• Kategorie
  • Parametry
  • Rękawice powlekane nitrylem

Dlaczego warto pamiętać o ochronie rąk? Poznaj rękawice nitrylowe.

W codziennej pracy w przemyśle, ale nie tylko, bardzo istotne jest przestrzeganie zasad bhp. Mowa tutaj nie tylko o tak oczywistych miejscach jak fabryka, magazyn czy kopalnia, ale też chociażby laboratorium. Wszystkie miejsca pracy obowiązują zasady bhp, dlatego niezwykle istotne jest to, aby ich przestrzegać. W ten sposób pracownicy będą mogli wykonywać swoje zadania w komfortowych warunkach, a pracodawcy będą zadowoleni z efektów ich działań.

Ochrona rąk jest bardzo ważna wszędzie tam gdzie są one narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Mowa tu chociażby o budowie, gdzie trzeba nieustannie przenosić materiały budowlane, używać narzędzi, także tych na prąd oraz być niezwykle precyzyjnym i dokładnym. Wszelkiego rodzaju laboratoria chemiczne i tym podobne placówki również mogą stwarzać niebezpieczne warunki dla naszych rąk – na przykład narażać je na działanie różnych odczynników chemicznych lub niebezpiecznych substancji.

We wszystkich tych przypadkach warto postawić na rękawice powlekane nitrylem, które zminimalizują negatywne działania czynników zewnętrznych lu też narękawice nitrylowe jednorazowe. Rękawice robocze bhp ochronią nasze dłonie przed uszkodzeniami oraz dodadzą im pewności w działaniu. Ręce powinniśmy osłaniać chociażby z powodu tego, że to właśnie one pozwalają nam wykonywać codzienne czynności, również te niezwiązane z pracą. Dbajmy zatem o nie i przestrzegajmy zasady bhp poprzez stosowanie odpowiednich do danych zadań rękawic.

Rękawice robocze ochronne powlekane nitrylem - oferta naszego sklepu bhp

Bazę rękawiczki roboczej stanowi materiał, który może być wykonany z poliestru, nylonu, mieszanki, dzianiny, przędzy bawełnianej. Materiał ten jest powleczony nitrylem, który może mieć formę gładką, śliską lub porowatą i szorstką (pianka nitrylowa, spieniony nitryl), co zwiększa zdolności manipulacyjne. Przedmiot łatwiej chwycić i utrzymać w dłoni. Rękawice powlekane nitrylem różnią się między sobą bazą rękawicy (jej materiałem) oraz grubością i porowatością powleczenia. Rękawice z nitrylu mogą być cieńkie i delikatne jak np rękawice Rteni czy Nitrax czy Nitron lub bardziej masywne (nitryl ciężki) np. Hycron, Reconitfull , Sidney A4003 , PORTWEST A302 , CXS 3410 . Rękawice powlekane nitrylem to świetna propozycja rękawic roboczych dla mechaników, magazynierów, pracowników produkcji, pracowników branży petrochemicznej, budowlanej, transportowej itp.

Rękawice powlekane nitrylem – na co zwrócić uwagę?

Kupując jakąkolwiek odzież ochronną powinniśmy zastanowić się jakie będzie jej przeznaczenie. Dzięki temu będziemy bowiem w stanie stworzyć sobie komfortowe warunki pracy. W zależności od wykonywanej przez nas pracy warto przyjrzeć się jaki stopień manualności posiadają wybrane przez nas rękawice robocze. Im będzie on większy, tym bardziej detaliczne zadania będziemy mogli w nich wykonywać. Poza tym, bardzo ważna jest także wentylacja. Warto zatem wybierać takierękawice bhp, które pozwolą skórze oddychać.

Biorąc pod uwagę temperatury należy inwestować w rękawice, które będą do nich odpowiednie. W chłodne miesiące koniecznie trzeba wyposażyć się w zestaw rękawic z ociepleniem, dzięki któremu nasze dłonie będą w stanie pracować nawet przy bardzo mroźnej pogodzie. Latem można natomiast postawić na nieco lżejsze rozwiązania. Pamiętajmy również, że rękawice powlekane nitrylem zapewniają bardzo dobrą przyczepność i pewny chwyt. Zdecydowanie rękawice powlekane to jedne z podstawowch modeli rękawic ochronnych.

Gdzie sprawdzą się rękawice nitrylowe?

Jako że są one bardzo uniwersalne, mają wiele zastosowań. Z pewnością cenione są w rzemiośle przy obróbce szkła, ceramiki, czy drewna. Dają one bowiem możliwość dużej precyzji, która w takiej pracy jest oczywiście wymagana. Rękawice powlekane nitrylem sprawdzą się również w przemyśle samochodowym – budowie, mechanice oraz naprawie. Dodatkowo będą nieodzowne dla magazynierów, pracowników transportu oraz tych odpowiedzialnych za przeładunek. Tego typu akcesorium znajdzie także zastosowanie we wszystkich pracach budowlanych, remontowych i montażowo-instalacyjnych. Zasadniczo można powiedzieć, że rękawice powlekane nitrylem polecamy do budownictwa, przemysłu, transportu.

Rękawice powlekane nitrylem to rękawiczki idealne do pracy z olejami, smarami, tłustymi substancjami, tłuszczami, benzynami itp. Rękawice chronią przed przenikaniem tych substancji.

Niezwykle popularne w naszymsklepie bhprękawice powlekane Ardon, rękawice powlekane CXS Canis, rękawice powlekane Portwest oraz rękawice powlekane REIS. Polecamy także rękawice powlekane Procera m.in. rękawice X-nitron. Rękawice te idealnie sprawdzą się w branży automotive, w przemyśle samochodowym, przy budowie i naprawie pojazdów, w lakiernictwie i pracach mechanicznych, w przemyśle wydobywczym czy górniczym a także przy obróbce metali. Rękawice powlekane nitrylem mają także zastosowanie przy obsłudze maszyn przez operatorów oraz przy naprawie różnorodnych maszyn, automatów i pojazdów. Bardziej cienkie i dopasowane modele rękawic roboczych sprawdzą się w rolnictwie, ogrodnictwie, łowiectwie, pracach porządkowych, magazynowych .Rękawice z grubszą powłokę sprawdzą się doskonale w budownictwie jako rękawice budowlane, przy budowie dróg, pracach wydobywczych, wykopach i pracach ziemnych.

Rękawice powlekane nitrylem - ochrona przed smarami, tłuszczami, olejami

Nitryl doskonale sprawdza się w pracy z olejami, smarami czy tłuszczami. Dlatego rękawice powlekane nitrylem to doskonała propozycja do pracy na stanowiskach pracy, gdzie występują takie utrudnienia. Oferta tego rodzaju rękawic do pracy jest niezwykle szeroka. Jak było wspomniane powyżej praktycznie każdy liczący się producent artykułów bhp na rynku oferuje taki model rękawiczek bhp. Ochrona dłoni jest niezwykle istotna. Pracując dłońmi, mając kontakt z elementami produkcyjnymi, komponentami, częściami a dodatkowo ze smarami, tłuszczami czy innymi substancjami, szczególną uwagę należy poświęcić ochronie dłoni.Zdecydowanie polecamy rękawice powlekane nitrylem.  Są to rękawice robocze stosowane przez cały rok na zakładach pracy. Są to często stosowane rękawice robocze budowlane czy rękawice robocze dla serwisanta czy mechanika. Najwiecej rękawic roboczych powelkanych nitrylem  wysyłamy do takich miast jak np: Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kołobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Toruń, Lublin, Nowy Targ, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Sosnowiec Wrocław i wiele więcej.