Odzież robocza podczas prac ziemnych


Place budowlane, remonty drogowe, renowacje terenów zielony, prace odkrywkowe, wiążą się z wykonywanie robót ziemnych. Ważne jest aby w tym wypadku zapewnić pracownikom odpowiednią odzież roboczą, która uchroni ich przed zabrudzeniami ciała i uszkodzeniami przed różnego rodzaju zagrożeniami mechanicznymi. Wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu zapewni odpowiednie połączenie odzieży ochronnej ze środkami ochrony indywidualnej które oferuje nasz sklep bhp. Każdy pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikowi w sposób nieodpłatny, odzież i buty robocze, które uchroni prywatną odzież pracownika przed zabrudzeniami i uszkodzeniami wynikającymi podczas pracy. W przypadku kiedy pracodawca zleci, zakup odzieży ochronnej pracownikowi, musi wypłacić mu odpowiedni ekwiwalent pieniężny. Rodzaj środków ochrony indywidualnej a także odzieży i obuwia roboczego niezbędnych do stosowania na danych stanowiskach pracy jak również okres użyteczności odzieży powinny znajdować się w regulaminie wewnątrzzakładowym. 

Jakie ubranie robocze kupują klienci do prac ziemnych w naszym sklepie bhp?

W skład podstawowego wyposażenia odzieży roboczej do prac ziemnych wchodzą wytrzymałe spodnie robocze ze wzmocnieniami na kolanach. Wytrzymałe i porządne spodnie robocze to podstawa ubrania pracowników fizycznych, których uzupełnieniem są wygodne buty robocze z antypoślizgową podeszwą i wkładką antyprzebiciową a także z podnoskiem, jak również kurtka  robocza lub bluza robocza. Zdecydowanie przy pracach ziemnych ważna jest widoczność i bezpieczeństwo. Dlatego nasz sklep bhp zaopatruje pracowników firm wykonujących tego rodzaju prace w  kamizelki odblaskowe,  Prace ziemne to praca fizyczna, w której wymagana jest ochrona dłoni. Tu nasza hurtownia bhp oferuje rękawice robocze. Oprócz powyższych artykułów bhp warto wyposażyć pracowników także w kask ochronny i wszystkie środki ochrony indywidualnej, które wymagane są na danym stanowisku pracy. Wracając do tematyki spodni roboczych do pracy fizycznej najlepszy rozwiązaniem w kwestii spodni bhp będą spodnie robocze z długą nogawką wyprodukowane z materiału odpornego na zabrudzenia, łatwego w czyszczeniu. Dodatkowym atutem będą funkcjonalne kieszenie, wzmocnienia na kolanach, oraz odpowiednio dobrany krój zapewniający pełną swobodę ruchów bez obawy że spodnie robocze nam się zsuną. Coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem w pracach ziemnych są spodnie typu ogrodniczki, które prócz praktycznych kieszeni, nie wymagają używania pasków aby spodnie były we właściwym miejscu. Jeżeli chodzi o buty robocze do tego rodzaju pracy, wg naszego sklepu bhp najlepiej sprawdzą się wytrzymałe trzewiki z antypoślizgową podeszwą, podnoskiem chroniącym nasze palce, a także ze wzmocnioną wkładką. Do prac wykonywanych w wilgotnych warunkach np. podczas kopania w ziemi jesienią, najlepiej sprawdzą się kalosze. Dla zapewnienia  odpowiedniej widoczności nawet z dalekiej odległości pracownicy budowy powinni zaopatrzyć się w kamizelkę odblaskową, które również występują w wersji z funkcjonalnymi kieszeniami. Kask ochronny to nieodłączny element każdego pracownika budowy, zapewniający ochronę głowę np. przed spadającymi przedmiotami. Do prac ziemnych wystarczą tradycyjne kaski budowlane o prostej konstrukcji, wyprodukowane w odblaskowych kolorach które dodatkowo zapewnią widoczność pracownikowi. 

Aby odpowiednio dopasować odzież roboczą musimy wziąć pod uwagę ryzyko jakie nam grozi, niebezpieczne czynniki ale również warunki atmosferyczne ponieważ w zależności od pory roku możemy siegnąć po inny rodzaj odzieży ochronnej. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo idealną odzież roboczą do prac ziemnych na każdą porę roku a także wszystkie niezbędne środki ochrony indywidualnej. Zapraszamy  do naszego internetowego sklepu bhp!