• Kategorie
  • Parametry

Rękawice wzmacniane – czym różnią się od zwykłych?

Rękawice robocze są jednym z podstawowych elementów odzieżowych bhp. Ochraniają bowiem newralgiczne i delikatne części naszego ciała jakimi są dłonie. To w końcu za ich pomocą wykonujemy poszczególne czynności, stąd niezwykle ważne jest, by były one odpowiednio ochraniane. Poza tym, rękawice pomagają również w wykonywaniu wielu prac. Mowa tu w szczególności o ich właściwościach antypoślizgowych, które są przez robotników, mechaników, czy budowlańców niebywale cenione.

Do zadań specjalnych warto decydować się na rękawice wzmacniane. Są one nieco grubsze i bardziej wytrzymałe od tych klasycznych, a to za sprawą dodatkowych elementów. W związku z tym przydatne są wszędzie tam, gdzie zwykłe rękawice zawodzą, a człowiek potrzebuje naprawdę dobrej ochrony. Warto też zaznaczyć, że wzmocnienia wykonywane są ze skóry, co tylko podkreśla ich niezawodność i dużą odporność.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rękawic wzmacnianych?

Przede wszystkim powinniśmy kierować się ich przeznaczeniem. Tylko w taki sposób uda nam się bowiem zdecydować się na takie rękawice, które faktycznie spełnią swoje zastosowania. Dodatkowo, warto również pamiętać, że wzmocnienia rękawic wykonywane są ze skór różnego typu. Do wyboru mamy między innymi bydlęcą, świńską, a nawet kozią. Mimo że one wszystkie są niezwykle wytrzymałe i solidne, świadomy wybór konkretnego materiału jest jak najbardziej wskazany.

Dobre rękawice wzmacniane powinny być skonstruowane tak, aby miały na wysokości nadgarstka lub nieco wyżej gumkę, która zapobiegnie ich zsuwaniu. Dodatkowo muszą one być wygodne oraz umożliwiać dobry chwyt. Niekiedy mogą wykazywać właściwości antypoślizgowe, które są jak najbardziej oczekiwane. Nie bez znaczenia jest również wentylacja skóry. Odpowiednie rękawice powinny być jej przyjazne oraz chłonąć dobrze pot. W zależności od tego do czego będziemy konkretną parę rękawic wykorzystywać, musimy zwracać uwagę na jej kategorie ochronne. Określają one bowiem ogólnie skalę czynników ryzyka, na które są odporne.

Rękawice robocze wzmacniane skórą

W tym miejscu naszego sklepu internetowego z rękawicami roboczymi proponujemy Państwu szeroki wybór rękawic wzmacnianych skórą: dwoiną oraz licową, są to rękawice drelichowo-skórzane. Rękawice te charakteryzują się połączeniem materiału ze skórą. Skóra, która jest wykorzystana do produkcji rękawic roboczych to najczęściej skóra bydlęca, świńska lub bardziej miękka i delikatna skóra kozia. Skóra może być drelichowa (wewnętrzna- bardziej szorstka lub licowa-głądka. Bazą rękawicy jest zazwyczaj drelich lub bawełna, ktre sprawiają, że rękawica jest bardziej wygodna. Dzięki temu rękawice zapewniają oddychalność co jest bardzo istotne dla wielu pracowników. W części wewnętrznej w niektórych modelach rękawic występują dodatkowe przeszycia i wzmocnienia. Podobnie wzmocnienia można spotkać pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Najbardziej wytrzymałe są jednak rękawice, w których wewnętrzna część całodłonicowa jest wykonana z jednego płata skóry. Skóra chroni dłoń przed uszkodzeniem i urazami. Chłonie wilgoć.

Ofertę rękawic wzmacnianych skórą kierujemy do klientów, którym zależy na dużej wytrzymałości i żywotności rękawic. Rękawice wzmacniane nadają się idealnie do budownictwa, transportu, magazynu. Idealne są zatem do przemysłu ciężkiego, budowlanego, wyburzeń, firm sprzątających, magazynierów, kierowców. Sprawdzją się także w murarstwie, przy montażach, pracach konstrukcyjnych, kamieniarskich. Pracownicy chwalą wytrzymałość i wygodę rękawic oraz długi okres w jakim można w niej pracować. Rękawice wzmacniane skórą polecamy do przemysłu lekkiego, ciężkiego, dla pracowników firm transportowych oraz magazynierów ze względu na fakt, iż są niezwykle wytrzymałe, doskonale chronią dłoń przed otarciami i uszkodzeniami.

Każdy pracodawca powinien dbać o bezpieczeństwo i higienę pracy w swoim zakładzie. Obejmuje to zatem także kupowanie odpowiedniej odzieży, obuwia i akcesoriów bhp dla własnych pracowników. Dzięki temu nie tylko zwiększa się bowiem ich komfort pracy, ale też wydajność. Każdy lubi być otoczony opieką, a robotnicy mający odzież ochronną gwarantującą im bezpieczeństwo i wygodę z pewnością będą w stanie pracować na najwyższych obrotach. Nie będą w stanie nieustannego lęku o własne zdrowie i życie.

Rękawice robocze wzmacniane skórą możemy podzielić na:

  • rękawice wzmacniane wykonane ze skóry licowej
  • rękawice wzmacniane wykonane ze skóry dwoinowej
  • rękawice wzmacniane ocieplane

Dla kogo ocieplane rękawice wzmacniane?

Są one bez wątpienia konieczne podczas wykonywania prac w dość niskich temperaturach. Docenią je zatem na pewno wszyscy robotnicy pracujący przy budowie drogi, czy budynku zimą. Poza tym, mogą się one również przydać w pomieszczeniach zamkniętych, których temperatura jest bardzo niska. Tego typu rękawice na pewno ucieszą każdego majstra zajmującego się chłodziarkami w restauracjach, czy też magazyniera pracującego na dużej klimatyzowanej hali.

Rekawice wzmacniane skórą - wygodne i wytrzymałe rękawice budowlane 

W budownictwie często pracownicy mają styczność z cięższymi pracami wymagającymi specjalnej ochrony. Zabezpieczenie przed brudem, błotem, wilgocią, czy kamieniami, blachami zapewni rękawica wzmacniana. Czy to rękawice wzmacniane dwoiną czy licem ochrona dłoni będzie na odpowiednim poziomie. Dlatego tak często firmy wybierają ten rodzaj rękawic szukając rękawic budowlanych.