Jakie buty robocze na lato warto kupić? Odpowiada ekspert naszego sklepu bhp  z obuwiem roboczym

 

Nadchodzi sezon coraz cieplejszych dni i coraz większa ilośc naszych klientów zastanawia się nad tym jakie buty robocze letnie warto kupić. Nic w tym dziwnego. W końcu praca zajmuje nam sporą część dnia a  praca w niewygodnych butach roboczych w upalne dni jest niezwykle niekomfortowa. Na szczęście nasz sklep bhp oferuje szeroki wybór butów roboczych na lato, które spełnią oczekiwania naszych klientów, także tych niezwykle wymagających. 

 

Czym kierować się kupując buty robocze letnie?

 

Przygotowując się do pracy w sezonie letnim i zmieniając odzież robocza dostosowaną do wysokich temperatur, nie można zapomnieć o tym, że buty robocze letnie mają przed wszystkim zapewnić nam ochronę przed zagrożeniami. Jeśli koniecznie musim w pracy posiadać buty o określonych normach czy parametrach jak np Esd czy S3, konicznie kupmy obuwie bhp o tych właśnie normach. Buty robocze mają zapewnić nam przede wszystkim bezpieczeństwo i nigdy o tym nie zapominajmy. Następnie zwróćmy uwagę na to, czy warunki pracy pozwalają nam za zastosowanie bardziej przewiewnych i odkrytych modeli jak np sandały robocze, czy też środowisko pracy wymusza na nas bardziej zabudowane modele jak półbuty czy trzewiki robocze. 

 

Sandały robocze - najbardziej popularne buty robocze letnie 

 

Jeśli możesz postawić na sandały robocze, zdecydowanie wartu kupić takie buty robocze letnie. Sandały bhp mają otwory zapewniające lepszy przepływ powierza, co zapobiega nadmiernemu poceniu się stopy. Jeśli sandały robocze są wykonane z dobrej jakości materiałów czy skóry a ich podeszwa jest lekka wówczas mamy doskonałe buty robocze na lato do pracy na magazynie, w sklepie czy w transporcie. Wiele modeli to lekkie buty robocze o niskiej wadze, co także ma wpływ na komfort w pracy podczas upałów. Pomimo swoich zalet sandały robocze nie mogą jednak uchodzić za uniwersalne buty robocze na lato. Nie sprawdzą się np na budowie i innych pracach gdzie wymagane jest bardziej zabudowane obuwie bhp.

 

Buty robocze letnie typu półbuty

 

Kolejnym rodzajem butów bhp na lato są półbuty robocze. To zabudowane obuwie które może być wykonane ze skóry czy też materiału. Warto zwrócić uwagę na to właśnie z jakich materiałów jest wykonane obuwie bhp które zamierzamy kupić. Na lato polecamy tekstylne buty robocze lub też wykonane ze specjalistycznych materiałów jak Gore-Tex czy też microfibra lub siateczkowym tkanin. Jeśli nasza praca wymaga zaopatrzenia się w buty robocze skórzane, postawny na buty bhp wykonane z dobrej jakości skóry, która  np posiada perforację. Gdy owa perforacja jest niewskazana, wówczas tym bardziej zwróćmy uwagę a jakość cholewki, aby zapewniała naszym stopom jak najlepszy komfort pracy. W wielu przypadkach półbuty to doskonałe buty robocze letnie.

 

Buty robocze na lato typu trzewiki

 

W wielu pracach i zawodach np na budowie wskazane jest używanie wysokich butów roboczych czyli trzewików ochronnych. Tutaj mamy do wyboru trzewiki skórzane lub z tekstylnymi wstawkami. Warto wybrać buty robocze letnie ze skóry dobrej jakości, lekkie, najlepiej z podnoskiem iw kładką antyprzebiciową niemetalową. Nasz sklep bhp poleca buty z podnoskiem kompozytowym lub z włókna szklanego i np z kevlarową wkładką antyprzebiciową.

 

Kupując buty robocze letnie wybierz buty z podnoskiem kompozytowym

 

Wybierając buty robocze na lato warto postawić na obuwie z podnoskiem kompozytowym lub z włókna szklanego. Podnosek kompozytowy jest bowiem lżejszy od stalowego i nie nagrzewa się tak bardzo co ma istotny wpływ podczas pracy w upale.

 

Jakie buty robocze letnie warto kupić w naszym sklepie bhp?

 

Oferta butów roboczych letnich w naszym sklepie bhp jest niezwykle szeroka bez względu na to, czy chcemy kupić sandały robocze, półbuty czy trzewiki.  Zdecydowanie polecamy lekkie i profesjonalne buty robocze Solid Gear, które zachwycają nie tylko wyglądem ale i jakością. Z tańszych marek polecamy buty robocze Portwest o modnych fasonach, czy też buty VM Footwear, które oferują wiele lekkich modeli obuwia bhp. Warto także poznać ofertę na buty robocze CXS Canis czy Ardon, a klientom, którzy szukają tańszych modeli, nasz sklep bhp poleca buty robocze Urgent.

 

Czy już wiesz jakie buty robocze letnie warto wybrać?

 

Liczymy, iż wpis na naszym blogu bhp pomógł Państwu w wyborze odpowiedniego modelu butów roboczych na lato. Jeśli nadal macie Państwo problem w wyborze i nie wiecie jako buty robocze letnie wybrać z oferty naszego internetowego sklepu bhp, zachęcamy do kontaktu.