• Kategorie
  • Parametry
  • Rękawice powlekane

Rękawice robocze powlekane do pracy

Rękawice do pracy mające powleczenie z równych tworzyw to obok rękawic wzmacnianych skórą i skórzanych najbardziej popularne modele rękawiczek. Rękawice te występują w bardzo różnorodnych wariantach. Od cienkich, niezwykle manualnych w stylu drugiej skóry po mocne, wytrzymałe i  solidne rękawice na budowę, do pracy ze szkłem i ostrymi krawędziami. Przekrój tej grupy produktowej jest bardzo szeroki. Większość z klientów jest w stanie dobrać rękawice z naszej oferty sklepu bhp. W razie kłopotów z doborem prosimy o kontakt z naszym działem handlowym, który pomoże Państwu w każdej kwestii. 

 

Rękawice robocze powlekane możemy podzielić na:


Rękawice robocze powlekane nitrylem 

Rękawice powleczone nitrylem stosuje się w środowisku zaolejonym, tam gdzie mamy styczność ze smarami i oleistymi substancjami. Często do takich pracy polecamy rękawice powleczone spienionym nitrylem. Inna forma nitrylu zapewnia lepszą chwytność trzymanych przedmiotów. Rękawice te idealne są na produkcję, dla mechaników samochodowych, do przeładunku i dla magazynierów. Polecamy m.in. rękawice powlekane spienionym nitrylem HF-FLEX, Nitrifoam a zwykłym nitrylem m.in. Nitron, Nitrax,  

Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU 

Rękawice powlekane poliuretanemto rękawice idealne do pracy na produkcji. Polecamy je w szczególności do prac w branży samochodowej automotive. Bardzo dobrze sprawdzają się w serwisie, przy naprawach. Rękawice te najczęściej wykonane są z nylonu lub poliestru.W produkcji rękawic stosuje się polimerowe tworzywa sztuczne tzw elastomery, które cechują się  łatwością odwracalnej deformacji mechanicznej przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości struktury. Wszystko to sprawia, że rękawice te są 5 razy bardziej wytrzymałe od rękawic powlekanych lub wykonanych z naturalnej gumy. Powleczone są warstwą poliuretanu PU. Rękawice te należą do tańszych rękawic. Zazwyczaj występują w kolorach białym, szarym i czarnym. Do pracy w ogrodzie polecamy rękawiczki kolorowe w kwiatowe motywy, które współgrają z branżą ogrodniczą. Warstwa Poliuretanu oraz przędzy może być cienka lub grubsza i mieć różnorodną porowatość struktury powleczenia. Głównym celem powleczenia jest zwiększenie przyczepności (lepsze uczucie trzymania przedmiotu np małych elementów, śrubek itp, narzędzi warsztatowych ) praz ochrona przed cieczami, smarami, olejami, chemikaliami itp. Rękawice te nadają się zarówno do prac manualnych, gdzie potrzebna jest duża precyzyjność  oraz do prac bardziej wymagających np do pracy z ostrymi przyrządami. Rekawice powlekane poliuretanem występują również w wersji antyprzecięciowej.    


Rękawice powlekane PCV 

Rękawiczki robocze do zadań specjalnych. Ich główną domeną jest ochrona przed chemią zgodnie z normą EN-374, ochrona przed zimnem. Nadają się do pracy w niskich temperaturach, przemyśle chemicznym oraz spożywczym. Rękawice powlekane PCV chronią przed kwasami, smarami, olejami. Zapewniają dobrą chwytność. Mogą mieć różną grubość powleczenia, strukturę PCV. Rękawice mogą być powleczone w części chwytnej dłoni, mogą być powleczone na całej dłoni z zewnętrznej i wewnętrznej. Mogą być krótkie lub długie, nawet do 45cm.  Mogą być zakończone ściągaczem lub mankietem. Bazę rękawicy stanowi zazwyczaj rękawica bawełniana powleczona polichlorkiem winylu PCV.Rękawice chronią przed przemoczeniem i przenikaniem tych substancji, zapewniając ochronę dłoni. Często występują w charakterystycznym czerwonym kolorze. W szczególności polecamy rękawice robocze powlekane PCV marki Portwest. 

Rękawice robocze powlekane gumą lateksem 

Rękawice robocze powlekane lateksemto rękawiczki robocze wykonane z różnorodnych przędz np bawełnianych czy poliestrowych. Tkanina została powleczona specjalną gumą /lateksem w celu zwiększenia przyczepności do trzymanych narzędzi, towaru czy innych przedmiotów. Guma jest wytrzymała więc nadaje się dobrze do budownictwa, transportu, przemysłu ciężkiego. Lateks / guma doskonale sprawdza się również w okresie zimowym więc w ofercie naszego sklepu znajdzie Państwo także rękawiczki ocieplane. Polecamy je również do prac transportowych, porządkowych, magazynowych. Jednym z najbardziej popularnych modeli powlekanych gumą są rękawice wampirki, jedne z najtańszych rękawic roboczych dostępnych w naszym sklepie bhp oraz rękawice robocze Dragon. 

Do jakich prac poleca się stosować rękawice powlekane?

Rękawice robocze powlekane są stosowane w różnych pracach w zależności od rodzaju powleczenia. I tak na produkcji np w branży samochodowej automotive  najczęściej stosuje się rękawiczki powlekane poliuretanem PU, które wykazują bardzo wysoką odpornośc na przetarcie. Są bardzo manualne, pozostawiają czucie w palcach. Zezwalają na pracę z drobnymi elementami. Występują zazwyczaj w kolorze białym, czarnym i szarym. PRzy pracy ze smarami czy olejami sprawdzą się rękawiczki powlekane nitrylem. W zależności od rodzaju powleczenia, jego grubości rękawice te mogą być stosowane w warsztatach samochodowych, serwisach czy też w budownictwie np rękawice nitryl ciężki z mankietem. Rękawice powlekane sprawdzają się przy pracy z ostrymi krawędziami, szkłem o ile zastosujemy rękawice antyprzecięciowe powlekane nitrylem czy poliuretanem. Na budowie dobrą przyczepność zapewniają  rękawice powlekane gumą czy lateksem o chropowatej strukturze. Powleczenie może być cienkie do prac manualnych czy grubsze do cięższych prac budowlanych. Najwiecej towaru wysyłamy do takich miast jak np: Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kołobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Toruń, Lublin, Nowy Targ, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Sosnowiec Wrocław i wiele więcej. 

Nasza hurtownia i sklep bhp on-line to jedna z największych hurtowni z odzieżą roboczą w Polsce

Jeśli szukasz odzieży ochronnej, butów roboczych, rękawic czy artykułów bhp dobrze, że trafiłeś na nasz sklep bhp. Jesteśmy jedną z największych i najlepiej zaopatrzonych hurtowni bhp. Wybierając nas, masz gwarancję, że otrzymasz produkty znanych i cenionych producentów. Nasza hurtownia nie oferuje w sprzedaży produktów marek, które oferują produkty najniższej jakości. Dokładamy starań aby oferta naszego sklepu internetowego była ciągle rozwijana i spełniała Państwa oczekiwania.

Odzież robocza, obuwie ochronne, rękawice robocze, półmaski, hełmy a także narzędzia. Poznaj ofertę Optimum BHP

Nasz sklep bhp systematycznie rozszerza swój asortyment wprowadzając do sprzedaży nowe marki oraz nowości, które wprowadzają na rynek znani producenci. Dzięki temu, nasza oferta handlowa dostosowana jest do potrzeb większości klientów, którzy poszukują specjalistycznej odzieży roboczej i art. BHP. Produkty które oferujemy kierujemy bowiem zarówno do dużych firm produkcyjnych dla których liczy się niska cena i tanie produkty, jak i do klientów, dla których liczy się wysoka jakość produktów. Oferujemy także szeroką gamę produktów pośrednich, które łączą optymalną cenę i jakość. Gama oferowanych produktów jest niezwykle szeroka zatem zachęcamy do jej przeanalizowania. W razie kłopotów z wyborem, zachęcamy do kontaktu.

Odzież robocza i ochronna: polecamy odzież odblaskową, ocieplaną, trudnopalną czy zwykłą budowlaną i na produkcję. 

W naszej hurtowni bhp ubierze się każdy, bez względu na wykonywaną pracę. Oferujemy bowiem tradycyjne ubrania bhp jak spodnie robocze i bluzę, ubranie budowlane ze wzmocnieniami na kolanach oraz specjalistyczną odzież ochronną jak ubranie odblaskowe czy trudnopalne dla spawacza.  Szukasz odzieży przeciwdeszczowej? Znajdziesz w naszym sklepie bhp szeroki wybór kurtek przeciwdeszczowych, spodni oraz tanich gotowych kompletów. A w sezonie zimowym polecamy niezwykle szeroką ofertę kurtek roboczych ocieplanych. Odzież robocza ocieplana to dział naszej hurtowni bhp, w którym każdy klient znajdzie odpowiednie ubranie do pracy. Oprócz tego, oferujemy także odzież gastronomiczną, medyczną i jednorazową.

Obuwie robocze i ochronne: półbuty, sandały i trzewiki robocze w naszym sklepie i hurtowni bhp

Wybierając buty robocze do pracy należy wybrać model odpowiedni do warunków pracy i budżetu. Nasza hurtownia i sklep bhp on-line oferuje zarówno tanie obuwie robocze jak buty Uvex czy Solid Gear z wysokiej półki cenowej. Do pracy na budowie polecamy szczególnie trzewiki robocze natomiast do pracy na magazynach czy dla kierowców, często najlepszym wyborem są półbuty lub sandały ochronne. Warto zastanowić się nad tym szukamy tanich butów czy wygodnych. Może zależy Państwu na lekkim obuwiu bhp lub np. na specjalistycznych butach ESD czy butach spawalniczych? Znając warunki w jakich Państwo pracujecie, łatwiej nam także będzie pomóc Państwu w dokonaniu wyboru.

Rękawice robocze skórzane, wzmacniane skórą czy powlekane? Nasz sklep bhp posiada każdy model.

Czy to do budownictwa czy na produkcję rękawice robocze to podstawowy element ubrania roboczego. W zależności od wykonywanej pracy należy wybrać odpowiedni model. Do lekkich prac magazynowych sprawdzą się rękawice robocze powlekane, rękawice monterskie, wzmacniane skórą. Te sprawdzą się także w transporcie i budownictwie razem z rękawicami skórzanymi czy rękawicami powlekanymi lateksem i gumą. Do branży kosmetycznej, medycznej, spożywczej czy farmaceutycznej polecane często są rękawice robocze jednorazowe. Zimą z kolei najchętniej klienci naszej hurtowni i sklepu bhp sięgają po rękawice robocze ocieplane powlekane czy skórzane.

Sklep i hurtownia bhp to także ochronniki słuchu, kaski budowlane, półmaski ochronne, art. bhp i narzędzia

Chcąc zapewnić kompleksową obsługę naszych klientów oferujemy Państwu także pozostałe artykuły bhp i środki ochrony indywidualnej. Oferujemy Państwu szeroki wybór kasków roboczych budowlanych, półmasek i masek ochronnych, nauszników i ochronników słuchu, filtrów i pochłaniaczy a także gaśnic, znaków bhp i  narzędzi.