Trendy w budownictwie zmieniają się często, co w modzie. Widać to m.in. po zróżnicowaniu projektów oferowanych przez firmy odpowiedzialne za sprzedaż projektów. Jednym z przykładów może być mała futurystyczna stodoła jako domek parterowy. Projekt nie zakłada jednak wysokiego budynku, w którym możemy zaaranżować dodatkowe piętro – co na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę interesująco i jest jednocześnie niezwykle funkcjonalną propozycją. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Jesteś więc w odpowiednim miejscu. Zapraszamy serdecznie do lektury przygotowanego przez nas materiału.

Minimalistyczny styl w tradycyjnym designie

Prezentowane projekty domów parterowych typu mała stodoła to doskonały przykład na to, jak interesującym rozwiązaniem może być połączenie nowoczesności z charakterem tradycji. Forma nawiązuje do klasycznego typu obiektów, które nie są od dawna wykorzystywane. Mimo to duża ilość przeszkleń i aranżacja wykonana z ponadprzeciętną dbałością o detale sugerują modernistyczny charakter. Całość prezentuje się zatem w sposób nieszablonowy, co bez wątpienia zwróci uwagę większość gości. Niemniej jednak taki wariant ma wiele zalet pod kątem funkcjonalności i użytkowania. 

Funkcjonalność i ogromne możliwości personalizacji

Projekty domów parterowych w stylu nowoczesnej stodoły to mało skomplikowany prostokąt z dużą ilością przeszkleń. Dzięki temu ewentualne rozmieszczenie pomieszczeń i ich wielkość można spersonalizować w sposób dowolny – tak, by dostosować idealnie dom do preferencji oraz potrzeb wszystkich domowników. 

Nowoczesna mała stodoła świetnie sprawdzi się też przy zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej. Spadzisty dach pozwala utrzymać wysoki poziom efektywności paneli o każdej porze roku, co będzie mieć kluczowe znaczenie dla opłacalności inwestycji w systemy PV. 

Inne modne domy parterowe – projekt dla miłośników innowacji

Jakie inne trendy można spotkać podczas poszukiwań nieruchomości marzeń? Najlepszym przykładem są minimalistycznego i proste domy parterowe. Projekt zakłada bryłowatą formę prostokąta (lub nieco rzadziej kwadratu) z płaskim dachem. Jest to jednak styl stricte nowoczesny, który ma swoje określone ramy i narzuca on pewne schematy wystroju aranżacji. Warto jednak zapoznać się z takimi propozycjami, gdyż mogą one zapewnić szereg innych atutów, np. możliwość dostosowania obiektu do tarasu dachowego, będącego doskonałym urozmaiceniem terenu w okresie letnim – zwłaszcza dla osób, które budują dom w miejscu ustronnym. 

Chcesz poznać wiele interesujących opcji? Ciekawe projekty domów parterowych znajdziesz m.in. w ofercie Studio Krajobrazy. Warto zapoznać się z pomysłami i ofertą, gdyż wszystkie oferowane propozycje to wysokiej jakości alternatywy zapewniające profesjonalizm i imponującą dbałość o detale. Użytkownicy i potencjalni klienci otrzymują również dostęp do wyceny inwestycji, co powinno ułatwić im podjęcie decyzje i wybór konkretnej nieruchomości.