorii odzież robocza, a do ochrony dłoni dobierzesz rękawice robocze Reis.

Pełną gamę obuwia, w tym buty robocze ochronne, męskie buty robocze oraz półbuty robocze, prezentuje sklep Optimum BHP. Przy doborze obuwia do konkretnego stanowiska zawsze przeanalizuj ocenę ryzyka pracodawcy i wymagania BHP.

Najczęściej zadawane pytania o buty robocze S1P CAMP Reis

Czy buty robocze CAMP Reis nadają się do pracy latem?

Dziany materiał tekstylny dobrze przepuszcza powietrze, więc buty CAMP sprawdzają się w cieplejszych miesiącach, przy pracy w magazynie, warsztacie lub na suchej budowie. Nie są jednak wodoodporne, więc w deszczu lub na mokrym podłożu lepiej wybrać obuwie z cholewką gumową lub skórzaną. Odpowiedzi na inne pytania dotyczące doboru obuwia znajdziesz w sekcji FAQ buty robocze.

Czym różni się oznaczenie S1 P od S1 PL?

Oba oznaczenia dotyczą obuwia z podnoskiem, antyelektrostatycznego, z absorpcją energii w pięcie i wkładką antyprzebiciową. PL jest stosowane przy wkładkach niemetalicznych, jak kevlarowa wkładka w modelu CAMP. W praktyce przy wyborze liczy się to, czy zagrożenia na stanowisku pokrywa deklarowany zestaw parametrów, a nie sama kombinacja liter.

Czy buty CAMP chronią przed przebiciem gwoździem?

Kevlarowa wkładka zabezpiecza stopę przed przebiciem przy nacisku 1100 N, zgodnie z wymaganiem normy dla obuwia z oznaczeniem P. Nie oznacza to jednak pełnej odporności na każdy ostry przedmiot, bo ochrona zależy od kształtu i wielkości zagrożenia. Przy pracach z wyjątkowo ostrymi elementami warto skonsultować dobór obuwia ze specjalistą BHP.

Czy buty bez metalowych elementów można nosić przy pracach elektrycznych?

Konstrukcja METAL FREE nie oznacza, że but jest elektroizolacyjny. Model CAMP ma właściwości antyelektrostatyczne i nie jest przeznaczony do prac pod napięciem. Elektrycy powinni wybierać obuwie spełniające osobne wymagania dla izolacji elektrycznej.

Jak dobrać rozmiar butów roboczych CAMP?

Model półbutów roboczych S1P dostępny jest w rozmiarach od 41 do 47. Przymierzaj buty w skarpetach, w których będziesz pracować, najlepiej pod koniec dnia, gdy stopa jest nieco większa. Jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami, wybierz większy i dopasuj stopę wkładką.

Rozmiar 41 - kod EAN: 5902973637366
Rozmiar 42 - kod EAN: 5902973637373
Rozmiar 43 - kod EAN: 5902973637380
Rozmiar 44 - kod EAN: 5902973637397
Rozmiar 45 - kod EAN: 5902973637403
Rozmiar 46 - kod EAN: 5902973637410
Rozmiar 47 - kod EAN: 5902973637427

Rozmiar 41 - kod EAN: 5902973637366
Rozmiar 42 - kod EAN: 5902973637373
Rozmiar 43 - kod EAN: 5902973637380
Rozmiar 44 - kod EAN: 5902973637397
Rozmiar 45 - kod EAN: 5902973637403
Rozmiar 46 - kod EAN: 5902973637410
Rozmiar 47 - kod EAN: 5902973637427

Informacje dotyczące bezpieczeństwa

DEKLARACJA ZGODNOŚCI UE
1. Środek ochrony indywidualnej kategorii II:
BCCAMP_GN
2. Producent:
RAW-POL STEFAŃSKI SPÓŁKA JAWNA, 96-200 Julianów, 50, Polska
3. Niniejszą deklarację zgodności wydaje się na wyłączną odpowiedzialność producenta.
4. Przedmiot deklaracji:
Buty bezpieczne
rozmiar: 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
kolor: granatowo-niebieski (GN)
Pełne opisy produktów dostępne na stronie internetowej rawpol.com
5. Opisany w pkt. 4 przedmiot niniejszej deklaracji jest zgodny z odpowiednimi wymaganiami unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.
6. Odniesienia do właściwych norm zharmonizowanych, które zastosowano, wraz z datą normy, lub do innych specyfikacji technicznych, wraz z datą specyfikacji, w odniesieniu do których deklarowana jest zgodność: EN ISO 20345:2011.
7. Jednostka notyfikowana VIPO a.s., gen. Svobodu 1069/4, Partizanske 95801, Slovakia, 2369 przeprowadziła badanie typu UE (moduł B) i wydała certyfikat badania typu UE 00064/111/1/2020.
Podpisano w imieniu:
SUPPORT.RAWPOL.COM
Julianów, 22.04.2020

Dane producenta

REIS
Julianów 50
96-200 Rawa Mazowiecka
Poland

468149500
idok@rawpol.com

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie