Jakie buty robocze nadają się na budowę?

Budowa jest dość wymagającym miejscem pracy pod względem warunków. Deszcz, śnieg, chłód lub wysoka temperatura. Do tego nierówna powierzchnia, kamienie, pręty i druty. Budowlańcy nie mają łatwej pracy. Dlatego wybór wygodnej i funkcjonalnej odzieży roboczej i butów roboczych jest niezwykle istotny. Z tego względu warto zastanowić się nad tym, jakie buty robocze są dobre na budowę.

Wybierając obuwie ochronne budowlane trzeba kierować się porą roku. Na lato polecamy buty bhp z tekstylnymi wstawkami, które są bardziej oddychające lub buty robocze z wysokiej jakości skóry. Na zimę zdecydowanie polecamy obuwie robocze ocieplane np trzewiki robocze zimowe czy kozaki ocieplane  Zdecydowanie warto przy wyborze obuwia roboczego kierować się także wygodą ponieważ pracownik spędza w nich wiele godzin i powinien czuć się komfortowo. Tutaj można wybierać obuwie z marek premium jak Solid Gear, VM Foofwear oferujący buty robocze na podeszwie Michelin, buty Issa czy buty Uvex. Jednak przede wszystkim buty robocze budowlane mają być bezpieczne i mają zapewniać maksymalną ochronę przed czynnikami mogącymi powodować uszkodzenia stóp (np. przebicie się przez podeszwę ostrego przedmiotu lub upadek z wysokości czegoś ciężkiego wprost na stopę). Dlatego bezpieczeństwo pracowników jest tu priorytetem i na nie nakładamy nacisk. 

Jakie rodzaje obuwia roboczego są dostępne w sklepie internetowym bhp?

Ze względu na konstrukcję wyróżniamy następujące typy obuwia roboczego: sandały,półbuty, trzewiki robocze, buty do kolan, buty z przedłużoną cholewką czy gumowce, buty PCV czy gumofilce.

Buty ochronne posiadają również klasy bezpieczeństwa oznaczone odpowiednimi symbolami: SB, S1, S1P, S2, S3.

Na budowie najlepiej sprawdzą się buty robocze spełniające normę S3 czyli półbuty lub najczęściej trzewiki robocze wysokie sięgające kostki, ponieważ posiadają one antypoślizgową podeszwę, podnosek chroniący palce, absorpcję energii w obszarze pięty, ochronę przed wilgocią, antyelektrostatyczność. Obuwie S3 posiada także wkładkę antyprzebiciową oraz mają wydłużony czas przesiakania cholewki, są często określane jako buty wodoodporne, co nie jest do końca prawdą. Wodoodporne są bowiem gumowce, natomiast buty robocze S3 nie przemakają tak szybko jak np trzewiki S1P czy S1.  Dodatkowym ich plusem jest to, że występują również w wersji zimowej. Także do pracy na budowie zdecydowanie polecamy trzewiki robocze S3. Jednak wybór butów S1P jest także trafny, zwłaszcza przy pracy w suchych warunkach. Do pracy zima wybierzmy buty robocze ocieplane .

A obuwie robocze jakich producentów wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od budżetu jakim się dysponuje oraz od oczekiwań na temat komfortu i jakości. Klienci naszej hurtowni bhp i sklepu internetowego bardzo upodobali sobie buty YEs Reis, buty robocze Urgent czy Polstar Bearfield. Także trzewiki CXS Canis oraz Ardon cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Z lepszych marek na pewno warto zainteresować się ofertą trzewików budowlanych VM Footwear, butów Portwest. Znaczna część oferty dostępna jest w naszym sklepie internetowym bhp do którego zapraszamy!