• Kategorie
  • Parametry

Rękawice robocze skórzane - wytrzymałe rękawice budowlane, monterskie I serwisowe - rękawice spawalnicze

Rękawice skórzane polecamy do różnorodnych prac, m.in do prac przeładunkowych, porządkowych czy transportowych. Niektóre modele zostały wyposażone w amortyzator uderzeń w części grzbietowej dzięki czemu mogą być stosowane w budownictwie, kamieniarstwie czy też w murarstwie. Są to bardzo wytrzymałe i odporne rękawice robocze.

Konstrukcja rękawic skórzanych jest różnorodna. Podobnie jak materiał z którego są wykonane. Skórę możemy podzielić na następujące:

Dwoina - Rękawice robocze z dwoiny

Skóra dwoinowa to wewnętrzna warstwa skóry. Charakteryzuje się tym, iż jest porowata, w odróżnieniu od lica, które jest gładkie. Jej powierzchnia powierzchnia doskonale pochłania wilgoć a także zapewnia dobrą chwytnością. Grubość skóry jest zależna od wcześniej oddzielonego lica. Istotne znaczenie ma także to, czy dwoina była dzielona na 2 warstwy czy też nie. Grubość skóry wpływa na jej wytrzymałość.

Lico - Rękawice robocze ze skóry licowej

Skóra licowa to zewnętrzna warstwa skóry, która jest gładka. Jest także miękka - zwłaszcza kozia. Skóra licowa jest odporna na wilgoć a także ścieranie. Do produkcji rękawic skórzanych często są wykorzystywane odpady skór licowych , które pochodzą z przemysłu meblarskiego. A czym cechuje się taka skóra? Jest ona odporna na ścieranie i jest to zazwyczaj skóra wysokiej jakości, niezwykle odporna doskonale sprawdzająca się w trudnych warunkach.

Nubuk

Skura nubukowa to wyprawiona skórą, bardzo miękka, która jest wykończona od strony lica. Skóra ta jest garbowana metodą chromową. Jest to skóra bardzo wytrzymała, twarda i gruba. Nie może być wykonana z każdego surowca. Materiałem na nubuk mogą być tylko i wyłącznie skóry, które nie uległy dużemu uszkodzeniu uszkodzeniu lica. Jest to kosztowana skóra co przekłada się na cenę rękawic.

Zamsz

Zamsz to wyprawiona skóra bez części licowej. Cechą charakterystyczną jest jej miękkość co docenią użytkownicy. Dodatkowo rękawicę cechuje wysoka chłonność a także wytrzymałość na rozciąganie. Zamsz jest garbowany metodą tłuszczową.

Rękawice skórzane mogą posiadać ściągacz w nadgarstku, który zapewnia lepsze dopasowanie do dłoni. Można rękawice ochronne podzielić na całodłonicowe oraz rękawice robocze z przeszyciem.W rękawicach całodłonicowych część chwytna jest wykonana z jednego kawałka skóry bez przeszyć.

Jakie rękawice skórzane wybrać do pracy?

Wile klientów naszego sklepu bhp bardzo lubi rękawice skórzane z koziej skóry. Jest ona bardzo miękka, sprawia wrażenie delikatnej jednak jest odporna i wytrzymała. Dzięki wysokiej jakości skóry licowej jest manualna, zapewnia dobre czucie trzymanego przedmiotu. Warto też rozważyć rękawice ze skóry bydlęcej czy świńskiej. W ofercie naszej hurtowni oferujemy rękawice skórzane ze skóry licowej oraz dwoiny rękawice ze skóry koziej, świńskiej, bydlęcej. Znajdziemy tu tanie rękawice do pracy czy też bardzo solidne i wytrzymałe egzemplarze. Najwiecej towaru wysyłamy do takich miast jak np: Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kołobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Toruń, Lublin, Nowy Targ, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Sosnowiec Wrocław i wiele więcej.