• Kategorie
  • Parametry
  • Obuwie robocze

Obuwie robocze - buty robocze bhp - półbuty, sandały I trzewiki robocze - buty budowlane w sklepie bhp

W ofercie naszego sklepu bhp buty robocze cieszą się niestającym zainteresowaniem. Ich oferta jest niezwykle ciekawa i zróżnicowana. Można bowiem wybrać tanie buty robocze jak i buty robocze za ponad 1000 zł. W sprzedaży obuwia roboczego jest wiele znanych i cenionych firm. Polecamy zatem buty robocze Portwest, buty robocze Urgent, buty robocze Issa, buty robocze Reis, buty robocze Ardon, buty robocze  CXS Canis, buty robocze Polstar, buty robocze VM, buty robocze Julex, buty robocze Procera czy włoskie buty ISSA.

Obuwie robocze i ochronne w hurtowni internetowej Optimum BHP - sklep bhp

W naszej ofercie oferujemy obuwie robocze dla każdego klienta. Oferujemy produkty ekonomiczne oraz najwyższej jakości obuwie ochronne cenionych na świecie producentów. W sprzedaży polecamy obuwie ochronne takich marek jak Reis, Ardon, Industrial Starter Issa, Portwest, Delta Plus, Julex, Medibut Strzelce Opolskie PPO, Demar, Atlas, Cofra, Cerva, Canis CXS, Uvex, Urgent, Heckel Performance, Lahti Pro, Lemaitre Securite, Lemigo, Tiger, Panoply, VM Footwear, Polstar itp.

Rodzaje butów roboczych

Obuwie ochronne w ofercie naszego sklepu bhp jest niezwykle zróżnicowane. W zależności od wymagań i potrzeb klientów oferujemy obuwie do pracy z takimi ochronami jak podnosek ochronny czy wkładka antyprzebiciowa. Oferujemy obuwie wodoodporne, buty antyelektrostatyczne, ESD, dedykowane do pracy w branży spożywczej, buty budowlane czy dla magazyniera i pracownika hali produkcyjnej. Znajdą Państwo w naszej hurtowni buty robocze przed kostkę czyli półbuty oraz sandały, obuwie wyższe typu trzewiki ochronne, saboty, gumowce, gumofilce oraz obuwie codzienne, trekkingowe, sportowe oraz ortopedyczne.

Proponujemy naszym klientom obuwie dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań. Zależy nam na tym aby każdy klient znalazł obuwie zgodne z jego oczekiwaniami. Oferujemy buty dla pracowników firm budowlanych, transportowych i spedycyjnych, osób pracujących w przemyśle spożywczym czy petrochemicznym, obuwie dla spawaczy i pracowników robót ziemnych. 

W sklepie internetowym umieszczone mamy jedynie wybrane modele. Jeśli nie znaleźli Państwo w sklepie on-line poszukiwanego modelu prosimy o kontakt. Z pewnością posiadamy go w sprzedaży. Kontakt: biuro@optimumbhp.pl

Półbuty robocze

Buty robocze przed kostkę. Wykonane ze skóry licowej lub welurowej, tkanin, mikrowłókna lub innych materiałów. Wiązane na sznurówki. Półbuty robocze to propozycja całoroczna. Sprawdzają się na halach produkcyjnych, w transporcie, na magazynie. Wersje z oddychającymi wstawkami polecamy w okresie letnim. Najbardziej popularne kategorie obuwia roboczego to obuwie kategorii SB (z podnoskiem ochronnym) czy S1P (posiadające podnosek ochronny i wkładkę antyprzebiciową). Półbuty robocze występują nie tylko dla pracowników branży np samochodowej ale również dla  przemysłu spożywczego (białe obuwie HACCP), czy medycznego (obuwie profilaktyczne). Nasi klienci bardzo cenią obuwie polskiej marki Demar i PPO Strzelce Opolskie. Doskonałą jakość oferują również tacy producenci jak Portwest, Ardon, Canis, Issa, Delta Plus, Zephyr, Heckel, Issa Industrial Starter, Solid Gear, Atlas, czy Uvex. Niezwykle dobrze sprzedają się także buty Urgent oraz buty REIS.

Sandały robocze 

Buty robocze zapinane na rzep lub sprzączkę. Z reguły bardziej oddychające od półbutów. Posiadają perforację, dziurki pozwalające stopie oddychać. Sandały robocze to propozycja całoroczna dla pracowników pracujących w zamkniętych pomieszczeniach np. na  halach produkcyjnych lub pracowników wykonujących prace na zewnątrz w okresie letnim. Sandały są bardziej oddychające od półbutów roboczych czy trzewików. Mogą  występować w wersji z podnoskiem lub podnoskiem ochronnym i wkładką chroniącą stopę przed przebiciem. Sandały mogą być również antyelektrostatyczne ESD lub polecane do przemysłu HACCP.W ofercie naszego sklepu z obuwiem roboczym posiadamy również obuwie medyczne i profilowane.

Trzewiki robocze - buty budowlane i nie tylko

Trzewik ochronny to wysoki but za kostkę. Wykonany zazwyczaj ze skóry lub skóry połączonej z tkaninami. Trzewiki idealne są na budowę, do prac ziemnych oraz idealnie spisują się jesienią i zimą. Trzewiki zapewniają doskonałą stabilizację kostki. Jest to bardzo ważne np w takich branżach jak wykopy ziemne, prace budowlane gdzie pracownicy chodzą po nierównych powierzchniach. Zaleca się wówczas pracownikom minimalnie kategorię S1P (podnosek ochronny i wkładka antyprzebiciowa) choć lepszym wyborem jest kategoria trzewików S3 rozszerzona o właściwości chroniące but przed przemoczeniem.  Taki obuwie robocze to doskonała propozycja butów budowlanych. Trzewiki robocze występują w wersji ocieplanej oraz całorocznej bez ocieplenia.  W naszym sklepie bhp z obuwiem roboczym znajdą Państwo tanie modele trzewików roboczych jak np Yes, czy Firsty oraz droższe modele np. TW400, FC57, Leonardo Issa, Dozer  i inne.

Dostawy obuwia roboczego realizujemy w Tychach oraz miastach ościennych jak Katowice, Mikołów, Pszczyna, Bielsko-Biała, Łaziska, Gostyń, Gliwice, Sosnowiec, Będzin, Bytom itp. Obsługujemy również firmy w całej Polsce. Wysyłka obuwia roboczego do Warszawy, Gdańska, Szczecina, Torunia czy Wrocławia oraz pozostałych miast w Polsce to w zależności od produktu 24h-10 dni. Nasz sklep stacjonarny to doskonały punkt zaopatrzenia dla naszych klientów z okolicy. Polecamy nasz sklep bhp Katowice!

Warto poznać także najbardziej popularne kategorie ochrony butów roboczych

Buty robocze S1 i SB - obuwie robocze z podnoskiem

Buty robocze S1 czy Sb posiadają ochronę w postaci podnoska ochronnego

Buty robocze S1P - obuwie robocze z podnoskiem i wkładką antyprzebiciową

Buty robocze S1P posiadają ochronę w postaci podnoska ochronnego i wkładki antyprzebiciowej. Ochrony mogą być metalowe/ stalowe czy też kompozytowe czy kevlarowe

Buty robocze S3 - buty budowlane - wodoodporne

Buty robocze S3 posiadają ochronę w postaci podnoska ochronnego i wkładki antyprzebiciowej. Ochrony mogą być metalowe/ stalowe czy też kompozytowe czy kevlarowe. Dodatkowo obuwie jest impregnowane więc nie przesiąka wodą, jest wodoodporne. Jest to dobra propozycja butów budowlanych.

 

Jakie buty robocze  kupują klienci w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i w innych miastach?

 

Nasza  hurtownia bhp internetowa zauważyła, iż klienci z dużych miast mają nieco inne upodobania w kwestii. Ogólnie często klienci bardzo zwracają uwagę na cenę, wybierając produkty z niższej półki cenowej i poszukujątanich butów roboczych do pracy. W Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy w innych dużych miastach, często klienci szukają z kolei obuwia roboczego o dużo lepszej jakości i w wyższych cenach. W Warszawie bardzo dobrze sprzedają się buty robocze VM Footwear, buty Uvex czy Solid Gear. Dobrze sprzedają się też średnie marki. Wiele naszych klientów z Krakowa, Poznania czy z Warszawy zamawia buty Issa, Zephyr czy obuwie Portwest, które są bardzo dobrej jakości. Także nowe marki jak Stalco i Hogert bardzo dobrze się sprzedają. Polecamy obuwie robocze Stalco Perfect, których buty bhp są wysokiej jakości. Warto także rozważyć zakup tańszych ale dobrych jakościowo modeli obuwia Hogert. W Warszawie bardzo dobrze sprzedają się też buty Bearfield Polstar ze średniej półki cenowej. Mniej zatem na uwadze, iż obuwie robocze dostarczymy wszędzie. Poznań, Kraków, Wrocław, Łódź, Częstochowa czy Warszawa. buty robocze trafią tam i do wszystkich innym miast w Polsce i w Europie.

Obuwie pracownicze można podzielić na:

  1.  Obuwie bezpieczne S – zgodne z normą PN-EN ISO 20345 (rozszerzone o PN-EN ISO 20345:2012), które w standardzie musi być wyposażone w podnosek, chroniący palce stóp przed uderzeniem o energii 200 J 
  2.  Buty ochronne P – zgodne z normą PN-EN ISO 20346 (rozszerzone o PN-EN ISO 20346:2014-08), które w standardzie musi być wyposażone w podnosek, chroniący palce stóp przed uderzeniem o energii 100 J
  3.  Obuwie zawodowe O – zgodne z normą PN-EN ISO 20347 (rozszerzone o PN-EN ISO 20347:2012), które spełnia rolę butów ochronnych, ale nie posiada podnoska chroniącego palce. Określenie „obuwie robocze”, którym często potocznie określa się ogół butów przeznaczonych do pracy, to de facto właśnie kategoria obuwia zawodowego O.

 

KATEGORIE OBUWIA OCHRONNEGO - BEZPIECZNEGO „S” - SAFETY ZGODNIE Z NORMĄ PN-EN ISO 20345

Buty bezpieczne SB – są to buty robocze o podstawowych właściwościach ochronnych, wyposażone w podnosek (kompozytowy lub metalowy), odporny na uderzenia z mocą do 200 J. Warstwa wierzchnia musi mieć wytrzymałość zgodną z wymaganym minimum normy EN ISO 20345, czyli najlepiej z dwoiny skórzanej. Obuwie musi być ponadto odporne na oleje, benzynę i inne rozpuszczalniki organiczne. 

Buty bezpieczne S1 – są to buty robocze spełniające normy SB (podnosek, skóra dwoinowa, odporność na działanie olejów, benzyny i innych substancji pochodnych od rozpuszczalników). Ponadto wyposażone są w zabudowaną piętę, właściwości antyelektrostatyczne, zamknięte okolice pięty absorbujące energię, oraz antypoślizgową podeszwę, odporną również na węglowodory.

Buty bezpieczne S2 – są to obuwie robocze spełniające normy SB (normy obuwia SB + obuwia S1, czyli zabudowana pięta absorbująca energię, antypoślizgową podeszwę) oraz dodatkowo wykonane z wodoodpornego materiału wierzchniego, nieprzepuszczającego wody minimum przez godzinę.

Buty bezpieczne S3 – tobuty bhp spełniające wszystkie normy od SB do S2. Ich podeszwa wyposażona jest w specjalną wkładkę odporną na przebicie (metalową lub kompozytową). Ponadto podeszwa ta musi posiadać specjalne urzeźbienie w postaci protektora. 

Buty bezpieczne S4buty robocze spełniające normy obuwia S1, czyli posiadające zamkniętą piętę absorbującą energię, podnosek, właściwości antyelektrostatyczne, z dodatkowymi walorami, takimi jak antypoślizgowa podeszwa, odporna na działanie węglowodorów, ale przede wszystkim wyróżniającym atutem jest w tym przypadku wodoodporność.

Buty bezpieczne S5buty robocze o charakterystyce S4 (zamknięta absorbująca energię pięta, właściwości antyelektrostatyczne, antypoślizgowa podeszwa, odporna na węglowodory, wodoodporność). Ich atrybut różniący od obuwia S4 związany jest ze wspomnianą wcześniej podeszwą, która poza wymienionymi wcześniej cechami dodatkowo posiada wkładkę antyprzebiciową (kompozytową lub metalową) oraz specjalny protektor. 

Buty ochronne bezpieczne S1P – zbliżony wariant do obuwia ochronnego kat. S3. Różnica wynika jedynie z tego, iż S1P nie muszą wykazywać podwyższonej wodoodporności. Wykonane przeważnie ze skóry welurowej lub nubukowej. Charakteryzują się przewiewnością, wobec czego dedykowane są do pracy w okresie letnim lub do pracy na halach zamkniętych w okresie zimowym. Wyposażone w podnosek (chroniący do 200J), podeszwę antyelektrostatyczną i antypoślizgową, wyposażoną we wkładkę antyprzebiciową, oraz absorbujące energię okolice pięt.

 

KATEGORIE OBUWIA OCHRONNEGO „P” - PROTECTIVE ZGODNIE Z NORMĄ EN ISO 20346 

Buty ochronne PB – standardowe buty robocze, wyposażone w podnosek chroniący przed uderzeniami do 100J, oraz odporne na działania olejów, benzyny i innych rozpuszczalników organicznych. 

Buty ochronne P1 – poza ochroną zgodną z kategorią PB (podnosek i odporność na substancje chemiczne i organiczne) posiadają właściwości antyelektrostatyczne, oraz zabudowaną piętę, która dodatkowo absorbuje energię.

Buty ochronne P2 buty robocze o cechach kat. Obuwia P1, czyli podnosek, odporność na niektóre substancje, właściwości antyelektrostatyczne i zabudowaną, absorbującą energię piętę, które dodatkowo zgodnie ze swoim zaawansowanym technicznie materiałem zewnętrznym nie przepuszczają wody.

Buty ochronne P3 – obuwie robocze ochronne posiadające cechy kategorii P2 wyposażone ponadto w podeszwę odporną n przebicie, dzięki specjalnej wkładce, metalowej lub kompozytowej. Podeszwa ta ponadto posiada specjalny system protektorów antypoślizgowych.

Buty ochronne P4 – model butów roboczych w tej kategorii posiada cechy kat. P1 plus wodoodporność na wysokim poziomie.

Buty ochronne P5 – jest to wersja butów ochronnych kategorii P4 wzbogacona o wkładkę antyprzebiciową i specjalny protektor w podeszwie.

 

KATEGORIE OBUWIA ROBOCZEGO ZAWODOWEGO „O” - OCCUPATIONAL ZGODNIE Z NORMĄ PN-EN ISO 20347

Buty robocze O1 – buty posiadają piętę zabudowaną. Pięta ta ma cechy absorbujące energię. Ponadto obuwie ma podeszwę o właściwościach antyelektrostatycznych, oraz odporną na węglowodory i oleje. Buty robocze nie posiadają podnoska chroniącego palce stóp.

Buty robocze O2 – poza cechami kategorii O1, czyli zabudowaną piętą absorbującą energię i podeszwą antyelektrostatyczną odporną na oleje i węglowodory, obuwie to jest ponadto nieprzemakalne. 

Buty robocze O3 – posiadają cechy kategorii O2 (wodoodporność, odporność na chemikalia i oleje, zabudowana pięta, antyelektrostatyczność) oraz dodatkowo wkładkę antyprzebiciową w podeszwie i specjalne jej urzeźbienie antypoślizgowe.

Buty robocze O4 – Są odpowiednikiem butów roboczych zawodowych O1 (właściwości antyelektrostatyczne, zabudowana pięta, z jej okolicami absorbującymi energię) wzbogaconymi o właściwości wodoodporne.

Buty robocze O5 – są to buty robocze zawodowe, mające wszystkie cechy obuwia roboczego O4 (O1 plus odporność na przemakanie), wyposażone w podeszwę odporną na przebicie, dzięki specjalnej wkładce (metalowej lub kompozytowej).

 

Obuwie ochronne (ew. robocze) obowiązkowo musi zawierać szereg informacji opisujących dany egzemplarz, takich jak: rozmiar, oznaczenie producenta i jego logo, datę produkcji (rok i kwartał), kraj produkcji, numer spełnionej normy, oznaczenia odpowiadające właściwościom które spełnia dany model.

Producenci obuwia ochronnego, bądź obuwia roboczego często umieszczają na nim wspomniane powyżej specjalne oznaczenia, związane z poszczególnymi cechami jakimi dany model się odznacza. Aby zapoznać się z nimi, poniżej przedstawiony jest wykaz poszczególnych symboli:

P – odporność na przekłucia

A –buty antyelektrostatyczne

C – obuwie prądo-przewodzące

I – obuwie elektroizolacyjne

HI – obuwie izolujące ciepło od spodu

CI – obuwie izolujące zimno od spodu

E – buty absorbujące energię w okolicach pięt

WR – Wodoodporność

WRU – przepuszczalność i absorpcja wody, hydrofobowa warstwa wierzchnia

HRO – odporność podeszwy na wysoką temperaturę (do 300˚C przez 1 min.)

WG – obuwie przeznaczone dla spawaczy (spełniające odpowiednie normy)

Al – obuwie dla hutników, odporne na płynne aluminium w dużych ilościach

Fe – obuwie dla hutników, odporne na płynne żelazo w dużych ilościach

CR – buty odporne na przecięcia

M – dodatkowa ochrona śródstopia

AN – dodatkowa ochrona okolic kostki

FO/ORO – odporność podeszwy na działania olejów, benzyn i różnego rodzaju węglowodorów, czyli rozpuszczalników organicznych

SRA – właściwości antypoślizgowe obuwia na ceramicznym  podłożu (z pokrywą z roztworu laurylosiarczanu sodu SLS)

SRB – właściwości antypoślizgowe obuwia na stalowym podłożu (z pokrywą z glicerolu) 

SRC – właściwości antypoślizgowe na obu wyżej wymienionych typach podłoży

F – obuwie strażackie, wysokie

FP – obuwie strażackie, wysokie, z wkładką antyprzebiciową w podeszwie

FA – obuwie strażackie, antyelektrostatyczne

FAP – obuwie strażackie antyelektrostatyczne z wkładką antyprzebiciową (FP + FA)

Rynek obuwia roboczego ochronnego obsadzony jest przez wielu producentów. Podobnie jak w przypadku obuwia do użytku codziennego, w branży obuwia BHP również spotkać można marki z wyższej półki jak również te nieco bardziej budżetowe, ale równie solidne. W obrębie tych tańszych warto wspomnieć o kilku z nich, np. CXS CANIS, REIS, NS POLSTAR, FIRSTY ARDON czy YES.

Marka CXS oferuje szeroki wybór butów roboczych, począwszy od sandałów roboczych, poprzez trzewiki robocze, półbuty robocze, na butach roboczych ocieplanych kończąc. Pośród nich do wyboru są buty ESD, spawalnicze, buty ochronne S1, buty ochronne S1P, itp. Szczególnie wybór półbutów roboczych jest bardzo duży. 

Przykładowy model to CXS SPORT CANIS, czyli wodoodporne buty robocze z tkaniny softshellowej pozwalające oddychać stopie dzięki specjalnym tkaninom. Pianka EVA w podeszwie neutralizuje drgania, a poliuretanowy czubek wzmacnia buta w okolicach palców, chroniąc przed obtarciami i okopaniem.

Buty robocze CXS STONE NEFRIT to z kolei przykład sandałów z częścią wierzchnią wykonaną ze skóry, zapinanych na rzep. Wyposażone w stalowy podnosek. Gwarantują duży przewiew. Dedykowane do prac w okresie letnim lub do prac na halach produkcyjnych i magazynach.

Trzewiki robocze CXS CANIS CAMBRIGE S3 to przykład trzewików wyposażonych we wkładkę antyprzebiciową, oraz kompozytowy podnosek. Mają właściwości anty poślizgowe i olejoodporne, a dzięki skórze hydrofobowej wykazują odporność na przenikanie wody. 

https://www.optimumbhp.pl/POLBUTY-ROBOCZE-TREKKINGOWE-CXS-SPORT-CANIS-p134532

https://www.optimumbhp.pl/SANDALY-ROBOCZE-CXS-STONE-NEFRIT-S1-2135-004-800-00-CXS-SRC-CANIS-p104054

https://www.optimumbhp.pl/TRZEWIKI-ROBOCZE-CAMBRIDGE-CXS-CANIS-S3-PODNOSEK-WKLADKA-ANTYPRZEBICIOWA-WODOODPORNE-p135353

 

POLSTAR to z kolei polskie konsorcjum produkujące obuwie robocze i odzież roboczą, nie tylko pod szyldem POLSTAR. Na rynku spotkać można również produkty pod innymi nazwami, takimi jak BEARFIELD, oraz MAX POPULAR. Pośród nich znaleźć można trzewiki robocze, buty robocze ocieplane, półbuty robocze, buty ochronne S1, buty antyelektrostatyczne, buty ochronneS2, buty ochronne S3 sandały robocze, S1P i wiele innych rodzajów.

Modelem w kategorii ochrony S1 są buty robocze BEARFIELD GT01 S1. Wykonane są ze skóry bydlęcej i zamszowej oraz wyposażone w metalowy podnosek. Podeszwa antyelektrostatyczna odporna jest na węglowodory i olej.

Sandały robocze typu S1P to model serii MAX-POPULAR RED S1-P SRC. Wyposażone we wkładkę pochłaniającą pot, oraz dobrą wentylacje dzięki otworom. Podeszwa posiada wkładkę antyprzebiciową oraz właściwości antpoślizgowe (SRC), antyelektrostatyczne i odporność na oleje i węglowodory.

Kategorię Safety S3 reprezentuje para trzewików ochronnych NS POLSTAR S3 SRS. Jest to nieco wyższy but roboczy ze skóry bydlęcej, wyścielony oddychającą, przewiewną tkaniną z umieszczonym metalowym podnoskiem chroniącym palce oraz wkładką antyprzebiciową w antypoślizgowej podeszwie odpornej na działania węglowodorów i olejów. 

https://www.optimumbhp.pl/BEARFIELD-POLBUTY-OCHRONNE-GT01-S1-BLACK-WYPRZEDAZ-p132947

 https://www.optimumbhp.pl/ROBOCZE-SANDALY-MAX-POPULAR-RED-S1-P-SRC-p134105