• Kategorie
  • Parametry
  • Rękawice powlekane poliuretanem

Ochrona rąk przy pracy fizycznej

Każda praca fizyczna generuje różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, czy urazy, które mogą dotyczyć niemalże wszystkich części naszego ciała. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jednym z najbardziej newralgicznych miejsc są nasze dłonie. W końcu to właśnie nimi wykonujemy konkretne zadania, obsługujemy maszynę, czy montujemy kable. Są one zatem w nieustannym kontakcie z narzędziami, urządzeniami, materiałami budowlanymi a także różnymi maszynami.

Biorąc to pod uwagę, warto stosować do nich rękawice ochronne, które to mogą wielu urazom zapobiec, a dodatkowo znacząco podnieść komfort naszej pracy. Rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się w wielu zakładach pracy, fabrykach czy magazynach. Są one bowiem dość uniwersalne, stąd też ich zastosowanie bywa naprawdę szerokie. Zakupując chociażby jedną taką parę będziemy mogli wykorzystać ją do przeróżnych zadań. W ten sposób nie tylko zadbamy o nasze dłonie, lecz również zyskamy świetne akcesorium bhp o uniwersalnym zastosowaniu.

Charakterystyka rękawic powlekanych poliuretanem

Tego typu rękawice cechuje przede wszystkim duża elastyczność, dzięki której idealnie dopasowują się one do dłoni konkretnej osoby. Sprzyjają bardzo dobrze wykonywaniu precyzyjnych prac, ponieważ oferują dobrą chwytność oraz wyczucie. Rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się zarówno w środowisku suchym, jak również lekko wilgotnym lub zaolejowanym. Chronią one przed zabrudzeniem oraz przede wszystkim urazami mechanicznymi. Dodatkowo, ze względu na pokrycie poliuretanem, są one niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Rękawice powlekane poliuretanem – gdzie się przydadzą?

Biorąc pod uwagę ich dużą uniwersalność można rzec, że przydadzą się niemal w każdej pracy fizycznej. Gwarantują one bowiem nie tylko pewny chwyt, ale też ochronę przed urazami. Ponadto jest im obojętne środowisko pracy, poradzą sobie zarówno w suchym, mokrym, jak i oleistym. Biorąc to wszystko pod uwagę, rękawice te na pewno przydadzą się we wszystkich pracach budowlanych, remontowych oraz montażowo-instalacyjnych. Ceniona jest ich antypoślizgowość oraz duży komfort użytkowania.

Poza tym, rękawice powlekane poliuretanem sprawdzą się świetnie także przy budowie dróg, ponieważ nie straszne im żadne warunki atmosferyczne. Bez wątpienia, będą one również doskonałe przy obróbce metali oraz obsłudze różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Fakt, że tego typu rękawice dają możliwość dużej precyzji sprawia, że na pewno będą przydatne przy obróbce szkła, ceramiki oraz drewna.

Zważywszy na szerokie zastosowanie poliuretanowych rękawic, nie może ich zabraknąć w przemyśle elektrotechnicznym. Mowa tu oczywiście o pracach związanych z szeroko pojętą elektryką, elektroniką oraz energetyką. Pewny chwyt jaki gwarantują rękawice powlekane poliuretanem sprawia, że są one cenione przez pracowników magazynów, którzy trudnią się układaniem towaru, czy też pakowaniem paczek. Będą one z pewnością przydatne także dla pracowników branży samochodowej, zarówno po stronie produkcji, jak i naprawy.

Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU - rękawice monterskie do automotive - rękawice na produkcję

Rękawice powlekane poliuretanem to rękawice idealne do pracy na produkcji. Polecamy je w szczególności do prac w branży samochodowej automotive. Bardzo dobrze sprawdzają się w serwisie, przy naprawach. Rękawice te najczęściej wykonane są z nylonu lub poliestru.W produkcji rękawic stosuje się polimerowe tworzywa sztuczne tzw elastomery, które cechują się łatwością odwracalnej deformacji mechanicznej przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości struktury. Wszystko to sprawia, że rękawice te są 5 razy bardziej wytrzymałe od rękawic powlekanych lub wykonanych z naturalnej gumy. Powleczone są warstwą poliuretanu PU. Rękawice te należą do tańszych rękawic. Zazwyczaj występują w kolorach białym, szarym i czarnym. Do pracy w ogrodzie polecamy rękawiczki kolorowe w kwiatowe motywy, które współgrają z branżą ogrodniczą. Warstwa Poliuretanu oraz przędzy może być cienka lub grubsza i mieć różnorodną porowatość struktury powleczenia. Głównym celem powleczenia jest zwiększenie przyczepności (lepsze uczucie trzymania przedmiotu np małych elementów, śrubek itp, narzędzi warsztatowych ) praz ochrona przed cieczami, smarami, olejami, chemikaliami itp. Rękawice te nadają się zarówno do prac manualnych, gdzie potrzebna jest duża precyzyjność oraz do prac bardziej wymagających np do pracy z ostrymi przyrządami. Rękawice powlekane poliuretanem występują również w wersji antyprzecięciowej.

Rękawiczki te są bardzo dopasowane i wygodne.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawiczki robocze powlekane poliuretanem w bardzo szerokim przekroju: od tanich i ekonomicznych pozycji po produkty z wysokiej półki jak rękawice Uvex czy Ansell. Każdy klient znajdzie w naszym sklepie bhp coś dla siebie.

W naszym sklepie internetowym bhp oferujemy rękawice powlekane poliuretanem wielu producentów m.in.

Rękawice powlekane poliuretanem Ardon

Rękawice powlekane poliuretanem Ardon to propozycja tanich i komfortowych rękawic ochronnych. Ardon stworzył kilka zbliżonych modeli różniących się bazą oraz grubością powleczenia. Rękawice występują w kilku wersjach kolorystycznych: białe, czarne, szare czy też w kwiatki. Popularne i tanie to rękawice Ardon XC7e , rękawice Ardon Buck czy rękawice Ardon Pure Touch czy też rękawice Buck. Innym modelem są np rękawice Ardon Lite Touch A8012 wykonane z ultra cienkiego materiału. Na produkcji w branży automotive bardzo popularne są rękawice ESD antyelektrostatyczne. Dlatego Ardon stworzył rękawice powlekane poliuretanem Epa Touch ESD oraz Pulse Touch ESD.

Rękawice powlekane poliuretanem CXS Canis

Czeskie rękawice CXS Canis to propozycja rękawiczek powlekanych poliuretanem bardzo wygodnych i tanich. GOdne polecenia to z pewnością rękawiczki CXS BRita także w wersji z powleczonymi 3-ma palcami CXS Brita Touch.. Podobnie, końce palców oferuje model CXS Solo. Jednak to rękawice Brita CXS są najbardziej popularnymi rękawicami powlekanymi poliuretanem marko CXS Canis.

Rękawice powlekane poliuretanem Portwest

Rękawice powlekane poliuretanem Uvex

Rękawice powlekane poliuretanem ISSA Industrial Starter

Rękawice powlekane poliuretanem REIS

Rękawice robocze powlekane poliuretanem Reis to tanie rękawice ochronne, które wysyłamy tego samego dnia do klientów w całej Polsce. Jakość rękawic REIS poświadczona jest przez setki jak nie tysiace klientów naszego sklepu bhp. To zasługa jakości oferowanych przez markę rękawic, szybkiej logistyki oraz niskich cen. JEdnym z bardziej popularnych modeli rękawic to z pewnością rękawice Rtepo oraz droższe rękawice Rnypo. Rękawice dostępne są także w wersji z powleczonymi jedynie koniuszkami palców. Rękawice powlekane poliuretanem Reis występują także w wersji antyprzecięciowej RLEVEL.

Rękawice powlekane poliuretanem Ogrifox

Rękawice powlekane poliuretanem Ansell

Rękawice powlekane poliuretanem Procera

Tanie i bardzo wytrzymałe rękawice robocze powlekane poliuretanem marki Procera to rękawice których sprzedajemy najwięcej do naszych klientów, którzy zajmują się produkcją. Rękawice mają bardzo zgrabny krój, sa wytrzymałe, występują od rozmiaru 6 aż do rozmiaru 11. Przy czym ich cena jest jedną z najniższych. To sprawia, że zakłady produkcyjne z całego kraju upodobały sobie ten model rękawicy ochronnej. Rękawice X-touch Procera występują w kolorze białym oraz czarnym. Dostarczamy je do największych zakładów na terenie Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Torunia, Gdańska, Katowic, Bielska-Białej oraz do innych miejscowości.

Rękawice powlekane poliuretanem Venitex Panoply Delta Plus

Rękawice powlekane poliuretanem Honeywell

Najpopularniejszym rodzajem rękawic roboczych są rękawice ochronne z powłoką poliuretanową. Składa się na to wygoda, trwałość, oraz stosunkowo niska cena. Bardzo dobrze spisują się jako ochrona indywidualna pracownika podczas czynności wymagających dużej precyzji. Wpływ ma na to cecha, jaką jest dopasowanie się do kształtu dłoni. Ponadto, gwarantują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Rękawice powlekane poliuretanem występują w bardzo szerokiej ofercie. Oferujemy w naszym sklepie bhp rekawice powlekane białe czy czarne oraz kolorowe. Jeśli chodzi o właściowści, znajdziemy pośród tych modeli rękawiczki antyprzecięciowe czy antyelektrostatyczne ESD.  Przybliżmy sobie zatem ofertę rękawic powlekanych PU.

Rękawice robocze powlekane PU tego typu wytworzone są z poliestru lub materiału nylonowego. Następnie pokrywane są warstwą poliuretanu. Mogą występować w dwóch wersjach: pokryte poliuretanem w całości lub też na większości powierzchni, czyli na palcach, w części chwytnej, oraz do połowy zewnętrznej części dłoni. Zwieńczone ściągaczem, który uniemożliwia zsuwanie się z dłoni.

Poliuretan jest materiałem bezpiecznym dla użytkownika. Sprawia, że rękawice robocze są o wiele bardziej wytrzymała na przetarcia i przebicia. Staje się odporna na działanie olejów, smarów, różnego rodzaju środków chemicznych, dodatkowo chroni przed wilgocią, a nawet przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Rękawice powlekane poliuretanem PU są bardzo popularne w branży automotive czy produkcji w innym segmencie gospodarki. To zasługa tego, iż poliuretan jest bardzo odporny na przetarcie i rozdarcie. To wytrzymała rękawica bhp doskonała do precyzyjnych prac jednak nie tylko. W ofercie naszej hurtowni bhp oferujemy także rękawice antyprzecięciowe powlekane poliuretanem. Tutaj polecamy np. tanią rękawice X-Cut Procera czy rękawice antyprzecięciowe REIS.