• Kategorie
  • Parametry

Ostrzegawcza odzież robocza  odblaskowa - specjalistyczna i profesjonalna odzież ochronna dla drogowćów i do transportu

Odzież robocza ostrzegawcza to jeden z najważniejszych rodzajów odzieży ochronnej zapewniającej użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa. Wykonana została specjalnie z myślą o pracownikach, którzy narażeni są na pracę w niedostatecznie dobrze oświetlonych miejscach lub po zmroku. Bezpieczeństwo użytkownikowi zapewnią fluorescencyjne kolory oraz pasy odblaskowe. W zależności od tego w jakich warunkach atmosferycznych wykonujemy pracę, dostępne są różne rodzaje odzieży ostrzegawczej. Hurtownia i sklep Optimum bhp posiada w swojej ofercie odzież ostrzegawczą idealną do pracy w upalne dni oraz ciepłą odzież wykorzystywaną w okresie jesienno-zimowym.

Odzież robocza ostrzegawcza ocieplana - odblaskowa odzież ochronna dla drogowców

Ocieplane ubrania robocze odblaskowe w neonowych kolorach żółtym i pomarańczowym to świetna propozycja dla pracowników zewnętrznych w chłodne i zimowe dni. Prócz wysokiej widoczności zapewniają one również odpowiedni komfort termiczny. W naszej ofercie znajdą Państwo ocieplane bluzy, spodnie oraz kurtki odblaskowe. Spodnie robocze odblaskowe ocieplane do pasa lub ogrodniczki dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów. Niektóre modele dodatkowo posiadają właściwości antyelektrostatyczne. Trudnopalne spodnie ostrzegawcze przeznaczone są do pracy w przemyśle petrochemicznym. Większość ostrzegawczych spodni zimowych posiada funkcjonalne kieszenie do przechowywania najpotrzebniejszych przedmiotów. Niektóre modele tej odzieży roboczej odblaskowej ocieplanej posiadają również profilowane nogawki, dodatkowe wzmocnienia w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia oraz kieszenie na nakolanniki pozwalające na komfortowe wykonywanie pracy w pozycji klęczącej przez wiele godzin.Ostrzegawcze kurtki ocieplane dostępne są dodatkowo w wersji przeciwdeszczowej oraz oddychającej. Większość modeli posiada odpinany kaptur lub z możliwością schowania w karczku oraz dużą ilość praktycznych kieszeni. Ocieplana odzież ostrzegawcza jak zimowe kurtki ostrzegawcze zapinane na zamek błyskawiczny znajdziemy również w wersji trudnopalnej. Dużym zainteresowaniem cieszy się odzież robocza odblaskowa jak kurtki z czarnymi wstawkami na których zabrudzenia nie będą tak szybko i łatwo widoczne. Damskie i męskie ocieplane kurtki ostrzegawcze w wersji multifunkcyjnej dają możliwość odpięcia rękawów lub podpinki dzięki czemu uzyskamy bezrękawnik ochronny oraz bluzę.

Odzież robocza ostrzegawcza letnia przeciwdeszczowa

W okresie letnim kiedy temperatura jest bardzo wysoka, klienci poszukiwać będą lekkiej i przewiewnej odzieży roboczej, dostępnej również w wersji ostrzegawczej. Do pracy w upalne dni świetnie sprawdza się dość cienka odzież robocza odblaskowa jak spodnie do pasa z krótkimi nogawkami oraz koszulki i t-shirty ochronne. W ofercie naszego sklepu bhp posiadamy szeroki wybór damskich i męskich koszulek ostrzegawczych. Dużym zainteresowaniem cieszą się koszulki polo z kołnierzykiem, zapinane na 3 guziczki. Niektóre modele tej odzieży ostrzegawczej posiadają również małą kieszeń na klatce piersiowej. Na lato zarówno do pracy jak i poza nią np. podczas uprawiania sportów, przydatne okażą się również lekkie kamizelki ostrzegawcze zapewniające odpowiedni poziom widoczności. Za ochronę dolnych kończyn odpowiedzialne będą spodnie ostrzegawcze, najlepiej w wersji z krótkim nogawkami jeżeli warunki pracy na to pozwalają. Istnieje również możliwość wyboru długich spodni wykonanych z przewiewnych materiałów zapewniających wysoki poziom oddychalności. Wszystkie modele letnich spodnie ostrzegawczych posiadają kilka praktycznych kieszeni podnoszących ich funkcjonalność. Cienka odzież robocza ostrzegawcza chroni także przed deszczem. Popularna jest tu odzież odblaskowa przeciwdeszczowa w postaci kurtek przeciwdeszczowych ostrzegawczych np Portwest jak i odblaskowych spodni przeciwdeszczowych.

W naszym sklepie bhp znajdą Państwo zimową i letnią odzież ostrzegawczą do pracy w różnych środowiskach. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą damskiej i męskiej ostrzegawczej odzieży roboczej.

Odzież robocza odblaskowa dla drogowców- ubranie robocze odblaskowe ostrzegawcze

Osoby wykonujące prace drogowe muszą nosić odpowiednie ubrania ochronne. Wynika to bezpośrednio z norm BHP oraz obowiązujących przepisów prawa. Firmy zatrudniające robotników drogowych powinny inwestować w wysokiej klasy odzież dla drogowców. Warto robić to, korzystając z oferty naszego sklepu BHP online. W naszej hurtowni BHP można znaleźć starannie odszyte i odpowiednio zaprojektowane modele kurtek roboczych, bluz, kamizelek odblaskowych czy spodni roboczych. Specjalne materiały sprawiają, że noszone ubrania będą doskonale widoczne nawet z bardzo dużych odległości. Dlatego właśnie są tak doceniane przez kolejne grupy Klientów.

Odzież robocza odblaskowa – standard, którego nie może zabraknąć

Elementy odblaskowe w przypadku strojów noszonych przez pracowników drogowych są bardzo ważną sprawą. Zastosowanie specjalnych tkanin odbijających światło sprawia, że robotnicy drogowi czy pracownicy służb oczyszczania miasta są widoczni z daleka. Dzięki temu udaje się uniknąć tragicznych w skutkach wypadków. Utrzymanie świetnej widoczności jest także możliwe dzięki materiałom fluorescencyjnym w kolorach żółtym i pomarańczowym, które w świetle dziennym także zwracają uwagę z dużej odległości. Taka kombinacja cech jest przydatna i sprawdzona w bardzo wielu okolicznościach.

Trwała i niedroga odzież ostrzegawcza – można ją kupić od ręki

Aktualnie wśród naszych licznych propozycji z łatwością uda się znaleźć standardowe ubrania robocze niezbędne pracownikom wykonującym obowiązki na drogach lub na poboczach. Są to takie rozwiązania jak kamizelki odblaskowe, bluzy robocze, spodnie ostrzegawcze czy kurtki odblaskowe. Bardzo starannie dobieramy oferowane stroje. Tym samym wszystkie ubrania ostrzegawcze nie tylko są zauważalne z wielu metrów, ale też bardzo wygodne w noszeniu. To ważne dla pracowników, którzy często spędzają w nich sporo godzin w ciągu doby.

Oferta dla przedsiębiorców i służb samorządowych

Do naszych propozycji dostępnych w internetowym sklepie BHP sięgają rozmaite podmioty. Naszymi Klientami są firmy zajmujące się realizacją prac drogowych, serwisem sygnalizacji świetlnej czy malowaniem pasów, a także firmy budowlane. Od lat naszymi partnerami są także lokalne samorządy, którym zależy na właściwym wyposażeniu swoich pracowników. Ci zajmujący się działaniami na drogach muszą mieć do dyspozycji wymagane prawem stroje. Ubranie odblaskowe to standard, a my dostarczymy każdy potrzebny model w bardzo korzystnej cenie. Pozytywne opinie naszych zadowolonych partnerów to najlepsze podsumowanie.

Wysoka jakość obsługi i zamówienia zawsze na czas

Nasz zespół pracuje zawsze dla dobra Klientów. Z myślą o nich dobieramy ubrania dla drogowców renomowanych marek. Idzie za tym wysoka jakość, odporność na zużycie czy mechaniczne uszkodzenia. Rekomendujemy takich producentów jak CXS Canis, Polstar, Ardon, REIS, LH Leber&Hollman, czy Portwest Bizflame oraz Snickers. Czuwamy nad tym, aby wszystkie egzemplarze oddawane w ręce nabywców spełniły oczekiwania w każdym aspekcie. Polecamy kontakt z naszymi ekspertami i zapraszamy do składania zamówień. Wszystkie przesyłki dostarczymy błyskawicznie prosto do Klienta.

Odzież robocza odblaskowa ostrzegawcza - Warszawa Poznań Katowice Wrocław Gdańsk - gdzie kupić odzież ochronną dla drogowców?

Zapraszamy do zakupów hurtowych i detalicznych w naszym sklepie bhp klientów z WarszawyKatowic, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Sosnowca, Tychów, Szczecina, Gdańska, Torunia, Łodzi, Częstochowy, Sosnowca, Gliwic, Mikołowa, Oświęcimia, Tomaszowa Mazowieckiego, Gdyni, Sopotu, Gdańska, Tychów, Bielska Białej, Bydgoszczy, Kielc, Białystoku, Zielonej Góry, Nowego Targu, Wrocławia, Opola i z całej Polski, gdyż jako sklep i hurtowania bhp on-line działamy na terenie całej Polski i Europy!

ODZIEŻ OSTRZEGAWCZA - UBRANIE ODBLASKOWE DLA DROGOWCÓW, BUDOWLAŃCÓW I NIE TYLKO

 

Odzież ostrzegawcza została stworzona z myślą o pracownikach poruszających się przy drodze oraz dla osób pracujących przy ograniczonej widoczności. 

Cechą charakterystyczną odzieży ostrzegawczej są po pierwsze: pasy ostrzegawcze odblaskowe odbijające światło i zwiększające widoczność, a po drugie kolor: najczęściej odzież ta występuje w intensywnych fluorescencyjnych kolorach jak pomarańczowy czy żółty / seledynowy. Odzież robocza tej kategorii występuje także w innych kolorach jak czerwony, szary czy granatowy, nie jest to wówczas odzież dla drogowców a raczej odzież robocza przeznaczona dla innych grup zawodowych, dla których ważne jest bezpieczeństwo i widoczność.

Odzież ostrzegawcza posiada, jak już było to wspomniane powyżej, elementy czy pasy odblaskowe, które działają na zasadzie odbijania światła. Aby ubrania były dopuszczone do użytku zawodowego, odzież ostrzegawcza powinna spełniać wymagania normy EN-ISO-20471

 

PARAMETRY MATERIAŁU ODBLASKOWEGO

 

Materiał odblaskowy z którego powstają ubrania ostrzegawcze dla drogowców można podzielić na klasy. Najwyższa jakość materiału dla odzieży profesjonalnej o najlepszej jakości posiada współczynnik na poziomie 400-500 kandeli, co pozwala dostrzec pracownika w odległości około 300 m. Niższa II klasa to materiał o odblaskowości, której parametr wynosi min 330 (cd/lx/m2) i jest także dedykowany do odzieży profesjonalnej.

Materiał odblaskowy klasy  o odblaskowości początkowej od 250 jednostek kandeli. 

ODZIEŻ DLA DROGOWCÓW - JAKĄ WYBRAĆ?

Jaką odzież roboczą dla drogowców wybrać? Przed tym pytaniem stoją zapewne właściciele wielu firm pracujących przy drogach, ich remontach i innych pokrewnych branżach. Choć jak to zazwyczaj bywa, przy stawianiu takich pytań, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedyne co my, jako dystrybutor odzieży roboczej możemy zarekomendować, to wybór odzieży znanych i cenionych producentów. Wybierając odzież certyfikowaną, dobrej jakości o dobrych parametrach, mamy pewność, iż ludzie są odpowiednio zabezpieczeni i są widoczni. 

UBRANIE ODBLASKOWE PORTWEST

Jedną z pierwszych firm, które pragniemy zarekomendować to odzież robocza tego producenta. Portwest oferuje odzież odblaskową  wysokiej jakości. Cechą najważniejszą jest zgodność z najnowszą normą EN ISO 20471 oraz z ANSI/ISEA 107 i AS/NZS 4602.1. Ubrania dla drogowców wyróżniają się wyglądem i modnym designem oraz parametrami technicznymi. Istotne jest także to, że wiele produktów było testowanych po cyklu 50 prań na zgodność z EN ISO 20471. Portwest oferuje w tej tylko kategorii odzieży roboczej ponad 170 produktów ostrzegawczych w tym: odzież roboczą, oddychającą odzież przeciwdeszczową, odzież przeciwdeszczową INDUSTRY oraz podstawową linię odzieży ostrzegawczej przeciwdeszczowej, odzież lini PWR, polary ostrzegawcze, softshelle ostrzegawcze, kamizelki ostrzegawcze, odzież dziecięcą ostrzegawczą i wiele innych. Odzież ostrzegawcza Portwest może być także z powodzeniem użytkowana przez pracowników kolei, gdyż firma oferuje odzież roboczą zgodną z normą RIS 3278-TOM.23.

UBRANIE ODBLASKO