• Kategorie
  • Parametry
  • Rękawice robocze powlekane - rękawice ochronne

Rękawice robocze powlekane do pracy - nasz sklep bhp poleca rękawice ochronne z powleczeniem

Rękawice robocze do pracy mające powleczenie z równych tworzyw to obok rękawic wzmacnianych skórą i rękawic skórzanych najbardziej popularne modele rękawiczek w naszym sklepie bhp z odzieżą roboczą. Rękawice powlekane występują w bardzo różnorodnych wariantach. Od cienkich, niezwykle manualnych w stylu drugiej skóry po mocne, wytrzymałe i solidne rękawice na budowę, do pracy ze szkłem i ostrymi krawędziami. Przekrój tej grupy produktowej jest bardzo szeroki. Większość z klientów jest w stanie dobrać rękawice robocze z naszej oferty sklepu bhp. W razie kłopotów z doborem prosimy o kontakt z naszym działem handlowym, który pomoże Państwu w każdej kwestii. 

 

Rękawice robocze powlekane możemy podzielić na:


Rękawice robocze powlekane nitrylem - rękawice olejoodporne i do smarów

Rękawice powleczone nitrylem stosuje się w środowisku zaolejonym, tam gdzie mamy styczność ze smarami i oleistymi substancjami. Często do takich pracy polecamy rękawice powleczone spienionym nitrylem. Inna forma nitrylu zapewnia lepszą chwytność trzymanych przedmiotów. Rękawice te idealne są na produkcję, dla mechaników samochodowych, do przeładunku i dla magazynierów. Polecamy w naszym sklepie bhp m.in. rękawice powlekane spienionym nitrylem HF-FLEX, Nitrifoam a zwykłym nitrylem m.in. Nitron, Nitrax. Rękawice robocze powlekane nitrylem to olejoodporne rękawice, które są manualne, mają dobrą chwytość i sa antypoślizgowe - trzymany przedmiot nie wyślizguje się tak z ręki.

Rękawice robocze powlekane nitrylem  - rękawice olejoodporne w naszym sklepie bhp

 

Aby zadbać o odpowiednią ochronę naszych dłoni podczas pracy, warto pamiętać o stosowaniu rękawic roboczych. W zależności od potrzeb użytkownika oraz zagrożeń jakie mogą występować w jego pracy, na rynku istnieje szeroki wybór rękawic ochronnych wykonanych z różnych materiałów czy zróżnicowanych powleczeń. Hurtownia i sklep Optimum bhp posiada ogromny wybór rękawic roboczych, w tym rękawic powlekanych nitrylem. Posiadamy produkty od samych znanych i cenionych na rynku bhp producentów.
Dużym zainteresowaniem w naszym sklepie bhp cieszą się

Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU - tanie rękawice robocze na produkcje

Rękawice powlekane poliuretanem to rękawice idealne do pracy na produkcji. Polecamy je w szczególności do prac w branży samochodowej automotive. Bardzo dobrze sprawdzają się w serwisie, przy naprawach. Rękawice robocze powlekane poliuretanem są najczęściej wykonane są z nylonu lub poliestru.W produkcji rękawic stosuje się polimerowe tworzywa sztuczne tzw elastomery, które cechują się  łatwością odwracalnej deformacji mechanicznej przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości struktury. Wszystko to sprawia, że rękawice powlekane PU te są 5 razy bardziej wytrzymałe od rękawic powlekanych lub wykonanych z naturalnej gumy. Powleczone są warstwą poliuretanu PU. Rękawice robocze te należą do tańszych rękawic. Zazwyczaj występują w kolorach białym, szarym i czarnym. Do pracy w ogrodzie polecamy rękawiczki kolorowe w kwiatowe motywy, które współgrają z branżą ogrodniczą. Warstwa Poliuretanu oraz przędzy może być cienka lub grubsza i mieć różnorodną porowatość struktury powleczenia. Głównym celem powleczenia jest zwiększenie przyczepności (lepsze uczucie trzymania przedmiotu np małych elementów, śrubek itp, narzędzi warsztatowych ) praz ochrona przed cieczami, smarami, olejami, chemikaliami itp. Rękawice robocze powlekane PU nadają się zarówno do prac manualnych, gdzie potrzebna jest duża precyzyjność  oraz do prac bardziej wymagających np do pracy z ostrymi przyrządami. Rękawice powlekane poliuretanem występują również w wersji antyprzecięciowej.    

Rękawice robocze powlekane poliuretanem - bogata oferta rękawic ochronnych w  sklepie Optimum BHP

 

Hurtownia i sklep Optimum bhp posiada bogatą ofertę rękawic roboczych w tym również tych powlekanych poliuretanem. Jak wiadomo ten rodzaj rękawic jest bardzo elastyczny, świetnie dopasowuje się do dłoni użytkownika. Rękawice powlekane poliuretanem idealne do prac precyzyjnych ponieważ zapewniają dobrą chwytność jak i wyczucie. Szeroki zakres zastosowania, sprawia, że są to jedne z najchętniej kupowanych rodzajów rękawic. W naszym sklepie bhp znajdą Państworękawice robocze powlekane poliuretanem od wielu znanych i cenionych producentów.


Rękawice powlekane PCV - wytrzymałe rękawice robocze w naszym sklepie bhp

Rękawiczki robocze do zadań specjalnych. Ich główną domeną jest ochrona przed chemią zgodnie z normą EN-374, ochrona przed zimnem. Rękawice robocze powlekane PCV nadają się do pracy w niskich temperaturach, przemyśle chemicznym oraz spożywczym. Rękawice powlekane PCV chronią przed kwasami, smarami, olejami. Zapewniają dobrą chwytność. Mogą mieć różną grubość powleczenia, strukturę PCV. Rękawice robocze mogą być powleczone w części chwytnej dłoni, mogą być powleczone na całej dłoni z zewnętrznej i wewnętrznej. Mogą być krótkie lub długie, nawet do 45cm.  Mogą być zakończone ściągaczem lub mankietem. Bazę rękawicy stanowi zazwyczaj rękawica bawełniana powleczona polichlorkiem winylu PCV. Rękawice chronią przed przemoczeniem i przenikaniem tych substancji, zapewniając ochronę dłoni. Często występują w charakterystycznym czerwonym kolorze. W szczególności polecamy rękawice robocze powlekane PCV marki Portwest. 

Rękawice robocze powlekane PCV - rękawice chemiczne, olejoodporne

 

Hurtownia i sklep Optimum bhp posiada szeroki wybór rękawic roboczych powlekanych od znanych i cenionych na rynku bhp producentów. Dużą popularnością cieszą się rękawice robocze powlekane PCV, które chronią przed kwasami, smarami i olejami. Rękawice mogą być dodatkowo powlekane w części chwytnej lub na całej dłoni. Wykonane są różnych materiałów np dzianiny czy przędzy bawełnianej, nylonu czy poliestru o różnej grubości. Rękawice powlekane PCV są doskonałe jako rękawice robocze do pracy w niskich temperaturach oraz podczas styczności z chemią wg normy EN 374. wIele modeli to rękawice chemiczne powleczone PCV lub w  całości wykonane z polichlorku winylu.  Ze względu na swoje właściwości rękawice powlekane PCV sprawdzają się nie tylko w kontakcie z chemią ale i kwasami, olejami czy smarami. Często są wykorzystywane do prac mechanicznych.

Rękawice robocze powlekane gumą lateksem - rękawice budowlane w naszym sklepie bhp

Nasza hurtownia i sklep bhp poleca rękawice robocze powlekane lateksem - rękawiczki wykonane z różnorodnych przędz np bawełnianych czy poliestrowych. Tkanina została powleczona specjalną gumą /lateksem w celu zwiększenia przyczepności do trzymanych narzędzi, towaru czy innych przedmiotów. Takie połączenie i dobrej jakości powłoka sprawiają, ze rękawice powlekane lateksem doskonale sprawdzają się właśnie jako rękawice budowlane, które są wytrzymałe i mają dobrą chwytność. Guma jest wytrzymała więc nadaje się dobrze do budownictwa, transportu, przemysłu ciężkiego. Lateks / guma doskonale sprawdza się również w okresie zimowym więc w ofercie naszego sklepu znajdzie Państwo także rękawiczki powlekane lateksem ocieplane. Polecamy je również do prac transportowych, porządkowych, magazynowych. Jednym z najbardziej popularnych modeli powlekanych gumą są rękawice wampirki, jedne z najtańszych rękawic roboczych dostępnych w naszym sklepie bhp oraz rękawice robocze Dragon. Warto zwrócić uwagę na grubość tkaniny i samej powłoki. W naszym sklepie bhp polecamy cienkie rękawice robocze powlekane lateksem / gumą oraz grubsze, bardzie wytrzymałe ale mniej manualne rękawiczki ochronne.

Rękawice robocze powlekane gumą lateksem - manualne rękawice ochronne budowlane

 

Dużym zainteresowaniem cieszą rękawice powlekane gumą / lateksem wykonane mogą być z różnorodnych przędz np. bawełnianych cze poliestrowych. Rękawice ochronne tego typu zwiększają przyczepność trzymanych przedmiotów, są niezwykle wytrzymałe. Hurtownia i sklep Optimum bhp oferuje szeroki wybór rękawic roboczych powlekanych gumą. Najwyższy poziom ochrony zapewnią wysokiej jakości rękawice od popularnych na rynku bhp producentów. 

Do jakich prac poleca się stosować rękawice powlekane?

Rękawice robocze powlekane są stosowane w różnych pracach w zależności od rodzaju powleczenia. I tak na produkcji np w branży samochodowej automotive  najczęściej stosuje się rękawiczki powlekane poliuretanem PU, które wykazują bardzo wysoką odpornośc na przetarcie. Są bardzo manualne, pozostawiają czucie w palcach. Zezwalają na pracę z drobnymi elementami. Występują zazwyczaj w kolorze białym, czarnym i szarym. Przy pracy ze smarami czy olejami sprawdzą się rękawice robocze powlekane nitrylem. W zależności od rodzaju powleczenia, jego grubości rękawice te mogą być stosowane w warsztatach samochodowych, serwisach czy też w budownictwie np rękawice nitryl ciężki z mankietem. Rękawice powlekane sprawdzają się przy pracy z ostrymi krawędziami, szkłem o ile zastosujemy rękawice antyprzecięciowe powlekane nitrylem czy poliuretanem. Na budowie dobrą przyczepność zapewniają  rękawice powlekane gumą lateksem o chropowatej strukturze. Powleczenie może być cienkie do prac manualnych czy grubsze do cięższych prac budowlanych. Najwiecej towaru wysyłamy do takich miast jak np: Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kołobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Toruń, Lublin, Nowy Targ, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Sosnowiec Wrocław i wiele więcej. 


Rękawice robocze Gdynia, rękawice robocze Wrocław, rękawice robocze Białystok, rękawice robocze Katowice, rękawice robocze Bydgoszcz, rękawice robocze Kielce, rękawice robocze Bytom, rękawice robocze Poznań, rękawice robocze Gdańsk, rękawice robocze Warszawa