Bezpieczeństwo pracowników powinno być nadrzędną wartością dla każdego pracodawcy. Dotyczy to w szczególności zakładów pracy, takich jak fabryki oraz magazyny, w których zatrudnieni ludzie mają do czynienia z ciężkim sprzętem oraz towarem. Dobrym rozwiązaniem, umożliwiającym zminimalizowanie skutków wypadku są profile ochronne. Przyjrzyjmy się im w 4 odsłonach, pozwalających na podniesienie psychicznego i fizycznego komfortu pracowników, wykonujących swoje niebezpieczne obowiązki:

  1. Profil elastyczny - osłona wystających elementów
  2. Osłona narożnika
  3. Osłona rur
  4. Osłona powierzchni

Profil elastyczny - osłona wystających elementów

Profile ochronne z pianki spełniają dwojaką funkcję - ich zadaniem jest ochrona zarówno sprzętu bądź powierzchni, na której są zamocowane, jak i pracownika, potencjalnie narażonego na uderzenie się o zabezpieczoną część. Wśród możliwości, które daje profil elastyczny, typ A będzie idealnym wyborem w przypadku wystających elementów maszyn, krawędzi regału oraz obniżonych krawędzi stropów.

[obraz_1]

Osłona narożnika

Jeżeli celem pracownika odpowiedzialnego za zabezpieczenie miejsca pracy jest osłona narożnika, profil elastyczny typ A również będzie doskonałym rozwiązaniem. Fantastycznie uzupełni on dobrze widoczne profile ochronne żółto czarne, zamocowane na wystających krawędziach, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa pracownika.

Osłona rur

W wielu zakładach pracy ludzie narażeni są również na wypadki z udziałem instalacji znajdujących się na terenie obiektu. Rozwiązaniem minimalizującym ryzyko takiego zdarzenia jest osłona poliuretanowa rur, profil elastyczny typ R50. Dzięki swojej odporności termicznej zapewni ona odpowiednie zabezpieczenie w tego typu obszarach w szerokim zakresie temperatur: od -40°C do +100°C. Profile ochronne z pianki pozwolą na bezpieczną pracę w każdych warunkach!

Osłona powierzchni

Ochronę większych, płaskich obszarów zapewni osłona poliuretanowa powierzchni, profil elastyczny typ F. Ten rodzaj profilu samoprzylepnego pozwoli na bezpieczne poruszanie się po terenie całego pomieszczenia, w którym pracownik może być szczególnie narażony na wypadek.

profile ochronne z pianki

Każdy z elementów, przedstawionych w tym zestawieniu podnosi poziom bezpieczeństwa zakładu pracy, w którym zostanie zainstalowany. Warto pamiętać jednak, że profile ochronne najlepszy rezultat dadzą w zestawie - umiejętne połączenie wszystkich czterech ich rodzajów, omówionych w artykule pozwoli wznieść zabezpieczenia Twojego magazynu bądź fabryki na nowy, wyższy poziom!