• Kategorie
  • Parametry
  • Odzież trudnopalna / dla spawaczy

Ubranie robocze trudnopalne antyelektrostatyczne to idelane ubranie spawalnicze - odzież ochronna dla spawacza- sklep bhp

Spawacze, często zajmują się ciężkimi zadaniami, a na dodatek wykonują swoją pracę w trudnych warunkach. Z tego też powodu koniecznie należy zainwestować w dobrej jakości ubrania spawalnicze, które to ochronią pracowników przed różnego rodzaju zagrożeniami.

W naszym sklepie bhp znajdą Państwo szeroki wybór odzieży ochronnej dla spawacza. W tej kategorii sklepu bhp on-line znajda Państwo ubrania robocze o właściwościach antyelekytrostatycznych, trudnopalnych a także odblaskowych i odpornych na działania środków chemicznych. Polecamy odzież trudnopalną marki Portwest ubranie trudnopalne Matthew Ardon, odzież trudnopalną Sara Workwear, odzież trudnopalną antyelektrostatyczną Procera i wiele innych.

Komu przyda się odzież ochronna?

Odzież spawalnicza to tylko jeden z rodzajów bardzo rozbudowanego przemysłu odzieży roboczej. Ze względu na swoje właściwości przeznaczona jest ona głównie dla spawaczy, jednakże mogą oni również z powodzeniem korzystać także z innych rodzajów odzieży. Ubrania ochronne są przede wszystkim używane w pracach budowlanych, remontowych czy też montażowo-instalacyjnych. Mają one za zadanie chronić robotników przed otarciami, kurzem, jak również być wygodne oraz posiadać wiele funkcjonalnych kieszeni.

Z odzieży ochronnej z pewnością korzystają także osoby pracujące w przemyśle elektrotechnicznym – elektryce, elektronice oraz energetyce. Właściwości antyelektrostatyczne, które cechują odzież dla spawacza, również będą bowiem dla nich przydatne. Oczywiście wszyscy zajmujący się rzemiosłem, w tym szczególnie obróbką ceramiki, szkła oraz drewna, także mają możliwość zakupu dedykowanych do tych zajęć ubrań. Podobnie w przypadku mechaników i górników, którzy dodatkowo muszą mieć taką odzież, która będzie posiadała przydatne kieszenie, schowki, a do tego będzie przewiewna i wygodna.

Przed czym chroni odzież trudnopalna antyelektrostatyczna?

Ubrania robocze trudnopalne są wykonane z bawełny lub mieszanki z dodatkiem antystatycznej nici. Ubranie to ma zazwyczaj grubszą gramaturę i wytrzymałą strukturę. Jest ono dedykowane do pracy, gdzie występuje ryzyko kontaktu z płomieniem czy rozpryskami żelaza. Sprawdza się w pracach, gdzie ma się kontakt z ciepłem konwekcyjnym i promieniowaniem cieplnym.

Ubrania robocze spawalnicze – krótki przegląd

Spawacze, ale też inne osoby pracujące fizycznie mają obecnie naprawdę szeroki i bogaty wybór w kwestii odzieży ochronnej. Po pierwsze, ci najbardziej narażeni na zagrożenia w pracy mogą zdecydować się na całościowy kombinezon. Jest on przede wszystkim bardzo wygodny oraz przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra w ciągu całego dnia ma jak oddychać. Poza tym cechuje się odpornością na czynniki chemiczne, jest wodoodporny, a także co istotne w tej pracy – trudnopalny. Dodatkowo, posiada cenione przez spawaczy właściwości antystatyczne. Nie bez znaczenia jest fakt, że posiada liczne kieszenie (w tym także na telefon) oraz odpinany kaptur. Taki kombinezon to świetna odzież dla spawacza, ale też dla pracownika fabryki, montera, bądź elektryka.

Oczywiście na rynku oprócz pełnych kombinezonów można dostać również nieco inne akcesoria odzieżowe. Należą do nich chociażby ochronnik obuwia roboczego. Świetnie współgra on z całym kombinezonem dając naprawdę sporą ochronę. Taki ochronnik jest często wykonany ze skóry bydlęcej, a cechuje go bardzo duża ochrona przed ciepłem promieniującym, konwekcyjnym i kontaktowym. Dodatkowo, on także jest trudnopalny i daje przy tym wysoki komfort podczas pracy. Innym akcesorium, w które warto się zaopatrzyć jest kaptur roboczy. Pozwala on chronić głowę i szyję przed najcięższymi pracami spawalniczymi. Co ważne, poprzez regulację w formie ściągacza, daje możliwość idealnego dopasowania go do naszej twarzy. Świetnie wspomaga on ochronę jaką daje kombinezon, chroniąc jedne z najbardziej newralgicznych części naszego ciała.