Jakie środki ochrony wzroku oferuje nasz sklep bhp? Poznaj okulary robocze i gogole ochronne.

Jednym z naszych podstawowych narządów zmysłu jest wzrok. Warto o niego dbać, gdyż jego uszkodzenie powoduje bardzo duży uszczerbek na zdrowiu. Leczenie jest trudne i czasochłonne. Skutki uszkodzenia oczu są często nieodwracalne, w ostateczności mogą skończyć się utratą wzroku. Mowa tutaj nie tylko o wadach wrodzonych, ale również o uszkodzeniach mechanicznych. Każdego roku ponad pół tysiąca razy dochodzi do wypadków tego typu. Kariera ulega załamaniu, życie prywatne z resztą też. Czy warto pracując zawodowo (i nie tylko) poświęcać tak cenną rzecz, jak własny wzrok?

Naszym zdaniem nie warto. 

Jest szereg artykułów bhp, które zapewnią nam ochronę oczu, adekwatną do wykonywanej pracy. Uszkodzenia mogą być spowodowane czynnikami mechanicznymi oraz chemicznymi. Ponadto zagrożenie może wynikać z wystawienia wzroku na działalność promieniowania ultrafioletowego, podczerwieni, łuku elektrycznego oraz laserów.  

Warto więc zastanowić się jak właściwie dobrać środek ochrony indywidualnej. Czy konieczne jest zakładanie gogli ochronnych, czy wystarczą nam okulary robocze? Jeśli  okulary - to jakie? Wybór to indywidualna sprawa. Wszystko zależy od tego, czym się zajmujemy, w jakich warunkach pracujemy.

Jakie środki ochrony oczu oferuje nasza hurtownia i sklep bhp? Sprawdźmy.

Google robocze chronią najskuteczniej przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. W ich przypadku częstym problemem są nadmiernie parujące szkła, dlatego zwróćmy uwagę na zapewnienie sobie komfortu w postaci skutecznego systemu wentylacyjnego. Ważne jest także aby gogle ochronne dobrze przylegały do twarzy. Zdecydowanie nasz sklep bhp poleca gogle robocze niezaparowujące z systemem antifog. Istotna jest również klasa optyczna szkieł. Z oferty naszego sklepu internetowego bhp polecamy gogole robocze Uvex a także gogle robocze 3M. Z rańszych modlei polecamy gogle REIS czy  Ardon.

Gogle robocze ochrona wzroku sklep bhpOkulary robocze dają nam szerokie pole wyboru. Podstawowe modele okularów jakie oferuje nasza hurtownia bhp, to przezroczyste, mające uniwersalne zastosowanie przy większości czynności związanych z obróbką mechaniczną. Polecamy okulary robocze przeciwodpryskowe, w różnych wariantach. Od tanich okularów po okulary renomowanych marek, które posiadają dodatkowo regulowane nauszniki i powłokę zabezpieczająca przed parowaniem. Sa to bardzo popularne okulary ochronne przeciwodpryskowe, które zabezpieczają oczy przed uderzeniem i przedostaniem się do oczu  odprysków, kurzu czy piasku.

 

Okulary robocze ochrona wzroku sklep bhp

Do precyzyjnych prac warto zastosować model z żółtą szybką. Poprawia ona w znaczny sposób kontrast widzenia. Okulary robocze z żółtą szybką i filtrami UV to bardzo dobry wybór. W słoneczne dni polecamy okulary robocze przeciwsłoneczne.
Okulary robocze przyciemniane przeciwsłoneczne

Kierowcom oraz osobom pracującym w terenie, którzy ciągle narażeni są na szkodliwe promieniowanie słoneczne sugerujemy zaopatrzenie się w okulary z polaryzacją. Zatrzymują one nawet do 99%  promieni UV, oraz eliminują odblaski. 

okulary sportowe Uvex

Oddzielnym zagadnieniem jest ochrona oczu podczas spawania. Okulary spawlanicze czy też gogole spawalnicze to ochrona wzroku na wysokim pozomie. Do spawania polecamy osłony
i przyłbice spawalnicze dedykowane do takich prac. Temu zagadnieniu poświęcimy z pewnością oddzielny wpis
okulary spawalnicze dla spawacza
gogle spawalnicze dla spawacza
osłona i przyłbica spawalnicza
Jak widać pole wyboru środków ochrony oczu jest bardzo duże. Sklep OPTIMUM BHP posiada szeroki wachlarz wyboru produktów kategorii ochrony oczu, ale również w wielu innych związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Zdecydowanie polecamy okulary ochronne Uvex oraz gogle tego samego porducneta. Wysokiej jakości sa także okulary robocze 3M. Z tańszych produktów zdecudowanie polecamy okulary Portwest a także okulary Ardon. Dla klientów szukających tanich okularów roboczych polecamy okulary REIS. W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji w postaci kontaktu telefonicznego lub mailowego.