Odzież robocza i ochronna - jakie ubranie robocze bhp można dostać w hurtowni i sklepie bhp

Nasza hurtownia i sklep bhp oferuje bardzo szeroki wybór produktów. Odzież robocza to jedna z najczęściej odwiedzanych kategorii naszego sklepu internetowego i to o nią najczęściej, obok obuwia bhp, pytają klienci. Dlaczego? Ponieważ jest to podstawowy element ochrony. Ubranie bhp nie tylko chroni  nasza odzież ale i ją zastępuje. W większości przypadków jest to w zasadzie odzież ochronna a nie robocza. Przy wykonywaniu wielu prac,  odzież chroni przed różnymi zagrożeniami. Np na budowie, ubranie robocze chroni nie tylko przed brudem ale i przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi, skaleczeniami, zranieniem. Podobnie spraw ma się z odzież odblaskową ostrzegawczą. Tutaj ubranie ochronne jest dostępne z neonowych kolorach np żółtym i pomarańczowym z pasami odblaskowymi ma zadanie chronić pracownika przy złej lib ograniczonej widoczności. Doskonałe jest przy pracy przy drodze, na budowie czy w ciemności. Przy pracy z iskrami czy ogniem nieocenione jest ubranie trudnopalne dla spawacza. Dobrze by odzież była także antyelektrostatyczna i by chroniła przed łukiem elektrycznym. Z kolei w pracy na dworze podczas opadów deszczu niezwykle popularna jest odzież robocza przeciwdeszczowa wodoodporna. Ubranie bhp  jest wykonane z poliuretanu czy PCV  lub tkaniny oddychającej. Polecamy tu odzież Portwest, która specjalizuje się w produkcji odzieży ostrzegawczej a także trudnopalnej i przeciwdeszczowej. Odzież robocza ocieplana to kolejny popularny segment naszej oferty, do której klienci sięgają w okresie jesienno-zimowym. Ubranie robocze ocieplane chroni przed chłodem i mrozem a także wiatrem i opadami deszczu i śniegu, które potrafią skutecznie utrudnić prace.

Jak widać, odzież robocza czy ochronna jest dostępna w wielu wariantach a to nie wszystkie rodzaje. Mamy bowiem w sprzedaży także odzież jednorazową, chemiczną, gastronomiczną, medyczną i wiele innych.  A jakie są najbardziej popularne  elementy odzieży roboczej? Sprawdźmy.

 

Spodnie robocze do pasa i ogrodniczki doskonałe do pracy 

Po spodnie bhp sięgają pracownicy budowlani, serwisanci, monterzy a także kierowcy, pracownicy fizyczni na zakładach produkcyjnych, spawacza, kucharze i wiele innych grup zawodowych. Można pokusić się o stwierdzenie , że to jeden z częściej kupowanych elementów odzieży ochronnej. Nasza hurtownia i sklep bhp poleca spodnie robocze do pasa i ogrodniczki zróżnicowane pod kontem jakości, cen a także parametrów ochronnych i funkcji. W ofercie sklepu internetowego bhp znajdziemy oprócz tradycyjnych spodni budowlanych ze wzmocnieniami na kolanach, znajdziemy spodnie odblaskowe ostrzegawcze dla drogowców, które dbają o widoczność i bezpieczeństwo pracowników.  Polecamy to spodnie odblaskowe Portwest czy Snickers a także spodnie Brixton. Podobnie sprawa się ma ze spodniami budowlanymi REIS np Foreco, spodniami Brixton Practical i Spark i wiele innych. Do pracy z iskrami i ogniem polecamy spodnie robocze dla spawacza, które są trudnopalne i często antyelektrostatyczne. Do pracy zima bez wątpienia sprawdzą się spodnie robocze ocieplane. 

 

Kurtka robocza letnia i ocieplana a może przeciwdeszczowa lub trudnopalna?

Kurtka robocza ma za zadanie chronić przed wiatrem, deszczem, chłodem lub innymi zagrożeniami. Nasza hurtownia bhp oferuje szeroki wybór kurtek ochronnych. Najbardziej popularne to zdecydowanie kurtki robocze ocieplane doskonałe do pracy zimą. Kolejnym modelem są kurtki softshell czyli kurtki oddychające i wodoodporne.   Kurtka robocza zimowa softshell to także hit naszego sklepu internetowego. Podobnie jak kurtka robocza odblaskowa czy ostrzegawcza dostępna letnia i ocieplana. Oferujemy kurtki wielofunkcyjne całoroczne typu 3w1, 4w1, 5w1 czy nawet kurtkę 7w1. Do pracy z iskrami najlepszym wyborem będzie kurtka trudnopalna antyelektrostatyczna .

 

Bluza robocza i polar roboczy - uzupełnienie stroju bhp

Uzupełnieniem ubrania roboczego jest bluza robocza często zastępowana przez polar roboczy. Bluza ochronna oraz polarowa dostępne są w różnych fasonach oraz kolorach. Zazwyczaj są zapinane na zamek ale oferujemy w sprzedaży także bluzy wkładane przez głowę- bluzy dresowe sportowe. Polary dostępne są w różnych gramaturach, typowe reklamowe a także specjalistyczne ja polary trudnopalne lub polary odblaskowe.  Bluza jak i polar chronią nie tylko przed brudem ale i chłodem. Doskonale sprawdzają się jako odzież wierzchnia lub tez jako odzież robocza zakładana pod kurtkę roboczą.

 

Obuwie robocze, rękawice robocze, okulary, ochronniki słuchu i kaski 

Uzupełnieniem stroju bhp są zdecydowanie buty robocze, które można dostać w różnych kategoriach ochronnych i jakościowych.  Dzięki bogatej ofercie obuwia roboczego w naszym sklepie bhp każdy klient znajdzie obuwie ochronne dostosowane do swoich potrzeb i wymagań. OFerujemy bowiem półbuty, trzewiki i sandały w każdej kategorii od butów na produkcję po buty spawalnicze i obuwie  robocze ocieplane. 

W pracy istotna jest także ochrona rąk. Tutaj oferta rękawic roboczych jest także niezwykle szeroka. Polecamy rękawice robocze powlekane, skórzane czy też rękawice wzmacniane skórą lub tekstylne, bawełniane. Rękawice ochronne mają za zadanie chronić dłonie, zwiekszyć manualność i chwytność. Oferujemy rękawice budowlane, rękawic robocze ocieplane a także rękawice doskonałe na produkcję czy jednorazowe. 

Jako uzupełnienie ochrony polecamy szeroki wybór ochronników słuchów w postaci wkładek przeciwhałasowych czy nauszników ochronnych a także ochronę głowy w postaci kasku ochronnego bhp. Ale oferta naszej hurtowni sklepu bhp jest znacznie szersza. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego i poznania naszej oferty odzieży roboczej i artykułów bhp.