Kup porządne buty robocze


Jednym z podstawowych elementów stroju roboczego każdego pracownika jest obuwie robocze. Odpowiednio dobrane buty robocze mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas pracy jak również na komfort jej wykonywania. Zgodnie z zasadami BHP, każdy pracownik musi zostać zaopatrzony w odpowiedni strój ochronny w zależności od rodzaju zagrożeń jakie występują w danym środowisku pracy. Aby we właściwy sposób dokonać wyboru obuwia roboczego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich konstrukcję a także materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Często praca jaka wykonujemy zmusza nas do wielogodzinnego korzystania z butów roboczych w mało sprzyjających warunkach, podczas wysiłku fizycznego, w skrajnie niskich lub wysokich temperaturach. Z tego właśnie względu ważne jest aby wybierać buty robocze uszyte z mocnych i trwałych materiałów, które jednocześnie zapewnią odpowiednią przewiewność i wentylację stopy. 

Jakie buty robocze poleca nasz sklep bhp

W zależności od stopnia zagrożenia, na rynku dostępne są buty robocze z podeszwą antypoślizgową czy też z wkładką antyprzebiciową. Możemy podzielić je na półbuty ochronne, trzewiki, sandały robocze, gumowce, a także buty robocze ocieplane na zimę lub lekkie przewiewne sandały na lato. Praca wykonywana w szczególnie trudnych czy niebezpiecznych warunkach, zmusza nas aby obuwie robocze spełniało odpowiednie wymagania i funkcje. Do prac w których mamy styczność z wyładowania elektrostatyczne obowiązkowo należy sięgnąć po półbuty lub sandały robocze w wersji antyelektrostatycznej. W naszym sklepie bhp dużą popularnością cieszą się SANDAŁY OCHRONNE S1 ESD MEMPHIS Vm Footwear. Są to lekkie i wygodne buty ochronne o właściwościach antyelektrostatycznych, posiadające kompozytowy podnosek ochronny. Świetnie sprawdzą się w przemyśle elektronicznym, branży automotive a także na produkcji. Buty robocze wyprodukowane zgodnie z normą EN ISO 20345.
W pracy w której istnieje możliwość uszkodzenia palców spowodowane spadającymi przedmiotami lub na skutek nacisku, niezbędna będzie obecność podnoska ochronnego w obuwiu roboczym. Antypoślizgowa podeszwa z bieżnikiem, przyda się natomiast podczas wszystkich prac wykonywanych na świeżym powietrzu. Dodatkowo takie obuwie robocze powinno być wyprodukowane z wodoodpornych, regulujących temperaturę materiałów. Dla prawidłowego wyboru butów roboczych powinniśmy również przemyśleć w jakich warunkach atmosferycznych będzie wykonywana nasza praca ponieważ w zależności od pory roku możemy sięgnąć po inny model obuwia w naszym sklepie bhp. Np do budownictwa polecamy buty robocze wysokie jak trzewiki ochronne.

Podczas zakupów wybierajmy produkty sprawdzonych i cenionych producentów aby mieć większą pewność dobrze dobranej ochrony. W naszym sklepie bhp posiadamy bardzo szeroki wybór butów roboczych w wielu ciekawych fasonach, różnorodnych cenach i właściwościach. Zapraszamy !