• Kategorie
  • Parametry
  • Odzież ESD

Odzież robocza ESD -ubranie robocze antyelektrostatyczne do pracy - poznaj ofertę naszej hurtowni i sklepu bhp

Odzież robocza ESD - materiał stosowany w tym rodzaju odzieży ochronnej musi być trwały i solidny, ponieważ odzież antyelektrostatyczna, która rozprasza ładunki elektrostatyczne i ma właściwości elektrostatyczne oraz jest odpowiednia przed zagrożeniem elektrostatycznym. Ten rodzaj odzieży roboczej ESD dedykowany jest przy produkcji elektroniki, dla elektryków, dla mechaników czy operatorów maszyn, oraz innych w przemysłach, gdzie potrzebna jest wysoka ochrona pracownika. Odzież ESD wykonana jest przede wszystkim z poliestru i bawełny, która jest komfortowa i przyjemna w noszeniu i eliminuje uczucie wilgoci. Dodatkowo zastosowane włókno węglowe zapewnia ochronę antystatyczną. Dlatego odzież robocza jest stosowana podczas możliwości wystąpienia elektryczności, szkodzącej zdrowiu użytkownika,dlatego tak ważne jest aby stosować materiał, który zapobiega gromadzeniu się ładunków statycznych i pozwala na odprowadzenie ich do ziemi. Tak wykonana odzież robocza antyelektrostatyczna zapewnia bezpieczną pracę i redukuje możliwość elektryzowania się.

Odzież ochronna antyelektrostatyczna ESD na ofercie hurtowni i sklepu bhp on-line

W swojej ofercie sklepu BHP posiadamy wiele produktów ESD, które dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Posiadamy m.in. bluzy antyelektrostatyczne, kurtki esd, spodnie robocze do pasa, jak i ogrodniczki, kombinezony, kamizelki i bieliznę. Dostępne są również koszulki, t-shirty oraz całe komplety odzieży roboczej ESD. Aby zachować pełne właściwości specjalnej odzieży, jako jest ubranie ESD należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o ubrania, wtedy pozwoli to na dłuższe użytkowanie produktów. Dostępna w naszym sklepie BHP odzież robocza antyelektrostatyczna spełnia wszelkie wymagane normy zarówno te krajowe jak i europejskie, narzucona dla wszystkich produktów specjalistycznych.

Podsumowując odzież ochronna ESD jest jednym z najważniejszym sposobem ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Jej głównym zadaniem jest ochrona użytkownika przed zjawiskami wyładowań elektrostatycznych, również tymi, które powstają przez ingerencję człowieka przy każdym wykonywanym ruchu. Dlatego powstała specjalistyczna odzież robocza ESD, która służy do odprowadzania ładunków elektrostatycznych i redukuje elektryzowanie się. Dbając o naszych stałych jaki nowych klientów, oferujemy odzież roboczą tylko cenionych i solidnych producentów, takich jak Portwest, Ardon, Snickers, oraz CXS Canis. Cena uzależniona jest od wybranego modelu ale jesteśmy i tak jedną z najbardziej korzystnych cenowo hurtowni BHP w okolicy. Dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą odzieży ESD dostępną w naszym sklepie Optimum BHP. Oprócz odzieży polecamy również obuwie robocze ESD, które zastosowane w komplecie zapewni użytkowników jeszcze wyższy poziom ochrony podczas wyładowań elektrycznych i zagrożeniu z tym związanym.Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą ubrania roboczego odblaskowego w naszym sklepie BHP. Cena w naszej hurtowni jest bardzo atrakcyjna. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów w naszym sklepie BHP. Warszawa, Poznań, Karków, Opole, Wrocław, Szczecin, Kołobrzeg, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Zakopane, Nowy Targ, Lublin, Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Konin, Łódź, Częstochowa, Herby, Tomaszów Mazowiecki, Zielona Góra, Bydgoszcz, Koszalin, Olsztyn, Białystok, Rzeszów, Kielce, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Piła, Zamość, Przemyśl, Ostrołęka, Piotrków Trybunalski, Leszno to tylko część miejscowości gdzie nasz magazyn wysyła regularnie odzież ochronną ESD.

Odzież ochronna antyelektrostatyczna ESD - ubranie robocze chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi

Producenci elektroniki nieustannie borykają się z problemem wyładowań elektrostatycznych. Co to takiego? Mówić krótko to wyładowaniem elektrostatycznym jest nagły przepływ prądu, który następuje pomiędzy dwoma obiektami które są naładowane. Przepływ prądu powstaje na skutek ich kontaktu lub też przez pole elektrostatyczne. W branży zajmującej się produkcją elektroniki wyładowanie elektrostatyczne stanowi bardzo poważny problem z którym należy walczyć, z tego względu, iż sporo elementów elektronicznych jest bardzo delikatnych i czułych na takie wyładowania. Powodem tego są materiały półprzewodzące, z których te komponenty są produkowane. Jest to np dwutlenek krzemu czy krzem. Podczas wyładowania elektrostatycznego taki element jest narażony na zniszczenie, dlatego tak istotna jest ich ochrona. Jak się okazuje, odzież robocza ESD jest środkiem, który pomaga zabezpieczyć produkty elektroniczne przed uszkodzeniem., gdyż to niewłaściwa odzież robocza i ochronna stosowana na stanowiskach pracy jest powodem powstania tychże uszkodzeń. Najbardziej skuteczną metoda jest zatem stosowanie specjalistycznej odzieży antyelektrostatycznej ESD, rękawic ESD, butów roboczych antyelektrostatycznych ESD.

Odzież robocza ESD - gdzie stosować ubrania ochronne elektrostatyczne?

Warto mieć także na względzie fakt, iż odzież ESD nie jest dedykowana tylko do branży elektronicznej, choć tam jej obecność jest w zasadzie obowiązkowa. Wyładowania elektrostatyczne spotyka się nie tylko w przemyśle elektronicznym ale i w innych branżach, gdzie występuje pył węglowy lub opary paliw czy też gazów - tam wyładowania mogą wyrządzić również szkody.

Z czego wykonane są ubrania robocze ESD antyelektrostatyczne?

Odzież ochronna ESD jest standardowo wykonana z mieszkanki poliestru oraz bawełny jednak mieszanka tkaniny posiada zawartość włókna węglowego, który zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym. Włókno węglowe poprzez swoje właściwości sprawia, że ładunek jest odprowadzany i dzięki temu odzież robocza się nie elektryzuje i ubranie robocze jest bezpieczne dla produkowanych komponentów. Polecamy stosować do ochrony odzież ESD z włóknem węglowym. W ofercie naszej hurtowni bhp są spodnie robocze, koszulki polo ESD, t-shirty antyelektrostatyczne, fartuchy ESD a także szeroki wybór rękawic roboczych ESD. Niezwykle ważne jest także obuwie robocze ESD. Buty ochronne dostępne są w formie sandałów, półbutów czy trzewików i sabotów. Polecamy odzież ESD Portwest, podobnie jak rękawice i obuwie. Buty ESD polecamy także innych producentów jak np VM Footwear.

Odzież robocza ESD antyelektrostatyczna - Warszawa Poznań Katowice Wrocław Gdańsk - gdzie kupić odzież ochronną ESD?

Zapraszamy do zakupów hurtowych i detalicznych w naszymsklepie bhp klientów z Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Sosnowca, Tychów, Szczecina, Gdańska, Torunia, Łodzi, Częstochowy, Sosnowca, Gliwic, Mikołowa, Oświęcimia, Tomaszowa Mazowieckiego, Gdyni, Sopotu, Gdańska, Tychów, Bielska Białej, Bydgoszczy, Kielc, Białystoku, Zielonej Góry, Nowego Targu, Wrocławia, Opola i z całej Polski, gdyż jako sklep i hurtowania bhp on-line działamy na terenie całej Polski i Europy!