• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Odzież robocza i odzież ochonna Projob

Projob to szwedzka marka, wchodząca w skład koncernu New Wave Group AB, zajmująca się produkcją odzieży roboczej, sportowej, oraz obuwia ochronnego. Początki sięgają Ameryki lat dwudziestych XX wieku. Szwedzki emigrant i pracownik budowlany Johan Andersson wraz z żoną Sagą zaczęli przerabiać odzież, której używał w pracy w celu poprawy trwałości i wygody noszenia. Przyszywano dodatkowe kieszenie na narzędzia, oraz zmieniano rozmiar poszczególnych partii ubrania dla polepszenia komfortu. Z czasem zaczęto opracowywać systemy pasków oraz kieszeni, dodatkowo poprawiających nośność i funkcjonalność. Ich ubrania stały się również popularne pośród znajomych pracowników z otoczenia Johana. Po powrocie do Szwecji w latach 50 rodzina Andersson rozpoczęła profesjonalną produkcję odzieży roboczej, zakładając firmę Projob. 

Głównym założeniem odzieży ochronnej Projob jest poprawa ich funkcjonalności i ergonomiki. Pojęcia te muszą się zazębiać, co ma zaowocować zwiększeniem komfortu i bezpieczeństwa użytkownika. Inteligentne rozmieszczenie ciężaru np. narzędzi ma ograniczyć generowany wysiłek związany z jego noszeniem oraz poprawić mobilność ruchów. Ważne są także funkcje ochronne zwłaszcza przy odzieży odblaskowej Projob.

Funkcjonalność kompletu ubrania roboczego marki PROJOB oparta jest na tzw. „zasadzie 3 warstw”, stworzona wraz ze znaną marką Craft, producentem odzieży i akcesoriów sportowych. Głównymi założeniami są odprowadzanie wilgoci i utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała, dzięki stosowanym materiałom z membranami. Skóra pozostaje sucha, co daje komfort pracy przez cały dzień. Poszczególne warstwy współpracują ze sobą w ramach oddychalności, jednocześnie realizując przypisane im własne „zadania”. 

1 Warstwa – bielizna. Przylega bezpośrednio do ciała, odprowadza pot i nadmiar ciepła do warstwy drugiej.

2 Warstwa – pośrednia. Przyjmuje wilgoć i nadmiar ciepła z warstwy pierwszej i przekazuje je do warstwy trzeciej. Ma dodatkowo funkcje izolacyjną.

3 Warstwa – zewnętrzna. W przypadku chłodnych warunków pogodowych utrzymuje ciepło wewnątrz ubrania, chroniąc ciało przed przenikaniem niekorzystnych czynników z zewnątrz. Wilgoć odprowadzana jest poza odzież przez cały czas.

Istotne są materiały wykorzystywane przy produkcji odzieży PROJOB, wykorzystujące najlepsze technologie. 

Poliester

Stosowany w ubraniach roboczych przylegających bezpośrednio do skóry, czyli bieliźnie, elastycznej i idealnie dopasowanej do ciała. Ma właściwości antyalergiczne. Doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, utrzymując suchość i optymalną temperaturę ciała. Płaskie szwy eliminują obcieranie ciała. Materiał ten jest trwały, nie mechaci się, nadaje się do przetworzenia. Jakość zagwarantowana jest certyfikatem OKO-Tex.  

Wełna/Poliester

Połączenie kanałowej struktury wewnętrznej, zatrzymującej ciepło przy ciele oraz włókien poliestrowych odprowadzających wilgoć na górną warstwę wełny ma znakomite własności izolujące. Struktura materiału gwarantuje zmywalność materiału, ciepło, suchość, a także nie wywołuje swędzeń i podrażnień. 

Mikro

Znakomity substytut dla polaru. Różni się wagą, jest również delikatniejszy w dotyku, będąc równie dobrym izolatorem ciepła. Warstwa wewnętrzna charakteryzuje się miękkością, a zewnętrzna solidnym wykonaniem, trwałością i oddychalnością, poprzez wzmocnienia tkaniną rip-stop (szybkie odparowywanie wilgoci). Jest to ta sama technologia, co w bliźniaczym materiale Shift spokrewnionej renomowanej marki odzieży sportowej Craft.   

Soft Shell

Wodoodporny i wiatroodporny materiał, posiadający walory termoizolacyjne. Charakteryzuje się ponadto wysoką oddychalnością oraz utrzymywaniem temperatury adekwatnej do okoliczności. Materiał stretch zapewnia elastyczność, co zwiększa zakres ruchu i jednocześnie poprawia komfort pracy.

Bawełna

Naturalny, miękki i przyjemny materiał o diagonalnym splocie, mający walory wentylujące. Jest trudnopalna i nietopliwa.

Poliester/Bawełna

Ubrania robocze z tego połączenia materiałów są wyjątkowo trwałe. Dodatkowo gwarantują oddychalność, a kolory nie ulegają wyblaknięciu. 

Cordura

Ubrania robocze Projob ze wzmocnieniami z materiału Cordura są trwałe i wytrzymałe o wiele bardziej, niż ubrania e standardowych materiałów. Wszystko dzięki opatentowanej technologii wzmocnionego poliamidu, opracowanej przez DuPont’a.

Nylon Dobby i Nylon Oxford

Odzież ochronna z zastosowanym materiałem przy jej produkcji cechuje bardzo wysoka odporność na wiatr i wodę, przy jednoczesnym skutecznym odprowadzaniu wilgoci.

Pro Dry / Pro Thermal / Pro Vent / Pro Tec

Technologie te skupiają się na odprowadzaniu nadmiaru wilgoci na zewnątrz, przy jednoczesnej izolacji termicznej. W przypadku niskich temperatur utrzymują ciepło wewnątrz, a gdy pojawi się jego nadmiar skutecznie uwalniają go poza materiał. Zapewniają komfort, który wynika z utrzymywania skóry suchej. 

Nano-Tex

Tkanina Nano-Tex nie wchłania zanieczyszczeń, przez co są one łatwe do usunięcia. Odzież  robocza zwiększa dzięki temu bezpieczeństwo pracownika, gdyż ciało nie ma dużej styczności np. ze szkodliwymi substancjami. Nadaje się do użytku o wiele dłużej, niż zwykła odzież robocza. Polecamy spodnie robocze Projob oraz kurtki ocieplane odblaskowe i kurtki przeciwdeszczowe.

Marka PROJOB oferuje w gamie swoich produktów pełen asortyment odzieży roboczej i ochronnej, wykorzystującej wszystkie powyższe zaawansowane technologie, zarówno w wersjach dla mężczyzn, jak i dla kobiet

- odzież ochronna

- bielizna 

- T-shirt roboczy

- Polo robocze

- Koszule robocze

- bluzy robocze

- polary 

- soft shelle

- spodnie robocze

- ogrodniczki robocze

- spodnie robocze do pasa

- spodenki robocze

- kombinezony robocze

- kamizelki robocze (bezrękawniki)

- odzież ochronna 5 w 1

- kurtki robocze

- czapli robocze

- akcesoria (paski, nakolanniki)

Odzież ochronna  Projob występuje w wersji odblaskowej, co zwiększa bezpieczeństwo pracowników, szczególnie przy pracach drogowych, na budowach, ale również w życiu codziennym. Odzież odblaskowa ostrzegawcza to podstawa kategoria odzieży bhp Projob.


Firma PROJOB oferuje również bogatą ofertę odzieży gastronomicznej, takiej jak:

- bluzy kucharza

- fartuch szefa kuchni męski

- fartuch szefa kuchni damski

- spodnie kucharza

- spodnie kucharza damskie

- zapaska prosta

- zapaska z karczkiem

- czapka kucharza 

- dodatkowe akcesoria dla kucharza

Oprócz miejsca pracy, z powodzeniem niektóre modele ubrań jak np. kurtki, bluzy, lub bieliznę oddychającą można wykorzystać również do użytku codziennego. Zdecydowanie polecamy odzież odblaskową Projob w szczególności kurtki odblaskowe oddychające i wodoodporne

Wykonujemy ponadto nadruki i wyszywanie logo firm na odzieży i akcesoriach.

Zapraszamy