Nowoczesne żyrandole kryształowe są inspirowane wiszącymi lampami z pałaców i sal balowych. Blask kryształków idealnie dopełnia wnętrza w stylu glamour, ale może być też intrygującym dodatkiem do nowoczesnych salonów czy sypialni. Oto przegląd żyrandoli kryształowych w nowoczesnym wydaniu.

Żyrandole kryształowe nowoczesne z nutą klasyki

Modnych stylem urządzania wnętrza jest modern classic. Polega on na połączeniu klasycznych elementów z nowoczesnymi – w takim wnętrzu pięknie prezentuje się żyrandol kryształowy w tradycyjnym kształcie, lecz w nowoczesnym wydaniu. Jego ramiona mogą być czarne, a z nich mogą zwisać paciorki w kształcie na przykład migdałów. Element oświetlenia będzie pasował do foteli uszaków, szklanych stolików i kanap na ludwikowskich nóżkach.

Niezwykle eleganckie żyrandole kryształowe

Kryształy z żyrandola mogą tez układać się w kaskady, spirale czy koła – nowoczesne żyrandole z kryształkami szlifowanymi jak diamenty tworzą w pomieszczeniu niezwykłe efekty świetlne. Pasują do reprezentacyjnych salonów w stylu glamour i eleganckich sypialni z wysokimi sufitami. Bez wątpienia są sercem aranżacji – drogie modele kosztują ponad sto tysięcy złotych i są prawdziwą oznaką prestiżu. Kryształy nie muszą być transparentne i białe - mogą mienić się wieloma kolorami, co zapewnia niezwykle efekty świetlne.

Kryształowe żyrandole w formie nowoczesnych plafonów

Żyrandol kryształowy może pasować również do wnętrz o standardowej wysokości sufitu. Propozycją do eleganckich mieszkań są nowoczesne żyrandole kryształowe złote lub srebrne w formie geometrycznych plafonów, z których zwisają sznury diamencików i paciorków. Lampy mają często lustrzane podstawy, które dodatkowo odbijają światło i urozmaicają wnętrze. Stworzą idealną kompozycję z meblami wykończonymi na wysoki połysk, pikowanymi kanapami i połyskującymi elementami wyposażenia sypialni, salonu czy jadalni.

Inna propozycja to lampy o kopułowych kształtach ozdobione błyszczącymi kryształkami. Niektóre przybierają futurystyczne formy. Zwróć uwagę na kształt kryształków i sposób wykończenia – najdroższe są lampy tworzone ręcznie i to one decydują o cenie oraz prestiżu oświetlenia.