RĘKAWICE ROBOCZE - JAKIE WYBRAĆ DO PRACY? 

 

Rękawice robocze to produkt całoroczny, mający zapewnić ochronę dłoni pracowników na każdym stanowisku pracy oraz w każdym zawodzie związanym z pracą fizyczną. Nic zatem dziwnego, iż rękawice ochronne cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Wielu klientów, którzy wysyłają do nas zapytania ofertowe lub wysyłają zamówienia znają doskonale swoje potrzeby i mają świadomość, jakie środki ochrony są im potrzebne. Ci klienci to najczęściej osoby z działu zaopatrzenia czy bhp, którzy wiedzą jakich rękawic do pracy potrzebują. Znają ich właściwości, wiedzą jakie cechy musi mieć odpowiedni model. Często zapytania składane do naszego sklepu bhp  posiadają wskazanie na konkretny model konkretnego producenta. Jest także grono klientów, którzy nie znają asortymentu lub maja źle dobrane artykuły bhp i poszukują doradcy bhp, który pomoże dobrać im odpowiedni środek ochrony. Warto zatem rozeznać oferty hurtowni bhp i zobaczyć co mamy dostępnego na rynku.

 

RODZAJE RĘKAWIC ROBOCZYCH - OFERTY HURTOWNI BHP

Wybór rękawic roboczych jest niezwykle szeroki. Każdy producent może poszczycić się szerokim wachlarzem produktów, które są bardzo zbliżone do do siebie pod względem parametrów ochronnych, różniących się często marką czy też ceną. W zależności od branży oczekiwania dotyczące środków ochrony indywidualnej będą się od siebie znacznie różnić. Inne wymagania będzie mieć firma budowlana a inne dział produkcji w branży automotive a inny dział produkcji żywności. Poniżej bardzo krótko zaprezentujemy Państwu różnorodne rodzaje rękawic, a bardziej szczegółowo przyjrzymy się im w oddzielnych artykułach, gdyż temat ten jest niezwykle obszerny. Jakie mamy zatem rękawice robocze w naszej ofercie? Sprawdźmy to!

 

RĘKAWICE ROBOCZE POWLEKANE

Rękawice powlekane to pomysł na oddzielny wpis. Ich rodzaje i zastosowanie jest bardzo różnorodne i w zasadzie rękawce te mogą być stosowane w większości prac, o ile ich powłoka jest odpowiednio dobrana do warunków jakie panują w danej pracy. Ale czym charakteryzują się te rękawice robocze? Otóż istotne dla wszystkich jest budowa tej rękawicy. Jej podstawę stanowi materiał, np nylon, poliester, poliamid, bawełna, dzianina i inne. Tkaniny te różnią się między sobą właściwościami, grubością, jakością i ceną. Ten właśnie materiał jest powlekany różnorodnym tworzywem. Rękawice mogą być bowiem powleczone nitrylem, poliuretanem lateksem, gumą czy pcv. Mieszanka tkanin i rodzaju powleczenia sprawia, że rękawice te mogą być stosowane na produkcji np w branżach produkcyjnych samochodowych czy automotive czy też przy produkcji opakowań ( rękawice powlekane poliuretanem) albo w serwisach samochodowych, branży produkcyjnej gdzie ma się styczność ze smarami i olejami ( rękawice powlekane nitrylem), w budownictwie (rękawice powlekane gumą czy lateksem) a także w pracy na magazynie ( powleczenie z nitrylu czy poliuretanu) oraz przy pracy z ostrymi narzędziami czy elementami ( rękawice antyprzecięciowe powlekane nitrylem czy poliuretanem). Rękawice mogą mieć także „dodatkowe” funkcje i właściwości jak wspomniana ochrona przed przecięciem czy też właściwości antyelektrostyczne ESD. Spektrum zastosowań tych rękawic jest bardzo szeroki. Od rękawic budowlanych czy niepylących rękawic na produkcje.

 

RĘKAWICE ROBOCZE NAKRAPIANE

Konstrukcja tych rękawic jest zbliżona do rękawic powlekanych. Ich bazę stanowi tkanina, która zamiast powleczenia posiadają nakropienie. Samo nakropienie różnić się może wielkością i jakością. Rękawice mogą być powlekane tradycyjnym nakropieniem, mogą je posiadać z jednej lub z obu stron. Mogą być także powlekane tzw mikronakropieniem. Rękawice nakrapiane sprawdzają się w transporcie, na magazynie czy w produkcji. Mają dobre właściwości chwytne i antypoślizgowe.

 

RĘKAWICE ROBOCZE WZMACNIANE SKÓRĄ

DOskonały przykład rękawic budowlanych to właście rękawice wzmacniane. Kombinacja tkaniny oraz skóry sprawia, że rękawice te są bardzo wytrzymałe i mocne. Mogą być wykonane ze skóry dwoinowej - szorstkiej  lub też licowej - gładkiej. Wpływ na ich właściwości i jakość ma też rodzaj użytej skóry. Inne są rękawice ze skóry świńskiej a inne właściwości ma skóra bydlęca czy też kozia. Ten rodzaj rękawic roboczych jest bardzo często stosowany jako rękawice monterskie - w wersji zapinanej na rzep czy tez jako rękawice budowlane. W naszym sklepie bhp znajda Państwo bardzo szeroki wybór rękawic roboczych najbardziej znanych i sprawdzonych producentów na rynku.

 

RĘKAWICE ROBOCZE SKÓRZANE

Ten model rękawic ochronnych jest całkowicie wykonany ze skóry. Podobnie jak prze rękawicach wzmacnianych, tak i tu, można na rynku dostać rękawice wykonane z różnego gatunku skór różnego pochodzenia. Skóra użyta do produkcji rękawic to szorstka dwoina  lub gładkie lico. Skóra kozia jest bardziej delikatna, polecana do transportu czy jako rękawica dla kierowców, natomiast rękawice ze skóry bydlęcej, świńskiej polecamy do bardziej wymagających i cięższych prac. Są to wytrzymałe i solidne rękawice budowlane do zadań specjalnych. Specjalną kategorię stanowią tu rękawice spawalnicze, które mają za zadanie chronić spawacza przed kontaktem z iskrami czy płomieniem.

 

RĘKAWICE TEKSTYLNE, BAWEŁNIANE, NYLONOWE, DZIANE

Rękawice dziane to podstawowa ochrona do prostych prac. Najczęściej są wykonane z bawełny, poliamidu czy nylonu. Są to tanie rękawice robocze chroniące przed zabrudzeniem. Często są stosowane jako wkłady bawełniane do innych rękawic. Mogą być oddychające jak rękawice bawełniane czy też niepylące jak rękawice z poliamidy czy z nylonu. 

 

RĘKAWICE JEDNORAZOWE

Rękawice jednorazowe są wykonane z tworzywa np z lateksu, nitrylu czy winylu. Rękawice te są najczęściej stosowane jako rękawice medyczne, laboratoryjne, kosmetyczne czy też rękawice do przemysłu spożywczego, produkcyjnego, samochodowego ( np rękawice nitrylowe). 

 

OFERTA SKLEPU I HURTOWNI BHP - SZEROKI WYBÓR RĘKAWIC ROBOCZYCH

Nasza oferta dostosowana jest do rynku i zapotrzebowania naszych klientów. Dlatego wybierając nasz sklep bhp mają Państwo dostęp do jednej z najszerszych ofert rękawic ochronnych na rynku. Oferujemy rękawice REIS , Ogrifox, czy rękawice Polstar i  rękawice Procera oraz Portwest z wysyłką już w 24h od zakupu. Rękawice Ardon czy rękawice CXS Canis wysyłamy od 2-7 dni roboczych. NAszym celem jest szybka realizacja zamówień oraz wysoka jakość obsługi. Zatem, jeśli mają Państwo problem z doborem rękawic roboczych lub też poszukują Państwo nowego dostawcy bhp, nasza hurtownia z pewnością spełni Państwa oczekiwania. OFerujemy bowiem szeroki wybór artykułów bhp od obuwia roboczego przez odzież roboczą, środki ochrony słuchu, wzroku i głowy, po szelki bezpieczeństwa i rękawice robocze. Oferta sklepu optimumbhp.pl jest bardzo szeroka i z pewnością, znajdą tu Państwo nie tylko fachową pomoc ale właściwie dobrany modle rękawicy roboczej.