• Jakie buty robocze kupić?

Buty robocze podstawą bezpiecznej pracy

Kompletując strój ochronny do pracy należy pamiętać, że jednym z podstawowych elementów są buty robocze, które mają za zadanie nie tylko zapewnić nam odpowiedni poziom ochrony ale i komfort użytkowania, który w dużym stopniu przekłada się na wydajność pracownika oraz jakość wykonywanej przez niego pracy. Wybierając buty robocze bhp musimy wziąć pod uwagę środowisko naszej pracy, panujące w niej warunki atmosferyczne oraz możliwe zagrożenia na jakie będziemy narażeni. Pamiętajmy także, aby wybrać odpowiedni rozmiar butów do pracy, ponieważ zbyt małe mogą powodować znaczny dyskomfort podobnie jak za duże, które dodatkowo mogą nam się zsuwać ze stopy. W zależności od tego po jakie buty robocze sięgniemy mogą być one wiązane na sznurowadła, zapinane na rzep czy też po prostu wkładane. Kolejnym aspektem jest materiał z jakiego mogą być wykonane buty bhp do pracy. Dostępne są modele wykonane z różnego rodzaju skór naturalnych, materiałów tekstylnych czy też mikrofibry. Nasz sklep bhp posiada bardzo dobrze rozbudowaną ofertę na buty robocze a dokładniej mówiąc posiadamy je w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów dzięki czemu każdy zainteresowany klient, niezależnie od swoich potrzeb oraz upodobań będzie w stanie dopasować adekwatny dla siebie model!

Miejsce pracy a buty robocze

Jak już wcześniej wspomnieliśmy miejsce naszej pracy ma niezwykle duży wpływ na prawidłowy wybór butów bhp. Nikogo raczej nie zdziwi, iż pracownik hali produkcyjnej sięgnie po inny model obuwia niż np. pracownik placu budowy czy też pracownicy medyczni. Wszystko ze względu na wynikające zagrożenia jakie wiążą się z naszą pracą. Każda grupa zawodowa posiada inne zapotrzebowania jeżeli chodzi o obecność podnoska ochronnego czy też jego rodzaju, wkładki antyprzebiciowej lub też podeszwy antypoślizgowej. Pracując na budowie warto postawić na wysokie buty robocze S3 czyli trzewiki ochronne z warstwą zapobiegającą przemoknięciu. Jeżeli już prawidłowo określimy niebezpieczeństwa na jakie jesteśmy narażeni możemy mieć pewność, iż zminimalizujemy ryzyko urazów stopy.

Warunki atmosferyczna również mają znaczenie przy wyborze butów roboczych do pracy

Upał? Deszczowa aura? A może śnieg i mróz? Takie sytuacje także należy wziąć pod uwagę jeżeli chcemy mieć idealnie dopasowane buty robocze! Warunki atmosferyczne przekładają się na fakt czy sięgniemy po modele w wersji ocieplanej, które zwiększą komfort termiczny użytkownika podczas pracy w niskich temperaturach czy może po buty bhp o właściwościach oddychających, które zapobiegać będą nadmiernej potliwości stopy użytkownika oraz związanego z tym dyskomfortu. Przede wszystkim powinni mieć to na uwadze pracownicy zewnętrzni, którzy najbardziej narażeni są na często zmieniającą się aurę. Do takich grup zawodowych należy zaliczyć pracowników transportu, placów budowy, drogowców, rolników, kolejarzy oraz inne pokrewne zawody. Jeśli zależy nam na parametrach ochronnych i wodoodpornych polecamy buty robocze S3. Warto mieć jednak na względzie, że całkowicie wodoodporne buty to kalosze, które także mogą posiadać podnosek czy wkładkę antyprzebiciową. Należy także pamiętać, że istnieją zawody, które praktycznie zawsze narażone są na wilgotne warunki pracy dlatego nic dziwnego, że muszą oni sięgać po kalosze robocze idealne do prac ziemnych.

Sandały robocze - dla kogo te buty robocze będą najlepszym wyborem?

W okresie wiosenno-letnim nasz sklep bhp zauważa duże zapotrzebowanie na sandały robocze, które swoją popularność bez wątpienia zyskały ze względu na szeroki zakres zastosowania. Na wstępie warto zaznaczyć, iż tego typu buty robocze zazwyczaj posiadają liczne otwory wentylacyjne lub wycięcia dzięki czemu stopa użytkownika nie poci się, aż tak bardzo co jest jednoznaczne z wysokim komfortem użytkowania. Z doświadczenia wiemy, że sandały robocze to świetna alternatywa zarówno dla pracowników zewnętrznych jak i dla osób wykonujących swoje obowiązki w zamkniętych pomieszczeniach takich jak magazyny czy hale produkcyjne. W zależności od tego po jakim model sięgniemy, buty robocze będą się różnić materiałem z jakiego zostały wykonane oraz poziomem ochrony jaki są w stanie nam zapewnić. Klientom ceniącym sobie ekonomiczne rozwiązania polecamy sięgnąć po sandały bhp w wersji skórzanej, które bez wątpienia będą w stanie posłużyć nam przez długi okres czasu. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o modele butów roboczych bhp wykonanych z materiałów tekstylnych dobrej jakości od znanych i cenionych na rynku bhp producentów. Dodajmy także, że w ofercie na sandały robocze i ochronne dostępnych jest wiele modeli bez podnoska ochronnego, które są bardzo chętnie wybierane nie tylko do prac w których nie jest on wymagany ale również do użytku codziennego co jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem!

Poznaj buty robocze typu półbuty doskonałe do wielu prac

Jednym z bardziej popularnych modeli obuwia dostępnych na rynku bhp są półbuty robocze. Podobnie jak sandały, te buty robocze mogą się pochwalić szerokim zakresem zastosowania oraz różnorodnością materiałów z jakich zostały wykonane. W zależności od środowiska naszej pracy możemy wybrać modele spełniające normy kategorii SB, S1, S1P, S2 czy też S3. Jeżeli poszukujemy niskich butów roboczych  do pracy na świeżym powietrzu w okresie wiosenno-letnim warto jest zastanowić się nad wyborem modeli wykonanych z materiałów tekstylnych, które najczęściej posiadają właściwości oddychające, które bez wątpienia są niezbędne w upalne dni! Ciekawą propozycją są także półbuty bhp skórzane. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór skórzanych butów roboczych które zostały wykonane ze skóry bydlęcej czy licowej, które są w stanie posłużyć nam przez wiele sezonów. Pracownikom zewnętrznym przydatne mogą okazać się także modele o właściwościach wodoodpornych, które sprawdzą się w przypadku często zmieniających się warunków atmosferycznych. Po tego rodzaju buty robocze mogą sięgnąć praktycznie wszystkie grupy zawodowe niezależnie od tego w jakich miejscach wykonują swoje obowiązki. Dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj niskie buty bhp do kostki stworzone specjalnie z myślą o pracownikach branży spożywczej czy medycznej. Warto również wspomnieć, że w ofercie na półbuty ochronne dostępne są modele o modnym i sportowym wyglądzie, które będą doskonałym wyborem do użytku codziennego, podczas uprawiania sportu, pieszych wycieczek po lesie czy górach!

Solidne trzewiki robocze to buty bhp do pracy w trudnych warunkach i nie tylko

Trzewiki robocze to wysokie buty za kostkę, zazwyczaj wiązane na sznurowadła, które swoje zastosowanie najczęściej znajdują w trudnych i wymagających środowiskach pracy gdzie jesteśmy narażeni na liczne zagrożenia. Podstawowym podziałem jakiego możemy dokonać jeżeli chodzi o tego typu buty roboczetrzewiki całoroczne oraz trzewiki robocze ocieplane. Oczywistym jest fakt, że wśród pracowników zewnętrznych w okresie jesienno-zimowym największe zapotrzebowanie występuje na trzewiki ocieplane, których głównym zadaniem prócz zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony jest zwiększenie komfortu termicznego podczas pracy w niskich temperaturach. Bardzo często buty robocze zimowe ocieplane są one futerkiem, które jest przyjemne w dotyku oraz niezwykle wygodne. Kolejnym atutem jakim mogą się pochwalić wybrane modele jest zastosowanie elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność użytkownika podczas pracy w niedostatecznie dobrze oświetlonych miejscach oraz po zmroku. Trzewiki ochronne to buty robocze po które najczęściej sięgają pracownicy budowalni, drogowcy, kolejarze, magazynierzy oraz pracownicy przeładunkowi. Znaczna część naszej oferty w tym przypadku to modele wykonane ze skór naturalnych na co wpływa fakt, iż buty robocze narażone są one na liczne uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak dodać, że posiadamy również trzewiki robocze z wstawkami z materiałów tekstylnych, które odpowiadają za swobodny przepływ powietrza. Tak jak w poprzednich rodzajach obuwia również w tym przypadku mamy możliwość zaopatrzyć się w wysokie buty robocze za kostkę, które z powodzeniem będzie można wykorzystać do użytku codziennego. W tej kategorii bardzo popularne są także trzewiki spawalnicze czyli takie, które jak sama nazwa wskazuje zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o spawaczach oraz zawodach pokrewnych!

A może jednak by tak kalosze?

Kolejną ciekawą propozycją jaką może Państwu zaoferować nasz sklep bhpkalosze robocze! Są to wkładane buty sięgające zazwyczaj do połowy łydki, których głównym zadaniem jest ochrona stopy użytkownika przed przemoczeniem. Swoje zastosowanie znajdują głównie w pracach ziemnych, w ogrodach, w rolnictwie itp. W większości przypadków wykonane zostały z tworzywa EVA lub z PCV jak również posiadają antypoślizgową podeszwę, która zapewnia stabilizację podczas chodzenia oraz minimalizuje ryzyko skręcenia kostki. Buty robocze gumowe tak jak inne rodzaje mogą spełniać określone normy bezpieczeństwa co znacznie zwiększa ich zakres zastosowania ponieważ modele S1P, S4 czy S5 świetnie sprawdzą się także na placach budowy. Jako, że z tego typu obuwia bhp korzystają raczej pracownicy zewnętrzni producenci zadbali również o to aby w okresie jesienno-zimowym zwiększały komfort termiczny co oznacza, że dostępne są gumowce w wersji ocieplanej. Doskonała izolacja przed zimnem jest możliwa dzięki zastosowaniu wkładki filcowej czy też futerka. Najpopularniejszymi kolorami w jakich dostępne są gumowce jest kolor biały, zielony oraz czarny. Niektóre modele posiadają możliwość regulacji górnej partii za pomocą ściągacza dzięki czemu zyskamy lepiej dopasowany but, a co za tym idzie unikniemy także przedostawania się do wnętrza możliwych zanieczyszczeń, śniegu czy opadów deszczu. Na zakończenie dodajmy również, że do pracy w bardziej wymagających warunkach możemy sięgnąć po buty  robocze gumowe połączone ze spodniami co jest idealnym rozwiązaniem również dla wędkarzy, leśników czy rybaków!

Specjalistyczne buty robocze - poznaj obuwie medyczne i profilaktyczne

Specjalnie z myślą o pracownikach profesjonalnych, a dokładniej mówiąc o personelu służby zdrowia oraz wszystkich osób wykonujących swoją pracę w trybie chodząco-stojącym zostały wykonane buty robocze medyczne oraz obuwie profilaktyczne. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie jak największego komfortu użytkowania oraz w możliwie jak najlepszy sposób zminimalizować uczucie ciężkości nóg po wielogodzinnej pracy. W tej kategorii możemy zaopatrzyć się w klasyczne klapki, sandały robocze, saboty a nawet chodaki. Tego typu buty robocze mogą być one wykonane z mikrofibry lub naturalnych skór co w obu przypadkach oznacza, że będą niezwykle łatwe do utrzymania w czystości pomimo białego koloru w jakim najczęściej są kojarzone. W zależności od tego po jakie obuwie profilaktyczne sięgniemy mogą one posiadać otwarty obszar pięty czy też pasek z możliwością regulacji zakładany na piętę. Ponadto cholewka butów roboczych może być całkowicie zabudowana lub posiadać liczne otwory wentylacyjne, które w przypadku bardzo dynamicznej pracy okażą się niezbędne. Sklep Optimum BHP w swojej ofercie posiada buty medyczne stworzone specjalnie z myślą o Paniach jak i Panach, które różnią się od siebie nie tylko kształtem podeszwy ale i wzorami oraz kolorami. Warto również dodać, że dla osób, które mogą sobie pozwolić na takie rozwiązania ciekawą opcją mogą być buty profilaktyczne z odkrytymi palcami. Jak widać możliwości jest bardzo wiele dlatego bez obaw każdy zainteresowany klient będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. 

Jakie normy bezpieczeństwa powinny spełniać nasze buty robocze?

Jak już każdy z nas doskonale wie, nie da się kupić butów roboczych, które będzie pasować do wszystkich środowisk pracy zapewniając nam przy tym wysoki poziom ochrony. Spowodowane jest to różnorodnością zagrożeń na jakie każda grupa zawodowa jest narażona. Wybierając buty bhp możemy spotkać się z różnymi oznaczenia takimi jak SB, S1, S1P czy S3 dlatego należy mieć świadomość co one tak naprawdę oznaczają aby nie popełnić żadnego błędu. Poniżej postaramy się Państwu po krótce scharakteryzować najpopularniejsze normy kategorii wraz z przykładami konkretnych modeli.

Buty robocze SB - podstawowa ochrona w pracy

Pierwszą kwestią jaką należy wiedzieć na temat obuwia bhp SB jest fakt, iż musi być ono wyposażone w podnosek ochronny (metalowy lub kompozytowy), który ma za zadanie chronić palce użytkownika przed ranami spowodowanymi spadającymi przedmiotami, których siła nie przekracza 200J, jak również przed urazami palców na skutek nacisku przy czym poziom tej ochrony wynosi min. 15kN. W ofercie na buty robocze SB możemy zaopatrzyć się w sandały, półbuty, trzewiki oraz buty gumowe. Znajdziemy tutaj modele idealne na lato oraz te, które będą niezbędne w okresie jesienno-zimowym. Tak naprawdę nie da się określić dla jakich pracowników te rozwiązanie będzie najlepsze jednak możemy mieć pewność, że swoje zastosowanie znajdzie w wielu środowiskach pracy.

Nasz sklep bhp z wieloletniego doświadczenia wie, że klienci, którzy wykazują zapotrzebowanie na sandały robocze SB bardzo chętnie sięgają po sandały 304 Urgent , które posiadają metalowy podnosek ochronny. Te buty robocze wykonane zostały z solidnej skóry zamszowej bydlęcej, która cechuje się odpornością na różnorodne zniszczenia. Dużym atutem jest także wyściółka z siateczki, która odpowiada za wygodę tak samo jak liczne otwory wentylacyjne. Swoją popularność buty robocze Urgent bez wątpienia zyskały z uwagi na wysoki stosunek jakości do ceny oraz szeroki zakres zastosowania. Jest to niezwykle ekonomiczne i uniwersalne rozwiązanie dostępne w kolorze czarnym na którym zabrudzenia nie będą tak szybko i łatwo widoczne jednak dla przełamania zastosowano tutaj pomarańczowe przeszycia. Również podeszwa wykonana z PU o dwóch różnych gęstościach jest w kolorze pomarańczowym co nadaje im ciekawego wyglądu. Tego typu sandały bezpieczne SB mogą być stosowane na halach produkcyjnych, magazynach, podczas prac remontowych czy w warsztatach samochodowych.

Jeżeli chodzi o półbuty robocze SB bardzo popularnym rozwiązaniem są półbuty Brazil SB marki Reis które wyglądem przypominają sportowe buty do użytku codziennego. Te buty robocze wiązane są na sznurowadła co umożliwia nam regulowanie ich tęgości do naszych potrzeb tak aby nie powodowały zbędnego dyskomfortu. Modne połączenie koloru niebieskiego z żółtym z całą pewnością przyciągnie uwagę nawet najbardziej wymagających klientów! Dużym atutem butów roboczych Reis jest szeroka gama rozmiarów w jakiej są dostępne co sprawia, że mogą być wykorzystywane zarówno przez Panie jak i Panów. Za ochronę stopy użytkownika odpowiada stalowy podnosek ochronny natomiast całość wykonana została z solidnej skóry zamszowej dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie będzie konieczności zbyt częstej wymiany ich na nowy model!

Wybierając trzewiki robocze SB warto jest zapoznać się z ofertą na trzewiki Steelite SB FW17 Portwest . Pierwsze co możemy zauważyć to niezwykle duże podobieństwo do znanych trzewików marki ukierunkowanej na produkcję obuwia na co dzień. Proponowane buty robocze wykonane zostały ze skóry nubukowej, która jest odporna na różnorodne uszkodzenia mechaniczne co jest jednoznaczne z długim okresem żywotności. Wysokie buty za kostkę, wiązane na sznurowadła dostępne są w dwóch kolorach do wyboru: miodowym oraz brązowym dzięki czemu łatwiej będzie nam dopasować je do pozostałych elementów uniformu pracownika tak aby tworzyły ze sobą spójną całość. Kolejnym atutem jest oddychająca, higroskopijna podszewka z materiału Cambrelle zapewniająca komfort oraz fakt, że trzewiki SB FW17 Portwest posiadają solidną podeszwę odporną na wysoką temperaturę do 300oC oraz na działanie kwasów. Z naszych obserwacji wynika, że tego typu trzewiki bhp SB to doskonałe rozwiązanie dla Panów wykonujących swoje obowiązki na placach budowy, do prac przeładunkowych, magazynowych czy też dla drogowców szukających dobrych butów roboczych.

Buty robocze S1 - poznaj obuwie ochronne tej kategorii

Kolejną popularną kategorią jeżeli chodzi o obuwie bhp są buty robocze S1. Charakteryzują je praktycznie te same cechy co obuwie SB przy czym należy pamiętać, że w tym przypadku konieczna jest zamknięta cholewka czy też pochłaniacz energii pod piętą. Ponadto obuwie S1 powinno cechować się właściwościami antystatycznymi oraz wykazywać odporność na oleje. Nic więc dziwnego, że mogą być one wykorzystywane praktycznie we wszystkich środowiskach pracy w których nie jest wymagana obecność wkładki antyprzebiciowej oraz innych ochron. Różnorodność materiałów, kolorów czy rozmiarów sprawia, że z łatwością dopasujemy model butów roboczych adekwatny do swoich potrzeb oraz upodobań!

Dużym zainteresowaniem w ofercie na sandały robocze S1 cieszą się sandały Racer S1 Procera  dostępne w damskiej i męskiej rozmiarówce co również przekłada się na popularność jaką się cieszą. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że buty robocze Procera wykonane zostały ze skóry welurowej w połączeniu z przewiewnym materiałem 3D Mesh co daje nam niezwykle wytrzymałe rozwiązanie zapewniające doskonałą wentylację. Metalowy podnosek ochronny, absorpcja energii w części piętowej oraz antyelektrostatyczna podeszwa antypoślizgowa to powody dla których tego typu buty robocze mogą być zakwalifikowane do kategorii S1. Uzupełnieniem wysokiego poziomu ochrony jaki zapewniają sandały Racer S1 Procera jest nowoczesny i sportowy design! Dodajmy także, iż jak na produkt o tak dobrej jakości sprzedawane są one w bardzo atrakcyjnej cenie!


Półbuty robocze S1 to ten rodzaj obuwia o który bardzo często pytają nasi klienci. W takich sytuacjach bez wahania polecamy im buty robocze Texline Vis S1 CXS Canis  wykonane z przewiewnych materiałów tekstylnych dzięki czemu mogą być wykorzystywane zarówno przez pracowników zewnętrznych w cieplejsze dni jak i do prac w zamkniętych pomieszczeniach. Zestawienie koloru czarnego na którym zabrudzenia nie będą tak szybko i łatwo widoczne z dodatkami koloru niebieskiego sprawia, że nie sposób jest przejść obok nich obojętnie! Damskie i męskie półbuty robocze S1 Texline Vis Canis ze stalowym podnoskiem ochronnym to bez wątpienia jedno z tych rozwiązań, które jest wielokrotnie zamawiane przez naszych klientów co świadczy o tym jak dobrym wyborem potrafią być!

Do pracy w bardziej wymagających warunkach możemy zaopatrzyć się w trzewiki robocze S1 w wersji standardowej lub ocieplanej. Nasz sklep bhp zaobserwowała, że chętnie zamawianym produktem w tym przypadku są buty robocze Jupiter S1 Procera . Z uwagi na wysoką rozmiarówkę jest to model przeznaczony głównie dla Panów, którzy mogą sobie pozwolić na obuwie ze stalowym podnoskiem ochronnym. Nowoczesny design butów roboczych na jaki wpływa połączenie koloru czarnego z zielonymi wstawkami to także powód dla którego nasi klienci chętnie się na nie decydują. Ponadto trzewiki męskie S1 Jupiter Procera posiadają elementy odblaskowe, które zapewniają dodatkową ochroną jaką jest zwiększenie widoczności użytkownika. Jesteśmy przekonani, że z tej półki cenowej jest to jedno z bardziej ekonomicznych oraz uniwersalnych rozwiązań o tak szerokim zakresie zastosowania. 

Buty robocze S1P - bardziej zaawansowana ochrona

Buty robocze S1P to idealna rozwiązanie dla wszystkich pracowników, którzy potrzebują zapewnienia ochrony nie tylko w postaci podnoska ochronnego ale i wkładki anyprzebiciowej, która jest główną różnicą jaka charakteryzuje buty S1P w zestawieniu z obuwiem S1. Z naszych obserwacji wynika, że jest to bardzo dobre rozwiązanie do prac remontowo-budowalnych, przeładunkowych czy magazynowych. W zależności od naszych potrzeb możemy sięgnąć po modele butów roboczych, które posiadają metalowy lub kompozytowy podnosek jak i wkładkę antyprzebiciową. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że te wykonane z kompozytu są zdecydowanie lżejsze do metalowych co również przekłada się na ich komfort użytkowania. Sandały S1P, półbuty S1P czy może trzewiki S1P? To jakie wyboru dokonamy zależy wyłącznie do środowiska naszej pracy!


Do pracy w cieplejszych warunkach ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się sandały robocze Visperan Grey S1P G3247 Ardon które posiadają sportowy i nowoczesny design jednak ich kolorystyka jest na tyle stonowana, że będą doskonałym uzupełnieniem większości strojów ochronnych pracowników. Zastosowanie kompozytowego podnoska oraz kevlarowej wkładki antyprzebiciowej kwalifikuje ten model do kategorii sandałów roboczych S1P. Ponadto wykonane zostały bez użycia metalowych elementów dzięki czemu mogą posiadać oznaczenie Metal Free! Na uwagę zasługują także odblaskowe elementy zapewniające lepszą widoczność oraz bardzo szeroka gama rozmiarów (36-46), która sprawia, że są to buty unisex. Dodajmy także, iż cholewka tych butów roboczych Ardon wykonana została z połączenia przewiewnych materiałów, skóry oraz poliuretanu co w efekcie daje nam produkt i długim okresie żywotności.


W ofercie na półbuty robocze S1P ciekawą alternatywą mogą okazać się buty robocze Georgia S1P VM Footwear  przy czym warto zaznaczyć, że jest to rozwiązanie z nieco wyższej półki cenowej. Cholewka  butów roboczych VM Footwear wykonana z oddychającej, odpornej na ścieranie tkaniny połączonej z podszewką z tkaniny MESH zapobiegać będzie nadmiernej potliwości stopy podczas intensywnych prac w wysokich temperaturach. Głównymi atutami w tym przypadku jest niemetalowy podnosek oraz kevlarowa wkładka antyprzebiciowa. Damskie i męskie buty robocze bezpieczne S1P Georgia VM Footwear o nowoczesnym wyglądzie dostępne są w uniwersalnym kolorze szarym z żółtymi sznurówkami i podeszwą.

Jeżeli poszukują Państwo wysokich butów roboczych za kostkę kategorii S1P zachęcamy do zapoznania się z ofertą na popularne trzewiki robocze Rock Travertine S1P CXS Canis . Te buty robocze wykonane bez użycia metalowych elementów. Wysokiej jakości skóra szlifowana z przewiewną podszewką nie tylko zapewnia wysoki komfort ale i długi okres żywotności. Prócz plastikowego podnoska oraz kevlarowej wkładki tego typu trzewiki robocze S1P mogą pochwalić się podeszwą odporną na kontakt z wysoką temperaturą co znacznie zwiększa ich zakres zastosowania! Buty robocze CXS Canis dostępne są w szerokiej rozmiarówce natomiast uniwersalny design sprawi, że nie będzie problemu dopasować do nich pozostałe elementu uniformu pracownika. 

Poznaj buty robocze S3 - wysoka ochrona stopy podczas pracy

Czy zastanawiają się Państwo czym charakteryzują się buty robocze S3 i czy aby na pewno nasze środowisko pracy wymaga ich stosowania? Już spieszymy z pomocą! Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż obuwie bhp S3 to takie jak te z kategorii S1P z tą jednak różnicą, że dodatkowo wykazuje wysoką odporność na przenikanie i pochłanianie wody jak również posiada samoczyszczącą się podeszwę. Nie trudno jest więc wywnioskować, że jest to świetne rozwiązanie dla pracowników z bardziej wymagających środowisk pracy, którzy są narażenie na poważniejsze urazy stopy niż zwichnięcie czy poślizgnięcie. W bogato rozwiniętej ofercie na bezpieczne buty robocze S3 jaką posiada nasz sklep bhp możemy sięgnąć po półbuty lub też  trzewiki. Podczas dokonywania wyboru pamiętajmy jednak wzięciu pod uwagę warunków atmosferycznych!

Jesteśmy przekonani, że wymagającym klientom ceniącym sobie wysoka jakość butów roboczych z pewnością do gustu przypadną buty robocze Bowling S3 Base Protection. Wodoodporna tkanina techniczna połączona z zamszem to jedno z tych połączeń, które sprawia, że obuwie jest w stanie posłużyć nam przez dłuższy czas niż jeden sezon. Kolejnym atutem tych półbutów roboczych S3  jest przeciw zapachowy i antybakteryjny SmellStop, który jak sama nazwa niweluje nieprzyjemny zapach powstający podczas wielogodzinnej, intensywnej pracy. Damskie i męskie buty robocze Base Protection  wykonane bez metalu mogą pochwalić się także właściwościami ESD oraz wysoką odpornością na węglowodory. Pomimo niezbyt małej ceny, naszym zdaniem warto jest zaopatrzyć się w ten model butów roboczych S3, który jest doskonałym połączeniem bezpieczeństwa i wygody!

W ofercie na trzewiki robocze S3 nasz sklep bhp również posiada wiele ciekawych propozycji do jakich należy zaliczyć np. buty robocze Berafield K14 S3 Polstar . Sięgające za kostkę obuwie bhp wiązane na sznurowadła to model z kolekcji zimowej, który jest doskonałym rozwiązaniem dla pracowników zewnętrznych potrzebujących zapewnienia wysokiego poziomu ochrony, komfortu użytkowania oraz zwiększenia komfortu termicznego. Wykonane z wodoodpornej skóry nubukowej damskie i męskie buty robocze ocieplane S3 posiadają również elementy odblaskowe natomiast za nasze bezpieczeństwo odpowiadać będzie kompozytowy podnosek oraz kevlarowa wkładka! Uniwersalny kolor czarny w jakim są oferowane jest świetnym rozwiązaniem ze względu na fakt, świetnie komponuje się z pozostałymi ubraniami, a także zabrudzenia na nich nie będą tak łatwo widoczne! Wysoki stosunek jakości do ceny i szeroki zakres zastosowania to główne czynniki dla których nasi klienci tak chętnie stawiają na ten i inne buty robocze Polstar!

Ile kosztują buty robocze? Czy warto kupić dobre buty robocze do pracy? A może jednak buty robocze premium?   Jaka cena za buty robocze jest odpowiednia?

Podczas wyboru butów roboczych do pracy jednym z aspektów jaki nasi klienci biorą pod uwagę jest ich cena. W zależności od budżetu jakim dysponujemy możemy sięgnąć po buty robocze premium z wyższej półki cenowej lub możemy postawić raczej te tańsze, wybierając tanie buty robocze. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości produktu dlatego Ci klienci, których nie stać na obuwie klasy Premium nie muszą mieć obaw, że nie będą w stanie wybrać czegoś dla siebie. Sklep Optimum BHP w swojej ofercie posiada buty robocze w szerokim przedziale cenowym tak aby każdy zainteresowany klient zaopatrzył się w model adekwatny do swoich możliwości!

Tanie buty robocze - czy nasz obuwie bhp marek Urgent, Reis, Procera?

Wśród osób, które nie dysponują zbyt dużym budżetem jak i agencji pracy zatrudniających pracowników tymczasowych oraz wszędzie tam gdzie występuje duża rotacja pracowników dużym zainteresowaniem cieszą się buty robocze marek Urgent, Reis czy Procera. Pomimo stosunkowo niskiej ceny w jakiej są sprzedawane ich buty bhp, mogą one służyć nam przez długi czas co daje nam niezwykle ekonomiczne rozwiązania. Dodajmy również, że oferta na tanie buty robocze jest bardzo dobrze rozbudowana dlatego też niezależnie do warunków atmosferycznych, środowiska naszej pracy czy też naszych własnych upodobań znajdziemy idealny dla siebie model. Obuwie bezpieczne Urgent to świetna alternatywa dla osób, które cenią sobie uniwersalne rozwiązania o szerokim zakresie zastosowania. Dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów oraz raczej w stonowanych kolorach dzięki czemu będą się świetnie komponować z większością strojów ochronnych. Producent oferuje nam głównie buty skórzane jednak znajdziemy tutaj również modele z materiałów tekstylnych. Jeżeli chodzi o tanie buty robocze Reis mamy tutaj możliwość zaopatrzyć się w sandały, półbuty, trzewiki, a nawet kalosze! Dostępne są nie tylko modele spełniające określone normy bezpieczeństwa ale również te, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane do użytku codziennego. W ofercie na obuwie bhp Reis znajdziemy modele zaprojektowane specjalnie z myślą o Paniach jak i Panach, w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów. Na uwagę bez wątpienia zasługują także tanie buty robocze Procera, które mogą pochwalić się nowoczesnym i sportowym wyglądem. Z całą pewnością jest to jedno z ciekawszych połączeń bezpieczeństwa, wygody oraz modnego designu z tej półki cenowej. W tym przypadku do wyboru mamy możliwość sandały robocze, półbuty bhp, trzewiki całoroczne oraz trzewiki ocieplane!

Nie drogie i nie tanie buty robocze - poznaj obuwie robocze dobrej jakości i dobrej cenie.  Poznaj produkty marek Ardon, CXS Canis i Portwest

Dla osób, które mogą sobie pozwolić na rozwiązania ze średniej półki cenowej świetną propozycją mogą okazać się buty robocze Ardon. Najczęściej wymienianymi atutami jeżeli chodzi o obuwie tego producenta jest wysoki stosunek jakości do ceny oraz szeroki zakres zastosowania. W tej ofercie znajdziemy praktycznie wszystkie z możliwych rodzajów obuwia roboczego i ochronnego, które cechuje się wytrzymałością oraz odpornością na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto obuwie bezpieczne Ardon dostępne jest w uniwersalnej kolorystyce jak i wielu ciekawych wzorach i kolorach. Jesteśmy przekonani, że do gustu przypadną Państwu również buty robocze CXS Canis ze średniej półki cenowej. Czeski producent oferuje nam modele z ciekawymi rozwiązaniami takimi jak np. specjalny system zapinania BOA. Ponadto dostępne jest obuwie wykonane bez użycia metalowych elementów, z kompozytowym podnosek czy kevlarową wkładką antyprzebiciową co jest jednoznaczne z szerokim zakresem zastosowania produktów tej marki. W tej dziedzinie na uwagę zasługują także buty bhp Polstar takie jak sandały, półbuty czy trzewiki. Wiele ciekawych zestawień kolorystycznych oraz dobra jakość użytych materiałów sprawiają, że wielu wymagających klientów chętnie korzysta z usług tego producenta. Oprócz obuwia marek CXS Canis i Ardon warto poznać ofertę producenta Portwest.  Oferta naszego sklepu prezentuje szeroki wybór wysokiej jakości butów roboczych Portwest. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się buty ESD dedykowane do pracy w szczególnych warunkach. Warto poznać także nowoczesne modele półbutów i trzewików Portwest, który stawia na nowoczesne wzornictwo i wysoką jakość produktów.

Stawiasz na jakość? Wybierz buty robocze premium marek Soilid Gear, Uvex czy BAse Protection


Wśród najbardziej wymagających klientów dla których ważniejsza niż cena jest najwyższa jakość produktów dużym zainteresowaniem cieszą się buty robocze klasy Premium. Jako, że jest to rozwiązanie z najwyższej jakości cenowej mamy świadomość, iż nie każdy zainteresowany klient będzie w stanie sobie na nie pozwolić jednak zaznaczmy, że czasami lepiej jest wydać więcej za buty robocze, który posłużą nam przez lata niż co chwilę wymieniać tanie produkty na nowy model. Jeżeli mamy tutaj zwolenników takich rozwiązań polecamy zapoznać się z ofertą na obuwie bhp Solid Gear. Ich cechą charakterystyczną jest nowoczesny design oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Niezależnie od tego czy sięgniemy po sandały, półbuty czy trzewiki marki Solid Gear możemy mieć pewność, że będzie to jeden z najlepszych wyborów, który zapewni nam ochronę i komfort użytkowania. Godne uwagi są także buty robocze Uvex, które sprawdzą się w wielu wymagających środowiskach pracy. Producent Uvex w swojej ofercie posiada wiele ciekawych modeli na buty robocze biznesowe czyli takie, które przeznaczone jest dla kierowników czy też innych osób pełniących funkcje reprezentacyjne naszej firmy. Kolejną marką która zasługuje na uwagę jest Base Protection. Producent oferuje niezwykle atrakcyjne wzornictwo, komfort i jakość. Buty robocze Base Protection to zdecydowanie wysoka jakość, którą doceniają klienci naszego sklepu bhp. 

Nasz sklep bhp poleca także specjalistyczne buty robocze

Coraz więcej producentów obuwia bhp w swojej ofercie posiada ofertę na specjalistyczne buty robocze czyli takie, które zostało zaprojektowanie specjalnie z myślą o konkretnych grupach zawodowych biorąc pod uwagę zagrożenia na które konkretnie są one narażone. Decydując się na takie rozwiązania możemy mieć pewność, że będą one zdecydowanie lepiej dopasowane do naszych potrzeb niż uniwersalne modele, które swoje zastosowanie znajdą w wielu środowiskach. 

Profilaktyczne obuwie medyczne

Jednym z przykładów tego typu obuwia mogą być buty medyczne, które zostały opisane już wcześniej. 

Buty spawalnicze - obuwie ochronne dla spawacza

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są buty robocze spawalnicze czyli takie, które jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla spawaczy oraz dla wszystkich zawodów pokrewnych. Główną cechą charakterystyczną tego typu obuwia jest fakt, że posiadają specjalne zapięcie, które chroni stopę użytkownika przed dostawaniem się do wnętrza możliwych rozprysków czy iskier ognia. Buty spawalnicze to trzewiki robocze wykonane ze skór naturalnych, które może spełniać różne normy bezpieczeństwa. Dostępne są w uniwersalnym kolorze czarnym, który świetnie maskuje wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Zakres cenowy w tym przypadku jest bardzo szeroko rozbudowany dlatego też niezależnie od budżetu jakim dysponujemy znajdziemy coś dla siebie. W ofercie na obuwie dla spawacza znajdziemy produkty takich producentów jak Reis, Polstar, VM Footwear, Cofra, Ardon, Art.Master, CXS Canis, Cerva, Honeywell, Emma, Sara Workwear, Zephyr czy Portwest. 

Buty robocze ESD - obuwie bezpieczne antyelektrostatyczne

Do pracy w środowiskach w których pojawia się problem z elektrycznością statyczną niezbędnym rozwiązaniem mogą okazać się buty robocze ESD. Na wstępie warto zaznaczyć, że wyładowania ESD przede wszystkim występują w przemyśle elektronicznym dlatego też w tym środowisku cieszą się one największym zainteresowaniem jak i w przemyśle komputerowym czy samochodowym. Jest to niezbędne rozwiązanie do zapobiegania naładowaniu elektrostatycznemu pracownika w celu odprowadzania ładunków. W ofercie na obuwie bezpieczne ESD znajdziemy różnego rodzaju sandały, półbuty oraz trzewiki dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów. Prócz właściwości ESD mogą cechować się także właściwościami oddychającymi! Ponadto znajdziemy tutaj również modele z kolekcji zimowej oraz te o eleganckim wyglądzie dla kadry kierowniczej. Niezależnie od tego po jakie buty ESD sięgniemy z całą pewnością w należyty sposób zapewnią nam one ochronę oraz wygodę! W tej ofercie znajdziemy modele topowych producentów ceniących się bardzo dobrą opinią na rynku bhp takich jak Solid Gear, VM Footwear, Emma, Uvex, Portwest, Ardon oraz wielu innych!

Damskie i męskie buty robocze w sklepie Optimum BHP

W szerokiej ofercie na buty robocze jaką posiada nasz sklep bhp posiadamy wiele modeli przeznaczonych wyłącznie dla Pań. Producenci coraz częściej oferują nam rozwiązania skierowane dla konkretnej płci co cieszy się bardzo pozytywnym obiorem. Wszystko ze względu na fakt, iż zarówno Panie jak i Panowie posiadają inną budowę stopy dlatego też dla wielu klientów lepszym rozwiązaniem niż te typu unisex są te ukierunkowane dla konkretnej grupy odbiorców. W ofercie na damskie buty robocze jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w modele o typowo kobiecej kolorystyce, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Pań. Kobiety z praktycznie każdej grupy zawodowej, bez względu na środowisko swojej pracy oraz możliwie zagrożenia są w stanie wybrać adekwatne dla siebie buty bezpieczne damskie.
Nie da się jednak ukryć, że w dalszym ciągu zdecydowanie bardziej rozbudowaną ofertę znajdziemy na buty robocze męskie lub unisex. Swego czasu obuwie bezpieczne wielu ludziom kojarzyło się z masywnymi butami, nie wyróżniającymi się niczym szczególnym jednak z biegiem czasu możemy zobaczyć jak bardzo się to zmieniło. Producenci z sezonu na sezon prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych propozycji butów roboczych aby przyciągnąć uwagę jak największej ilości potencjalnych klientów. Również możemy zauważyć innowacyjne rozwiązania, które mają za zadaniem zwiększyć nasze bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. 

Kilka słów na podsumowanie

Jak widać na rynku i w naszym sklepie bhp dostępnych jest wiele rodzajów butów roboczych tak aby każdy klient miał możliwość wybrać możliwie jak najlepszy dla siebie model. Przede wszystkim, jak już na wstępie wspomnieliśmy najważniejsze jest aby w prawidłowy sposób ocenić stopień zagrożenia tak aby móc skutecznie zminimalizować możliwe urazy. Ponadto warunki atmosferyczne mają znaczenie czy sięgnie po obuwie z kolekcji zimowej czy też wiosenno-letniej. Podsumowując z naszego artykuły powinni Państwo z łatwością wynieść iż buty budowlane znacznie będą się różnić od tych wybieranych przez spawaczy czy też pracowników służby zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem dla pracowników remontowo-budowlanych będą trzewiki robocze posiadające zarówno podnosek ochronny jak i wkładkę antyprzebiciową, a więc te z kategorii S1P czy S3 natomiast dla farmaceutów, lekarzy czy pielęgniarek obuwie profilaktyczne. Szeroka gama rozmiarów i kolorów pozwoli nam na wybór modelu adekwatnego do naszych potrzeb oraz upodobań natomiast duży przedział cenowy sprawi, że każdy zainteresowany klient niezależnie od tego jakim budżetem dysponuje będzie w stanie dostosować coś dla siebie! Sklep Optimum BHP posiada buty robocze od znanych i cenionych na rynku bhp producentów, wykonane z wytrzymałych i odpornych na zniszczenia materiałów tak aby posłużyły nam przez długi czas. Posiadamy damskie i męskie modele spełniające określone normy bezpieczeństwa. Istnieje wiele wariantów ze względu na jakie możemy dokonać podziału obuwia: kategoria, płeć, przedział cenowy, producent, materiał z jakiego zostały wykonane, rodzaj podnoska oraz wiele innych. Wszystkich zainteresowanych klientów zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z pełną ofertą na buty robocze jaką posiada nasz sklep bhp. W razie jakichkolwiek pytań oraz wątpliwości zachęcamy do kontaktu z obsługą, która każdego dnia służy pomocą i wsparciem na każdym etapie składania zamówienia. Zapraszamy!