Jakie buty robocze na magazyn?


Praca na magazynie, tak samo jak inne rodzaje prac, wymaga przestrzegania pewnych zasadach bhp. Główną z nich jest stosowanie odpowiedniej odzieży roboczej, a przede wszystkim dobrze dobranych butów roboczych na magazyn Odpowiednio dobrane obuwie ochronne, nadające się do pracy na magazynie zarówno podczas pracy przy pakowaniu kartonów jak również pracy w otoczeniu wózków widłowych, powinno posiadać antypoślizgową podeszwę, odpowiednie zabezpieczenie kostki a także metalowy podnosek. Buty robocze odgrywają ważną rolę podczas pracy na magazynie ponieważ właśnie tam dochodzi do sporej ilości wypadków, dlatego np. podczas spadania różnych przedmiotów buty bhp zapewniają nam odpowiednią ochronę. Każdy pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikowi nieodpłatnie odzież i obuwie robocze odpowiednich do pracy na danym stanowisku zgodnie z zasadami BHP obowiązującymi na terenie zakładu pracy a także przyjętymi zasadami określonymi w Polskich Normach, o czym mowa jest w  art. 237 (7) Kodeksu Pracy. Buty robocze na magazyn powinny być dobierane w inny sposób niż np buty robocze budowlane czy obuwie medyczne. Nasz sklep bhp oferuje bardzo ciekawe propozycja dla pracowników magazynów.

Na co zwrócić uwagę kupując w sklepie bhp buty robocze na magazyn?

To właśnie na podstawie powyższych zapisów, każdy pracownik magazynu i hal wysokiego składowania, ma obowiązek używania butów roboczych z podnoskiem ochronnym. Metalowy lub kompozytowy podnosek nie daje nam gwarancji całkowitej ochrony palców stopy przed spadającymi przedmiotami, jednak może w znaczny sposób uchronić przed większością z nich a także w znaczny sposób zminimalizować ewentualne obrażenia. Zgodnie z normami PN-EN ISO 20345:2007 i PN-EN ISO 20346:2007, do ochrony stóp przed spadającymi przedmiotami, które mogą stanowić zagrożenie, przeznaczone jest obuwie robocze wyposażone w wewnętrzny podnosek stalowy, aluminiowy lub wykonany z tworzywa sztucznego. W zależności od poziomu ryzyka występującego na danym stanowisku pracy, obuwie z podnoskiem przeznaczone o pracy na magazynie możemy podzielić na:
- podnoski chroniące przed uderzeniem z energią do 200 J i naciskiem do 15 kN (odporne na uderzenie przedmiotem o masie do 20 kg spadającym z wysokości 1m).
- podnoski chroniące przed uderzeniem z energią do 100 J i naciskiem do 10 N.

W ten sposób możemy realnie ocenić zagrożenie na danym stanowisku pracy i w odpowiedni sposób wybrać buty ochronne lub bezpieczne na magazyn 

Popularne buty robocze na magazyn w sklepie Optimum BHP

W naszym sklepie bhp znajdą Pastwo szeroki wybór obuwia ochronnego i bezpiecznego, które są zgodne ze wszystkimi standardami i normami. Odpowiednio dobrane buty robocze na magazyn powinny być przede wszystkim wygodne, tak aby pracownik nie narzekał na uciskanie czy obcieranie.  W ofercie naszego internetowego sklepu bhp mogą Państwo dostać m.in. PÓŁBUTY ROBOCZE 220 S3 URGENT . Posiadają one metalowy podnosek i wkładkę antyprzebiciową a do tego są wodoodporne. Wykonane zostały ze skóry bydlęcej typu  o grubości nie mniejszej niż 2,2 mm. Posiadają zamknięty obszar pięty oraz właściwości antystatyczne. Równie ciekawą opcją są również PÓŁBUTY OCHRONNE GRAF S1 .  Posiadają metalowy podnosek ochronny, cholewka obuwia wykonana została ze skóry welurowej, a podeszwa jest zrobiona z dwuwarstwowego poliuretanu PU/PU. Wstawki z materiałów syntetycznych sprawiają, że obuwie jest bardziej przewiewne a stopa oddycha. Buty robocze wyprodukowane zgodnie z normą EN ISO 20345. Na magazyn szczególnie polecamy lekkie buty robocze tekstylne które są oddychające.  Doskonale sprawdzą się tu np Buty robocze Portwest FT16 OlymFlex z podnoskiem z włókna szklanego i wkładką antyprzebiciowa kompozytową.  Także inne sportowe buty robocze Portwest jak FT17 S1P o tych samych parametrach są doskonałe jako buty robocze na magazyn.  Klienci chętnie kupują w naszym sklepie bhp także inne lekkie i wygodne buty jak buty Portwest FT54 Steelite Tegid S1P. Niezwykle lekkie i wygodne obuwie robocze do pracy nie tylko na magazynie ale i dla kierowców, czy handlowców.  O sportowym fasonie są także inne sportowe buty Portwest FC25 CompositeLite Argen S3  oddychające i lekkie oraz buty Portwest FT36 z wytrzymała podeszwą.  Na magazynie sprawdzą się tez klasyczne modele marki Portwest jak leciutkie i sportowe półbuty robocze FT15 w kilku kolorach: niebieskie, zielone, czerwone i białe. Sportowe adidasy ochronne pokochają magazynierzy. Jako buty robocze na magazyn polecamy także buty Steelite Aire S1 FT25 Portwest. Klienci chętnie kupują w naszej hurtowni bhp także buty Urgent oraz Porcera.

Jak widzimy obuwie na robocze na magazyn musi być wybrane w odpowiedni sposób aby zapewniało nam ochronę i komfort użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu bhp.