• Kategorie
  • Szukaj
  • Amortyzator bezpieczeństwa

Amortyzatory bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości

Jednym z najbardziej niebezpiecznych prac, wiążących się z ryzykiem utraty zdrowia lub życia są prace na wysokościach. Trzeba mieć na względzie, że praktycznie połowa wypadków tych ciężkich, w tym śmiertelnych, które odbyły się w budownictwie były spowodowane upadkiem z wysokości. Z tego względu tak ważne jest stosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, które chronią przed upadkiem z wysokości i zapobiegają takim zdarzeniom. W tym celu,  aby nie dopuścić do upadku z wysokości podczas wykonywanej pracy, należy mieć na względzie obowiązujące zasady bezpieczeństwa higieny pracy i odpowiedni dobór zabezpieczeń do pracy na wysokościach . Podczas tego wyboru nie powinno się kierować ceną i kupnem najtańszego sprzętu, gdyż  może to skutkować zaprzestaniem stosowania tegoż sprzętu przez pracownika np ze względu na brak komfortu. Jednym z podstawowych  elementów, oprócz szelek bezpieczeństwa, które przydadzą się podczas pracy na wysokościach są amortyzatory bezpieczeństwa chroniące przed upadkiem. 

Czym są i jak działają amortyzatory bezpieczeństwa?

Tego typu środki ochrony indywidualnej wykonane zostały z taśmy poliamidowej, które zapewniają komfort użytkowania. Amortyzatory bezpieczeństwa to trwałe i elastyczne środki ochrony do pracy na wysokościach. Pochłaniają one energię oraz chronią przed przeciążeniem wywołanym podczas możliwego upadku. W naszym sklepie i hurtowni Optimum bhp posiadamy wiele ciekawych modeli amortyzatorów bezpieczeństwa od znanych producentów.

Popularne amortyzatory bezpieczeństwa w naszej hurtowni i sklepie bhp


Dużym zainteresowaniem w naszym sklepie bhp cieszą się amortyzatory bezpieczeństwa marki Reis. Dostępne w kolorze zielonym, w szerokim przedziale cenowym. Amortyzatory w wersji o długości 1,5m lub 2m. Końcówki liny zszyte i pokryte polietylenowym rękawem ochronny. Dodatkowo możemy sięgnąć po amortyzatory bezpieczeństwa z podwójnym ściągaczem w kształcie Y z zastosowanym pochłaniaczem energii. Jedna strona pochłaniacza energii wyposażona w karabińczyk, pozostałe dwa ściągacze wyposażone w stalowy hak oczkowy oraz w wersji z obustronnym zakończeniem karabińczykiem. Ponadto, niektóre modele posiadają nasadki odporne na ścieranie w obrębie pętli oraz szycie wykonane czarnymi nićmi z poliamidu, odpornymi na rozciąganie. Wszystkie amortyzatory bezpieczeństwa marki Reis spełniają wymagania normy EN355.
W ofercie naszego sklepu bhp dostępne są również wysokiej jakości amortyzatory bezpieczeństwa marki Delta Plus. Amortyzator dielektryczny z elastyczną taśmą, amortyzator z liną skręcaną czy też amortyzator z podwójną taśmą to kilka podstawowych modeli tego typu akcesoriów dostępnych w ofercie Delta Plus. Dostępne w różnej długości, wykonane zostały z poliestru.
W ofercie marki PROTEKT także mamy możliwości zakupu samych amortyzatorów bezpieczeństwa a dodatkowo możemy sięgnąć po najwyższej jakościzestawy asekuracyjne. Jest to dobre rozwiązanie dla osób które nie chcą osobno kompletować wszystkich niezbędnych elementów do pracy na wysokościach.

Wybierz amortyzatory bezpieczeństwa oraz pozostałe środki ochrony przed upadkiem z wysokości w naszym sklepie bhp online


Hurtownia i sklep Optimum bhp zachęca do zapoznania się z pełną ofertąamortyzatorów bezpieczeństwa. Podczas pracy na wysokościach zawsze kierujmy się zdrowym rozsądkiem, dlatego nigdy nie przystępujmy do wykonywania pracy bez odpowiedniego zabezpieczenia i sprzętu.