• Kategorie
  • Parametry
  • Rękawice powlekane gumą lateksem

Odzież ochronna to niebywale ważny element w pracy każdego fachowca. Narażeni są oni w końcu na różnego typu zagrożenia wynikające w wykonywanych przez nich zadań. Warto zatem pamiętać o tym i każdorazowo przygotowywać się do wyznaczonych prac między innymi poprzez ubranie odpowiedniej odzieży. Pracodawcy także powinni pilnować ubioru robotników, ponieważ obligują ich do tego przepisy bhp. Biorąc pod uwagę tak dużą różnorodność odzieży ochronnej nietrudno bowiem wybrać taką, która będzie dla danego robotnika właściwa, a przy tym komfortowa.

Ochrona rąk to bardzo ważna kwestia w wielu zakładach pracy. Rozwiązaniem są rękawice ochronne, które w odpowiedni sposób dopasowane do wykonywanej pracy podniosą bezpieczeństwo pracowników. Bez wątpienia świetnym rozwiązaniem są rękawice powlekane lateksem – to wybór bardzo uniwersalny, a przy tym cechujący się wieloma przydatnymi zaletami. Warto zainwestować w parę takich rękawic, ponieważ na pewno przydadzą się nam one nie raz. Czy to w pracy zawodowej, czy też podczas napraw we własnym domu – rękawice to obowiązkowy element wyposażenia. Chronią ręce przed uszkodzeniami oraz dają pewny chwyt.

Rękawice powlekane gumą lateksem

Rękawice robocze powlekane lateksem to rękawiczki robocze wykonane z różnorodnych przędz np bawełnianych czy poliestrowych. Tkanina została powleczona specjalną gumą /lateksem w celu zwiększenia przyczepności do trzymanych narzędzi, towaru czy innych przedmiotów. Guma jest wytrzymała więc nadaje się dobrze do budownictwa, transportu, przemysłu ciężkiego. Lateks / guma doskonale sprawdza się również w okresie zimowym więc w ofercie naszego sklepu znajdzie Państwo także rękawiczki ocieplane. Polecamy je również do prac transportowych, porządkowych, magazynowych. Jednym z najbardziej popularnych modeli powlekanych gumą są rękawice wampirki, jedne z najtańszych rękawic roboczych dostępnych w naszym sklepie bhp oraz rękawice robocze Dragon.

Dla kogo rękawice ochronne?

Rękawice powlekane lateksem z pewnością sprawdzą się świetnie dla wszystkich pracowników fizycznych, którzy narażeni są na mechaniczne uszkodzenia rąk. Nie ma wątpliwości, że z ich walorów korzystać mogą wszyscy pracownicy budowy, górnicy, elektrycy czy też osoby zajmujące się montażem. Rękawice na pewno będą przydatne również magazynierom – każdego dnia muszą bowiem przenosić liczne rzeczy.

Jak wybrać dobre rękawice powlekane lateksem?

Decydując się na zakup rękawic, w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić jakie będzie właściwie ich przeznaczenie. Biorąc pod uwagę chociażby warunki atmosferyczne na zewnątrz czy też rodzaj pracy jaki będziemy wykonywać będziemy bowiem w stanie wybrać takie rękawice, które będą się nadawały najlepiej. Do prac w okresie wiosenno-letnim najlepsze będą rękawice do ogólnego przeznaczenia. Z pewnością ważne w nich jest to, aby umożliwiały dobrą wentylację powietrza. W przeciwnym razie mogą doprowadzić między innymi do pojawiania się na rękach odcisków. Zimą i jesienią z kolei warto zdecydować się na rękawice, które będą miały ocieplenie. W ten sposób nawet przy bardzo niskich temperaturach komfort pracy zostanie zachowany.

Oczywiście to tylko jedno rozróżnienie między wieloma rękawicami dostępnymi na rynku, poza tym warto też pamiętać, że trzeba się kierować nie tyle konkretną porą roku, co bardziej temperaturą, która będzie w naszym miejscu pracy. Zajmujemy się latem naprawą chłodziarek w restauracjach? Warto postawić na ocieplane rękawice powlekane lateksem, które gwarantują dużą przyczepność i pewny chwyt. Poza tym, przy wyborze rękawic należy kierować się także ich rozmiarem. Będziemy bowiem w stanie dobrze wykonywać powierzone nam zadania tylko jeśli rękawica faktycznie będzie dopasowana do naszej ręki. Dodatkowo, wszystkie rękawice zakończone są ściągaczem, a niektóre mają elastyczny mankiet, dzięki którym jeszcze lepiej trzymają się one na rękach.

Najwiecej towaru wysyłamy do takich miast jak np: Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kołobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Toruń, Lublin, Nowy Targ, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Sosnowiec Wrocław i wiele więcej.