Z czego powinno składać się ubranie robocze dla dekarza?

Zawód dekarza nie należy do najprostszych i najbezpieczniejszych przez ryzyko, które niesie za sobą ciągłe wspinanie się po dachach, izolowanie czy uszczelnianie. Przed przystąpieniem do tego typu pracy, należy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież roboczą odwiedzając np nasz sklep bhp. Odpowiednia odzież robocza uchroni nas przed różnego rodzaju ryzykiem, a także zapełni wysoki komfort użytkowania. W pełni skompletowany strój dla dekarza składa się z kurtki roboczej, bardzo wygodnych z zarazem wytrzymałych spodni roboczych, nakolanników, odpowiednio dobranych rękawic roboczych, pasa monterskiego na potrzebne narzędzia dekarza, a także z uchwytu na młotek. 

Czym powinna charakteryzować się odzież i spodnie robocze dla dekarza?

Odzież robocza dla dekarza powinna przede wszystkich charakteryzować się wysoką jakością materiału, elastycznością aby nie krępować ruchów, trwałością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jak również wodoszczelnością. Takie produkty znajdziesz w sklepie Optimum BHP. Jeżeli chodzi o kurtkę roboczą dla dekarza najlepsza będzie funkcjonalna i wodoszczelna kurtka przeciwdeszowa o profilowanych rękawach które zapewnią komfort podczas podnoszenia rąk. Ważną kwestią są też mocne szwy, które zapobiegną przetarciu i rozdarciu materiału podczas wspinana się po dachach i rusztowaniach. Funkcjonalność zapewni nam duża ilość kieszeni, w których możemy przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy do pracy. Wybierając spodnie robocze dla dekarza warto zwrócić uwagę na nogawki, które aby zapewnić nam bezpieczeństwo podczas wykonywania tego typu pracy powinny być profilowane. Tak samo jak w przypadku kurtki, materiał spodni roboczych powinien być mocny i odporny na wszystkie możliwe uszkodzenia jakie wiążą się z wykonywaniem pracy dekarza. Zdecydowanie warto zainwestować tu w spodnie robocze ze stertchem. Takie modele są bardzo rozciągliwe i wygodne, doskonałe do dynamicznej pracy. Jedną z ważniejszych kwestii w spodniach dla dekarza  jest kieszeń na nakolanniki, która jest niezbędna podczas wykonywania pracy w pozycji klęczącej. Na rynku i naszej hurtowni dostępne są spodnie dla dekarzy w wersji do pasa lub tzw. spodnie ogrodniczki. W naszym sklepie bhp dużą popularnością cieszą się SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI VISION H9105 ARDON . Wyprodukowane zostały z porządnej mieszanki z bawełny i poliestru o gramaturze 260g/m2. Na wysokości tali bo bokach znajduje się elastyczna guma która pozwoli wygodnie dopasować spodnie do sylwetki. Dużą zaleta tych spodni są liczne funkcjonalne kieszenie, które przydadzą się w pracy na drobiazgi, a także bardzo istotna w pracy dekarza, kieszeń na nakolanniki. Dodatkowo posiadają oczka na narzędzia, uchwyt do przypięcia kluczy, a także warstwowe kieszenie na narzędzie po bokach dla osób paro i leworęcznych. Odzież robocza dla dekarza, prócz tego że jest funkcjonalna i wygodna, może być przy tym estetyczna i modna co pozytywnie może wpłynąć na samopoczucie pracowników. Nie można tu polecić spodni roboczych Snickers Workwear, które są znane ze swojej wysokiej jakości. NAsz sklep bhp oferuje wszystkie linie spodni Snickers od AllroaundWork, FlexiWork czy RuffWork. Spodnie Snickers dostępne są w wersji z kieszeniami kaburowymi, które mogą zastąpić pas narzędziowy, lub bez nich. Polecamy tu także spodnie Snickers Workwear ze stretchem  jak Spodnie Snickers 6241 . Zdecydowanie warto tu także polecić wygodne spodnie robocze Portwest DX440. Do kompletu dobierzmy wygodny t-shirt, koszule flanelową lub bluzę roboczą oraz środki ochrony indywidualnej jak kask ochronny, okulary, szelki bezpieczeństwa czy rękawice robocze.

Pamiętajmy również, że schludnie ubrany pracownik to najlepsza wizytówka dla firmy. W naszym sklepie bhp, znajdą Państwo szeroki wybór wszystkich elementów stroju roboczego dla dekarza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej internetowej hurtowni bhp.