• Kategorie
  • Parametry

Rękawice robocze powlekane do pracy

Rękawice do pracy mające powleczenie z równych tworzyw to obok rękawic wzmacnianych skórą i skórzanych najbardziej popularne modele rękawiczek. Rękawice te występują w bardzo różnorodnych wariantach. Od cienkich, niezwykle manualnych w stylu drugiej skóry po mocne, wytrzymałe i  solidne rękawice na budowę, do pracy ze szkłem i ostrymi krawędziami. Przekrój tej grupy produktowej jest bardzo szeroki. Większość z klientów jest w stanie dobrać rękawice z naszej oferty sklepu bhp. W razie kłopotów z doborem prosimy o kontakt z naszym działem handlowym, który pomoże Państwu w każdej kwestii. 

 

Rękawice robocze powlekane możemy podzielić na:


Rękawice robocze powlekane nitrylem 

Rękawice powleczone nitrylem stosuje się w środowisku zaolejonym, tam gdzie mamy styczność ze smarami i oleistymi substancjami. Często do takich pracy polecamy rękawice powleczone spienionym nitrylem. Inna forma nitrylu zapewnia lepszą chwytność trzymanych przedmiotów. Rękawice te idealne są na produkcję, dla mechaników samochodowych, do przeładunku i dla magazynierów. Polecamy m.in. rękawice powlekane spienionym nitrylem HF-FLEX, Nitrifoam a zwykłym nitrylem m.in. Nitron, Nitrax,  

Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU 

Rękawice powlekane poliuretanemto rękawice idealne do pracy na produkcji. Polecamy je w szczególności do prac w branży samochodowej automotive. Bardzo dobrze sprawdzają się w serwisie, przy naprawach. Rękawice te najczęściej wykonane są z nylonu lub poliestru.W produkcji rękawic stosuje się polimerowe tworzywa sztuczne tzw elastomery, które cechują się  łatwością odwracalnej deformacji mechanicznej przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości struktury. Wszystko to sprawia, że rękawice te są 5 razy bardziej wytrzymałe od rękawic powlekanych lub wykonanych z naturalnej gumy. Powleczone są warstwą poliuretanu PU. Rękawice te należą do tańszych rękawic. Zazwyczaj występują w kolorach białym, szarym i czarnym. Do pracy w ogrodzie polecamy rękawiczki kolorowe w kwiatowe motywy, które współgrają z branżą ogrodniczą. Warstwa Poliuretanu oraz przędzy może być cienka lub grubsza i mieć różnorodną porowatość struktury powleczenia. Głównym celem powleczenia jest zwiększenie przyczepności (lepsze uczucie trzymania przedmiotu np małych elementów, śrubek itp, narzędzi warsztatowych ) praz ochrona przed cieczami, smarami, olejami, chemikaliami itp. Rękawice te nadają się zarówno do prac manualnych, gdzie potrzebna jest duża precyzyjność  oraz do prac bardziej wymagających np do pracy z ostrymi przyrządami. Rekawice powlekane poliuretanem występują również w wersji antyprzecięciowej.    


Rękawice powlekane PCV 

Rękawiczki robocze do zadań specjalnych. Ich główną domeną jest ochrona przed chemią zgodnie z normą EN-374, ochrona przed zimnem. Nadają się do pracy w niskich temperaturach, przemyśle chemicznym oraz spożywczym. Rękawice powlekane PCV chronią przed kwasami, smarami, olejami. Zapewniają dobrą chwytność. Mogą mieć różną grubość powleczenia, strukturę PCV. Rękawice mogą być powleczone w części chwytnej dłoni, mogą być powleczone na całej dłoni z zewnętrznej i wewnętrznej. Mogą być krótkie lub długie, nawet do 45cm.  Mogą być zakończone ściągaczem lub mankietem. Bazę rękawicy stanowi zazwyczaj rękawica bawełniana powleczona polichlorkiem winylu PCV.Rękawice chronią przed przemoczeniem i przenikaniem tych substancji, zapewniając ochronę dłoni. Często występują w charakterystycznym czerwonym kolorze. W szczególności polecamy rękawice robocze powlekane PCV marki Portwest. 

Rękawice robocze powlekane gumą lateksem 

Rękawice robocze powlekane lateksemto rękawiczki robocze wykonane z różnorodnych przędz np bawełnianych czy poliestrowych. Tkanina została powleczona specjalną gumą /lateksem w celu zwiększenia przyczepności do trzymanych narzędzi, towaru czy innych przedmiotów. Guma jest wytrzymała więc nadaje się dobrze do budownictwa, transportu, przemysłu ciężkiego. Lateks / guma doskonale sprawdza się również w okresie zimowym więc w ofercie naszego sklepu znajdzie Państwo także rękawiczki ocieplane. Polecamy je również do prac transportowych, porządkowych, magazynowych. Jednym z najbardziej popularnych modeli powlekanych gumą są rękawice wampirki, jedne z najtańszych rękawic roboczych dostępnych w naszym sklepie bhp oraz rękawice robocze Dragon. 

Do jakich prac poleca się stosować rękawice powlekane?

Rękawice robocze powlekane są stosowane w różnych pracach w zależności od rodzaju powleczenia. I tak na produkcji np w branży samochodowej automotive  najczęściej stosuje się rękawiczki powlekane poliuretanem PU, które wykazują bardzo wysoką odpornośc na przetarcie. Są bardzo manualne, pozostawiają czucie w palcach. Zezwalają na pracę z drobnymi elementami. Występują zazwyczaj w kolorze białym, czarnym i szarym. PRzy pracy ze smarami czy olejami sprawdzą się rękawiczki powlekane nitrylem. W zależności od rodzaju powleczenia, jego grubości rękawice te mogą być stosowane w warsztatach samochodowych, serwisach czy też w budownictwie np rękawice nitryl ciężki z mankietem. Rękawice powlekane sprawdzają się przy pracy z ostrymi krawędziami, szkłem o ile zastosujemy rękawice antyprzecięciowe powlekane nitrylem czy poliuretanem. Na budowie dobrą przyczepność zapewniają  rękawice powlekane gumą czy lateksem o chropowatej strukturze. Powleczenie może być cienkie do prac manualnych czy grubsze do cięższych prac budowlanych. Najwiecej towaru wysyłamy do takich miast jak np: Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kołobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Toruń, Lublin, Nowy Targ, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Sosnowiec Wrocław i wiele więcej.