• Kategorie
  • Parametry

Nasz sklep bhp poleca rękawice robocze ocieplane do pracy zimą. Podczas mrozów, chłodu, opadów deszczu czy śniegu dłonie narażone są na wyziębienie. Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich rękawiczek ocieplanych bhp. Polecamy rękawice robocze ocieplane nieprzemakalne czyli rękawice powlekane w całości PCV lub nitrylem. Nasza hurtownia poleca rękawice robocze ocieplane. Cena ich jest uzależniona od jakości, rodzaju ocieplenia oraz przeznaczenia. Najczęściej klienci poszukują rękawic ocieplanych budowlanych. 


Rękawice robocze ocieplane - rodzaje rękawic zimowych bhp

Wybór rękawiczek roboczych ocieplanych jest bardzo różnorodna. Proste modele rękawic stworzonych do pracy w niskich temperaturach to rękawice tekstylne wykonane z różnych tkanin. Wykonane są z drelichu i posiadają wewnętrzną warstwę ocieplającą. Mogą być taże wykonane z przędzy akrylowej. Lepsze i bardziej solidne modele to rękawice robocze wzmacniane skórą lub rękawice robocze ocieplane skórzane.Mogą być wykonane ze skóry dwoinowej i częściej spotykane rękawice wzmacniane ze skóry licowej.  Są to doskonałe rękawice budowlane na zimę. Innym przykładem rękawic ochronnych ocieplanych są rękawice ocieplane powlekane. Nasza hurtownia bhp oferuje modele w całości powlekane gumą lub PCV  lub rękawice ocieplane powlekane tworzywem tylko w części chwytnej. Rękawiczki zimowe bhp polecane są do pracy w chłodni, przemyśle rybnym czy mięsnym, w przemyśle spożywczym. Rękawice ocieplane powlekane polecamy także do pracy  jako rękawice ocieplane budowlane, rękawice do pracy w  serwisach klimatyzacji, na magazynach, przy transporcie i przeładunku,  Polecamy ich stosowanie tam gdzie temperatura zbliża się ku 0 stopni lub poniżej . Znajdziemy tu także rękawice ocieplane monterskie czy dla mechaników. Rękawice termoodporne to nieco inny zakres środków ochrony indywidualnej. Polecane są przez producentów do pracy z wysokimi temperaturami. zapewniają ochronę przed ogniem w granicy +50 stopni  C do +500 stopni C. Ochronę przed zimnem określa norma EN511 natomiast rękawice termoodporne są regulowane normą EN407.  rękawice ochronne wykonane są z para-armidu a także z akrylamidu lub bawełny. Niektóre modele są powlekane nitrylem, wzmacniane skórą lub niepalnymi tkaninami, kevlarem. Rękawice te mogą być pokryte folią aluminiowa, która odbija promieniowanie cieplne. Rękawice termoodporne są polecane do pracy przy obróbce metali a także szkła oraz tworzy sztucznych,  sprawdzają się w pracy w przemyśle, laboratoriach, hutach, zakładach przetwórczych. Parametry techniczne oraz odporność mechaniczną opisuje norma EN388. 

Rękawice robocze ocieplane idealne do pracy na zimę w hurtowni BHP

W ofercie naszej hurtowni bhp z odzieżą roboczą i rękawicami, znajdą Państwo szeroki wybór rękawic zimowych. Jesienią, zimą i wczesną wiosną mrozy, wilgoć i wiatr utrudniają pracę pracownikom fizycznym, którzy swoją pracę muszą wykonywać na dworze. W  okresie zimowym większość prac budowlanych nie jest wstrzymywana, gdyż mrozy w Polsce nie są tak silne jak lata temu. Obecnie zimą często przeprowadza się budowy czy naprawy dróg. Trwają prace budowlane, remontowe, na wysokości. Zimą również kierowcy wózków widłowych często przemieszczają się pomiędzy magazynami lub pakują czy rozładowują tiry. W przemyśle transportowym również nie dopatrzymy się przestojów. Dlatego w sezonie zimowym zapotrzebowanie na odzież roboczą ocieplaną, obuwie robocze ocieplanei właśnie, na rękawice zimowe jest spore. 

Rękawice robocze zimowe - rodzaje

Wybór rękawic roboczych na zimę jest bardzo szeroki. Możemy dostarczyć naszym klientom:

rękawice ocieplane powlekane np. lateksem np DUO TERM A185, RDUAL 

rękawice wzmacniane skórą ocieplane np tanie rękawice ocieplane RLKOPAS czy lepsze RLTOPER-WINTER

rękawice skórzane ocieplane np. RLCS+ ICE

rękawice dziane ocieplane np. polarowe RPOLAREX czy rękawice ocieplane thinsulate RTHINSULPOL

rękawice typu narciarskie npRFROST