• Kategorie
  • Parametry
  • Rękawice wzmacniane

Rękawice wzmacniane – czym różnią się od zwykłych?

Rękawice robocze są jednym z podstawowych elementów odzieżowych bhp. Ochraniają bowiem newralgiczne i delikatne części naszego ciała jakimi są dłonie. To w końcu za ich pomocą wykonujemy poszczególne czynności, stąd niezwykle ważne jest, by były one odpowiednio ochraniane. Poza tym, rękawice pomagają również w wykonywaniu wielu prac. Mowa tu w szczególności o ich właściwościach antypoślizgowych, które są przez robotników, mechaników, czy budowlańców niebywale cenione.

Do zadań specjalnych warto decydować się na rękawice wzmacniane. Są one nieco grubsze i bardziej wytrzymałe od tych klasycznych, a to za sprawą dodatkowych elementów. W związku z tym przydatne są wszędzie tam, gdzie zwykłe rękawice zawodzą, a człowiek potrzebuje naprawdę dobrej ochrony. Warto też zaznaczyć, że wzmocnienia wykonywane są ze skóry, co tylko podkreśla ich niezawodność i dużą odporność.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rękawic wzmacnianych?

Przede wszystkim powinniśmy kierować się ich przeznaczeniem. Tylko w taki sposób uda nam się bowiem zdecydować się na takie rękawice, które faktycznie spełnią swoje zastosowania. Dodatkowo, warto również pamiętać, że wzmocnienia rękawic wykonywane są ze skór różnego typu. Do wyboru mamy między innymi bydlęcą, świńską, a nawet kozią. Mimo że one wszystkie są niezwykle wytrzymałe i solidne, świadomy wybór konkretnego materiału jest jak najbardziej wskazany.

Dobre rękawice wzmacniane powinny być skonstruowane tak, aby miały na wysokości nadgarstka lub nieco wyżej gumkę, która zapobiegnie ich zsuwaniu. Dodatkowo muszą one być wygodne oraz umożliwiać dobry chwyt. Niekiedy mogą wykazywać właściwości antypoślizgowe, które są jak najbardziej oczekiwane. Nie bez znaczenia jest również wentylacja skóry. Odpowiednie rękawice powinny być jej przyjazne oraz chłonąć dobrze pot. W zależności od tego do czego będziemy konkretną parę rękawic wykorzystywać, musimy zwracać uwagę na jej kategorie ochronne. Określają one bowiem ogólnie skalę czynników ryzyka, na które są odporne.

Rękawice robocze wzmacniane skórą

W tym miejscu naszego sklepu internetowego z rękawicami roboczymi proponujemy Państwu szeroki wybór rękawic wzmacnianych skórą: dwoiną oraz licową, są to rękawice drelichowo-skórzane. Rękawice te charakteryzują się połączeniem materiału ze skórą. Skóra, która jest wykorzystana do produkcji rękawic roboczych to najczęściej skóra bydlęca, świńska lub bardziej miękka i delikatna skóra kozia. Skóra może być drelichowa (wewnętrzna- bardziej szorstka lub licowa-głądka. Bazą rękawicy jest zazwyczaj drelich lub bawełna, ktre sprawiają, że rękawica jest bardziej wygodna. Dzięki temu rękawice zapewniają oddychalność co jest bardzo istotne dla wielu pracowników. W części wewnętrznej w niektórych modelach rękawic występują dodatkowe przeszycia i wzmocnienia. Podobnie wzmocnienia można spotkać pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Najbardziej wytrzymałe są jednak rękawice, w których wewnętrzna część całodłonicowa jest wykonana z jednego płata skóry. Skóra chroni dłoń przed uszkodzeniem i urazami. Chłonie wilgoć.

Ofertę rękawic wzmacnianych skórą kierujemy do klientów, którym zależy na dużej wytrzymałości i żywotności rękawic. Rękawice wzmacniane nadają się idealnie do budownictwa, transportu, magazynu. Idealne są zatem do przemysłu ciężkiego, budowlanego, wyburzeń, firm sprzątających, magazynierów, kierowców. Sprawdzją się także w murarstwie, przy montażach, pracach konstrukcyjnych, kamieniarskich. Pracownicy chwalą wytrzymałość i wygodę rękawic oraz długi okres w jakim można w niej pracować. Rękawice wzmacniane skórą polecamy do przemysłu lekkiego, ciężkiego, dla pracowników firm transportowych oraz magazynierów ze względu na fakt, iż są niezwykle wytrzymałe, doskonale chronią dłoń przed otarciami i uszkodzeniami.

Każdy pracodawca powinien dbać o bezpieczeństwo i higienę pracy w swoim zakładzie. Obejmuje to zatem także kupowanie odpowiedniej odzieży, obuwia i akcesoriów bhp dla własnych pracowników. Dzięki temu nie tylko zwiększa się bowiem ich komfort pracy, ale też wydajność. Każdy lubi być otoczony opieką, a robotnicy mający odzież ochronną gwarantującą im bezpieczeństwo i wygodę z pewnością będą w stanie pracować na najwyższych obrotach. Nie będą w stanie nieustannego lęku o własne zdrowie i życie.

Rękawice robocze wzmacniane skórą możemy podzielić na:

  • rękawice wzmacniane wykonane ze skóry licowej
  • rękawice wzmacniane wykonane ze skóry dwoinowej
  • rękawice wzmacniane ocieplane

Dla kogo ocieplane rękawice wzmacniane?

Są one bez wątpienia konieczne podczas wykonywania prac w dość niskich temperaturach. Docenią je zatem na pewno wszyscy robotnicy pracujący przy budowie drogi, czy budynku zimą. Poza tym, mogą się one również przydać w pomieszczeniach zamkniętych, których temperatura jest bardzo niska. Tego typu rękawice na pewno ucieszą każdego majstra zajmującego się chłodziarkami w restauracjach, czy też magazyniera pracującego na dużej klimatyzowanej hali.

Rekawice wzmacniane skórą - wygodne i wytrzymałe rękawice budowlane 

W budownictwie często pracownicy mają styczność z cięższymi pracami wymagającymi specjalnej ochrony. Zabezpieczenie przed brudem, błotem, wilgocią, czy kamieniami, blachami zapewni rękawica wzmacniana. Czy to rękawice wzmacniane dwoiną czy licem ochrona dłoni będzie na odpowiednim poziomie. Dlatego tak często firmy wybierają ten rodzaj rękawic szukając rękawic budowlanych.

Nasza hurtownia i sklep bhp on-line to jedna z największych hurtowni z odzieżą roboczą w Polsce

Jeśli szukasz odzieży ochronnej, butów roboczych, rękawic czy artykułów bhp dobrze, że trafiłeś na nasz sklep bhp. Jesteśmy jedną z największych i najlepiej zaopatrzonych hurtowni bhp. Wybierając nas, masz gwarancję, że otrzymasz produkty znanych i cenionych producentów. Nasza hurtownia nie oferuje w sprzedaży produktów marek, które oferują produkty najniższej jakości. Dokładamy starań aby oferta naszego sklepu internetowego była ciągle rozwijana i spełniała Państwa oczekiwania.

Odzież robocza, obuwie ochronne, rękawice robocze, półmaski, hełmy a także narzędzia. Poznaj ofertę Optimum BHP

Nasz sklep bhp systematycznie rozszerza swój asortyment wprowadzając do sprzedaży nowe marki oraz nowości, które wprowadzają na rynek znani producenci. Dzięki temu, nasza oferta handlowa dostosowana jest do potrzeb większości klientów, którzy poszukują specjalistycznej odzieży roboczej i art. BHP. Produkty które oferujemy kierujemy bowiem zarówno do dużych firm produkcyjnych dla których liczy się niska cena i tanie produkty, jak i do klientów, dla których liczy się wysoka jakość produktów. Oferujemy także szeroką gamę produktów pośrednich, które łączą optymalną cenę i jakość. Gama oferowanych produktów jest niezwykle szeroka zatem zachęcamy do jej przeanalizowania. W razie kłopotów z wyborem, zachęcamy do kontaktu.

Odzież robocza i ochronna: polecamy odzież odblaskową, ocieplaną, trudnopalną czy zwykłą budowlaną i na produkcję. 

W naszej hurtowni bhp ubierze się każdy, bez względu na wykonywaną pracę. Oferujemy bowiem tradycyjne ubrania bhp jak spodnie robocze i bluzę, ubranie budowlane ze wzmocnieniami na kolanach oraz specjalistyczną odzież ochronną jak ubranie odblaskowe czy trudnopalne dla spawacza.  Szukasz odzieży przeciwdeszczowej? Znajdziesz w naszym sklepie bhp szeroki wybór kurtek przeciwdeszczowych, spodni oraz tanich gotowych kompletów. A w sezonie zimowym polecamy niezwykle szeroką ofertę kurtek roboczych ocieplanych. Odzież robocza ocieplana to dział naszej hurtowni bhp, w którym każdy klient znajdzie odpowiednie ubranie do pracy. Oprócz tego, oferujemy także odzież gastronomiczną, medyczną i jednorazową.

Obuwie robocze i ochronne: półbuty, sandały i trzewiki robocze w naszym sklepie i hurtowni bhp

Wybierając buty robocze do pracy należy wybrać model odpowiedni do warunków pracy i budżetu. Nasza hurtownia i sklep bhp on-line oferuje zarówno tanie obuwie robocze jak buty Uvex czy Solid Gear z wysokiej półki cenowej. Do pracy na budowie polecamy szczególnie trzewiki robocze natomiast do pracy na magazynach czy dla kierowców, często najlepszym wyborem są półbuty lub sandały ochronne. Warto zastanowić się nad tym szukamy tanich butów czy wygodnych. Może zależy Państwu na lekkim obuwiu bhp lub np. na specjalistycznych butach ESD czy butach spawalniczych? Znając warunki w jakich Państwo pracujecie, łatwiej nam także będzie pomóc Państwu w dokonaniu wyboru.

Rękawice robocze skórzane, wzmacniane skórą czy powlekane? Nasz sklep bhp posiada każdy model.

Czy to do budownictwa czy na produkcję rękawice robocze to podstawowy element ubrania roboczego. W zależności od wykonywanej pracy należy wybrać odpowiedni model. Do lekkich prac magazynowych sprawdzą się rękawice robocze powlekane, rękawice monterskie, wzmacniane skórą. Te sprawdzą się także w transporcie i budownictwie razem z rękawicami skórzanymi czy rękawicami powlekanymi lateksem i gumą. Do branży kosmetycznej, medycznej, spożywczej czy farmaceutycznej polecane często są rękawice robocze jednorazowe. Zimą z kolei najchętniej klienci naszej hurtowni i sklepu bhp sięgają po rękawice robocze ocieplane powlekane czy skórzane.

Sklep i hurtownia bhp to także ochronniki słuchu, kaski budowlane, półmaski ochronne, art. bhp i narzędzia

Chcąc zapewnić kompleksową obsługę naszych klientów oferujemy Państwu także pozostałe artykuły bhp i środki ochrony indywidualnej. Oferujemy Państwu szeroki wybór kasków roboczych budowlanych, półmasek i masek ochronnych, nauszników i ochronników słuchu, filtrów i pochłaniaczy a także gaśnic, znaków bhp i  narzędzi.