W jaki sposób wybrać odpowiednie spodnie robocze ?


Jednym z podstawowych elementów ubrania do pracy są spodnie robocze, które pełnią funkcję ochronną przed różnego rodzaju urazami występującymi podczas pracy. To element odzieży roboczej po który klienci naszego internetowego sklepu bhp sięgają chyba najczęściej. Odpowiednio dobrane spodnie robocze , które oferuje nasz sklep bhp, mogą znacznie ułatwić naszą pracę i pozytywnie wpłynąć na nasz komfort podczas jej wykonywania. Podczas doboru tego elementu odzieży ochronnej powinniśmy zwrócić uwagę na jego krój, materiał z jakiego zostały wykonane a także wybrać odpowiedni rozmiar. W zależności od tego jaki rodzaj pracy wykonujemy, w naszej hurtowni bhp istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań spodni roboczych, chroniących przed różnymi zagrożeniami. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić właśnie nad charakterem naszej pracy, w jakim środowisku będzie wykonywana i na jakie ryzyko nas naraża. Spodnie robocze mają nam ułatwiać prace poprzez swoją funkcjonalność, a także być na tyle elastyczne aby nie ograniczały naszych ruchów. Nasz sklep bhp oferuje odzież roboczą skierowaną do konkretnych grup zawodowych. Dostępne są specjalne spodnie robocze monterskie, spodnie spawalnicze, malarskie czy ogrodników czy też spodnie robocze odblaskowe dla drogowców. Aby dokonać świadomego zakupu spodni roboczych zastanówmy się nad tym jaki materiał wybrać, a także jaka ilość kieszeni będzie dla nas najlepsza i w jakich miejscach powinny się one znajdować. 

Jakie modele spodni roboczych poleca nasz sklep bhp

Bardzo duże znaczenie ma również estetyka ubrania roboczego, ponieważ dobrze ubrany pracownik jest najlepszą wizytówką każdej firmy, a to także pozytywnie wpływa na jego samopoczucie podczas kilkugodzinnej pracy. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać  w naszym sklepie bhp model spodni roboczych z wąskimi nogawkami slim-fit, lub bardziej swobodny krój regular. Tutaj warto poznać spodnie robocze Issa  właśnie z wąskimi nogawkami a w dodatku, które są wykonane z elastycznego materiału w skład którego wchodzi bawełna i elastan. Polecamy także spodnie Snickers Workwear Stretch 6341, które doskonale współpracują z użytkownikiem podczas pracy. Ich ergonomiczny krój  doskonale dopasowuje się do sylwetki a praca w nich to czysta przyjemność. 

Kupując spodnie robocze zwróć uwagę na szczegóły

Ważną rolę  w spodniach roboczych odgrywa także ergonomiczny klin wszyty w kroku spodni, który odpowiada za wygodę i swobodę ruchów. Jeżeli chodzi o materiał, najlepiej sprawdza się stretch, który pozwala na swobodne wspinanie się po drabinie, klękanie i wykonywanie innych często nietypowych pozycji podczas pracy. Zastosowanie dodatkowych wstawek w kroku pozwala wykonywać duże kroki, a wstawki na udach i pod kolanami odpowiedzialne będą za wygodę podczas kucania i klękania. Tutaj oprócz powyżej wymienionych spodni roboczych ze stretchem nasz sklep bhp gorąco poleca spodnie robocze Portwest DX440 także ze stretchem oraz spodnie CXS Canis Stretch. 

Wybierając spodnie robocze w sklepie bhp zwróćmy również uwagę na zastosowanie elastycznego pasa lub guzików w spodniach do pracy, które odpowiadają za regulowanie obwodu dzięki czemu spodnie będą idealnie dopasowane do naszej sylwetki. Jeżeli chodzi o materiał, do pracy wewnątrz ciepłych pomieszczeń (malarz, mechanik czy monter) najlepiej sięgnąć po cienkie materiały, które zapewnią dobrą wentylację i oddychalność np. rip-stop. Dla pracowników wykonujących swoją pracę na kolanach, najlepszym rozwiązaniem okażą się spodnie robocze ze wzmocnieniami na kolanach, które wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne wyprodukowane z płótna canvas, które cieszą się dużą popularnością np. wśród dekarzy czy monterów konstrukcji stalowych. Tutaj odsyłany szczególnie do zapoznania się z ofertą na spodnie Snickers Workwear w naszym internetowym sklepie bhp, gdzie oferta spodni tego rodzaju jest niezwykle szeroka. 

Dodatkowe elementy w spodniach roboczych

Równie ważne do tego rodzaju prac są nakolanniki ochronne, które powinny utrzymywać się na miejscu nawet podczas wielokrotnej zmiany pozycji. Nasza hurtownia bhp oferuje nakolanniki wkładane do spodni oraz takie do zakładania na odzież roboczą. Jeżeli istnieje taka potrzeba, zaopatrzmy się również w elastyczny pasek ze stretchu, który będzie się idealnie dopasowywać do każdej pozycji. Długość nogawek oraz obwód pasa to ważny czynnik na który powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze spodni roboczych. Aby nie popełnić żadnych błędów należy w odpowiedni sposób dokonać pomiarów i zapoznać się z tabelą rozmiarów modelu spodni roboczych, który nas interesuje. Pamiętajmy że nie wolno  wykonywać samodzielnie żadnych modyfikacji w spodniach, szczególnie nie skracać nogawek, w przeciwnym razie tracimy prawo do gwarancji zwrotu lub wymiany.  Prócz tradycyjnych funkcjonalnych kieszeni, dostępne są również rozwiązania typu worki kieszeniowe, które są  doszyte do spodni roboczych zaraz pod szlufkami paska. Tutaj najszersza ofertę spodni roboczych z kieszeniami kaburowymi ma oczywiście Snikcers Workwear. Nasz sklep bhp oferuje te spodnie, które są cenione na całym świecie. Większość modeli występuje w wersji bez worków kieszeniowych i z nimi. Atutem zakupu  spodni z takimi kieszeniami jest to, iż zawsze można je schować do kieszeni głównej. Oprócz spodni Snickers polecamy także spodnie Portwest, DX440 które polecaliśmy powyżej. Kieszenie te zapewniają natychmiastowy dostęp do podręcznego wyposażenia takiego jak np. wkręty czy gwoździe. Należy pamietać aby nie przechowywać w nich za dużej ilości potrzebnych produktów ponieważ mogą podczas siadania i kucania wbijać się w uda. Ciekawym rozwiązaniem są również  doczepiane kieszenie zewnętrzne mocowane za pomocą rzepów lub nap do paska. 

Aby nie dopuścić do nadmiernej potliwości , wybierając odzież w naszym sklepie bhp, zwracajmy również uwagę na obecność stałych lub otwieranych wywietrzników umiejscowionych zwykle na udach lub pod kolanami w spodniach roboczych. Wygoda i komfort poruszania się możliwe są dzięki zastosowaniu wzmocnienia w postaci klinu dzięki czemu tarcie oraz siły powstające podczas ruchu, przenoszone są nie na szwy spodni roboczych ale na materiał. Kieszenie i szwy są najbardziej narażonymi na uszkodzenia elementami dlatego powinny być odpowiednio wzmocnione w tych osłabionych miejscach solidnymi ryglówkami. Istotne znaczenie ma także podszycie kieszeni w spodniach roboczych ponieważ to właśnie tam kieszenie ulegają uszkodzeniu kiedy umieszczamy w nich nożyk, wkręty czy śrubokręt. Aby spodnie robocze mogły nam służyć przez długi czas powinny być wyprodukowane z  niekurczących się materiałów, które zachowają swój wymiar i kolor nawet po wielu praniach przemysłowych w wysokich temperaturach. 

Jeśli kupujesz spodnie robocze odwiedź nasz sklep bhp

Jeżeli odwiedzacie Państwo nasz sklep bhp i stajecie przed wyborem odpowiednich spodni roboczych, starajmy się sięgać po produkty znanych i cenionych marek. Jak widzimy istnieje wiele ważnych czynników na które warto zwrócić uwagę przy kupnie tego rodzaju odzieży roboczej. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo bardzo duży wybór spodni roboczy, od wielu znanych producentów, w różnych fasonach i kolorach, dostępne na każdą kieszeń. Zapraszamy do naszej internetowej hurtowni bhp !